Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 20:27   #301
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
do nas
Bemmu i to sam uspjela sje*

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:27   #302
Ja ih ostavljam same od negdje pete godine, bez problema. Dečko sad ima 6 i pol, ostane sam na nekih pol sata. Nema ništa protiv, uvalim mu tablet ili crtiće. Zna da ne smije otvarati vrata, dirati peć itd.
Nikad nije bilo nezgodnih situacija, kako ga ostavim tako ga i nađem.
Zajedno znaju biti sami doma i po dva sata.
Curica ima 9 godina.
Ne boje se, zovem ih svakih pol sata.
Okolo njega ne puštam nigdje, nju samo do dućana ili do prijateljice, u radijusu 500 metara.
Mogu ići zajedno do parka.
Ona je u boravku a on u vrtiću do kraja mog radnog vremena, znači vozim ih autom u oba smjera.
Kod baka normalno ostaju prespavati i na vikendu, još od kad su bili bebe.


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 05:49   #303
ja svog ne zovem.
fixni vise nemamo, mob mu jos ne namjeravam kupiti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:15   #304
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja svog ne zovem.
fixni vise nemamo, mob mu jos ne namjeravam kupiti.
Ma nemaju ni moji, zovem ih na Mykije.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:29   #305
Možda nije topic za to, ali kako ste dogovorili s djecom koja idu nakon škole sama doma i čekaju vaš povratak s posla da si uzmu ručak? Zapravo, griju li ga na štednjaku, u mikrovalnoj, koliko su u tome samostalni i vi bezbrižni? Ostaje li neko dijete od vas koji ste na topicu samo doma recimo od 12 do 16 sati? Pripazi li ga netko (navrati li baka, susjed)? Smije li izlaziti za to vrijeme samo van ili vas čeka doma? Dolaze li mu za to vrijeme prijatelji doma? Kakve dogovore s djecom imate?
Znam da to ovisi o puno faktora,ali zanimaju me iskutva vas čija su djeca doma sama prije ili poslije škole, ali po par sati.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:40   #306
Moji ostanu zajedno sami do dva sata kad idemo u neki dućan (Bauhaus ). Starijeg ostavimo samog pola sata jer ne voli biti dulje sam, a mlađeg ne ostavljamo nikad posve samog ni na pet minuta.

Zapravo vole biti zajedno sami jer onda potajno budu na ekranu puno duže od dopuštenog. A ja se pretvaram da to ne znam.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:53   #307
Quote:
Nour Bin Laden kaže: Pogledaj post
Ma nemaju ni moji, zovem ih na Mykije.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ni to nema niti ga imam namjeru kupiti.
i da ima, ne bih ga zvala u tih sat i pol sto me nema.
kad bude ostajao 4-5 sati u komadu, kad nece vise biti u boravku, onda cu mu uzeti nesto.
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Možda nije topic za to, ali kako ste dogovorili s djecom koja idu nakon škole sama doma i čekaju vaš povratak s posla da si uzmu ručak? Zapravo, griju li ga na štednjaku, u mikrovalnoj, koliko su u tome samostalni i vi bezbrižni? Ostaje li neko dijete od vas koji ste na topicu samo doma recimo od 12 do 16 sati? Pripazi li ga netko (navrati li baka, susjed)? Smije li izlaziti za to vrijeme samo van ili vas čeka doma? Dolaze li mu za to vrijeme prijatelji doma? Kakve dogovore s djecom imate?
Znam da to ovisi o puno faktora,ali zanimaju me iskutva vas čija su djeca doma sama prije ili poslije škole, ali po par sati.
nemam jos iskustva, ali imam plan.
kad moj bude tako doma sam u 3. i 4. razredu, i dalje ce rucati u skoli. ionako ima nekoliko ruckova dnevno pa ce doma rucati predvecer, kad se mm ili ja vratimo doma.
kasnije ce nauciti podgrijati si nesto na stednjaku.
o prijateljima cemo se isto dogovarati ovisno o tome kako se on bude drzao ostalih dogovora, sto namjerava s prijateljima i kakvi su ti prijatelji uopce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:45   #308
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Možda nije topic za to, ali kako ste dogovorili s djecom koja idu nakon škole sama doma i čekaju vaš povratak s posla da si uzmu ručak? Zapravo, griju li ga na štednjaku, u mikrovalnoj, koliko su u tome samostalni i vi bezbrižni? Ostaje li neko dijete od vas koji ste na topicu samo doma recimo od 12 do 16 sati? Pripazi li ga netko (navrati li baka, susjed)? Smije li izlaziti za to vrijeme samo van ili vas čeka doma? Dolaze li mu za to vrijeme prijatelji doma? Kakve dogovore s djecom imate?
Znam da to ovisi o puno faktora,ali zanimaju me iskutva vas čija su djeca doma sama prije ili poslije škole, ali po par sati.
Vjezbajte s djetetom i kad je s vama doma. Nek si dijete samo uzme jesti, nek si podgrije rucak i neka pospremi iza sebe.
Moji su cijelo vrijeme bili sami i brinuli o svemu.
Nije to tako strasno niti je to njima nesto pretesko.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:20   #309
Moj nećak je poprilično samostalan, ali zbog dijabetesa ga ne ostavljaju samog dulje od pola sata, sat.
Trenutno dolazi kod mene poslje škole jer sam blizu, dam mu jest jer mora jest kuhano i kvalitetno.
Naravno to je u situaciji kad mu roditelja nema doma.

S bratom sam se dogovorila da ga puštam da sam brine, sam si uzme jest, sam pripazi da ugasi štednjak ako sam uzima jest, da prvo provjeri kroz ključanicu ako ga pošaljem da otvori vrata. Da ih zaključa kad uđe čim ih zatvori. Valjda ga planiraju dogodine pustit samog, trudimo se pustit ga samog da brine kakav mu je šećer, tu je stvarno pažljiv ali ga idalje pitamo "jesi mjerio" "jesi dao inzulin".

Uglavnom uz nadzor ga puštamo da brine o sebi.

Nedavno je počeo odlazit doma ako mu dolazi prijatelj pa budu zajedno doma, ne vjerujem da demoliraju stan, vjerovatno igraju igrice.
Ako se desi da je mora ostat sam, ode ručati kod susjede iz grade do, isto tako kćer od tih susjeda je bila prošli tjedan kod mene na ručku jer joj nije bilo roditelja kući.

Da nije dijabetesa vjv bi bio doma sam,ovako ipak neko ima nadzor nad njim najviše radi kvalitete prehrane.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:01   #310
Iako mi je filmić Mucica izgledao pretjeran , vidim da vas ima takvih.
Ali super je filmic. Zabavan.
Ako vec niste, pogledajte:

https://vimeo.com/54897483
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:29   #311
ahahahahahaha, placem genijalno
mozda ovi iz dubrave dodju sim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:33   #312
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ahahahahahaha, placem genijalno
mozda ovi iz dubrave dodju sim
Plačem i ja

S tim da se usput i sramim jer se mogu zamisliti u ulozi tih roditelja
Čak i muža mogu zamisliti :brukica na kvadrat:
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:36   #313
moja se mama jadna danas sokirala kaj malu samo izbacimo iz auta pa sama ide na.karate jadna, zamalo je infarkt dobila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:39   #314
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moja se mama jadna danas sokirala kaj malu samo izbacimo iz auta pa sama ide na.karate jadna, zamalo je infarkt dobila
Ma ja se kontroliram. Ali da će mi srce poigravat kad će prvi put sama ići u školu (preko pol naselja), hoće.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:50   #315
Filmić je predobar. Ja sam ga nekoliko puta gledala. idem opet.
“Dabogda ti se obitelj na drogu navikla”
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:16   #316
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ma ja se kontroliram. Ali da će mi srce poigravat kad će prvi put sama ići u školu (preko pol naselja), hoće.
ja budem ponosna samo, mm je zaduzen za panicarenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:30   #317
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja budem ponosna samo, mm je zaduzen za panicarenje
ja ću i paničarit i vjerovatno se rasplakat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:43   #318
Umirem

Definitivno ga ne bi pustila samog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:57   #319

ma to polako ide, ne pustis dijete odmah da ide vlakom u drugi grad
prvo pustis kod frenda nekog u zgradi/zgradi do, onda malo dalje pa malo dalje, pa samog na park pa u skolu pa....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:30   #320
Ja jedva cekam takvu vrstu samostalnosti

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.