Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 00:20   #1
Ubod na čavao

Danas sam stao na hrđav čavao, skoro do kosti, onako punom težinom, krv tekla jedno vrijeme i stala. Otišao u hitnu, tamo me "na živo" nekim iglama boli upumpavali neku tečnost, drao sam se ko slon. Reko' više ne kao trebali smo još čistiti....nek otpadne al ne na živo...primio antitetanus vakcinu, za mjesec nova...pitao se med.sestru ali mi nije znala odgovoriti. Da li me današnja vakcina štiti od možda potencijalne tetrogene rane danas? To jest, ako je nekim slučajem na tom 'rđavom ekseru bio tetanus, da li me vakcina i u kojem procentu štiti o tetanusa? hvala
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:50   #2
ja sam kao klinac stao na ÄŤavao, bio je velik ali nisam osjetio da je doslo do kostiju.
Samo očistili alkoholom i to je to. A sto se tice tetanusa, protiv njega sam bio cijepljen prije. Inace doktorica kaže da traje 10godina pa je poželjno svakih 10god se cijepiti. Ti sigurno dobio veću dozu a i za mj dana ides opet pa očito je to razlogom da ubrzaju imunitet da brze djeluju protiv tetanusa.
Zna se da cjepiva ne djeluju brzo, slicno je i za one protiv gripe. Treba vremena da tijelo prihvati cijepivo i pocne praviti antitijela. E sad koliko brze moze kod tebe djelovati, ja mislim da ti doktor to ne moze odgovoriti. Vec proizvodac cjepiva koji detaljno testira uÄŤinkovitost na veci broj ljudi.

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.