Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 01:35   #3421
Prestani pusit
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 02:58   #3422
Vrlo jednostavno zapravo. Moraš pomirisati svaku stvar u sobi (ili netko drugi koga osjetilo mirisa još služi) i onda ako ta stvar smrdi po cigaretama moraš ju oprati ili izbaciti van. Ako je na zidovima materijal koji je upio dim cigareta trebaš ga izbiti sa zidova i stavit nešto drugo. Ako imaš kosu i bradu moraš i to oprat ili obrijat. Sretno. I prestani pušit u sobi.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 07:24   #3423
Jednostavno. Prestanes trosit pare na pljugu pa imas za osvjezivace prostora
Operi stakla i zavjese.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 14:49   #3424
Došlo sa Zdravlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 22:22   #3425
Probaj DMove Antitobacco svijeće, fino mirišu, a svijeća inače ubija dim. Eterična ulja su puno bolja od osvježivača za ubijanje smrada, a uz to savjetujem da se prebaciš na motanje duhana, puno manje smrdi od cigareta posebno ako izabereš neki bez aditiva (Sauvage, Pueblo, Manitu)
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 09:51   #3426
Postoji li sredstvo za čišćenje prozirne plastike? U pitanju je luster kugla.
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 10:04   #3427
razrjeđena otopina sredstva za suđe dok ne zablista
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 10:09   #3428
Probaj sa tekućinom za pranje prozora
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:31   #3429
lusteri sakupljaju statičkim elektricitetom dosta prašine i smoga
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:36   #3430
Omekšivač za rublje + voda - i špricaj. Odbija prašinu na duže vrijeme.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 20:38   #3431
probala sam internet recept za ciscenje fuga i cini se da ok cisti, mislim nije bas da su fuge "postajale ciste pred mojim ocima" ali mozda sam trebala politi tom tekucinom i samo jednostavno pricekati prije "drljanja" fuga, no ja sam odmah krenula s akcijom jer se minut dva nista nije dogadjalo ...uglavnom to je onaj recept sa vodom, limunom, alkoholnim octom, i sodom bikarbonom (razliciti omjeri), lako se nadje na internetu, evo jedan link
http://uspesnazena.com/korisni-savet...zmedu-plocica/
no to mi nije bilo dovoljno, valjda sam bila nestrpljiva i nisam odmah vidjela rezultat, pa sam jos probala i drugi recept, a to je mjesavina izbjeljivaca (varikine) i alkoholnog octa....i to sam nasla na internetu....
dakle posto sam probala oba, nisam tocno sigurna sto je vise pomoglo, uglavnom plocice odnosno fuge izgledaju cisto. no neke, npr. neke od onih na podu su i dalje crne i nakon tog tretmana, a bas na podu mogle su se "napiti" oba sredstva do mile volje kad se je slilo na pod...ipak za neke nije pomoglo.
uglavnom sam zadovoljna rezultatom. probat cu jos jednom recept na drugom mjestu, pa opet podijeliti rezultat...mozda ove nisu bile dovoljno prljave pa su se lijepo ocistile

neki spominju da prvo treba ocistiti razrjedjivacem...nisam to probala, to radi masnoca, to sam procitala na blogu Lolina kucna manifaktura, preuredjenje kupaonice....
no uglavnom za sjaj keramike se spominje alkoholni ocat i voda, sto se i inace koristi u vodi za prozore i slicno, i ja sam tako ocistila tus kabinu i svidja mi se rezultat, nakon samo nekog sredstva pa onda vode, uvijek izgleda jos uvijek neujednaceno cisto, a nakon octa i vode, izgleda ujednaceno cisto i sjajno.
odsad cu uvijek imali bocu s rasprsivacem s vodom i alkoholnim octom jer uopce ne smrdi dok se cisti, a ono malo sto se osjeti ode za tren! i ono postolje za posudje od plastike se lijepo ocistilo od masnoce samo brisuci ga tom mjesavinom.

a da, i prije par godina kad smo tek stavili keramicke podne plocice stalno se vidjela prasina po plocicama, potezi koji ostaju nakon brisanja prasinjavog poda, mada sam nebrojeno puta cistila, sve dok mi netko nije rekao da pobrisem mjesavinom vode i octa, i super se obrisalo, vise nije bilo ociglednih bijelih poteza po plocicama...
to je naravno bilo potrebno samo onda nakon stavljanja keramike, poslije nije vise ostajao taj trag, ali nije lose ocistiti tu i tamo tom mjesavinom, jer je dobra za ciscenje keramike.

Zadnje uređivanje iskljucivo123 : 03.10.2015. at 20:58.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 20:54   #3432
nedavno sam probala i onaj denk mit ili tako nekako sapun protiv mrlja u DM u netko ga je ovdje ili drugdje hvalio.
ja bih rekla da on pere jednako kao i bilo koji nas sapun za rublje, oni od saponie npr, ili..sto god mi ovdje koristimo.. mrlju od krvi nije do kraja oprao, tako jednako dobro, nedobro, peru i ovi nasi.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 21:25   #3433
recept za ciscenje stare kade

slican post sam ostavila na nekoj temi o ciscenju kade na temi zenski kutak, al je tamo malo izgubljena u nekom dijelu koji se zove "kokosinjac" (post nije sasvim isti, onako usput) pa da i ovdje spomenem da sam savrseno ocistila kadu staru 40 godina! mislim da je od emajla...ili porculana...nisam sigurna,...no za ovaj recept nije bitno, sastojci nisu jaki.

tamo ima puno recepata koje je gospodja koja je pitala za recept isprobala ali joj se niti jedan nije ucinio da funkcionira. e pa moj funkcionira.
treba prvo razgraditi prljavstinu na kadi, a to se cini nekakvom kiselinom. moja mama upotrebljava solnu, ali ona je jaka.
Ja sam danas upotrijebila otopinu: limunske kiseline, alkoholnog octa i sode bikarbone, sve skupa malo kosta, i sve se nadje na odjelu za zacine u bilo kojem ducanu. dakle soda u prahu, limunska kiselina u prahu i obican alk. ocat.
To sam pomijesala u vrlo maloj kolicini tek toliko da mogu time prijeci cijelu kadu.
Ostavila 1.5 sat vremena da to tako stoji,(mozda sam mogla i manje) i onda sam abrazivnom stranom spuzvice i sodom u prahu (ne otopinom) prelazila preko kade, i prljavstina se skidala kao od sale.
Kadu sam kad sam ju isprala jos premazala s malo otopine ocat/voda da se sjaji. I voila!!
Super, recept a la moi!! )
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:17   #3434
Ne želim ti kvariti zadovoljstvo, ali kombinacija octa i soda je poznata ili sode i limunske, ne trebaš sve troje
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:58   #3435
Kako i s cim perete tepihe?
A mrlje na tepihu?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 00:46   #3436
Tišonze,meni je bio super Vanish http://www.vanish.com.hr/proizvodi/v...%87enje-tepiha
ima i šampon
http://www.vanish.com.hr/proizvodi/v...%87enje-tepiha
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:26   #3437
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
Kako i s cim perete tepihe?
A mrlje na tepihu?
Novi tepih isprljali ciglom dok smo busili rupe za luster, bas bijeli dio, stavila malo vanish golda u vodu i time otklonila u par poteza! Savrsena stvar!
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 22:36   #3438
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
Kako i s cim perete tepihe?
A mrlje na tepihu?
Šta, i njega si uspjela zalit?
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 12:41   #3439

Zna li netko možda s čime da očistitim hrapavu stranu satiniranog stakla. Nakon adaptacije ostalo je prašnjavo i sa sredstvom za pranje prozora te običnom vodom nije otišlo. Samo se dalje mulja i izgleda još gore.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 12:51   #3440
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post

Zna li netko možda s čime da očistitim hrapavu stranu satiniranog stakla. Nakon adaptacije ostalo je prašnjavo i sa sredstvom za pranje prozora te običnom vodom nije otišlo. Samo se dalje mulja i izgleda još gore.
Voda i ocat...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.