Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 19:16   #21
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti problemi koje imam vjerojatno izviru iz ljubavi prema sebi...
Ako psihijatrica kaže kako sam sklon samoporažavajućem ponašanju u određenim segmentima ličnosti/situacijama onda je valjda to neko mjerilo..
Što se sexa tiče, recimo meni je sex bio izrazit tabu i osjećao sam krivnju.. zato sam i uronio u fetiše. Neke stvari su me dugo proganjale a tek nedavno sam neke ekstreme krenuo prihvaćati. Mislim da nije problem svršiti na ponižavanje ali je problem ukoliko ti je sexualni život podosta usmjeren u tom pravcu da ti to smeta ili te ograničava u klasičnom odnosu. Recimo partnerica je također sub, a osim toga moja submisivnost ju ne pali.. dobro neke pitkije stvari odradi ali uglavnom ne.. Ovo posljednje što si rekla da, kad prihvatiš mazohizam dosta fetiša nestane, drži ih maš taj tabu koji ih hrani...
Još da napomenem da većini žena submisivni muškarac u krvetu i nije nešto naj naj tako da bolje je to izbaciti van ako se može...
imala sam isti problem kao ti godinama. Nisam znala što točno želim u sexu, ali bi svakako uvijek brzo dosadio normalan sex u vezi. Godinama sam pokušavala nešto drugo,ali ne možeš ako nemaš partnera koji to razumije i to mu odgovara.

Ne znam što misliš pod klasičan sex, u smislu penetracije ili u smislu odvijanja..vanilla..

pojam klasičnog sexa kao nečeg što je normalno me osobno nervira,jer očito ljudi imaju različite afinitete..a mnogi koji i u pražnjavaju klasičan sex, imaju maštarije koje nikad ne ostvaruju, jer ili nisu u mogućnosti ili misle kao ti da je to nešto negativno i bolje ne. Ok. Ako su sretniji sa tim da je to samo mašta,sve je ok.

Međutim čini mi se da neki počnu nedostatke upražnjavati kroz varanje partnera, jer je to jedini način da nešto promijene i da im se desi nešto novo. A to već nije ok. Jel tako? Sada štete i drugima oko sebe.

Zajebi društvo i društvene konvencije i živi svoj život i probaj naći što ti odgovara i budi sretan. to je jedino bitno. neće netko umjesto tebe biti ni tužan i isfrustriran, niti sretan. Zajebi druge.



S obzirom da imaš partnericu koja ti očito ne odgovara u tom smislu,a vjerojatno je voliš..imaš problem,da..i to ne mali..moraš odlučiti što ti je bitnije i biti iskren. drugog rješenja nema i nije ti sigurno lako. jbga..
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:41   #22
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
imala sam isti problem kao ti godinama. Nisam znala što točno želim u sexu, ali bi svakako uvijek brzo dosadio normalan sex u vezi. Godinama sam pokušavala nešto drugo,ali ne možeš ako nemaš partnera koji to razumije i to mu odgovara.

Ne znam što misliš pod klasičan sex, u smislu penetracije ili u smislu odvijanja..vanilla..

pojam klasičnog sexa kao nečeg što je normalno me osobno nervira,jer očito ljudi imaju različite afinitete..a mnogi koji i u pražnjavaju klasičan sex, imaju maštarije koje nikad ne ostvaruju, jer ili nisu u mogućnosti ili misle kao ti da je to nešto negativno i bolje ne. Ok. Ako su sretniji sa tim da je to samo mašta,sve je ok.

Međutim čini mi se da neki počnu nedostatke upražnjavati kroz varanje partnera, jer je to jedini način da nešto promijene i da im se desi nešto novo. A to već nije ok. Jel tako? Sada štete i drugima oko sebe.

Zajebi društvo i društvene konvencije i živi svoj život i probaj naći što ti odgovara i budi sretan. to je jedino bitno. neće netko umjesto tebe biti ni tužan i isfrustriran, niti sretan. Zajebi druge.



S obzirom da imaš partnericu koja ti očito ne odgovara u tom smislu,a vjerojatno je voliš..imaš problem,da..i to ne mali..moraš odlučiti što ti je bitnije i biti iskren. drugog rješenja nema i nije ti sigurno lako. jbga..
Pod klasični sex mislim isključivo na vanillu. Penetracija mi nije problem, volim penetrirati, volim i oralni.. Mazohističke fantazije ispoljavam uglavnom prilikom samozadovoljavanja i tu se ispucam. Gle kad bismo svi od partnera tražili sexualnu kompatibilnost ne bi daleko stigli. Zasšto, pa zato što se i naše potrebe mijenjaju s vremenom, kad se sjetim sexa sa početka veze sa partnericom i sada vidim veliku razliku.. Sto se tiče SM-a zabavan je, sa partnericom ne ispoljavam tako drastičnu submisivnost, zapravo na gubitak dominacije reagiram tako da se osvetim kroz dominaciju.. Sex je dobar a već sam ju naučio što mi treba da dođem do kraja, to je onako jako pitko i nije ništa ekstremno... Sa partnericom mi se fetiši uglavnom svode na usne, jezik, ljubljenje, lizanje, stopala, oralni, čizme, štikle, dirty tolk i slične stvari dakle sve onako benigno...
Jebi ga veza je kompromis i sex je svojevrsni kompromis, dobiš na stol što je raspoloživo tebi i njoj pa se snađi, ja to tako vidim.. Partnericu volim, veza nam je dobra, nemam želju mijenjati stvari jer si u sexu pašemo 70%.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:13   #23
slažem se..u životu treba imati i sreće. Kao što rekoh, ako ti je bitnija partnerica od sexa,tj. ako ti taj sex ne predstavlja veliki problem u životu,sve je ok.

Htjela sam ti naglasiti da se prihvatiš sexualno, nije to ništa strašno..sve to i drugi rade,bez brige.

A što se tiče tvog karaktera i običnog života..i to što ti je psihologica rekla,reći ću ti nešto,da mi oprostiš,onako narodno - sere mi se od psihijatara i psihologa. Oni znaju samo neke okvire od prilike,ali ljudi su toliko kompleksni da je sigurno da se ne može sve odnositi na svakoga. Mislim da je jedina pomoć psihologa da te posluša i objektivno ti pokaže kako njemu izgleda tvoj problem,ako ga već sam nisi uvidio,što brijem da sigurno i jesi.onda ti samo da potvrdu,a pomoći ti ne može nikako. trošiš lovu bez veze.mislim da si dovoljno inteligentan da i sam znaš u čemu je problem,samo si moraš malo otvoriti um i proširiti vidike. čitaj knjige na tematiku i probaj sam zaključiti što se odnosi na tebe i što misliš kako bi to mogao riješiti.

eto..
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:10   #24
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
slažem se..u životu treba imati i sreće. Kao što rekoh, ako ti je bitnija partnerica od sexa,tj. ako ti taj sex ne predstavlja veliki problem u životu,sve je ok.

Htjela sam ti naglasiti da se prihvatiš sexualno, nije to ništa strašno..sve to i drugi rade,bez brige.

A što se tiče tvog karaktera i običnog života..i to što ti je psihologica rekla,reći ću ti nešto,da mi oprostiš,onako narodno - sere mi se od psihijatara i psihologa. Oni znaju samo neke okvire od prilike,ali ljudi su toliko kompleksni da je sigurno da se ne može sve odnositi na svakoga. Mislim da je jedina pomoć psihologa da te posluša i objektivno ti pokaže kako njemu izgleda tvoj problem,ako ga već sam nisi uvidio,što brijem da sigurno i jesi.onda ti samo da potvrdu,a pomoći ti ne može nikako. trošiš lovu bez veze.mislim da si dovoljno inteligentan da i sam znaš u čemu je problem,samo si moraš malo otvoriti um i proširiti vidike. čitaj knjige na tematiku i probaj sam zaključiti što se odnosi na tebe i što misliš kako bi to mogao riješiti.

eto..
Kod mene se nekako teško prihvatiti sexualno, od početka svoje sexualnosti imam problem konstantnog osjećaja krivnje, straha, fobija, depresije, možda i OKPa a to je sve izmiksano u moju sexualnost, iz toga je poteklo miljon fetiša, užasna želja za pomicanjem granica u sexualnosti na bilo koji način, i takav pristum me odveo zaista tamo gdje nikad nisam želio biti. Radim na tome, ali to je porces koji traži vrijeme, tek poslejdnjih godina se bavim time i otkrivam uzroke svog ponašanja... Da ne spominjem kakve probleme još vučem iz obitelji... dosta jadanja...
Psihijatar mi treba jer odrađujem grupne, ovako u 4 oka mislim da je gubljenje vremena i prazna priča ali kad si u grupi sa 10 ljudi koji imaju slične probleme i moraju čeprkati duboko po sebi čeprkaš i ti i neke stvari ti budu jasnije. Vidiš ja mogu zanemariti i ponašati se kao da problemi ne postoje ali kad se u životu suočim sa jako stresnim razdobljima ona svo ono smeće u meni kao vulkan krene izlaziti van, a toga ima jako mnogo, to treba rješavati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:01   #25
meni je mama isto bila usadila nekakav loš osjećaj prema sexu,vjerojatno da me spriječi da se okolo sexam,pa na krivi način

ono što znam je da ona previše ne uživa u sexu,niti je nešto sexualan tip. Sestra mi je slična,iako ona uživa,ali joj je manje bitan u životu. za tatu ne znam,jer on nije otvoren s nama po tom pitanju.

Uglavnom, najprije mi je usadila taj neki sram, a onda sam sa 20 i nešto godina zaključila da je ona zapravo blesava. i da ne želim nikako biti kao ona. niti mi je to trebala govoriti na taj način, a posebno smatram tužnim što ona ne uživa previše u sexu, a znam da se još uvijek seksaju. dosta je otvorena po tom pitanju,ne radi od toga bauk. Ja sam rekla da uživam i da mi je super..i da mi je bitan.

riješila uspješno problem koji sam imala sa sramom i osjećajem krivnje, ali ja sam po naravi inatljiva..pa ne znam kako drugi to rješavaju
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 12:52   #26
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
meni je mama isto bila usadila nekakav loš osjećaj prema sexu,vjerojatno da me spriječi da se okolo sexam,pa na krivi način

ono što znam je da ona previše ne uživa u sexu,niti je nešto sexualan tip. Sestra mi je slična,iako ona uživa,ali joj je manje bitan u životu. za tatu ne znam,jer on nije otvoren s nama po tom pitanju.

Uglavnom, najprije mi je usadila taj neki sram, a onda sam sa 20 i nešto godina zaključila da je ona zapravo blesava. i da ne želim nikako biti kao ona. niti mi je to trebala govoriti na taj način, a posebno smatram tužnim što ona ne uživa previše u sexu, a znam da se još uvijek seksaju. dosta je otvorena po tom pitanju,ne radi od toga bauk. Ja sam rekla da uživam i da mi je super..i da mi je bitan.

riješila uspješno problem koji sam imala sa sramom i osjećajem krivnje, ali ja sam po naravi inatljiva..pa ne znam kako drugi to rješavaju
Lijepo si to napravila.. Kod mene je priča bila drugačija, o sexu se nikad nije otvoreno razgovaralo, bio je veliki tabu, znam da mi je stari bio opsjednut njime, deklarirao se kao neki jebač (moš mislit) ali sa starim nikad nisam imao ok odnos, čak što više uvjek smo se klali, ponižavao me i dokazivao kako nisam dovoljno dobar, nisam dovoljno muško, tako da mi se gadio i on i njegova sexualna crta. Za jednog muškarca koji bi se trebao poistovjetiti sa ocem poprilično zajebata situacija. A mater o sexu nikad u životu nije progovorila n z. Jako povučen, pod strahovima i katastrofalnim mišljenjem o sebi sexualni život mi je krenuo u pogrešnom smjeru, fetišistički... i zbog straha od hladnog oca i zbog straha od manipulirajuće i histerične majke kao primjer antižene...
Kad sam upoznao prve cure i tako, sa sexom sam u početku obično imao manjih ili većih problema ali kad bi se opustio ševili bi se kao da nema sutra..
Evo sa 35 godina i dan danas preispitujem svoju sexualnost.. Pazi nije stvar samo u sexu kao sexu već u kombinaciji mog karaktera općenito.. općenito teže definiram sebe, svoje želje i potrebe i pronalazim način da ih izrazim.. a to je jedna jako nezavidna situacija...često primjetim da mi sexualnost varira u ogromnim varijacijama od asexualnosti do bisexualnosti, to često frustrira jer u biti fetiši podosta upravljaju mojim sexualnim životom dok superego divlja i negoduje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:52   #27
možda malo previše razmišljaš o tome. kažeš da ti sexualne želje variraju, a može biti samo da si prirodno znatiželjan. Meni ovo tvoje ništa čudno ne zvuči,mislim sex. Dapače, očito je da si sexualan tip koji ima problema sa prihvaćanjem svojih afiniteta.

Ovako ću ti reći..većina (ili manjina,šta ja znam,na forumu moraš paziti s brojem bez argumenta ) ima neke maštarije i fetishe koji su nam u isto vrijeme napeti i odbojni. Napeti sexualno,a odbojni moralno ili šta ja znam kako već. Društveni moral je relativan ovisno o periodu u kojem živimo,to znamo kroz povijest,tako da to možeš odmah odbaciti kao dobar argument, ali recimo za prm. si napisao da imaš bisexualne maštarije, a onda pomisliš da je skroz gadno da imaš sex s muškarcem.Tada moraš malo razmisliti i pronaći balans. Ja isto imam neke stvari koje me pale,a ne želim ih napraviti. Zaključila sam da ih ne želim napraviti,jer kad bi me prošao prvi val adrenalina i užitka, aftermath što bi rekli ameri,ne bi bio dobar za moju psihu. Ne želim se poslije loše osjećati.
Ako možeš sam sebe zamisliti prije i poslije objektivno,pa onda procijeniti,tada su tvoje sexualne maštarije potpuno zdrave. Ako se lošije osjećaš jer ih ne ostvaruješ,onda ni to nije dobro.

U svakom slučaju kažu da zdrav i balansiran čovjek vlada svojim nagonima,a ne nagoni njime. To ne znači da su nagoni loši, samo ih moraš dobro primjeniti kod sebe.

dodatak : mislim da tebi sex nije samo sex,već tražiš neku afirmaciju,prihvaćanje,možda i bezuvjetno kroz njega. Ja sam isto takva. Meni je to zakon..ljudi koji se seksaju bez neke kompliciranije psihologije iza toga mi se čine osobno užasno dosadni
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:45   #28
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
možda malo previše razmišljaš o tome. kažeš da ti sexualne želje variraju, a može biti samo da si prirodno znatiželjan. Meni ovo tvoje ništa čudno ne zvuči,mislim sex. Dapače, očito je da si sexualan tip koji ima problema sa prihvaćanjem svojih afiniteta.

Ovako ću ti reći..većina (ili manjina,šta ja znam,na forumu moraš paziti s brojem bez argumenta ) ima neke maštarije i fetishe koji su nam u isto vrijeme napeti i odbojni. Napeti sexualno,a odbojni moralno ili šta ja znam kako već. Društveni moral je relativan ovisno o periodu u kojem živimo,to znamo kroz povijest,tako da to možeš odmah odbaciti kao dobar argument, ali recimo za prm. si napisao da imaš bisexualne maštarije, a onda pomisliš da je skroz gadno da imaš sex s muškarcem.Tada moraš malo razmisliti i pronaći balans. Ja isto imam neke stvari koje me pale,a ne želim ih napraviti. Zaključila sam da ih ne želim napraviti,jer kad bi me prošao prvi val adrenalina i užitka, aftermath što bi rekli ameri,ne bi bio dobar za moju psihu. Ne želim se poslije loše osjećati.
Ako možeš sam sebe zamisliti prije i poslije objektivno,pa onda procijeniti,tada su tvoje sexualne maštarije potpuno zdrave. Ako se lošije osjećaš jer ih ne ostvaruješ,onda ni to nije dobro.

U svakom slučaju kažu da zdrav i balansiran čovjek vlada svojim nagonima,a ne nagoni njime. To ne znači da su nagoni loši, samo ih moraš dobro primjeniti kod sebe.

dodatak : mislim da tebi sex nije samo sex,već tražiš neku afirmaciju,prihvaćanje,možda i bezuvjetno kroz njega. Ja sam isto takva. Meni je to zakon..ljudi koji se seksaju bez neke kompliciranije psihologije iza toga mi se čine osobno užasno dosadni



Pa naravno da previše razmišljam o tome, protegao sam se na dvadeset postova...
Slažem se stobom. Naravno da svi imamo sexualne maštarije koje nikad nećemo ostvariti, a vjerujem da bih se zbog većine maštarija odvratno osjećao.. Više je to osjećaj radoznalosti, adrenalina i pomicanja granica nego samog užitka u maštariji..jedno je maštati da poližeš ženska stopala a druga stvar u RL osjetiti onaj smrad na njima, ili za ženu sanjati o lijepom penisu od 20 cm a u živo dobiti 13...
Pa sex ne bi trebao biti samo sex, ako se ne varam.. iako je to danas moderno, da sex bude samo sex i ništa iznad i ispod toga.. Osobno volim osjećaje umješati unutra, ne samo osjećaje nego i prihvaćanje, privrženost, dominaciju, adrenalin, manipulaciju.. to mi dođe kao da ideš raditi roštilj pa si stavio meso bez ikakvih začina...
Slažem se bazičan sex, čisto pražnnjena radi je užasno dosadan kao i ljudi koji stoje iza njega.. ja to gledam ovako, možeš se isprazniti u 3 minute a možeš se igrati i uživati sat vremena i opet se isprazniti posljednje 3 minute čak i intenzivnije jer se energija nakupljala sat vremena...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:07   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
možeš se igrati i uživati sat vremena i opet se isprazniti posljednje 3 minute čak i intenzivnije jer se energija nakupljala sat vremena...
upravo to

bitno je da sam se ja raspisala,a nisam ti uopće pomogla
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:15   #30
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
upravo to

bitno je da sam se ja raspisala,a nisam ti uopće pomogla
Zašto to misliš, baš si mi simpatična i baš smo lijepo razgovarali...:klap:
Vjeruj mi pomogla si mi i više nego što misliš, često mislimo da sa nama nešto ozbiljno nije u redu dok ne upoznamo druge ljude koji više manje imaju slične "probleme".. tako da hvala ti na ugodnom razgovoru i ohrabrenju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:20   #31
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš, baš si mi simpatična i baš smo lijepo razgovarali...:klap:
Vjeruj mi pomogla si mi i više nego što misliš, često mislimo da sa nama nešto ozbiljno nije u redu dok ne upoznamo druge ljude koji više manje imaju slične "probleme".. tako da hvala ti na ugodnom razgovoru i ohrabrenju...
ako jesam, odlično. Veseli me to.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.