Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 01:12   #81
kad sam ja odlučio počet svirat gitaru, nisam niš znao o njoj, ali baš niš
pito sam se kak 6 žica, zakaj 6 kaj to znači da ima sam 6 tonova, baš glupo itd.
bio sam uporan i sam, potpuno sam sam načio svirat prilično dobro
sad znam pronač svaku notu i shvaćam strukturu akorada i zakaj baš akordi ljepo zvuče
briem da mi je tome pomoglo to kaj sam 6 godina sviro klavir
chera27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:48   #82
hmmm.
Ja sam išao na tečaj 3 godine, i onda sam presato jer sam skužio da više nije potrebno.... Nakon toga sam skinuo sve tabove od maidena za guitar pro 5, i malo pomalo sam se naučio, sad sviram oake olaže
Onaj jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:49   #83
Sad već imam 2 benda
Onaj jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:50   #84
na početku sam imao klasičnu, pa onda akustičnu, pa napokon električnu, imam ibanez grg170dx, i pojačalo alesis 60w, imam distorziju metal zone i još par efekata.... Marshall rules
Onaj jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 23:44   #85
Poslusajte demo moje pjesme za koju sam bubnjeve napravio na PC-u u Fruity Loopsu, bass sam snimio sa klasicnom gitarom , i glavnu melodiju preko toga isto klasicnom gitarom.

http://rapidshare.com/files/9566018/..._Demo.mp3.html

Nije losa samo da je ima netko iskusniji za dovrsiti i odsvirat na elektricnoj gitari s pravim bassom i bubnjevima.
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 00:12   #86
bolje uciti od mentora nego sam, pogotovo kod sviranja prstima. naravno najbolje je glazbena skola. ja nikad nisam pozalio ni kune koju sam dao za dvogodisnje pohadanje tecaja, bolje je kad imas profesora kojeg mozes pitati sve sto ti nije jasno
no mene muci jedna stvar, vecina ljudi vrlo rano prijede na el gitaru, koliko bi bilo dobro vjezbati na akusticnoj/klasicnoj pa onda prijeci na el. gitaru? naravno to ne znaci da cu akustaru prodati i nikad vise svirati.
ja bih htio bar 5 god sveukupno uciti na klasicnoj da naucim sve trikove i majstorije. i naravno da donekle steknem vjestine koje se steknu u glaz. skoli.
s obzirom da na akustari treba vise znanja, spretnosti i vjstine da to zvuci izvrsno.
jos samo da dodam, po meni prelazak ne elektricnu gitaru ne znaci nikakav napredak sto se tice znanja sviranja, mozda upravo suprotno..
Ivan_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 12:17   #87
Quote:
Ivan B. kaze
no mene muci jedna stvar, vecina ljudi vrlo rano prijede na el gitaru, koliko bi bilo dobro vjezbati na akusticnoj/klasicnoj pa onda prijeci na el. gitaru? naravno to ne znaci da cu akustaru prodati i nikad vise svirati.
ja bih htio bar 5 god sveukupno uciti na klasicnoj da naucim sve trikove i majstorije. i naravno da donekle steknem vjestine koje se steknu u glaz. skoli.
s obzirom da na akustari treba vise znanja, spretnosti i vjstine da to zvuci izvrsno.
jos samo da dodam, po meni prelazak ne elektricnu gitaru ne znaci nikakav napredak sto se tice znanja sviranja, mozda upravo suprotno..
Nemora biti. El. gitara se naveliko razlikuje od akustare. Na akusticnoj je pozeljno svirati cim vise zica za lijepsi zvuk stoga se uce i neki tezi hvatovi i dobiva se savitljivost i preciznost prstiju, a s druge strane na el. gitari vjezbas
prvenstveno brzinu sviranjem solaza (pogotovo ako si metalac, oni imaju najbolje solaze).
Ali se u potpunosti slazem da treba poceti na akustari. Znam neke punkere koji od prvog dana sviraju na elektricnoj. Sviraju vec tri godine a nemaju ni sluha za ritam ni tehniku. Zamo povlace po nekim peticama...
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 16:11   #88
Ja sam odmah prvi dan kada sam dobio elek. gitaru(prije nisam ni jednu svirao ) naucio smoke on the water ,a nisam znao niti jedan akord .
Sve sto sam imao bio je program guitar pro .
Ako sviraš neki instrument (kao što ja klavir) prije gitare mnogo ti je lakše za naučiti .
Mig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 19:19   #89
Di si isao na tecaj,onaj jedan?
SilentDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:12   #90
Nisam išao na niti jedan tecaj niti cu ici , imao sam jednu pjesmu u guitar pro te sam znao melodiju kako ide te sam tako naucio citati tablature odmah prvi dan .
Mig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:48   #91
Ja sam nedavno krenuo sa sviranjem gitare, ucim sam tj. prek interneta i mislim da u danasnjem dobu informatike nije potrebno uzimat instruktora za gitaru. Eto moj frend je sam poceo i svira vec jedno 4 godine a krenuo je zajedno sa drugim frendom u muzicku. On je nakon tjedan dana odustao od muzicke i krenuo sam koristio se samo internetom i vjezbao je doma i sad troduplo bolje svira od ovog frenda koji jos uvijek ide u muzicku.

Za gitaru je potrebno mnogo dobre volje, mnogo vjezbe i naravno ustimana gitara. Vazno je da je gitara dobro ustimana jer ja sam prvih tjedan dana imao neustimanu i nisam mogao nista naucit...
Umjesto skupih stimera imate dobar program kojega vam toplo preporucam zove se az tuner (treba vam mirkofon za taj program) odlican je i radi ko stimer... ako ga netko odluci skinuti jer jos nema stimer nek mi se javi na pm pa mu dam registracijski kod

Preporucujem svima da si skinu guitar pro a inace ima hrpa knjiga na internetu koje su veoma korisne i puno dobrih tecaja.
Ja trenutno koristim http://www.vguitarlessons.com/ tamo imate free 12 lekcija za skinut sve video i veoma su kvalitetne.
Skinuo sam i onaj tecaj jamorama ali te sve knjige itd. cu kasnije pregledat...
Marcus555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:47   #92
Quote:
scroller kaže:
I jos nesto, Funky kad ce vise tvoje snimke!!


zaboravih
sad mi ne rade oni linkovi tamo gdje si postao ono šta si ti odsvirao ... ti se da uploadati opet
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 01:21   #93
Quote:
scroller kaže:
Poslusajte demo moje pjesme za koju sam bubnjeve napravio na PC-u u Fruity Loopsu, bass sam snimio sa klasicnom gitarom , i glavnu melodiju preko toga isto klasicnom gitarom.

http://rapidshare.com/files/9566018/..._Demo.mp3.html

Nije losa samo da je ima netko iskusniji za dovrsiti i odsvirat na elektricnoj gitari s pravim bassom i bubnjevima.
ono prije je bilo bolje
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:51   #94
za scrollera i ostale ... :)

evo, našo sam neki drum loop i u snimio malu bass liniju preko toga ...
ne zvuči baš kvalitetno ... snimao sam sa mikrofonom koji imam na slušalicama ...
http://rapidshare.com/files/10068834/bla.ogg.html

možda netko želi nešto odsvirat preko toga ... gitaru? klavijature?
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 21:08   #95
e da ... iz Em sam svirao
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:27   #96
evo još jedna mala improvizacija ...
http://rapidshare.com/files/10095287/malofunky.ogg.html
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:41   #97
Quote:
d._m. kaže:
pogotovo ako si metalac, oni imaju najbolje solaze
malo sutra
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:18   #98
Quote:
Funky Daemon kaže:


zaboravih
sad mi ne rade oni linkovi tamo gdje si postao ono šta si ti odsvirao ... ti se da uploadati opet
Funky, poslusao sam tvoje snimke, odlicne su!! Uploadati cu opet vjerovatno svoju prvu snimku pa cu postat link. Snimi jos ponesto i uploadaj tu
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 00:17   #99
slažem se s onim kaj je reko fanki dimon da čim prije treba nać bend jer se onda moraš forsat da pratiš ritam, da čim manje fulavaš i ako je ekipa dobra, uči se puno brže nego dok sviraš sam... govorim iz iskustva
__________________
"The ability to speak doesn't make you intelligent."
Firkraag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 00:34   #100
je to je istina ... najviše onoga što sam naučio o mjuzi, a to je još uvijek malo, sam naučio od mojih frendova s kojima sam svirao okolo po garažama ...

ljudi su svi različiti i svatko ima drugu glazbu u sebi, zato najviše toga i pokupiš svirajući sa drugim ljudima
__________________
glazba
Funky Daemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.