Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 13:32   #41
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post

Hodala je po podu od kuhinje, prilicno brzo. Onda sam joj se ja priblizio i krenula je prema meni...
dobro si prošao, to je obični kućni pauk , totalno bezopasan , mada od ujeda ostane plik na "mekšim"djelovima tjela , nešto slično kao od komarca, samo nepravilno, ali u naletima bjesa kao u tvom slučaju"krenula je prema meni......"zna odraslom čovjeku i nogu otkinuti ako nije dobro pričvršćena
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 17:10   #42
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
dobro si prošao, to je obični kućni pauk , totalno bezopasan , mada od ujeda ostane plik na "mekšim"djelovima tjela , nešto slično kao od komarca, samo nepravilno, ali u naletima bjesa kao u tvom slučaju"krenula je prema meni......"zna odraslom čovjeku i nogu otkinuti ako nije dobro pričvršćena

Joj, hvala sto si mi to razjasnio
Sva sreca, bavim se jogom pa imam jake ligamente i tetive. Necu bit tako lak zalogaj za pauka.

A da malo ozbiljno pojasnim, ne razumijem se u pauke, pa sam pitao. Moze to neke malo nasmijavati, ali eto, covjek je ziv dok uci.
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 22:29   #43
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
Rijeka,
zgrada, 3. kat.
U Rijeci nema crnih udovica. Prehladno je i prevlazno. U velikim gradovima su ti paukovi prava rijetkost. A 3. kat je gotovo mission impossible za crnu udovicu. Jedini nacin da je uneses u takav stan je putem voca - najcesce grozda.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 00:04   #44
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
U Rijeci nema crnih udovica. Prehladno je i prevlazno. U velikim gradovima su ti paukovi prava rijetkost. A 3. kat je gotovo mission impossible za crnu udovicu. Jedini nacin da je uneses u takav stan je putem voca - najcesce grozda.
Taman sam odahnula jer sam na 4.katu kad ono.... Danas mi došlo grožđe iz Ravnih Kotara!
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 11:34   #45
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Taman sam odahnula jer sam na 4.katu kad ono.... Danas mi došlo grožđe iz Ravnih Kotara!

sad si ziher gotova.

ove godine na moru imadoh prijateljicu kod prozora.lijepe velike guzice te crvenih piknjica po istoj.pogledale smo se par puta,mala se nije micala s mjesta pa nije dobila metlom po glavi.tak da mi je frendica još ispod prozora,uveseljava nekog novog turista.(valjda )
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:34   #46
Ajd vi meni ljepo recite jel ikad iko vidio ovo cudo i koliko je ovo cudo i jel zivi u zemlji, il isplete mrezu il sta vec? i kolko imas fore od ugriza i kaces saznat da te stagodujelo i jel imaju kakvi normalni simptomi osim znojena na 40es stepeni?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 01:35   #47
Na području Europe rasprostranjena je vrsta Letrodectus tredecimguttatus Rossi. Pronađena je i u našim krajevima na području Istre, Hrvatskog primorja, Dalmacije, u Bosni i Hercegovini na područjima Trebinja, Mostara i Širokog Brijega te jadranskih otoka. Crna udovica ima oko 0.02-0.03 mg suhog otrova. Otrov je bijela bistra tekućina koja sadrži toksalbumine i lipoproteine. Toksičnost tog otrova varira prema godišnjem dobu; hladnoća smanjuje toksičnost otrova jer ga pretvara u kiselinu. 15 je puta jači od otrova čegrtuše, jači je i od otrova kobre, poskoka i velike većine drugih vrlo opasnih zmija.

Kod ljudi, otrov crne udovice izaziva jaku bol u limfnim čvorovima, dehidriranost, pretjerano znojenje, grčenje, bol u svim dijelovima tijela, javlja se porast ili pad tjelesne temperature, pad tjelesne težine, crvenilo, osjećaj sitosti, mučnine, strah od smrti. Drugi dan se bol seli u noge i bolesnik osjeća da mu noge gore. Najbolje liječenje protiv ugriza crne udovice jest kombinirana uporaba seruma s kalcijem. 10-20 minuta nakon dobivanja seruma osjeća se olakšanje, a nakon 3 sata slijedi potpuno ozdravljenje.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 09:10   #48
manchild, jel ti ikad pišeš išta konkretno iz svoje glave ili si isključivo c/p?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:37   #49
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
manchild, jel ti ikad pišeš išta konkretno iz svoje glave ili si isključivo c/p?
Ma da ovo sto je napisala i ja sam procitala na netu, al dobro i to je trud, nesto ce da nauci
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:33   #50
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
manchild, jel ti ikad pišeš išta konkretno iz svoje glave ili si isključivo c/p?
pišem, imaš i na ovom podforumu hrpa mojih postova!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:34   #51
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ma da ovo sto je napisala i ja sam procitala na netu, al dobro i to je trud, nesto ce da nauci
hvala
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:05   #52
Da li je ovo crna udovica ili sam se zeznuo?

elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:11   #53
Je, mlada ženka.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:15   #54
Mamicu im njihovu, bilo ih je nekoliko u vikendici ovo ljeto
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:16   #55
Realno, ako si zdrav i na vrijeme dođeš u bolnicu, neće ti biti ništa. Nuspojave su ludilo
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:25   #56
Recite mi za koji ubod preporučuju da osoba bez pokvarenih zuba isisa otrov na mjestu uboda, crne udovice ili morskog pauka? ili mozda oboje?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:47   #57
Isisavanje nije opcija, nikad, za nijednu otrovnu živinu.
Nije do pokvarenih zubi, uvijek imaš makar kakvo oštećenje sluznice što može biti dovoljno za komplikacije.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:19   #58
Goti kod nas su ovakve http://www.thenational.ae/news/uae-n...k-the-emirates

jel to ista familija navodno su nam dofurali iz australije..koliko je ova "opasnija" od ove rvatske?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:34   #59
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Gdje kod nas, kod tebe ili kod mene ?

Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
jel to ista familija navodno su nam dofurali iz australije..koliko je ova "opasnija" od ove rvatske?
Mi (RH) imamo samo jednu vrstu, mactans sin. tredecimguttatus sin. malmignatus iz Theridiidae.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:41   #60
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Gdje kod nas, kod tebe ili kod mene ?



Mi (RH) imamo samo jednu vrstu, mactans sin. tredecimguttatus sin. malmignatus iz Theridiidae.
Sori, u Arapskim Emiratima(Dubai) izgleda kao australski redback(cak sam jednu uspjela naci u garazi), ali vele da nije australski, ali da je definitivno Latrodectus... gore na linku ima slika.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.