Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 16:10   #3001
ovo gore je kao popis trovačnica, sigruno jest dio Beograda koji je turistički gastro brand - ali ima puno boljih lokala sada. U BG nema takvih astronomskih cijena. Sve je relativno pristupačno za HR plaće. Ovi gore su manje više fast food svi
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:29   #3002
Pa i napisah brza hrana. O fensi restoranima smo ispisali strana i strana. Kao sto u Berlinu moras da uzmes currywurst/kebab na zeleznickoj, kao sto u Londonu moras uzmes samosu na Portobello open marketu, tako i u Bg-u moras uzmes nesto od ovoga. Nije sve u fenseraju, ne mora svaki obrok u 4 dana biti za stolom. When in Rome...
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 08:38   #3003
Pozdrav, putujemo u petak u BG (4-ero nas je, dva para) na doček i tamo smo 4 dana. Nakon pročitanog foruma ostaje nam još nekoliko pitanja tehničke prirode...
1. Kako se plaća autocesta u Srbiji? jel možemo na karticu ili moramo negdje na granici promjeniti eure u dinare i na izlasku u BG platiti gotovinom?
2. Koju sim karticu kupiti budući da je roaming skup i gdje?
3. Smješteni smo u apartmanu u Krnjači, koji autobus vozi do Trga republike? ili da koristimo taxi (koliko bi otprilike bila cijena?)
tnx unaprijed..
__________________
Shit happens......
D@rter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 09:25   #3004
Putarinu mozete da platite karticom ili eurima/dinarima

Telenor

https://www.telenor.rs/sr/privatni/p...paketi/pripejd

VIP

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/prepaid

MTS

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/pripejd/za-nove

Globaltel - virtuelni operator Vipmobile

https://globaltel.rs/ponuda_sim.php

Najbolju 4G mrezu ima MTS pa Telenor i VIP
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:54   #3005
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Walter je odlican, svaka preporuka. Eksplodirali su ove godine i otvorili jedno pet novih restorana, zasluzeno. Nisam primetio da su poceli da fusare zbog popularnosti, jos jedan plus.
guzva. cevapi mlaki. bio tad jednom i vise nikad. precenjeno.
bolja je pljeskavica kod leskovcanina kod hotela moskva ili prava pljeskavica na dnu takovske.
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:38   #3006
Počele su naplate kazni na dionici autoputa prema BG (Šid-Šimanovci), mjere PROSJEČNU brzinu kretanja prema vremenu ulaska/izlaska s autoceste, pa pripazite na tom dijelu da ne stišćete previše po gasu. Izdavanje naloga vrši sama policija koja zna bit u naplatnim kućicama, odmah pored službenih osoba koje vam izdaju račun za autocestu.
Tu dionicu ne smijete preći brže od 42 minute.
Za sad ova prosječna brzina mjeri se samo na toj dionici.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:37   #3007
Dakle, popit kavu na toj dionici... Ili natocit benzin

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:32   #3008
Quote:
Zvek kaže: Pogledaj post
Putarinu mozete da platite karticom ili eurima/dinarima

Telenor

https://www.telenor.rs/sr/privatni/p...paketi/pripejd

VIP

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/prepaid

MTS

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/pripejd/za-nove

Globaltel - virtuelni operator Vipmobile

https://globaltel.rs/ponuda_sim.php

Najbolju 4G mrezu ima MTS pa Telenor i VIP
Hvala!
Uzet ćemo najvjerojatnije MTS, imaju nekakvu turističku sim karticu za 1800 dinara, 30 dana traje, sa uključenih 10 GB prometa, besplatni pozivi unutar MTS mreže i 30 min internacionalnih poziva.. Poziv za taxi je besplatan?
__________________
Shit happens......
D@rter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:34   #3009
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Počele su naplate kazni na dionici autoputa prema BG (Šid-Šimanovci), mjere PROSJEČNU brzinu kretanja prema vremenu ulaska/izlaska s autoceste, pa pripazite na tom dijelu da ne stišćete previše po gasu. Izdavanje naloga vrši sama policija koja zna bit u naplatnim kućicama, odmah pored službenih osoba koje vam izdaju račun za autocestu.
Tu dionicu ne smijete preći brže od 42 minute.
Za sad ova prosječna brzina mjeri se samo na toj dionici.
O, Isuse! Dakle stvarno su majstori za iznalazenje nacina da ti nesto naplate. Samo se pitam kad ce uvesti takse na vodu, vazduh, sunce, i mesecinu.

U "surovoj" "kapitalistickoj" Americi, a i Kanadi, ti malo gde naplate i putarinu za auto-put. Ovo je verovatno neki evropski fazon, da li se to jos negde radi?
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:36   #3010
Još jedno pitanje, budući da nismo ništa rezervirali za doček, planiramo biti na trgu... da li ima kakvih pubova, pivnica, kafana koje su otvorenog tipa (da ne treba rezervacija kao upad) ili će to biti teško pronaći?
__________________
Shit happens......
D@rter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:31   #3011
Pozdrav ljudi, 12.2. letimo iz BG pa sad razmišljamo o dolasku do aerodroma. Četvero nas je i jedna opcija je Gea Tours iz Zagreba (50€ povratna po osobi) i naći neki apartman za prespavati samo (tu mi treba preporuka). To bi nas izašlo oko 220-240€ ovisno o smještaju.
Druga opcija je ZG-BG-ZG autom, iako nas je malo strah ostaviti auto u BG ali sam googlala Aerodrom parking (dan je 400 RSD) koji navodi da je pakring čuvan i pod video nadzorom. Zanima me zbilja sigurnost tog parkinga. U tom slučaju bi nas gorivo izašlo oko 75€, parking 20€, HR cestarina 50€ i ne znam koliko je cestarina unutar Srbije do Beograda, sve skupa cca 145-150€.
Tražim preporuke
Hvala unaprijed!
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:40   #3012
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, 12.2. letimo iz BG pa sad razmišljamo o dolasku do aerodroma. Četvero nas je i jedna opcija je Gea Tours iz Zagreba (50€ povratna po osobi) i naći neki apartman za prespavati samo (tu mi treba preporuka). To bi nas izašlo oko 220-240€ ovisno o smještaju.
Druga opcija je ZG-BG-ZG autom, iako nas je malo strah ostaviti auto u BG ali sam googlala Aerodrom parking (dan je 400 RSD) koji navodi da je pakring čuvan i pod video nadzorom. Zanima me zbilja sigurnost tog parkinga. U tom slučaju bi nas gorivo izašlo oko 75€, parking 20€, HR cestarina 50€ i ne znam koliko je cestarina unutar Srbije do Beograda, sve skupa cca 145-150€.
Tražim preporuke
Hvala unaprijed!
Ima nekoliko usluznih parkinga oko aerodroma, sto drze privatna lica. Ja sam oko Nove Godine ostavio auto na dve nedelje na jednom. Maltene polovina automobila na tom parkingu je bila iz Hr. Bas sam zadovoljan, lepo ostavis auto, covek te onda odveze (5-6 minuta traje voznja) na terminal, i isto te tako saceka kada se vracas.

Covek u dvoristu napravio 15ak mesta, pokrio ih limom, postavio kamere (koje mozes da proveravas preko interneta, tako da vidis odma jel ti sve u redu sa autom).

Ima i taj zvanicni aerodromski parking, to je ono standardno, udjes, uzmes karticu, mozes da izadjes tek kada platis to sa kartice. Naravno kamere svuda, obezbedjenje itd.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 00:45   #3013
ima li tko iskustva s ostavljanjem kofera na par sati na beogradskom aerodromu odnosno u Muzeju vazduhoplovstva? let je popodnevni, posjetili bi muzej prije leta, ali što s raditi koferom za to vrijeme? izgleda da nema lockera/garderobe na aerodromu, za muzej nema informacija, a ne znam koliko sati prije leta se prtljaga može predati na let. svaka sugestija dobrodošla (osim da se prtljaga ostavi u hotelu ili negdje u gradu, jer nema smisla vraćati se nazad u grad samo radi toga). hvala!
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 00:50   #3014
Quote:
japjapjap kaže: Pogledaj post
guzva. cevapi mlaki. bio tad jednom i vise nikad. precenjeno.
bolja je pljeskavica kod leskovcanina kod hotela moskva ili prava pljeskavica na dnu takovske.
da, na vrhu Balkanske. za mene najbolja, sve preporuke
__________________
There's no "I" in team but there is "U" in Gulag
Tassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:59   #3015
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ima li tko iskustva s ostavljanjem kofera na par sati na beogradskom aerodromu odnosno u Muzeju vazduhoplovstva? let je popodnevni, posjetili bi muzej prije leta, ali što s raditi koferom za to vrijeme? izgleda da nema lockera/garderobe na aerodromu, za muzej nema informacija, a ne znam koliko sati prije leta se prtljaga može predati na let. svaka sugestija dobrodošla (osim da se prtljaga ostavi u hotelu ili negdje u gradu, jer nema smisla vraćati se nazad u grad samo radi toga). hvala!
itko?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:11   #3016
http://www.vesti-online.com/Slobodno...-cuva-prtljage



Iskreno ne verujem da se nesto promenilo of 2010. kad je ovaj clanak napisan

Uzgred, toliko me iznerviralo da su takvi idioti da sam poslao upit i aerodromu i muzeju. Idiotizam je imati jedan lep muzej tu pred nosom a ne ponuditi kao sadrzaj putnicima koji cekaju, em su onda putnici zadovoljniji aerodromom (ne dosadjuju se u nekom kaficu satima) em muzej ima dodatnu posetu...
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:16   #3017
Potvrdjeno sa aerodroma, nema garderobe, uz "srdacan pozdrav"... mislim se... ajde, ne mogu to napisati :-)
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:47   #3018
hvala na pokušaju, barem! ništa, vući će se kofer po muzeju, ako su oni to tako zamislili (mada, svaki muzej ima garderobu, pa makar neku sobicu kod portira).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:57   #3019
follow up: mm je ostavio kofer na recepciji muzeja, bili su ljubazni.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:56   #3020
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
follow up: mm je ostavio kofer na recepciji muzeja, bili su ljubazni.
super! Jedino ne znam u kakvom stanju je taj muzej, mada koliko sam čuo sadržaja ima dovoljno da bude dosta zanimljiv.

Ne stigoh da upišem da su mi i iz muzeja odgovorili, i to vrlo lepo, karta 300 din (sto je stvarno jeftino) i da se može ostaviti kofer.

A sve me navodi na razmišljanje o našoj nikada ne dovršenoj tranziciji. Aerodrom donosi pare i to su maznuli političari i gledaju da iscede i zadnji dinar. Radje će i zadnji kvadrat izdati nekom kafiću ili prodavnici a obezbediće samo ono što se mora ako ne donosi neke pare (na garderobi se ne može puno zaraditi, ili su idioti procenili da tu nema neke love).

A muzej je verovatno pod ministarstvom kulture i tu radi neki normalniji svet koji eto pokušava koliko može u uslovima u kojima rade. Jer tu nema love.
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.