Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 07:15   #201
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nećemo raspravljati o meni. Ako stvarno želiš samo reci otvorit ću poseban topic. Neke izgleda da tebi nisu jasne? Jesam li te dobro razumio po tebi ljudi koji žive u Hrvatskoj zovu se Hrvati zato što su katolici i što vole generale ili ?? A sto se tiče generala neću se ponavljati. A ako hoćeš za dozovlu pa eov u brk, onako generalski. Da dam 2000 eura sutra bih dobio dozvolu i to imam svjedoke 3 ljudi koji su samnom sjedeli kad je pao predlog, ali nedam, nedam pa makar je nikad nedobio i ilegalno napravio kuću.
Ne, ja velim da su stanovnici Hrvatske svi njeni građani, a najveći postotak čine Hrvati. I stravično mi je kad netko tko se ne osjeća kao Hrvat proziva većinu zašto se osjećamo tako kako se osjećamo u ovom trenutku zbog presude. Kao "imamo pametnija posla". Imali smo ga i 90-te, pa nam se komšije nisu slagale s tom idejom.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 07:33   #202
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ne, ja velim da su stanovnici Hrvatske svi njeni građani, a najveći postotak čine Hrvati..
A dobro, rekoh samo da nebude nesporazuma.

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
I stravično mi je kad netko tko se ne osjeća kao Hrvat proziva većinu zašto se osjećamo tako kako se osjećamo u ovom trenutku zbog presude. Kao "imamo pametnija posla". Imali smo ga i 90-te, pa nam se komšije nisu slagale s tom idejom.

Daj ti meni definiraj kakv je to osjećaj Hrvata? I kako se po tvome treba osjećati Hrvat, stanovnik građanin. Jesu li to predefinirani osjećaji koji mogu osjećati samo Hrvati kad im se nešto dogodi?.
Vjeruj mi dosadilo mi je pisati ovolike postove bez veze jer ako si išao na vjeronauk znaš onu, da je devi lakše proći kroz iglene uši neko bogatašu proci kroz rajska vrata. To vrijedi i za ovo ovdje. Možeš reći što želiš ali nacionalizam, bolesni nacionalizam je uzeo danak, za neke je korak sa stvarnošću izgubljen. Mislio sam da su neki Švicarci okorjeli rasisti ali oni su mačiji kašalj za neke ovdje na forumu. To ne da je strašno nego je stravično, i još k.tome zazivaju crkvu, Boga, a zaboravljaju da su svi ljudi božija djeca. Kadm mrziš nekoga, srbina, bosanca, hrvata ili bilo koje ljudsko biće a katolik si, mrziš božije dijete a kad mrziš Božije dijete mrziš i Boga i tu prestaje sva logika i svako opravdanje za bilo što.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.

Zadnje uređivanje FANCY : 18.04.2011. at 08:31.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:40   #203
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina.
I samim tim sto se ipak ne nalazis tu i sto sve informacije dobivas preko medija si dosao do nekih pogresnih zakljucaka koje cu objasnit svojim odgovorom, mediji u zadnje vrijeme plasiraj svakakva sranja, a najvise se potenciraju negativna, te marginaliziraju pozitivna, to rade sa svim prosvjedima u hrvatskoj, pa tako i sa ovim zadnjim

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane,
rezanje staklom je individualni slucaj ostecenog pojedinca na kojeg ne mozes gledat kao na prosjecnog gradjana, okupilo se svugdje puno vise ljudi koji su zustro prosvjedovali a ovakvi slucaji su individualni, osobno ja sam sretan sto se nije dogodilo nesto jos gore od rezanja staklom

Zasto se ne bi prosvjedovalo, demokratsko je pravo naroda da izrazava nezadovoljstvo prosvjedom, pogotovo oko bitnih stvari za zemlju kao sto je ova presuda(dotaknut cu se kasnije toga zasto je bitna)
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?
Dobro je da se pitas
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih
Ne, nisu vrijedniji, ali to ne znaci da nisu vrijedni!
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed
Ne, nije se nitko razrezao, ali su strajkali gladju, bacali boce na zgrade pojedinih stranaka, pokusavali samoubojstvo i jos mnogo slicnoga

Prosvjedovalo se po shemi 2-3 puta tjedno diljem hrvatske, ne znam kako ti je uspjelo promaknuti, ja sam osobno vec 3 puta bio na prosvjedu

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede
Opet pogresno, dize, imao si ih u vise navrata, okupljalo se na njima tisuce ljudi
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi
Ne, opet pogresno, cak i najmanji prosvjedi su se sastojali od vise od 200 ljudi, najveci je imao preko 5000 u Zagrebu, za druge gradove nisam siguran, da to je porazavajuce mala brojka i ja sam sam pokusavao motivirati sto vise ljudi da dodju ali eto, dosta ljudi pogresno smatra da ne mozemo nista promijeniti pa se ni ne trudi, ali ja smatram da ce se ubrzo i to promijeniti i da se narod budi, pa ovim prosvjedom za osude generalima se isto mnogo postiglo i mislim da ce i on motivirat ljude za daljnje djelovanje

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini.
Ne, nisu sami oslobodili hrvatsku, ali HAG ima ocito takvo misljenje kad je njih osudio valjda za svaki pocinjeni zlocin, ali ti su generali a pogotovo Ante Gotovina osmisljavanjem izuzetno uspjesnih strateskih akcija te direktnim napadom na strategiju neprijatelja najvise pridonijeli osobodjenju hrvatskog teritorija, ako te zanima kolika je bila njihova uloga, procitaj nesto na temu strategije domovinskog rata
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku?
To nitko nikad nije rekao, ja ne znam kako si ti to protumacio

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata.
To nije tema za povijest, to je tema za mene, za tebe, za mog susjeda Peru i za nasu djecu, jer dok god budemo imali stav da je to tema za povijest i dok na to ne budemo gledali na "nasu temu" dogadjat ce se ovakve stvari poput ove presude i indirektne osude Oluje kao zlocinackog pothvata i priznavanje suvereniteta RSK od strane HAG-a

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
Oslobadjajuca presuda nece hranit niciji ego, a Hrvatskoj ce pomoci tako sto ce u svijetu ocistiti svaku ljagu s Domovisnkg rata i dokazati da smo se imali pravo braniti i da smo se branili, a ne napadali, isto tako ce dokazati da ova zemlja nije nastala na zlocinu, vec legitimnom borbom za nezavisnost

Ja nakon ovog tvog upisa imam osjecaj da ti zapravo nisi shvatio ovu presudu dovoljno ozbiljno, ali posto ne zivis u Hrvatskoj i ne prozivljavas direktne posljedice svega sto se dogadja necu ti zamjerit neka tvoja kriva tumacenja
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 10:19   #204
Vlast koja dopušta da se heroji pretvaraju u zločince, žrtve u agresore, protjerani u one koji su protjerivali, ona koja negira čovjekovovo pravo na slobodu i samoobranu i pravo na privatno vlasništvo, NE MARI za ekonomski i gospodarski prosperitet, niti ju je briga za nezaposlene ili siromašne!
Nema se tu što puno raspravaljati!
Nedaju mi pravo da branim svoje ali kao to nije važno, dati će mi pare i posao! Malo morgen!
Emerald Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:12   #205
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
I samim tim sto se ipak ne nalazis tu i sto sve informacije dobivas preko medija si dosao do nekih pogresnih zakljucaka koje cu objasnit svojim odgovorom, mediji u zadnje vrijeme plasiraj svakakva sranja, a najvise se potenciraju negativna, te marginaliziraju pozitivna, to rade sa svim prosvjedima u hrvatskoj, pa tako i sa ovim zadnjim


rezanje staklom je individualni slucaj ostecenog pojedinca na kojeg ne mozes gledat kao na prosjecnog gradjana, okupilo se svugdje puno vise ljudi koji su zustro prosvjedovali a ovakvi slucaji su individualni, osobno ja sam sretan sto se nije dogodilo nesto jos gore od rezanja staklom

Zasto se ne bi prosvjedovalo, demokratsko je pravo naroda da izrazava nezadovoljstvo prosvjedom, pogotovo oko bitnih stvari za zemlju kao sto je ova presuda(dotaknut cu se kasnije toga zasto je bitna)


Dobro je da se pitas

Ne, nisu vrijedniji, ali to ne znaci da nisu vrijedni!


Ne, nije se nitko razrezao, ali su strajkali gladju, bacali boce na zgrade pojedinih stranaka, pokusavali samoubojstvo i jos mnogo slicnoga

Prosvjedovalo se po shemi 2-3 puta tjedno diljem hrvatske, ne znam kako ti je uspjelo promaknuti, ja sam osobno vec 3 puta bio na prosvjedu



Opet pogresno, dize, imao si ih u vise navrata, okupljalo se na njima tisuce ljudi


Ne, opet pogresno, cak i najmanji prosvjedi su se sastojali od vise od 200 ljudi, najveci je imao preko 5000 u Zagrebu, za druge gradove nisam siguran, da to je porazavajuce mala brojka i ja sam sam pokusavao motivirati sto vise ljudi da dodju ali eto, dosta ljudi pogresno smatra da ne mozemo nista promijeniti pa se ni ne trudi, ali ja smatram da ce se ubrzo i to promijeniti i da se narod budi, pa ovim prosvjedom za osude generalima se isto mnogo postiglo i mislim da ce i on motivirat ljude za daljnje djelovanje



Ne, nisu sami oslobodili hrvatsku, ali HAG ima ocito takvo misljenje kad je njih osudio valjda za svaki pocinjeni zlocin, ali ti su generali a pogotovo Ante Gotovina osmisljavanjem izuzetno uspjesnih strateskih akcija te direktnim napadom na strategiju neprijatelja najvise pridonijeli osobodjenju hrvatskog teritorija, ako te zanima kolika je bila njihova uloga, procitaj nesto na temu strategije domovinskog rata


To nitko nikad nije rekao, ja ne znam kako si ti to protumacio



To nije tema za povijest, to je tema za mene, za tebe, za mog susjeda Peru i za nasu djecu, jer dok god budemo imali stav da je to tema za povijest i dok na to ne budemo gledali na "nasu temu" dogadjat ce se ovakve stvari poput ove presude i indirektne osude Oluje kao zlocinackog pothvata i priznavanje suvereniteta RSK od strane HAG-a



Oslobadjajuca presuda nece hranit niciji ego, a Hrvatskoj ce pomoci tako sto ce u svijetu ocistiti svaku ljagu s Domovisnkg rata i dokazati da smo se imali pravo braniti i da smo se branili, a ne napadali, isto tako ce dokazati da ova zemlja nije nastala na zlocinu, vec legitimnom borbom za nezavisnost

Ja nakon ovog tvog upisa imam osjecaj da ti zapravo nisi shvatio ovu presudu dovoljno ozbiljno, ali posto ne zivis u Hrvatskoj i ne prozivljavas direktne posljedice svega sto se dogadja necu ti zamjerit neka tvoja kriva tumacenja
Nema smisla da ti na ovo odgovaram. A ti shvati kako zelis.
Ja sam vrlo dobro shvatio presudu PRVOSTUPANJSKU i ne bas ozbiljno jer ona kao takva ne vrijedi nista. Kad bude konacna presuda e onda cemo raspravljati i polemizirati ozbiljnije. Naravno da nisam ravnodusan na presudu ali cemu opca histerija u medijima i medu ljudima i cemu uopce histerizirati kad se radi o prvostupanjskoj presudi. A na kraju krajeva tu su timovi odvjetnika koji je posao da brane gotovinu a ne ja ti ili bilo tko drugo. Pa postoji nekakv red i zakon koji treba slijedit ili grijesim. Kad su otpustali radnike i kad su ljudi gubili radna mjesta i kad se prodavalo hrvatsko botastvo malo tko je dizao ovoliku histeriju. Imas pravo mnogo se branitelja ubilo ali razlog nisu bili generali i Haag nego njihova bezizlazna situacija i kriza u koju su upali a nikoga nije bilo da im pomogen u datom trenutku.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:19   #206
Mislim da je naziv teme promašen. Nije nama Haag ništa ukrao, a ponajmanje Domovinski rat. To smo mi sami sebi uradili. Pljunuli smo si u lice. Obezvrijedili svu našu muku, patnje, strahove, ranjene i poginule.

Narod koji za predsjednike bira Udbaše i Jugoslavene - ne zaslužuje ništa drugo nego da bude roblje!!
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:25   #207
Quote:
Emerald Fire kaže: Pogledaj post
Vlast koja dopušta da se heroji pretvaraju u zločince, žrtve u agresore, protjerani u one koji su protjerivali, ona koja negira čovjekovovo pravo na slobodu i samoobranu i pravo na privatno vlasništvo, NE MARI za ekonomski i gospodarski prosperitet, niti ju je briga za nezaposlene ili siromašne!
Nema se tu što puno raspravaljati!
Nedaju mi pravo da branim svoje ali kao to nije važno, dati će mi pare i posao! Malo morgen!
Slazem se potpuno sa tobom osim ovog boldanog jer to ima dvije strane medalje.
Da ne pojasnjavam nasiroko evo kratko i jasno.
Za Srbiju i vecinu srba su Gotovina i vecina hrvatskih generala zlocinci a za Hrvtsku i hrvate oni su Heroji.
Za Hrvatsku i hrvate su Mladic Karadzic, Sljivancanin i ostali zlocinci a za srbe i Srbiju su heroji, branitelji ili sto vec.
Jel sad shvatas apsurd i gledanje iz jednog aspekta. Pa mi nikad necemo promjenit ove dvije stvari dok god postoje ova dva naroda (ne samo ova dva nego i kod drugih je isto) uvijek ce biti ovakvih misljenja i tezi, ali mi trebamo promijenit nas same i nase razmisljanje i jednom skinuti teret sa ramena mladih ljudi i dati ima da zive bez repova proslosti da mladi ljudi rade da pokazuju svoju kreativnost, svoju vrijednost i marljivot a ne ih hranit mrznjom iz proslih vremena, nacionalizmom, netrpeljivoscu prema bilo kojem drugom narodu jer mrznja uvijek rada mrznju a nikad nista dobro. Dok dobrota rada dobrotu a nikako mrznju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:25   #208
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nema smisla da ti na ovo odgovaram. A ti shvati kako zelis.
Ja sam vrlo dobro shvatio presudu PRVOSTUPANJSKU i ne bas ozbiljno jer ona kao takva ne vrijedi nista. Kad bude konacna presuda e onda cemo raspravljati i polemizirati ozbiljnije. Naravno da nisam ravnodusan na presudu ali cemu opca histerija u medijima i medu ljudima i cemu uopce histerizirati kad se radi o prvostupanjskoj presudi. A na kraju krajeva tu su timovi odvjetnika koji je posao da brane gotovinu a ne ja ti ili bilo tko drugo. Pa postoji nekakv red i zakon koji treba slijedit ili grijesim. Kad su otpustali radnike i kad su ljudi gubili radna mjesta i kad se prodavalo hrvatsko botastvo malo tko je dizao ovoliku histeriju. Imas pravo mnogo se branitelja ubilo ali razlog nisu bili generali i Haag nego njihova bezizlazna situacija i kriza u koju su upali a nikoga nije bilo da im pomogen u datom trenutku.
cekaj, kakvo histeriziranje, osim par izoliranih slucajeva paljenja guma koje svi mediji potenciraju kao da je neki grad zapaljen, nije bilo nikakvog histeriziranja

na svim skupovima su se ljudi razisli u miru uz eventualno jedan jedini slucaj nekakvog sukoba

pa na prosvjedima protiv vlade u 3. mjesecu je bila opca makljaza s policijom, cupane su kamene ploce i bacane, za par centimetara sam izbjegao da mi ne polome nos pendrekom

covjek koji je klecao i recitirao pjesmu i pozivao sve da se smire je bio uhicen

ono je meni bilo histeriziranje, prijatelju

a ne ovo oko Gotovine, prosvjeda je bilo i protiv vlade, jeste, rekao sam vec, porazavajuce malo nas se okupilo

ali ovaj prosvjed za generale je takodjer bio prosvjed proti ove vlade, bio sam tamo i znam to, nemoj to odvajati
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:26   #209
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Čuj daj se prvo informiraj pa dođi na forum i pričaj o Posavini . Možda želiš reći isto za Vukovar da su Vukovarci pobjegli a Franjo im dao sve od oružja ,streljiva. logostike a i tolike su se brigade borile za isti a vukovarci kao i posavci pobjegli? Posavina i Vukovar su dvije paralele, dvia žrtvena janjeta i kome to nije jasno onda je tu kraj svim dialozima.Stvarno nemaš stida. I neću otvarat novu temu u temi, držimo se Haag-a.
Slusaj me povijesni analfabetu..

Sto se tice Bosanske Posavine,znam vise nego ces ti za deset zivota..nalupao si besmislene frazetine,koje ne mozes drugacije opravdati,nego jeftinim ad hominemom..

Posavina i Vukovar nisu nikakve paraleleu po prodaji,jer prodaje nije bilo..To moze tvrditi samo neinformirana osoba koja je medju prvima pobjegla u bijeli svijet..

I mozes ti vaditi koliko hoces moje izjave iz konteksta,ali to ne mijenja na stvari da si zatucan i neinformiran,a pravis se strasno pametan..

Zato i ne mozes voditi dijalog,jer nemas nikakvog znanja o navedenoj tematici..

Koridor je bio presječen par dana. I nastala je neviđena frka..SRT bombardira srcedrapateljnim reportažama kako srpske bebe umiru u banjalučkoj bolnici u inkubatorima jer nedostaje kisika. I šta se događa..pošto je u Hrvatskoj na snazi prekid vatre sve značajnije srpske postrojbe iz Krajine idu na Koridor..to smo imali prilike gledati sve snimljeno i prikazano..Zajedno s 1. krajiškim korpusom..udarnim maljom vojske RS. S druge strane napadaju jedinice vojske Jugoslavije i one jedinice oko Bijeljine i šta ja znam ko sve ne..plus domaće srpske postrojbe iz Posavine.

Šta se moglo napraviti..poslati još jedinica HV-a i upustiti se u frontalnu bitku. Krvariti tamo..izgubiti ono oklopnih jedinica što je imao HV..dakle bez strateške rezerve. To ne bi zadnji idiot napravio. Srbi su komotno mogli izgubiti 100 tenkova i da to ne osjete jer su imali u zaleđu jaku vojsku na teritoriju Srbije. Gubitak 100 tenkova za HV bi bio gubitak svih operativnih oklopnih postrojbi. I šta onda..ruke u vis.

HV je mogao još braniti koridor mjesec-dva ali u konačnici bi izgubio jer bi Srbi dovlačili stalno svježe snage..prvenstveno oklopne..o avijaciji koju HV tada nije uopće imao da ne govorim..nesrazmjer u artiljerijskim oruđima također..

Ljudstvo se moglo izjednačavati i to teškom mukom dovlačenjem velikog broja vojnika iz Hrvatske. Koliko je to bilo realno..vidjelo se po tome što je već bilo protesta od strane majki što jedinice uopće idu u Bosni. Možemo zamisliti reakciju kad bi tisuće crnih vreća dolazilo u Hrvatske gradove i sela. A to bi u takvoj velikoj bici bilo jednostavno neizbježno. Bila bi revolucija. Jer hrvatska je imala to ograničenje da su se žene i majke počele miješati u vođenje rata. To se može emocionalno razumjeti ali tako se rat ne dobija. Srbi nisu imali taj problem..bar ne tada.

Dakle..suma sumarum..samo bi se kompletni idoti i vojni samoubojica upustio u otvorenu bitku s takvim nesrazmjerom oklopnih i svih drugih snaga. Samo vojnički diletant. I to je cijela priča..


edit-Inkvizitor skoluje,ofkors..njegovi tekstovi samaraju ovakve trollove..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:28   #210
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Jeste vi ljudi idioti?Uporno po svom a sud jasno kaže u presudi da je Gotovina dio udruženog zločinačkog pothvata koji je za cilj imao protjerivanje srba.Shvaćate li vi razliku između udruženog zločinačkog pothvata koji za cilj ima protjerivanje i ne kažnjavanje nekih pojedinačnih zločina?Shvaćate ali odbijate priznati,čak i pod cijenu da pišete kako je Haag osudio nevine ljude ali to nije krivnja Haaga nego Tuđmana.
Ako je postojao zločinački pothvat (kao "sporedna stvar" u vojnoj akciji) onda je za to kriv najviše Tuđman.

Ali ja ne vjerujem u taj zločinački pothvat. Prvo, takav pothvat se ne dogovara par dana prije akcije, takve stvari bi se planirale mjesecima.

Drugo, o tome ne bi bilo zapisnika.

Treće, na takvim sastancima bi bili samo odabrani ljudi, a ne praktično svi. Kad su se dogovarale mutne stvari (npr. oko privatizacije) zapisnika nije bilo.

Naš je problem što su neke stvari koje smo poduzeli nakon Oluje izgledale kao da žele spriječiti povratak Srba. No to je više plod trijumfalizma i euforije koja je zahvatila sve.

Dakle, Haag je (nepravomoćno) presudio da je pored Oluje postojao i skriveni plan za protjerivanje stanovništva i čišćenje terena. Mislim da taj dio ne stoji, da to optužba nije uspjela dokazati. Vidjet ćemo u žalbi.

I danas su mnogi ljudi još živi. Ako je taj plan postojao, o tome bi morali znati i vodeći političari, bar neki.

Konačno, o tome bi morali znati i Amerikanci, koji su imali jako dobre informacije o svemu što radimo.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:30   #211
Quote:
josipm359 kaže: Pogledaj post
Mislim da je naziv teme promašen. Nije nama Haag ništa ukrao, a ponajmanje Domovinski rat. To smo mi sami sebi uradili. Pljunuli smo si u lice. Obezvrijedili svu našu muku, patnje, strahove, ranjene i poginule.

Narod koji za predsjednike bira Udbaše i Jugoslavene - ne zaslužuje ništa drugo nego da bude roblje!!
Malo preekstremno razmisljas i takvo razmisljanje nece dovesti do rjesenja problema nego ce dovesti do jos gorih i ehtremnijih razmisljanja to opet zna se gdje vodi.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:37   #212
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
Slusaj me povijesni analfabetu..

Sto se tice Bosanske Posavine,znam vise nego ces ti za deset zivota..nalupao si besmislene frazetine,koje ne mozes drugacije opravdati,nego jeftinim ad hominemom..

Posavina i Vukovar nisu nikakve paraleleu po prodaji,jer prodaje nije bilo..To moze tvrditi samo neinformirana osoba koja je medju prvima pobjegla u bijeli svijet..

I mozes ti vaditi koliko hoces moje izjave iz konteksta,ali to ne mijenja na stvari da si zatucan i neinformiran,a pravis se strasno pametan..

Zato i ne mozes voditi dijalog,jer nemas nikakvog znanja o navedenoj tematici..

Koridor je bio presječen par dana. I nastala je neviđena frka..SRT bombardira srcedrapateljnim reportažama kako srpske bebe umiru u banjalučkoj bolnici u inkubatorima jer nedostaje kisika. I šta se događa..pošto je u Hrvatskoj na snazi prekid vatre sve značajnije srpske postrojbe iz Krajine idu na Koridor..to smo imali prilike gledati sve snimljeno i prikazano..Zajedno s 1. krajiškim korpusom..udarnim maljom vojske RS. S druge strane napadaju jedinice vojske Jugoslavije i one jedinice oko Bijeljine i šta ja znam ko sve ne..plus domaće srpske postrojbe iz Posavine.

Šta se moglo napraviti..poslati još jedinica HV-a i upustiti se u frontalnu bitku. Krvariti tamo..izgubiti ono oklopnih jedinica što je imao HV..dakle bez strateške rezerve. To ne bi zadnji idiot napravio. Srbi su komotno mogli izgubiti 100 tenkova i da to ne osjete jer su imali u zaleđu jaku vojsku na teritoriju Srbije. Gubitak 100 tenkova za HV bi bio gubitak svih operativnih oklopnih postrojbi. I šta onda..ruke u vis.

HV je mogao još braniti koridor mjesec-dva ali u konačnici bi izgubio jer bi Srbi dovlačili stalno svježe snage..prvenstveno oklopne..o avijaciji koju HV tada nije uopće imao da ne govorim..nesrazmjer u artiljerijskim oruđima također..

Ljudstvo se moglo izjednačavati i to teškom mukom dovlačenjem velikog broja vojnika iz Hrvatske. Koliko je to bilo realno..vidjelo se po tome što je već bilo protesta od strane majki što jedinice uopće idu u Bosni. Možemo zamisliti reakciju kad bi tisuće crnih vreća dolazilo u Hrvatske gradove i sela. A to bi u takvoj velikoj bici bilo jednostavno neizbježno. Bila bi revolucija. Jer hrvatska je imala to ograničenje da su se žene i majke počele miješati u vođenje rata. To se može emocionalno razumjeti ali tako se rat ne dobija. Srbi nisu imali taj problem..bar ne tada.

Dakle..suma sumarum..samo bi se kompletni idoti i vojni samoubojica upustio u otvorenu bitku s takvim nesrazmjerom oklopnih i svih drugih snaga. Samo vojnički diletant. I to je cijela priča..


edit-Inkvizitor skoluje,ofkors..njegovi tekstovi samaraju ovakve trollove..
Kolega!

Džaba ti njima objašnjavaš. Oni uporno tamburaju svoje. A koliko su politički ''pismeni'', vidimo sad. Kad smo konačno dovedeni u slijepu ulicu i ''šokirani'' gledamo di smo to došli. Jednom našem vrlom političaru kojemu je važniji Gadafi i Libija od vlastitih generala i države i koji je pred ovu presudu pobjegao ko kurva u Kinu i od tamo čeka da mu njegovi udbaši jave da se stanje smirilo u zemlji i da se može vratiti te nam ispričati koji vic sa ''putovanja'' priča o izdaji i lopovluku je bila glavna tema 10 godina koliko biješe predsjednik ove napaćene zemlje. A sam je bio najveći izdajnik i najveći lopov (veći i od Sanadera).

I za njega su glasali oni naivci koji s njim sviraju u isti rog i koji im je, naivnima i glupima, kakvim već jesu sva data obećanja - pogazio!
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:38   #213
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ja sam vrlo dobro shvatio presudu PRVOSTUPANJSKU i ne bas ozbiljno jer ona kao takva ne vrijedi nista. Kad bude konacna presuda e onda cemo raspravljati i polemizirati ozbiljnije. Naravno da nisam ravnodusan na presudu ali cemu opca histerija u medijima i medu ljudima i cemu uopce histerizirati kad se radi o prvostupanjskoj presudi.
STO JE TEBI ?
HALO ?

MI ne smijemo dopustiti sljedecu presudu na racun ove prve i u istom kontekstu kao ova prva. Pa kome ces se onda zaliti, slijepac jedan? Sada treba dignut glas, dok jos imamo pravo glasa i pravo na zalbu.

fakat vidim da ste svi vi stariji samo 'na rijecima' heroji i sve nesto o politici (od rodjenja slusam iste price) a kad se treba reci DOSTA je bilo, onda zagovarate sto ? mirne ovce, bratstvo i jedinstvo.
e moj narode, sve starkelje van iz sabora!!!!!!
ja se vracam u CRO zbog ovog, pa cemo mi 'mladi' sebi fino uredit drzavicu i svaki vikend tancat po novalji, a vi -mirno vam more-
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:39   #214
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Malo preekstremno razmisljas i takvo razmisljanje nece dovesti do rjesenja problema nego ce dovesti do jos gorih i ehtremnijih razmisljanja to opet zna se gdje vodi.
Mi smo došli u preekstremnu situaciju. Ili ti misliš da nismo??!
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:41   #215
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
Slusaj me povijesni analfabetu..

Sto se tice Bosanske Posavine,znam vise nego ces ti za deset zivota..nalupao si besmislene frazetine,koje ne mozes drugacije opravdati,nego jeftinim ad hominemom..

Posavina i Vukovar nisu nikakve paraleleu po prodaji,jer prodaje nije bilo..To moze tvrditi samo neinformirana osoba koja je medju prvima pobjegla u bijeli svijet..

I mozes ti vaditi koliko hoces moje izjave iz konteksta,ali to ne mijenja na stvari da si zatucan i neinformiran,a pravis se strasno pametan..

Zato i ne mozes voditi dijalog,jer nemas nikakvog znanja o navedenoj tematici..

Koridor je bio presječen par dana. I nastala je neviđena frka..SRT bombardira srcedrapateljnim reportažama kako srpske bebe umiru u banjalučkoj bolnici u inkubatorima jer nedostaje kisika. I šta se događa..pošto je u Hrvatskoj na snazi prekid vatre sve značajnije srpske postrojbe iz Krajine idu na Koridor..to smo imali prilike gledati sve snimljeno i prikazano..Zajedno s 1. krajiškim korpusom..udarnim maljom vojske RS. S druge strane napadaju jedinice vojske Jugoslavije i one jedinice oko Bijeljine i šta ja znam ko sve ne..plus domaće srpske postrojbe iz Posavine.

Šta se moglo napraviti..poslati još jedinica HV-a i upustiti se u frontalnu bitku. Krvariti tamo..izgubiti ono oklopnih jedinica što je imao HV..dakle bez strateške rezerve. To ne bi zadnji idiot napravio. Srbi su komotno mogli izgubiti 100 tenkova i da to ne osjete jer su imali u zaleđu jaku vojsku na teritoriju Srbije. Gubitak 100 tenkova za HV bi bio gubitak svih operativnih oklopnih postrojbi. I šta onda..ruke u vis.

HV je mogao još braniti koridor mjesec-dva ali u konačnici bi izgubio jer bi Srbi dovlačili stalno svježe snage..prvenstveno oklopne..o avijaciji koju HV tada nije uopće imao da ne govorim..nesrazmjer u artiljerijskim oruđima također..

Ljudstvo se moglo izjednačavati i to teškom mukom dovlačenjem velikog broja vojnika iz Hrvatske. Koliko je to bilo realno..vidjelo se po tome što je već bilo protesta od strane majki što jedinice uopće idu u Bosni. Možemo zamisliti reakciju kad bi tisuće crnih vreća dolazilo u Hrvatske gradove i sela. A to bi u takvoj velikoj bici bilo jednostavno neizbježno. Bila bi revolucija. Jer hrvatska je imala to ograničenje da su se žene i majke počele miješati u vođenje rata. To se može emocionalno razumjeti ali tako se rat ne dobija. Srbi nisu imali taj problem..bar ne tada.

Dakle..suma sumarum..samo bi se kompletni idoti i vojni samoubojica upustio u otvorenu bitku s takvim nesrazmjerom oklopnih i svih drugih snaga. Samo vojnički diletant. I to je cijela priča..


edit-Inkvizitor skoluje,ofkors..njegovi tekstovi samaraju ovakve trollove..
Znaci ovdje ispada da su nas vojno nadjacali u Posavini, i da smo morali se povuci pod najezdom vojne masinerije i sile, "ZNACI U OVOM SCENARIJU LJUDI NISU POBJEGLI" Daj ne pricaj gluposti.
Cuj da se ne upustam u replike bez kraja. Mozes ti ovdje postaviti i Einstein-ocu teroiju relativnosti, ali ja sam bio u Posavini kad je "pala" kad smo presli most kad smo povlacili sa Johovca preko Dervente,Plehana, Koraca BB.Borda i na kraju Sava i Sl.Brod i netrebas mi ni ti ni nitko ih Hrvatske pricati sto i kako je bilo a to i nije tema zato drzimo se teme.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:42   #216
Prvo moram istaknuti kako se obracate osobi koja nije Hrvat,niti drzavljanin Hrvatske..

Mozda po narodnosti i jest Hrvat,medjutim takve ljude se naziva daidzama u Bosni..Hrvat u sluzbu Bosnjackog "multikulturalizma"..

Hrpa laznog morala naprosto viri iz istih..I onda takav dolazi i dijeli nama odredjene lekcije,boze obraza..


Inace u Hrvatskoj se uvodi i novi termin..Uz ne pravi se toso,uskoro ide :ne pravi se Kinez
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:45   #217
ja sam mu ukazao na greske, a sad hoce li on prestati vjerovati hrvatskim medijima u kojima vise nema trunke kredibiliteta, dovoljno je pogledat naslovne stranice i vidjet sto su glavne vijesti, ili ce dalje po svojem, to je sad na njemu

pisemo se navecer, treba nesto i radit a ne baljezgat
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:48   #218
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
STO JE TEBI ?
HALO ?

MI ne smijemo dopustiti sljedecu presudu na racun ove prve i u istom kontekstu kao ova prva. Pa kome ces se onda zaliti, slijepac jedan? Sada treba dignut glas, dok jos imamo pravo glasa i pravo na zalbu.

fakat vidim da ste svi vi stariji samo 'na rijecima' heroji i sve nesto o politici (od rodjenja slusam iste price) a kad se treba reci DOSTA je bilo, onda zagovarate sto ? mirne ovce, bratstvo i jedinstvo.
e moj narode, sve starkelje van iz sabora!!!!!!
ja se vracam u CRO zbog ovog, pa cemo mi 'mladi' sebi fino uredit drzavicu i svaki vikend tancat po novalji, a vi -mirno vam more-
Teqilla!

Bojim se da je prekasno! Na veliku žalost istinita je ona da Hrvati pamte samo od Dnevnika do Dnevnika. Ništa, ama baš ništa nisu naučili iz svoje krvave i teške povjesti jer da jesu - ne bi im se ona stalno ponavljala.

Što sad mogu učiniti ove hrvatske politički nepismene i k tome i izdajnički orijentirane političke elite??! Ništa ne mogu. Mogu samo ''moliti za milost'' i puzati ko gmazovi!

Na žalost - nikakve milosti neće biti. To smo vidjeli sad 15.04.

Jednostavno - mi smo u slobodnom padu prema dolje - okrenuti na glavu i bez padobrana!
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:48   #219
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
STO JE TEBI ?
HALO ?

MI ne smijemo dopustiti sljedecu presudu na racun ove prve i u istom kontekstu kao ova prva. Pa kome ces se onda zaliti, slijepac jedan? Sada treba dignut glas, dok jos imamo pravo glasa i pravo na zalbu. -
Gdje ti zivis, jesi nesto propustio?? 47 odvjetnika je dalo interviju u zadnja tri dana o zalbama ti dolazis sa svojom zalbom. Tako treba to je pravi patriot.

Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
fakat vidim da ste svi vi stariji samo 'na rijecima' heroji i sve nesto o politici (od rodjenja slusam iste price) a kad se treba reci DOSTA je bilo, onda zagovarate sto ? mirne ovce, bratstvo i jedinstvo.
e moj narode, sve starkelje van iz sabora!!!!!!
ja se vracam u CRO zbog ovog, pa cemo mi 'mladi' sebi fino uredit drzavicu i svaki vikend tancat po novalji, a vi -mirno vam more-
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:54   #220
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Slazem se potpuno sa tobom osim ovog boldanog jer to ima dvije strane medalje.
Da ne pojasnjavam nasiroko evo kratko i jasno.
Za Srbiju i vecinu srba su Gotovina i vecina hrvatskih generala zlocinci a za Hrvtsku i hrvate oni su Heroji.
Za Hrvatsku i hrvate su Mladic Karadzic, Sljivancanin i ostali zlocinci a za srbe i Srbiju su heroji, branitelji ili sto vec.
Jel sad shvatas apsurd i gledanje iz jednog aspekta. Pa mi nikad necemo promjenit ove dvije stvari dok god postoje ova dva naroda (ne samo ova dva nego i kod drugih je isto) uvijek ce biti ovakvih misljenja i tezi, ali mi trebamo promijenit nas same i nase razmisljanje i jednom skinuti teret sa ramena mladih ljudi i dati ima da zive bez repova proslosti da a ne ih hranit mrznjom iz proslih vremena, nacionalizmom, netrpeljivoscu prema bilo kojem drugom narodu jer mrznja uvijek rada mrznju a nikad nista dobro. Dok dobrota rada dobrotu a nikako mrznju.

Za Srbiju je i Knin srpski i za Batmana je Joker neprijatelj i za Barbie je Ken najljepši muškarac na svijetu ali kakve to veze ima sa povijesnom činjenicom da je Hrvatska bila žrtva srpske agresiju i okupacije, a Gotovina njen osloboditelj? I da se oslobođenje od srpske okupacije danas naziva zajednički zločinački pothvat? ne shvatam!

Dobro donosi pravda i istina a mržnju generira laž, poluistine, inženjering činjenica, pretvaranje agresora u žrtve, IGNORIRANJE. Istina zatvara poglavlja i omogućuje da "mladi ljudi rade da pokazuju svoju kreativnost, svoju vrijednost i marljivot", sam si rekao. Sve ostalo radi protiv toga i u cilju produbljavanja nacionalnih netrpeljivosti!
Emerald Fire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.