Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 19:27   #1
Access/Excel Search Engine pomoć

Poštovanje.

Dakle, imam problem. U Excelu 2007 sam izradio bazu podataka znanstvenih radova i stručnih članaka koje posjeduje moja firma. Baza ima otprilike 400 unosa (zasad) i polja izgledaju otprilike ovako:

Title Author Keywords Year University

Sad, zanima me na koji način mogu napraviti kvalitetan search engine koji bi mi za jednu ispisanu riječ (recimo prezime autora) izbacio odmah sve unose (listu svih unosa) koji sadrže njegovo ime. Postojeći find button u Excelu i Accessu ne nudi nikakvu listu rezultata, već samo jedan unos te onda korisnik mora stiskati next...

Ako takva mogućnost nije moguća, molim Vas da mi preporučite neki program koji je kompatibilan s Excelom u kojem je moguće napraviti svojevrstan ispis svih rezultata koji sadrže traženi pojam.

Hvala unaprijed.
LP
Posrnuli_Pickpocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:13   #2
Selektiraj ta polja koje sadrže naslove kolona, odi na data -> filter i uključi auto filter, pojaviti će ti se tada drop-down meniji u nazivima kolona i onda lako možeš filtrirati informacije.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:06   #3
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Selektiraj ta polja koje sadrže naslove kolona, odi na data -> filter i uključi auto filter, pojaviti će ti se tada drop-down meniji u nazivima kolona i onda lako možeš filtrirati informacije.
Hvala, izmigoljio sam sasvim pristojan search.
Posrnuli_Pickpocket is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.