Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2005., 22:35   #81
Quote:
divlji_Muzafer kaže:
Ocito ti ni pomoć nije trebala....jer vjeruj mi nekada sam sebi ne možeš pomoći,,,,
meni se ćini da svi ovdje koji traže iole kakav takav savjet su nezrela dječurlija,koja proživljava krizu identiteta u adolescentnom razdoblju......
ma zali boze rijeći
moguce...

samo moram napomenut da taj psihijatar kod kog sam bila, je malo vremena kasnije umro, kako svi kazu od tuge...

puno se od toga moze naucit...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 22:50   #82
Quote:
dersu kaže:
moguce...

samo moram napomenut da taj psihijatar kod kog sam bila, je malo vremena kasnije umro, kako svi kazu od tuge...

puno se od toga moze naucit...
Sto time hočeš reći??? Pa i oni su ljudi koji imaju probleme,koje muće iste stvari kao i nas...Ti misliš ako je netko psihijatar da sve zna rješiti sam i sam sebi pomoći.Čovjek je najviše bespomočan kada treba sam sebi pomoći....Svaki psihijatar ide ne znam koliko svakih 6 ili 12 mjeseci na procjenu,tj kod svog psijijatra"komisiju"koja odredi da li je on sposoban raditi svoj posao...To su vrlo učeni ljudi,sposobni.....ali da i njima koji put treba pomoć!!!! Ja recimo mogu pomoći svom frendu oko nekog njegovog problema,dati mu savjet,ili uputiti ga u nekom smjeru((DOK GOD MISLIM DA JE TO U MOM NIVOU))Ali recimo svoje probleme ne mogu rješiti sam,,treba mi pomoć...
AKO NE ZATRAŽIŠ POMOĆ,NEĆEŠ JU NI DOBITI
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 23:00   #83
Quote:
divlji_Muzafer kaže:
Sto time hočeš reći??? Pa i oni su ljudi koji imaju probleme,koje muće iste stvari kao i nas...Ti misliš ako je netko psihijatar da sve zna rješiti sam i sam sebi pomoći.Čovjek je najviše bespomočan kada treba sam sebi pomoći....Svaki psihijatar ide ne znam koliko svakih 6 ili 12 mjeseci na procjenu,tj kod svog psijijatra"komisiju"koja odredi da li je on sposoban raditi svoj posao...To su vrlo učeni ljudi,sposobni.....ali da i njima koji put treba pomoć!!!! Ja recimo mogu pomoći svom frendu oko nekog njegovog problema,dati mu savjet,ili uputiti ga u nekom smjeru((DOK GOD MISLIM DA JE TO U MOM NIVOU))Ali recimo svoje probleme ne mogu rješiti sam,,treba mi pomoć...
AKO NE ZATRAŽIŠ POMOĆ,NEĆEŠ JU NI DOBITI
ma naravno da su i ona ljudska bica, to zapravo i ja govorim, mozda na brutalniji nacin...

ali ipak smatram da pomoc mozes dobit i od drugih ljudi, nije za to potreban psihijatar.
cak sto vise, mislim da ljudi koji idu kod psihijatra i ne uspeju uvjek da se njemu sasvim otvore..uvjek ima nesto nedoreceno...
kao da ne vjeruju nekome koga u biti i ne poznaju.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 04:11   #84
Quote:
dersu kaže:

s drugim rijecima, ni psihijatri ne mogu uvijek sebi da pomognu . a cim ne mogu sebi, onda ne mogu ni drugima...

Psihijatri nisu obučeni da bi sami sebi pomagali. Treba te neutralna osoba analizirati kako bi skontala o čemu se stvarno radi.
Dakle i pshihijatar kad ima problem ide kod drugog psihijatra (npr.Sopranosi)

A sad što se nesposobnosti tiče nažalost ima i takvih...

...LeeLooo možda bi bilo bolje da se obratiš psihologu a ne psihijatru
__________________
Our love is God
Let's go get a slushie..
Velvet's Overdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 13:17   #85
Da, Leeloo mozda bi bilo bolje da ides kog psihologa a ne kod psijhijatra :P

Makar, kao sto je netko ovdje rekao, nemoj odmah ako je jedan los sve trpati u lose.
Moja prva psihijatrica je isto meni pricala o svojim problemima, o tome kako je ona zeljela zivjeti u Londonu, a ja onak whatthefuck, tko je ovdje na terapiji? Ali nije me to pokolebalo, jednostavno sam zakljucila da zena nije dobra u tome sto radi i potrazila nekog drugog.
Ono u sto sam ja izgubila vjeru je uopce Vrapce i nacin lijecenja bolesnika a da nije privatni psihijatar, ovo tamo je "ajmo narokat ekipu s lijekovima i kak si i ti rekla, strpat ih u tu ladicu" i kad ih jednom ubacimo u te okvire ni Sv Petar ih nece moc iz toga izvadit.
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 22:19   #86
Mene je moj prvi psihić gledao kao mačak koji me želi hipnotizirati, a onda je nakon par mojih dolazaka tražio od mene 6000DM da mi sredi mirovinu.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 02:09   #87
Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
LeeLooo kaže:
npr. pricam s psihicem o tom kako nikad ne mogu bit lose volje, sto samo po sebi na prvi pogled nije lose, al dovodi do tog da mislis da si ubermensch, i da onda kad bi trebo bit lose volje nebudes pa te sve zapljusne svake 2-3 godine.
kao , nemogu bit u depresiji..(bla,bla, nije ni bitno konkretno ovaj problem..)

- svatko moze biti lose volje... osim onih koji su uvijek na tabletama
- to sto te pljusne svake 2-3 god. je zato sto negiras da ti je lose nekad, pa ti se skupi...

znaci, on je shvatio da si uvjezbala negiranje, bilo zbog odgoja (strogi odgoj da negiras nepozeljne emocije) bilo da se bojis toga (bojis se sebi priznati slabosti)

i mislim da je postavio dobro pitanje
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 05:32   #88
Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
Taroth kaže:
- svatko moze biti lose volje... osim onih koji su uvijek na tabletama
- to sto te pljusne svake 2-3 god. je zato sto negiras da ti je lose nekad, pa ti se skupi...

znaci, on je shvatio da si uvjezbala negiranje, bilo zbog odgoja (strogi odgoj da negiras nepozeljne emocije) bilo da se bojis toga (bojis se sebi priznati slabosti)

i mislim da je postavio dobro pitanje

ma da?prosvijetlio si me citirajuci moj post na drugi nacin :

Quote:
Leelooo kaže:
npr. pricam s psihicem o tom kako nikad ne mogu bit lose volje, sto samo po sebi na prvi pogled nije lose, al dovodi do tog da mislis da si ubermensch, i da onda kad bi trebo bit lose volje nebudes pa te sve zapljusne svake 2-3 godine.

postoji razlika izmedu negirat da je neki dogadaj, tj. tvoj postupak los jer si bojis priznat slabosti(malo laksa i cesca situacija) i toga da neznaš da ti je loše, nije sve u volji.

a to da svatko moze bit lose jednako 'lako' je tvoja teorija koja nema veze s praksom/teorijom/stavom medicine ili psihologije. (mozda jedino crkva misli iliti zna kao ti )


da, PRVI put kad je postavio to pitanje je bilo dobro. al ak ja vec nakon 5 i vise godina problema i odbijanja otic psihijatru odem sad onda sam odlucila valjda govorit istinu, i znam da se ne bojim depresije...tj. o tom ti ja pricam NEMOZE SE SVE STAVIT U 2-3 LADICE; odredeni simptom moze imat vise uzroka, sta mora zapet za svoju teoriju nakon 1 h razgovora?
nit znas o cem se radi u tom slucaju koji sam dala kao primjer, a ne kao temu diskusije zato nezelim opce diskutirat o tom nego o iskustvima s psihijatrima.

molim da se o tom depresija dijelu mog prvog posta ne diskutira.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 05:50   #89
Quote:
divlji_Muzafer kaže:
Gle,nemoj po prvom zaključivati,,,,grozno je reći ali moraš ih puno promijeniti...kao i što se neki ljudi ne slažu tako se i ne slažu pacijent i doktor.....meni je trebalo 10 godina da najdem pravog i sada sam ga našao....Nije da on posvećuje više vremena prema meni nego je jednostavno našao optimalan oblik lijeka i razgovora .......a I SAM SE PROMIJENIŠ...ja se sada vidim s njim jednom u 3 mjeseca.....a ako baš zaglibim uvijek se možemo naći....moraš znati da su i oni ljudi i koji put im se niš ne da ....e jebi ga takvi smo svi zar ne???

lali, divlji, ne mislim ja da su SVI grozni. cak ne mislim ni da je ovaj grozan. vjerojatno je i on nekom pomogao( hm, ) al mislim da opcenito premalo, puuuuno premalo citaju i prate vijesti, ono, sraaaaamota je da vise znam o svojoj bolesti simptome i uzroke tih simptoma itd. nego on. a znam. to je i on uocio. zasto ja njega moram obrazovat o svojoj bolesti??!
sramota je da nezna npr. glavne razlike izmedu manicne depresiji i bpd-a a kamoli da bi mogo to primjeniti.


on je zavrsio prije 20 i vise godina a psihijatrija i psihologija napreduju iz dana u dan. ne sam da napreduju neg svako malo se mijenjaju stavovi


znam i ja da postoji netko tko ce mi 'sjest' itd. al to je u mom slucaju , jer, neki su pre u ku.. i na rubu da bi uocili da s odredenim psihijatrom nazaduju ili stoje, a ne napreduju, .. ono shiftanje s raznoraznih lijekova..itd


ne gubim ja nadu nego izgubis volju da se uci na tebi. jer ovaj se na meni ucio





blabla
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 07:43   #90
Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
LeeLooo kaže:
zanima me kakva ste iskustva imali s psihijatrima.
ja sam isto samo jednom otisla.
imala sam nekih problema sa depresijom i nesanicom ali nije mi puno pomogao.
bas kao sto ti kazes, sve je trpao po odredjenim ladicama, pa je tako smatrao da svi moji problemi dolazi od ratnih trauma, i nije ni pomislio da bi nesto drugo moglo biti problem... jbg, morala sam naci drugi nacin da se izlijecim.
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:15   #91
Re: Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
WENZE kaže:
a u qrac
i ti mi ne vjerujes
ma imas ti pravo, obozavam lagat na forumu, jos stavim i periku



u KBC-u
ja sam isto jednom dosla na Rebro, na Otvoreni odjel....I ono sto sam vidjela ni meni se nije dopalo. Kao prvo, cekala sam pola sata na psihica i u tih pola sata uspjela sam vidjeti nekih 10 pacijenata tog odjela, koji su svi odreda bili toliko natabletirani da se nitko nije mogao ni pomaknuti. Sad ok, mozda je to nuzno, ne znam ja o kakvim se simptomima radi, ali opet, ta ekipa tamo je izgledala kao da je jos jucer bila vani i "normalna", a onda su jednog dana samo pukli i zavrsili tamo. A meni se tabletiranje nekog tri tjedna pa onda opet pustanje u normalan zivot ne cini bas kao rad na problemu. Ali jebi ga, to je nase zdravstvo, nije ni da oni vjerojatno imaju vremena radit s pacijentima.
Za razliku od pacijenata, koji su izgledali kao zombiji, sestre su zato bile vrlo zivahne. Stovise, stojim ja na hodniku, i ulijece kolona sestara s jednom na celu, doslovno ulijece jureci, i ova prva fura nekog tipa u kolicima i trci s njime, ostale trce za njom, i ova prva umire od smijeha i dere se: "brrrrrrrmmm---brrrrmmmmmm" kao da vozi Formulu. A ja onak, wtf, tko je ovdje lud?
Nakon toga kad sam usla konacno k tom psihicu, on je pak izgledao kao totalni frik s opsesivno kompulzivnim poremecajem urednosti i nije mi se nimalo svidjao njegov skolski pristup.
Nakon sto vidjeh tu ekipu tamo izasla sam iz bolnice s uvjerenjem da sam ja zdrava. Bar neke koristi od njih
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:29   #92
Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
LeeLooo kaže:

postoji razlika izmedu negirat da je neki dogadaj, tj. tvoj postupak los jer si bojis priznat slabosti(malo laksa i cesca situacija) i toga da neznaš da ti je loše, nije sve u volji.
E al nije bas da ima razlike, i prvi i drugi slucaj je negiranje. Samo sto je u drugom slucaju stupanj negiranja puno jaci.

Quote:
a to da svatko moze bit lose jednako 'lako' je tvoja teorija koja nema veze s praksom/teorijom/stavom medicine ili psihologije. (mozda jedino crkva misli iliti zna kao ti )
Ne znam, ja se ne slazem s tobom. Naime, istina je da svatko moze biti lose. Koliko ima ljudi koji su "normalni" , pa im se u jednom trenu sve nakupi i puknu, a onda se "izlijece" tj porade na sebi, pa opet budu "normalni". A i svako ima kriznih situacija u zivotu. Stvar je samo u tome kako se nosi s time.

Quote:
da, PRVI put kad je postavio to pitanje je bilo dobro. al ak ja vec nakon 5 i vise godina problema i odbijanja otic psihijatru odem sad onda sam odlucila valjda govorit istinu, i znam da se ne bojim depresije...
Ali ako skupljas nesto 3 godine, tj ne dajes sebi da budes u bedu jer ti to tvoj obrambeni mehanizam ne dopusta, tj naucio je negirati lose, onda je ocito da se podsvijesno ipak bojis depresije. Pazi, kod izlijecenja moras biti 100% iskrena sama prema sebi. To znaci i uvidit koje obrambene mehanizme imas sama prema sebi, tj. da li je nesto stvarno tako ili je tako jer tebi to iz nekog razloga pase tj. iz nekog razloga si ne das da vidis kako stvarno jest? U svakom trenutku moras biti svijesna pravih motiva onog sto radis. To je jedini put do izlijecenja. Negiranje osjecaja je nazalost jedino put do bolesti.

Quote:
tj. o tom ti ja pricam NEMOZE SE SVE STAVIT U 2-3 LADICE; odredeni simptom moze imat vise uzroka, sta mora zapet za svoju teoriju nakon 1 h razgovora?
Dobro, s time se slazem da oni sve potrpaju u ladice i onda deru po svome i ne dopustaju ni najmanji odmak od njihovih teorija, koje ne moraju biti tocne.


Quote:
nit znas o cem se radi u tom slucaju koji sam dala kao primjer, a ne kao temu diskusije zato nezelim opce diskutirat o tom nego o iskustvima s psihijatrima.
Ali on te nije napadao, nego je pokusavao dati savjet. Isto kao i ja. Zapitaj se zasto se ti tako pjenis na to. Osim toga, diskutiranje o iskustvu s psihijatrima je diskutiranje o tome zasto si ti tog psihijatra tako dozivjela. Sad, ne kazem ja da on nije los () ali uvijek se, osim sto preispitujes njegove teorije, treba preispitivati i svoje motive. Jer iz motiva nesto dozivljavas tako kako dozivljavas.

Quote:
molim da se o tom depresija dijelu mog prvog posta ne diskutira.
Jebiga, morala sam to napisati, jer mi je previse bolo oci koliko je bilo izokrenuto.

Nego. Ja trenutno takodjer osjecam otpor prema svojem psihijatru, i mislim da je nesposoban itd, ali ja nisam ziher je li se tu radi o tome da je on stvarno nesposoban ili je to neki moj otpor prema tome svemu, jer mojim obrambenim mehanizmima ne pase to sto cuju, tj to ih ugrozava. Zato sam odlucila ostati tamo jos neko vrijeme i vidjeti, a u isto vrijeme i njega izazivati, tj konfrontirati se s njime, reci mu da mislim da njegova terapija nema smisla. To preporucujem i tebi. U najgorem slucaju ispast ce da je on stvarno los, al bar ces dobiti to iskustvo konfrontacije. A i znati ces sto trazis kad budes trazila drugog.
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:39   #93
Re: Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
Lali kaže:


Nego. Ja trenutno takodjer osjecam otpor prema svojem psihijatru, i mislim da je nesposoban itd, ali ja nisam ziher je li se tu radi o tome da je on stvarno nesposoban ili je to neki moj otpor prema tome svemu, jer mojim obrambenim mehanizmima ne pase to sto cuju, tj to ih ugrozava. Zato sam odlucila ostati tamo jos neko vrijeme i vidjeti, a u isto vrijeme i njega izazivati, tj konfrontirati se s njime, reci mu da mislim da njegova terapija nema smisla. To preporucujem i tebi. U najgorem slucaju ispast ce da je on stvarno los, al bar ces dobiti to iskustvo konfrontacije. A i znati ces sto trazis kad budes trazila drugog.
hm? znamo vec za 2 psihijatra koji su nesposobni?! ipak ih ima vise.


nemam ja njemu potrebe rec da njegova terapija nema smisla ... ja nemam strahove od konfrontacija lali, bar ne kad se treba svadat

zasto bi jahala do vrapča da kažem nekom nepoznatom tipu da ne zna svoj posao? to moj svijet ne mijenja?!
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:48   #94
Re: Re: Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
Lali kaže:
ja sam isto jednom dosla na Rebro, na Otvoreni odjel....I ono sto sam vidjela ni meni se nije dopalo. Kao prvo, cekala sam pola sata na psihica i u tih pola sata uspjela sam vidjeti nekih 10 pacijenata tog odjela, koji su svi odreda bili toliko natabletirani da se nitko nije mogao ni pomaknuti. Sad ok, mozda je to nuzno, ne znam ja o kakvim se simptomima radi, ali opet, ta ekipa tamo je izgledala kao da je jos jucer bila vani i "normalna", a onda su jednog dana samo pukli i zavrsili tamo. A meni se tabletiranje nekog tri tjedna pa onda opet pustanje u normalan zivot ne cini bas kao rad na problemu. Ali jebi ga, to je nase zdravstvo, nije ni da oni vjerojatno imaju vremena radit s pacijentima.
Za razliku od pacijenata, koji su izgledali kao zombiji, sestre su zato bile vrlo zivahne. Stovise, stojim ja na hodniku, i ulijece kolona sestara s jednom na celu, doslovno ulijece jureci, i ova prva fura nekog tipa u kolicima i trci s njime, ostale trce za njom, i ova prva umire od smijeha i dere se: "brrrrrrrmmm---brrrrmmmmmm" kao da vozi Formulu. A ja onak, wtf, tko je ovdje lud?
Nakon toga kad sam usla konacno k tom psihicu, on je pak izgledao kao totalni frik s opsesivno kompulzivnim poremecajem urednosti i nije mi se nimalo svidjao njegov skolski pristup.
Nakon sto vidjeh tu ekipu tamo izasla sam iz bolnice s uvjerenjem da sam ja zdrava. Bar neke koristi od njih
gle da si bila toliko bolesna vjerovatno bi te primili....to je BOLNICA i tamo su malo tezi slucajevi koji sami sebi ne znaju pomoci.....kad se upoznas s njima shvatis da su to samo ljudi svelikim problemima,ali s njima se moze normalno razgovarati i normalniji su nego netko vani....osim kad totalno zabriju,,e tu dolaze lijekovi......Bolje biti zdrogiran ko mazga nego ,lud....A lijekovi te spuste u normalu,i onda ih treba samo održavati.....
A sestre ko sestre da nisu takve i one bi ocito popizdile ko i doktori.....zamisli si gledati ljude koji dolaze ludi ko batine,pa moras poludit ,,zato se oni svi i zajebavaju......
Pacijenti su najgori kod primitka,e onda ih zdrogiraju da se srede e onda je tek moguće nekaj postići s razgovorom,osim ako poremečaj nije organnskog podrijetla...
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:55   #95
Re: Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
Lali kaže:
E al nije bas da ima razlike, i prvi i drugi slucaj je negiranje. Samo sto je u drugom slucaju stupanj negiranja puno jaci.


....


Ali on te nije napadao, nego je pokusavao dati savjet. Isto kao i ja. Zapitaj se zasto se ti tako pjenis na to. Osim toga, diskutiranje o iskustvu s psihijatrima je diskutiranje o tome zasto si ti tog psihijatra tako dozivjela. Sad, ne kazem ja da on nije los () ali uvijek se, osim sto preispitujes njegove teorije, treba preispitivati i svoje motive. Jer iz motiva nesto dozivljavas tako kako dozivljavas.

...


post je predug da bi cijeeeeli odgovarala pa cu sam se osvrnut na ovo dvoje

prvo: i u slucaju manicne depresije je stvar u tome da si negiras da ti je lose? (pitam samo opcenito lali, naravno )


drugo: ispitaj ti svoje motive kad citas moj post, jer NAGLASILA sam da mi nije psihijatar los sam po sebi, reko, mozda nekima pomaze, tj. vjerojatno, neg sam samo skuzila da za moj problem nece funkcionirat jer me trpa u ladice gdje je najvise iskusan a tam ne spadam...blabla


sto se tice diskutiranja o depresiji etc. nepjenim se ja nego mi se neda raspravljat o tome prek postova etc. jer je konkretan slucaj sama po sebi turbo presiroka a necu saznat nista novo. ...jer, sve je ocito a sve sto je bitno da znam treba bit u mojoj glavi priznato, tak da to kaj me ljudi obaspu s tonu dokaza da mi stav nije iskren i dobar nista ne znaci dok si ja ne odlucim priznat to, a to prek neta/topica nemogu nit planiram pokusavat...so,nedobivam nista sto nisam vec cula.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 12:03   #96
Re: Re: Re: Re: Re: iskustva s psihijatrima

Quote:
LeeLooo kaže:
hm? znamo vec za 2 psihijatra koji su nesposobni?! ipak ih ima vise.


nemam ja njemu potrebe rec da njegova terapija nema smisla ... ja nemam strahove od konfrontacija lali, bar ne kad se treba svadat

zasto bi jahala do vrapča da kažem nekom nepoznatom tipu da ne zna svoj posao? to moj svijet ne mijenja?!
dobro, mozda to vrijedi samo za mene. a jesi li mu ti rekla da neces vise dolaziti i da mislis da je njegova terapija glupa?
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 12:08   #97
zasto bi mu to rekla?
koji mi je motiv da mu to kazem?

al btw. rekla sam mu kad me pito dal zelim i dalje dolazit da cu vidjet kaj ce mi on sve dijagnosticirat pa ak se u potpunosti slozim bum mozda dolazila.
i pito me jel zelim , ja sam rekla, 'onak, neznam, svejedno mi je...bum vidla'


ugl. sta ti njega dozivljavas ko osobu s kojom ne mozes ostat na neutralnom polju nego moras zavrsit odnos ili u pozitivi ili u negat?

ja ne. zato sto je on tam zbog mene, nije mi strah mu rec sta mislim nimalo, al nema potrebe. nisam tamo zbog njega neg zbog sebe. a i nije glup da nije skuzio iz onih mojih smusenih recenica da mi nije bas sjeo.

da imam previse vremena mozda bi i dalje isla dok ne nadem bolje nes itd. al 3 h do vrapča je previše.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 18:51   #98
zasto ne odete kod psihoterapeuta??
psiholog != psihoterapeut koliko ja znam

frendica je bila kod grudena i ful je zadovoljna... razgovor, ništ tablete...


inace bi i meni trebao jedan, ali sam tuka koja si ne priznaje neke stvari
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 19:58   #99
Quote:
Taroth kaže:


frendica je bila kod grudena i ful je zadovoljna... razgovor, ništ tablete...


inace bi i meni trebao jedan, ali sam tuka koja si ne priznaje neke stvari
moja teta ide vec duuugo kod grudena i isto je zadovoljna, al sori lik dode 400 kn sat, a kolko ja znam on je na glasu zbog popularne psihijatrije, a ja ne spadam u taj žanr

neznam zasto bi on bio bolji od nekog ko vise ima iskustva s pravim bolesnicima a ne ljudima koji su spremni pljunut 400 kn po satu
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 12:23   #100
Quote:
LeeLooo kaže:
zasto bi mu to rekla?
koji mi je motiv da mu to kazem?

al btw. rekla sam mu kad me pito dal zelim i dalje dolazit da cu vidjet kaj ce mi on sve dijagnosticirat pa ak se u potpunosti slozim bum mozda dolazila.
i pito me jel zelim , ja sam rekla, 'onak, neznam, svejedno mi je...bum vidla'


ugl. sta ti njega dozivljavas ko osobu s kojom ne mozes ostat na neutralnom polju nego moras zavrsit odnos ili u pozitivi ili u negat?

ja ne. zato sto je on tam zbog mene, nije mi strah mu rec sta mislim nimalo, al nema potrebe. nisam tamo zbog njega neg zbog sebe. a i nije glup da nije skuzio iz onih mojih smusenih recenica da mi nije bas sjeo.

da imam previse vremena mozda bi i dalje isla dok ne nadem bolje nes itd. al 3 h do vrapča je previše.
ma cisto zato jer je jedna od glavnih postavki uspjesne terapije iskrenost, osim sa samim sobom, i s terapeutom.
mislim, ne moze ti on citati misli
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.