Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 14:30   #61
Iskustva sa spiralom Mirena...

Hay, rodila sam prije 18mj i sad bi stavila spiralu koja se zove Mirena.
Zanima me vasa iskustva sa tom spiralom.
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:33   #62
Tema je za pdf Žensko zdravlje
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:04   #63
Ja sam puna hvale za tu spiralu
Isto sam je stavila paola godine nakon poroda, izvadila nakon 5 g (rok trajanja), zatim opet stavila nakon godinu dana, i onda opet izvadila.

Sad trenutno nemam al stavicu opet.

Ja sam se rijesila sve brige o menstruaciji/kontracepciji/PMS-u... , jer ja sam jedna od 30% zena kojoj je menstruacija skroz nestala (imala sam izuzetno oskudne cijeli zivot)

Nikakvih nuspojava nisam primejtila, samo pozitvno sve

Neuporedivo manja kolicina hormona nego kod pilula, ujednaceniji hormonalni ciklus bez uspona i apdova, ma milina
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:27   #64
već postoji tema "mirena" --> https://www.forum.hr/showthread.php?t=339571
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 16:04   #65
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Moj gyn kaže da mirena ize na trošak HZZO-a samo ako žena ima preobilne menzise i zbog toga lošu krvnu sliku ili neki sličan problem.
Ma nije stvar toliko u kunama nego šta bi mi baš pasalo da mi se menga smanji i da imam sigurnu kontracepciju. Dok kaže da uz nju ne treba nikakva druga kontracepcija.
Samo, kuma mi je skeptična. Ona je zdravstveni radnik i nasluša se svega. Navodno joj se kolegici pojavio karcinom (ne sićam se di) pa su doktori rekli da je to uz obiteljsku povjest bolesti možda nekakav okidač za tako nešto. Iako znam da naši zdravstvenjaci imaju fobije od svih mogućih hormona i često u takvim temama zvuče ko babe sa pijace.
HAY
HTJELA SAM TE SAMO PITATI NA TEMU MIRENE VIDIM DA SI NAPISALA DA IDE PREKO HZZO-A MENE SAD ZANIMA POSTO SAM JA IMALA OBICNU SPIRALU I JAKE MENGE I LOSE ZELJEZO I KRVNU SLIKU DALI BI MENI SAD HZZO POKRILO MIRENU IMAM SVE NALAZE I AKO BI DI I KOME SE TREBAM OBRATITI. HVALA
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 19:53   #66
Quote:
Carpe Diem ONLY kaže: Pogledaj post
HAY
HTJELA SAM TE SAMO PITATI NA TEMU MIRENE VIDIM DA SI NAPISALA DA IDE PREKO HZZO-A MENE SAD ZANIMA POSTO SAM JA IMALA OBICNU SPIRALU I JAKE MENGE I LOSE ZELJEZO I KRVNU SLIKU DALI BI MENI SAD HZZO POKRILO MIRENU IMAM SVE NALAZE I AKO BI DI I KOME SE TREBAM OBRATITI. HVALA
Bez CAPS LOCK molim te, i usput procitaj ostala pravila.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 02:38   #67
Mene zanima da li ju je netko od vas možda stavio, a da još niste rodile?
Ja za sada pijem pilule, ali i pušim, pa mi je malo frka zbog rizika.
A o pilulama moraš voditi računa svaki dan, što inače nije problem, ali mi se zna dogoditi da imam posla preko glave u uobičajeno vrijeme kada ju pijem ili ju nisam u mogućnosti tog trenutka popiti (imam namješten alarm), pa kasnije zaboravim.
A i malo me muče nuspojave (najviše to što mi totalno uništavaju libido).

Zanima me ako netko slučajno ima saznanja koliko su ju ginekolozi uopće skloni ugrađivati ženama koje još nisu rodile.
Znam da se može ugraditi, ali ne znam kakav stav o tome u praksi imaju ginekolozi.

Pitat ću ginekologicu idući put kada odem na pregled.
Bila sam prije mjesec dana, pa neću sada ići ponovno samo zbog tog pitanja (uostalom, svaki pregled me i poprilično košta).
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 02:52   #68
I ja citam o Mireni i planiram je staviti, ali upravo sam procitala na nekom drugom forumu temu iz 2006. gde neke cure pisu kako im je Mirena stavljena u totalnoj anesteziji! WTF???

Jedna napominje da su joj prvo noge vezali, pa je uspavali...druga kaze kako se moze staviti i uz lokalnu anesteziju...

Molim?! Zar se to ne stavlja najnormalnije - odes, legnes, gin stavi, ides doma??? Kakva sad anestezija? Meni to gin nije spominjao...glupost.
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 11:56   #69
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
I ja citam o Mireni i planiram je staviti, ali upravo sam procitala na nekom drugom forumu temu iz 2006. gde neke cure pisu kako im je Mirena stavljena u totalnoj anesteziji! WTF???

Jedna napominje da su joj prvo noge vezali, pa je uspavali...druga kaze kako se moze staviti i uz lokalnu anesteziju...

Molim?! Zar se to ne stavlja najnormalnije - odes, legnes, gin stavi, ides doma??? Kakva sad anestezija? Meni to gin nije spominjao...glupost.
Pobogu davno smo se makli iz kamenog doba, stavljanje Mirene je isto kao i papa test, traje kratko, osjetis doslovno mrvu nelagode, zamole te da ostanes lezat par minuta (vecina je savjet zbog zena sa niskim tlakom) i to je to.
Tako jednostavna procedura.

Ove price iz 'pecine' su za ne vjerovat
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:19   #70
Evo da podijelim s vama svoje iskustvo s Mirenom, možda nekom pomogne u odluci da li da ju stavi ili ne.
Zbog obilnih menstruacija dr mi je prije dvije godine stavio Mirenu. Nakon stavljanja sam konstantno krvarila 2 mjeseca, nakon toga se krvarenje smanjilo i ostao je samo spotting (točkasto krvarenje), a menstruacije su popuno prestale. Taj spotting je trajao bez prestanka dvije godine, eventualno bi tu i tamo bio neki dan bez njega. Moj ginekolog je rekao da bi se to dalo riješiti dodatkom drugog hormona, ali osim spottinga bilo je i drugih nuspojava: česti grčevi i bolovi u maternici, osjetljive i bolne grudi, a najgore mi je bilo zadržavanje vode u organizmu, noge su mi izgledale kao u trudnoći kada sam imala problema sa oticanjem. U početku smo mislili da treba vremena da se organizam privikne, ali umjesto da oslabe nuspojave su postajale još izraženije. Nakon dvije godine, Mirenu smo izvadili, a dva dana poslije noge su mi skroz splasnule i ne otiču niti po najjačim vrućinama. Moja prijateljica ima Mirenu 4 godine i tvrdi da nema nikakvih nuspojava. Valjda svatko reagira drugačije.
moody is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:11   #71
Mirena preko HZZO-a

Zanima me kakva je praksa dobivanja Mirene preko HZZO-a; da li je može dobiti i žena koja nema 35g, u mom slučaju 24g, dvaputa sam rodila, izrazito anemična, sa dugim i obilnim krvarenjima, te poremećajem zgrušavanja krvi (koji se očituje općenitim pojačanim krvarenjem prilikom porezotina i sl. )
I kakav je postupak za dobivanje preko HZZO-a?
HVala
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:15   #72
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva je praksa dobivanja Mirene preko HZZO-a; da li je može dobiti i žena koja nema 35g, u mom slučaju 24g, dvaputa sam rodila, izrazito anemična, sa dugim i obilnim krvarenjima, te poremećajem zgrušavanja krvi (koji se očituje općenitim pojačanim krvarenjem prilikom porezotina i sl. )
I kakav je postupak za dobivanje preko HZZO-a?
HVala
Ček,ćek - jel se može dobiti u nekim slučajevima preko hzzo-a?
To nisam znalA
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:52   #73
može ako je žena anemična i ima duge i obilne menstruacije. svugdje gdje nalazim piše za žene 35+, pa neznam da li mogu i one mlađe. čisto sumnjam da će moja ginekologica znati budući da mi je savjetovala neke stvari (vezano uz neke druge probleme)koje su kontradiktorne i svaki laik zna to. al ona eto nezna, a ona je uvijek u pravu .
a kod nje idem tek sljedeći tjedan pa bim voljela biti informirana.

inače je prema mojim saznanjima 1000-1200 kn (nije baš mala cifra pa ako mogu dobiti besplatno zašto ne)
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:59   #74
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
može ako je žena anemična i ima duge i obilne menstruacije. svugdje gdje nalazim piše za žene 35+, pa neznam da li mogu i one mlađe. čisto sumnjam da će moja ginekologica znati budući da mi je savjetovala neke stvari (vezano uz neke druge probleme)koje su kontradiktorne i svaki laik zna to. al ona eto nezna, a ona je uvijek u pravu .
a kod nje idem tek sljedeći tjedan pa bim voljela biti informirana.

inače je prema mojim saznanjima 1000-1200 kn (nije baš mala cifra pa ako mogu dobiti besplatno zašto ne)
ajde molim te reci kakav imas poremecaj krvi zato sto sam ja isla na vadenje krvi prije operacije pa mi nalaz kougalacije nije dobar,ja mislim da tvoj doktor tebi ako imas dobar razlog moze ti se prpisati znam da ide tek kada napunis 35
HAPPY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 18:08   #75
može se dobiti preko hzzo ako tvoj ginekolog to zatraži ,al naravno moraju postojati razlozi za to a ti ih imaš,ima još puno toga zbog čega može ići preko hzzo,raspitat ću se kod prijateljice ona ju je stavila prošli tjedan a ima 29 god.,inače košta 1500 kn,provjereno!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:20   #76
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
ajde molim te reci kakav imas poremecaj krvi zato sto sam ja isla na vadenje krvi prije operacije pa mi nalaz kougalacije nije dobar,ja mislim da tvoj doktor tebi ako imas dobar razlog moze ti se prpisati znam da ide tek kada napunis 35
e ovako moja dijagnoza je Morbus VOn Wilenbrand (nasljednja bolest, imam je i ja i moj stariji sin, mlađeg još nismo testirali). očituje se povišenim PTV-om, te povišenim faktorom 8, vonwilenbrandov faktor je snižen, a odnedavno mi je snižen i faktor 13 (inače pišu se rimskim brojevima ali meni je ovako jednostavno).
očituje se u preobilnom krvarenju primjerice prije 7 god sam imala malu operaciju na oku (ječmenac, 10 min ambulantno) nakon koje sam cijeli dan jako puno krvarila, a nakon drugog carskog reza sam skoro umrla zbog krvarenja, dobila sam transfuziju, plazmu i krcato lijekova i malo je falilo da iskrvarim na smrt. na prvom carskom nisam krvarila ali sam preventivno dobila neki skupi lijek (moja doza je koštala 7 tisuća kn), a na drugom porodu nisam jer je hematologica zaključila da nije potrebno (da je negdje sretnem mislim da bim je..)

Zadnje uređivanje pzulic : 05.06.2009. at 19:25.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:23   #77
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
ajde molim te reci kakav imas poremecaj krvi zato sto sam ja isla na vadenje krvi prije operacije pa mi nalaz kougalacije nije dobar,ja mislim da tvoj doktor tebi ako imas dobar razlog moze ti se prpisati znam da ide tek kada napunis 35

inače ja sam iz pule, pretrage radim na KBC Sušak Rijeka najbliže
(u puli nemaju te faktore i nikada nisu čuli za to, kao ni moja ginekologica, ni doktori na patologiji trudnoći, svi su me pitali kaj je to - kao ja bim njim trebala učiti, čak nisu ni htjeli da rodim u Puli, već su me slali u Rijeku ali ja nisam htjela. rekla sam ako šta treba biti biti će bilo gdje da odem roditi, a u puli sam imala sreću da su mi babice bile poznanice od roditelja pa su me stvarno pazili, a šef je došao na slobodan dan me poroditi prvi puta (inucirani porod pa carski), i bio je svih 14 sati uz mene),
inače, to je toliko rijetka i skupa pretraga (barem su tako meni rekli) da to rade samo jednom mjesečno i rijetko tko ide to testirati.

neku posebnu terapiju ne uzimam, ništa mi hematolog nije prepisao, nego samo moram paziti kod povreda, operacija, poroda i sl, nikakve andole i slične stvari nesmijem jer kao to još pojačava krvarenje, niti pilule kao kontracepciju (dok je moja draga ginekologica rekla da mogu, ali eto ona je najpametnija)

Zadnje uređivanje pzulic : 05.06.2009. at 19:53.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 20:32   #78
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
e ovako moja dijagnoza je Morbus VOn Wilenbrand (nasljednja bolest, imam je i ja i moj stariji sin, mlađeg još nismo testirali). očituje se povišenim PTV-om, te povišenim faktorom 8, vonwilenbrandov faktor je snižen, a odnedavno mi je snižen i faktor 13 (inače pišu se rimskim brojevima ali meni je ovako jednostavno).
očituje se u preobilnom krvarenju primjerice prije 7 god sam imala malu operaciju na oku (ječmenac, 10 min ambulantno) nakon koje sam cijeli dan jako puno krvarila, a nakon drugog carskog reza sam skoro umrla zbog krvarenja, dobila sam transfuziju, plazmu i krcato lijekova i malo je falilo da iskrvarim na smrt. na prvom carskom nisam krvarila ali sam preventivno dobila neki skupi lijek (moja doza je koštala 7 tisuća kn), a na drugom porodu nisam jer je hematologica zaključila da nije potrebno (da je negdje sretnem mislim da bim je..)
Isuse Boze bas mi je zao ja mislim da ti zbog svega toga bi trebala imati pravo na besplatnu mirenu,a najbolje napisi zahtjev u HZZO i posalji u Zagreb napisi to sve da se zelis zastititi,a spirala ima sada dozivotna to je imala moja tetka.Ja imam cin3 i treban na konizaciju no kada sam napravila koagulogram imam neki poremecaj visak fibrinogena na netu sam jako malo nasla samo je napisala da trebam dobiti inekciju prije operacije.
HAPPY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 17:19   #79
samo da se javim, bila sam kod ginekologice i ona mi je preporučila mirenu ali mi je rekla da nema šanse da je dobijem preko HZZO-a.
sad krećem u akciju pretrage ljekarni da vidim gdje je najjeftinija - ako netko ima iskustva iz pulskih ljekarni neka se javi. THNX
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:46   #80
jel nase zdravstvo toliko u kurtzu

ja mislim da bi sva kontracepcija trebala bit besplatna
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.