Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2018., 23:43   #141
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ja njih pitam, jesu li ikad imali osjećaj a da ga nisu tjelesno osjetili?
Da.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 00:08   #142
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Pa, povezala sam ga. Samo mi je on čisto kutija za svijest, ali vitalna kutija.
Ne kužim tvoje poimanje svijesti. Jel po tvom mišljenju svijest samo ono što si zamislila da jeste a drugo ne postoji?

Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Najlogičnije mi je objašnjenje iz "Transurfinga" po kojemu nema ni šanse ni potrebe da mozak može stvarati snove, stvari koje nismo vidjeli, već preko svijesti i njega putujemo prostranstvima varijanti u kojima sve to postoji.
Takvo objašnjenje snova je prosto neintuitivno banaliziranje na nivou djeteta.
U snovima se događaju simboličke predstave stvarnih iskustva, osjećaja i sklonosti. Snovi su dijagnoza naših poriva, potreba, strahova i zadovoljstva.
Naša podsvijest se otvara i simbolički piše scenarij snova.
Sve je to u mozgu. Mogu ti dat direktan primjer koji ukazuje na to.
Imam običaj pustit nešto na youtube prije spavanja. U dosta slučajeva sam primjetio da sadržaj teme na youtube je imao veze sa onime što sam sanjao.
Nije mi se to dogodilo jednom. Dosta puta da povučem korelaciju snova i utjecaja sadržaja youtube.
Ovo je samo jedan primjer principa djelovanja okolnosti na snove.


Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Na neki način, koliko god realni ili površni bili mi puštamo svijest kroz ta prostranstva, dok u ovom primjeru oštećenja mozga čovjek je zagavio samo u fizičkoj stvarnosti.
U kakvim je to prostranstvima tvoja svijest i kakve ja i svi ostali ljudi imaju koristi od toga? Jesi spasila nečiji život? Otkrila novi lijek? Uštedu na trošenju energije? Šta je tvoja svijest učinila za nas? Kome tvoja ideja svijesti koristi?


Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Kod psihičkih problema i paralelno s njom narušene kemije u mozgu pak čovjek drži svoju svijest u neostvarenim područjima varijanti.
Tko ne drži svoju svijest u neostvarenim područjima varijanti?

Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
U mozgu je racio, no ne ideje.
Ideje dolaze iz guzice, naravno.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:47   #143
impolsive, zašto si militantan ateist? Pa lakše je ljudima kad vjeruju da je naša duša tu negdje u eteru a ne u nama. Tebi nije shvatljivo da je ljudima lakše tako?
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 13:44   #144
Tjelesni, naravno.
Holden Caulfiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 14:21   #145
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Takvo objašnjenje snova je prosto neintuitivno banaliziranje na nivou djeteta.
U snovima se događaju simboličke predstave stvarnih iskustva, osjećaja i sklonosti. Snovi su dijagnoza naših poriva, potreba, strahova i zadovoljstva.
Naša podsvijest se otvara i simbolički piše scenarij snova.
Sve je to u mozgu. Mogu ti dat direktan primjer koji ukazuje na to.
Imam običaj pustit nešto na youtube prije spavanja. U dosta slučajeva sam primjetio da sadržaj teme na youtube je imao veze sa onime što sam sanjao.
Nije mi se to dogodilo jednom. Dosta puta da povučem korelaciju snova i utjecaja sadržaja youtube.
Ovo je samo jedan primjer principa djelovanja okolnosti na snove.
Meni se događa da sanjam nešto, a onda to sljedeći dan vidim na yt ili u RL. I što sad?
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:45   #146
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Meni se događa da sanjam nešto, a onda to sljedeći dan vidim na yt ili u RL. I što sad?
Ako su snovi između ostalog i zrcalo naših sklonosti onda nije veliko čudo da se poklope sa životnim odlukama koje posljedično završavaju u istom smjeru.

Snovi mogu biti vezani za aktualan događaj, davna iskustva ili nešto općeg smisla. Pretpostavljam da razlike u snovima određuje način na koji ljudi razmišljaju. "Prizemni" ljudi vjerovatno imaju veću šansu da im se snovi poklapaju sa stvarnošću za razliku od ljudi koji su skloni širim, apstraktnim perspektivama.
U principu se radi o jedno te istoj stvari ali jednostavan mentalni sklop će imat jednostavniji odaziv u snovima i veću šansu da su realnost i snovi u sinkronicitetu. Za razliku od mentalnog sklopa koji jednu stvar promatra iz više uglova i ni sam ne zna kojem uglu bi dao prednost. U takvom slučaju vjerujem da postoje kompliciraniji snovi koje je puno teže povezat sa stvarnošću iako su vezani.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 20:45   #147
doslovce svaki osječaj ili emociju možeš locirati u tjelu, baš 'di ju osječaš', svako emocionalno stanje je operativno stanje u kojem se nađe čitav organizam i istovjetno je sa funkcijom koju obavlja, inače kad smo tužni nebi mogli plakati, kad nas nešto nasmije tjelo nebi odrađivalo smjeh, kad smo bjesni nebi osječali kamoli ispoljili nasilan poriv, kad se bojimo nebi osječali kako nas nešto tjera da bježimo, kad se napalimo nebi dolazilo do erekcije ili čega več, svaki osječaj je ustvari percepcija emocionalnog ili inog stanja, svaku emociju osječa, ispoljava i odrađuje čitavo tjelo, nema ničeg tjelesnijeg od emocije osim možda stvari kao probava ili krvni tlak, ali i to je praktički isto, fiziologija, biokemija, biološki uprogramirane funkcije i stanja, ni mišljenje nije ništa bitno različito od toga i to je sve podjednako isprepleteno kao i probava
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 14:42   #148
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
doslovce svaki osječaj ili emociju možeš locirati u tjelu, baš 'di ju osječaš', svako emocionalno stanje je operativno stanje u kojem se nađe čitav organizam i istovjetno je sa funkcijom koju obavlja, inače kad smo tužni nebi mogli plakati, kad nas nešto nasmije tjelo nebi odrađivalo smjeh, kad smo bjesni nebi osječali kamoli ispoljili nasilan poriv, kad se bojimo nebi osječali kako nas nešto tjera da bježimo, kad se napalimo nebi dolazilo do erekcije ili čega več, svaki osječaj je ustvari percepcija emocionalnog ili inog stanja, svaku emociju osječa, ispoljava i odrađuje čitavo tjelo, nema ničeg tjelesnijeg od emocije osim možda stvari kao probava ili krvni tlak, ali i to je praktički isto, fiziologija, biokemija, biološki uprogramirane funkcije i stanja, ni mišljenje nije ništa bitno različito od toga i to je sve podjednako isprepleteno kao i probava
Ne uvijek - katkad postoji blokada koja sprečava da se osjećaji manifestiraju na fizičkoj razini, a ako takvo stanje potraje (kao posljedica šoka i traume, npr.) ono će se ispoljiti u različitim oboljenjima, najčešće baš kroz probavu ili krvni tlak. Pritom govorim o 'nižim' emocijama - one više, kompleksnije (poput suosjećanja, bezuvjetne ljubavi i sl.) nije moguće točno locirati jer obuhvaćaju čitavo tijelo (a nekada i ostala tijela osim fizičkog). Takvi osjećaji često su i nevezani uz mišljenje, odnosno javljaju se tada kad mišljenje prestane (tijekom meditacije, npr.).
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 04:05   #149
Quote:
Holden Caulfiel kaže: Pogledaj post
Tjelesni, naravno.
razmisljam o samoubojstvu. Jel to tjelesno. Trazim clanke o tome, jer me zanima koji je najlaksi nacin.


REZANJE

Za ovakvo samoubojstvo čovjeku je potreban oštar predmet poput britvice ili žileta koji mogu biti iskorišteni za rezanja grkljana ili vena na rukama. Da bi se ubio tako da si reže vene, mora ih sasjeći uzduž ruke jer ih je tako teže zašiti, a i brže će iskrvariti, a grkljan jednostavno prereže poprijeko. Ako se čovjek odluči ubiti na taj način mora dobro isplanirati to samoubojstvo da ga netko ne bi sabotirao svojom slučajnom prisutnošću. Uzima oštar predmet i čini kako je opisano, ako ne paničari i nastavi s procesom, nakon nekog vremena gubi krv i počinje osjećati slabost, a kasnije pada u nesvijest i umire, no to se naravno dešava postepeno i polagano. Pretpostavimo li da je svijest funkcionalna i nakon gubitka tijela, ona osjeća beskonačno i bolno otvaranje i trošenje iako ne vidi niti osjeća to što troši i ono što se otvara. Na kraju se ne-tijelo sasvim otvori, a ne-krv iscuri i proces prestaje.

GUTANJE

Netko se može ubiti i tako da se otruje pretjeranom količinom tableta za spavanje ili smirenje. Ambijent za takvo samoubojstvo morao bi biti sličan onome za samoubojstvo rezanjem što znači da čovjek mora biti sam i trebao bi to učiniti u dobro isplaniranom trenutku. Možemo ga zamisliti kako se udobno smjestio u kauč ili fotelju, možda i na pod ako mu je tako milo, te je progutao veliku količinu tableta za spavanje ili smirenje. Nakon određenog vremena počinje osjećati umor te pada u san. Ako ima sreće tijelo neće odbiti tablete i on umire. Sve što svijest sada osjeća je to da ne postoji. Nema je, prazna je kao i praznina u kojoj se nalazi i proživljava kontradikciju: ne postoji, a osjeća. Ne uspijeva pojmiti dalje od toga, ali u jednom trenutku osjećaj praznine nestaje i prestaje.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.