Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 21:29   #201
Quote:
proba008 kaže: Pogledaj post
Nije valjda da neznate čemu služi miš ventil!?
Uz to što regulira temperaturu u radijatorima, u peči imamo konstantnu temp. iznad 65 stupnjeva.
Pumpa je spomenuta samo usput i ona ne regulira temp., nego CM51 i miš ventil.
inače mi slabo znamo

kod tebe je miš ventil ili skroz otvoren ili skroz zatvoren 90% vremena.
tada on ništa ne miješa u tim položajima ???
ili ????
stmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:36   #202
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
inače mi slabo znamo

kod tebe je miš ventil ili skroz otvoren ili skroz zatvoren 90% vremena.
tada on ništa ne miješa u tim položajima ???
ili ????
Tako je. Povremeno otvara i tako regulira grijane, ali krajnji rezultat je dobra temperatura u prostoriji. Meni dovoljno!
proba008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:40   #203
Quote:
proba008 kaže: Pogledaj post
Nije na meni da pojašnjavam, a ni ne interesira me kako radi program u CM51.

Kod montaže sam mislo da ću pomoču miš ventila i sobnog regulatora sa satom samo ujutro pojačati i navečer smaniti ukupno grijanje, a termostatskim glavama na radijatorima regulirati temp. u pojedinim prostorijama.
U dnevnoj sobi gdje je CM51 termostatsku glavu na radijatoru sam otvorio i pustio regulaciju s CM51. Rezultat je bio više od očekivanog. Temperatura u sobi se drži na +/- 0,5 stupnja od tražene. Nije me briga zašto i kako, da li su radijatori topli ili hladni... temperatura u prostoriji je jedino mjerodavni podatak kvalitete regulacije
Ako netko ima JEFTINO riješenje da miš ventil manje vozi i dobro drži temperaturu, ja mjenjam sistem regulacije, a do tada...
Ponavljam: CM51 i miš ventil kvalitetno i jeftino mogu regulirati temperaturu.
Stvari netreba previše komplicirati. Žalim ako sam ovome nekog povrijedio.
Dobro, održava temp na +/- 0,5 stupnjeva, pa kaj?

Pa to radi bilo koji noviji sobni termostat i bez mišventila

da ne kažem da na como od kromschroedera može positći i histerzu od 0,1C a uopće ne upravlja miš ventilom, već je najobičniji sobni termostat, ajd dobro, nije najobičniji, ima par kerefeka ali šta sad....po čem je taj tvoj CM51 sa miš ventilom nekaj special? Pa unutar +/- 0,5 ti održava sobnu temp svaki sobni termostat (osim ak baš kupiš onaj jeftilen od 10.-€ kaj ima histerzu od 1c)



Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
inače mi slabo znamo

kod tebe je miš ventil ili skroz otvoren ili skroz zatvoren 90% vremena.
tada on ništa ne miješa u tim položajima ???
ili ????
A kak bu miješal kad nema ni struje....a ni pumpa ne radi kad je zatvoren.
Taj je ili zatvoren ili otvoren u nekom položaju, a u kojem položaju i zašto baš u tom položaju - ne zna se.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:25   #204
Quote:
proba008 kaže: Pogledaj post
Tako je. Povremeno otvara i tako regulira grijane, ali krajnji rezultat je dobra temperatura u prostoriji. Meni dovoljno!
to ti pokušavamo reći,
da to isto dobijaš samo sa pumpom bez miš ventila.

i bez miš ventila bude dobra temperatura u prostoriji i tebi bude dovoljno.

al to nije rad miš ventila, rad miš ventila je nešto drugo.
stmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:29   #205
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

A kak bu miješal kad nema ni struje....a ni pumpa ne radi kad je zatvoren.
Taj je ili zatvoren ili otvoren u nekom položaju, a u kojem položaju i zašto baš u tom položaju - ne zna se.
ako si pozorno pogledao shemu,
nema on nekih položaja nego mogu biti samo dva prema shemi :
1-4 zatvoren 100%
1-3 otvoren 100%

s tim da konstantno ima napon bilo preko 3 ili 4.

http://imageshack.us/photo/my-images...njepumpom.png/
stmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:32   #206
da, ali moj odgovor je bio apropro imp ventila sa graničnikom, kak je opisao ramzay
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 23:02   #207
Moj "dubokoumni" zaključak je da, regulacija temp ambijenta preko sobnog termostata i miš ventila, teško je izvediva zbog velike tromosti-inertnosti promjene temp u ambijentu.Na pr. kada je postignuta temp u prostoru, treba 1-3h (zavisi od gubitaka) da termostat osjeti pad temp , a za to vrijeme miš ventil je uz sva usporavanja zatvorio.Jedino, ako je unaprijeđeno-otriveno-izumljeno nešto novo.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 23:08   #208
kakvi ti je to termostat koji 3 sata ne skuži pad temparature?

Pa bi značilo, kod on/off termostata, da se pumpa ne bi palila satima - ni u loše izoliranim objektima......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 07:28   #209
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kakvi ti je to termostat koji 3 sata ne skuži pad temparature?

Pa bi značilo, kod on/off termostata, da se pumpa ne bi palila satima - ni u loše izoliranim objektima......
-Honeywell CM 51
-Kuća u nizu, "otvoreni" samo S i J, stolarija drvena krilo na krilo.
-Mjesto-Kastav i u prosjeku 3°C hladnije nego u Rijeci.
-Ujutro, kada pređe iz noćnog u dnevni režim i postigne zadanu temp, pumpa se ne pali min 1h.
-Za kontrolu rada termostata, iznad njega je postavljen dig.termometar za mjerenje temp pečenja(njam,njam) sa rezolucijom od 0,1°C, koji pokazuje pad temp 0,3-0,5°C između paljenja i gašenja pumpe.Za to vrijeme radijatori se potpuno ohlade i imaš osječaj, pogotovo mi stariji-čangrizaviji, da je hladno.Zato sam i postavljao sva ta pitanja, da bi kroz radijatore cirkulirala barem mlaka voda, odnosno, da se izjednači grijanje sa gubicima sa što manjim ulaganjima.Neznam u kojem je stadiju razvoja tehnologija, da bi se to riješilo, osim regulacije na osnovi vanjske (unutarnje, da bi se izbjegli poremečaji kod naglih promjena temp) i polazne temp vode.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 08:56   #210
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Lee , pogledaj malo mjerilo temperature , to je sve u 0,1 C , a glavnina se vrti oko 0,02 C
Izgleda da nisam gledao ordinatu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 12:19   #211
Postovani, molim vas savjet ako netko ima iskustva sa cirkulacionim pumpama, dali je na slici ova pumpa dobro spojena, jer na bilo kojoj pipi cekam toplu vodu oko cca 2min, a isto je vrjeme čekajna bez obzira dali pumpa radi ili ne
http://img818.imageshack.us/img818/2...1104182506.jpg
Vaillant bojler atmo tec plus 28kw, te spremnik vih r150 litara
jooop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 13:15   #212
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
to ti pokušavamo reći,
da to isto dobijaš samo sa pumpom bez miš ventila.

i bez miš ventila bude dobra temperatura u prostoriji i tebi bude dovoljno.

al to nije rad miš ventila, rad miš ventila je nešto drugo.
Bez miš ventila je na katu prevruće, to s pumpom radi na jednoj etaži.

Slažem se da ovo nije pravi rad miš ventila, ali nudi li netko jeftinu automatiku koja bi na bolje upravljala miš ventilom ,
automatiku sa satom, na kojoj bi se mogla podesiti željena temperatura, (nešto slično digitalnom sobnom termostatu), bez raznoraznih osjetila...
proba008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 13:16   #213
Quote:
jooop kaže: Pogledaj post
Postovani, molim vas savjet ako netko ima iskustva sa cirkulacionim pumpama, dali je na slici ova pumpa dobro spojena, jer na bilo kojoj pipi cekam toplu vodu oko cca 2min, a isto je vrjeme čekajna bez obzira dali pumpa radi ili ne
http://img818.imageshack.us/img818/2...1104182506.jpg
Vaillant bojler atmo tec plus 28kw, te spremnik vih r150 litara
ne radi ti link
stmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 15:10   #214
Quote:
proba008 kaže: Pogledaj post
Bez miš ventila je na katu prevruće, to s pumpom radi na jednoj etaži.

Slažem se da ovo nije pravi rad miš ventila, ali nudi li netko jeftinu automatiku koja bi na bolje upravljala miš ventilom ,
automatiku sa satom, na kojoj bi se mogla podesiti željena temperatura, (nešto slično digitalnom sobnom termostatu), bez raznoraznih osjetila...
Jeftino=dobro ne ide
Bez osjetila=nemoguće
smpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 17:36   #215
Quote:
proba008 kaže: Pogledaj post
Bez miš ventila je na katu prevruće, to s pumpom radi na jednoj etaži.

Slažem se da ovo nije pravi rad miš ventila, ali nudi li netko jeftinu automatiku koja bi na bolje upravljala miš ventilom ,
automatiku sa satom, na kojoj bi se mogla podesiti željena temperatura, (nešto slično digitalnom sobnom termostatu), bez raznoraznih osjetila...
koliko je koštao CM . i kad je kupljen , kako to da ga nema u prodaji , bar ga ja ne mogu naći.
ramzay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:28   #216
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
koliko je koštao CM . i kad je kupljen , kako to da ga nema u prodaji , bar ga ja ne mogu naći.
Ja sam ga kupio u Italiji prije 12-14 god.
A šta kažete na ovo:
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:35   #217
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Ja sam ga kupio u Italiji prije 12-14 god.
A šta kažete na ovo:
Kinesko prepakirano smeće.
smpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:05   #218
Quote:
smpsa kaže: Pogledaj post
Kinesko prepakirano smeće.
kakav je to odgovor!? vidim, svako malo se pojavi 'netko' tko krene u priču moj tata je jači od tvog tate!?
ok, smpsa ako je to tako kako ti veliš, pa opiši zašto to ne valja, što tu nije dobro, koliko si ih namontirao, vidio, reklamirao... ? Koji uređaj takav je po tebi dobar, koji je najbolji, najskuplji, a koji best buy... ??
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:40   #219
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
kakav je to odgovor!? vidim, svako malo se pojavi 'netko' tko krene u priču moj tata je jači od tvog tate!?
ok, smpsa ako je to tako kako ti veliš, pa opiši zašto to ne valja, što tu nije dobro, koliko si ih namontirao, vidio, reklamirao... ? Koji uređaj takav je po tebi dobar, koji je najbolji, najskuplji, a koji best buy... ??
"Dakle gospodo elektroničari da li se netko prepoznao u ovom mom opisu, da li ste shvatili koliko ima viška od one elektronike koju sam pokazao prije par postova , odnosno koliko viška ima u Seltronu, ima toliko viška da boli glava, a najgore je da ono što treba napraviti ne može, a radi ono što ne smije GASI PUMPU."

Evo vam odgovor, sve te serijske regulatore kupuju u kini i kelje svoje logotipe na njih. Svi su rađeni po šabloni i nemaju ono što vam treba....kao što napisah kinesko smeće.
smpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 22:09   #220
pumpu MORA gasiti svaki regulator - ako su zadovoljeni uvjeti za njeno gašenje

pitanje glasi samo: kako su postavljeni uvjeti kada se gasi pumpa....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.