Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 09:02   #61
slikovnice!!!!
najbolji poklon, ali dobili smo samo jednu

čitati će kad tad, a ima i onih za bebe, sa životinjama i to
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:10   #62
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
slikovnice!!!!
najbolji poklon, ali dobili smo samo jednu

čitati će kad tad, a ima i onih za bebe, sa životinjama i to
e upravo ovo

mi smo dobili jednu jedinu
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:03   #63
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Jojo, vlazne maramice ces itekako koristiti cim budete vise vani, a i kada prohoda pa pocne stalno nesto dirati. Niti ja nisam kod kuce koristila vlazne maramice za guzu, ali i dan danas ih dosta koristim za ruke i lice kada jedu vani (imaju 3 i 6 god).
A i ako krene u vrtic cete morati nositi.
Kad je puzala i/ili hodala nikad joj nisam brisala ruke s vlažnim maramicama jer su mi iskreno gadnije od ičega što takne. Jedino da je dirnula drek, a nije.

Čak i za presvlačenje vani nosim blazinice i vodu.

Iliti da, fakat treba pitati mamu i tatu, svatko ima svoj način korištenja i preferencija.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:47   #64
Quote:
chanely kaže: Pogledaj post
Hej,

Jel netko možda kupio što sa ove stranice?
https://giggleandpop.com/

Ima baš fora stvari koje bi kupila za sobu svoje curice, a čini mi se da bi mogla naći nešto za poklon frendici koja uskoro treba roditi, pa me zanimaju iskustva?

Bilo tko?
chanely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:59   #65
a očito nitko.
nema potrebe svaka dva dana postavljati isto pitanje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2021., 22:03   #66
Što kupiti mami i bebi (baby shower)

Pozdrav,

zanima me ponajprije iz perspektive mama, naročito prvorotkinja, koje su vam stvarčice nakon poroda bile zaista nužne za vas i za bebu, ima li nekih stvari kojih se možda niste ni sjetile kupiti a kasnije su vam bile potrebne ili bi vam dobro došle da ste ih imale?

Naime, prijateljice i ja priredit ćemo mali "baby shower" za našu prijateljicu koja je već unaprijed kupila i pripremila veliku većinu stvari (krevetić, kolica, nosiljka, autosjedalica, sve "veće" stvari) a usto je prilično minimalistički tip i zbilja joj ne želimo kupiti hrpu beskorisnih stvari pa molim drage mame podijelite svoja iskustva tako da frendica dobije korisne stvari za sebe i bebu.

Hvala unaprijed!
April04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2021., 22:36   #67
Sad ovako na prvu i po sjećanju...
- mobil za kinderbed
- onaj neki stolac za bebe, ne znam kak se to točno zove, s didaktičkim lukom, moja to obožavala. Bila u tome na stolu, dok sam kuhala, spremala, imala me na oku...
- grijač za bočicu.
- izdajalica



Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2021., 23:18   #68
April04, gore pod Oprema imas razne teme. Moze ti pomoci “super stvar, totalni promasaj”, “sto sve treba za bebu”.

Na tvom mjestu bih svakako pitala prijateljicu sto joj treba.
Njoj mozete neku finu kremu za trudnice u ljekarni, neki cd/knjigu s vjezbama/pilates za trudnice (ja sam to dobila od frendica i bilo mi super).

Grijac bocica i izdajalica joj mozda uopce nece trebati. Moje dvoje djece nije koristilo ni bocice, ni dude.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 09:08   #69
Zamolite je da složi na Amazonu baby wish list. Nećete joj kupiti bas točno te stvari koje je odabrala nego nešto slično dostupno u Hrvatskoj, ali imat cete popis stvari koje su jos nije sama kupila i ideju sto joj se sviđa (npr velicine i boje robice). Tamo imate i opciju označiti koje stvari ste kupile tako da ne kupite duplo.
Inače, moj glas ide baby gymu i Babybjorn ljuljacki, ne znam nijednu mamu koja je preživjela bez njih.
KrekeriJabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 09:30   #70
Tortu od pelena-pelene,djecje kremice.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 09:32   #71
Nosiljku
__________________
Nekad nekoga vidiš zadnji put.. I nikad ne preboliš, što nisi znao
-Sanjar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 10:27   #72
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Tortu od pelena-pelene,djecje kremice.
Ja ovo recimo ne bih voljela dobiti. Svaka pelena se dira rukama dok se slaze, a i treba znati koje pelene pasu bebi. A kremice nisam koristila. Dok su tako mali samo kupanje u vodi s par kapi bademovog ulja.

Evo, kvalitetno bademovo ulje moze - oleotherapy je dobro
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 11:00   #73
ja bi pitala šta joj treba
i mi dobili puno krema i vlažnih maramica koje nismo koristili
i jako puno odjeće koja je već bila premala, a ako je bila veća nije odgovarala po godišnjem dobu (kratke hlače u veličini koja mu je odgovarala zimi)
ili puno plišane odjeće (poliester) koju nismo smjeli obući jer je imao dermatitis, a svi padali u nesvjest od "mekoće" i "slatkoće" (završilo u smeću)

I znam da nije popularno, ali poklon bon, u Mulleru, DMu, C&A, i tako dućanima, pa neka kupe šta im treba. Ili keš ako ste bliži
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 11:53   #74
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja bi pitala šta joj treba
i mi dobili puno krema i vlažnih maramica koje nismo koristili
i jako puno odjeće koja je već bila premala, a ako je bila veća nije odgovarala po godišnjem dobu (kratke hlače u veličini koja mu je odgovarala zimi)
ili puno plišane odjeće (poliester) koju nismo smjeli obući jer je imao dermatitis, a svi padali u nesvjest od "mekoće" i "slatkoće" (završilo u smeću)

I znam da nije popularno, ali poklon bon, u Mulleru, DMu, C&A, i tako dućanima, pa neka kupe šta im treba. Ili keš ako ste bliži
Pa nije moralo bas u smecu valjda zavrsiti? Uvijek se moze pokloniti preko njuskala.

Meni je isto poklon bon super. Ja dobila 500 kn od kolega s posla i super korisno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 12:54   #75
Quote:
April04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ponajprije iz perspektive mama, naročito prvorotkinja, koje su vam stvarčice nakon poroda bile zaista nužne za vas i za bebu, ima li nekih stvari kojih se možda niste ni sjetile kupiti a kasnije su vam bile potrebne ili bi vam dobro došle da ste ih imale?

Naime, prijateljice i ja priredit ćemo mali "baby shower" za našu prijateljicu koja je već unaprijed kupila i pripremila veliku većinu stvari (krevetić, kolica, nosiljka, autosjedalica, sve "veće" stvari) a usto je prilično minimalistički tip i zbilja joj ne želimo kupiti hrpu beskorisnih stvari pa molim drage mame podijelite svoja iskustva tako da frendica dobije korisne stvari za sebe i bebu.

Hvala unaprijed!
Frendicama sam nakon poroda uvijek kupovala stvari isključivo za njih, nikad za bebe bebači ionako dobiju svega, i što im treba i što im ne treba, a mamama skoro nitko ne kupi i frendice su me kasnije sve zvale da su sretne što su i one nešto dobile. A poklone sam im kupovala vrlo različite-ovisno o tome što koja frendica inače u životu voli.
Kad sam kupovala bebačima poklone, onda sam svaki put nazvala i rekla molim te pošalji mi link što želiš/što ti treba za bebu.
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Tortu od pelena-pelene,djecje kremice.
Meni su te torte grozne jer tko zna tko ih dira svojim prstima, a ni pelene ne smatram najsretnijim izborom jer je recimo frendica dobila nekoliko paketa pampers pelena, a mala je bila alergična na pampers i koristila je samo violeta pelene.
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja bi pitala šta joj treba
i mi dobili puno krema i vlažnih maramica koje nismo koristili
i jako puno odjeće koja je već bila premala, a ako je bila veća nije odgovarala po godišnjem dobu (kratke hlače u veličini koja mu je odgovarala zimi)
ili puno plišane odjeće (poliester) koju nismo smjeli obući jer je imao dermatitis, a svi padali u nesvjest od "mekoće" i "slatkoće" (završilo u smeću)

I znam da nije popularno, ali poklon bon, u Mulleru, DMu, C&A, i tako dućanima, pa neka kupe šta im treba. Ili keš ako ste bliži
Slažem se s tobom, možda nije najkreativniji izbor, ali poklon bon Müller/DM ili za neki shopping centar pa si same izaberu što žele.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 12:57   #76
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ja ovo recimo ne bih voljela dobiti. Svaka pelena se dira rukama dok se slaze, a i treba znati koje pelene pasu bebi. A kremice nisam koristila. Dok su tako mali samo kupanje u vodi s par kapi bademovog ulja.

Evo, kvalitetno bademovo ulje moze - oleotherapy je dobro
Da,ok,zaboravila sam na koronu-pitaj mamu.Postoji ona djecja krema koju proizvodi jgl-ne znam tocno kako se zove.A oni poklon bonovi nisu losi.
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 15:59   #77
Organizirano kupovanje mi ima smisla za neke vece/skuplje stvari, tipa AS, krevetic/nosiljka/hranilica/kolica, a obzirom da je zenska to sve vec nabavila, onda je poklon bon meni najbolja ideja.
Da ne bude šturo, mozete kupiti neku ljepsu oblekicu za 1.rođendan uz poklon bon.

Ili pitajte ima li kisobran kolica, meni je to također koristan poklon. Sklopis ih u gepek i mozes di oces
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 16:31   #78
Mi smo u teoriji sve imali prije nego se malac rodio pa je muž morao u ljekarnu po izdajalicu, toplomjer i aspirator za usisivač.
Od super stvari mi je podloga za igru i Babybjorn ležaljka.
Nositi se nije htio ni u čemu (a imamo sve vrste nosiljki), kolica sam birala ona koja mogu na neravne terene (s velikim kotačima).
Babygym ga nikad nije zanimao, niti onaj cocoon jastuk.

Mene je najviše usrećivala hrana i ležerna odjeća s velikim dekolteom

Uglavnom, svakom nešto drugo paše pa je najbolje pitati ili kupiti poklon bon nekog webshopa koji dostavlja. Meni se nakon poroda nije baš išlo po dućanima, a brzo sam se oporavila i nisam imala nikakvih problema.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 22:12   #79
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Mi smo u teoriji sve imali prije nego se malac rodio pa je muž morao u ljekarnu po izdajalicu, toplomjer i aspirator za usisivač.
Od super stvari mi je podloga za igru i Babybjorn ležaljka.
I ovo su super ideje.

Podloga za igru je bas dobar prijedlog. Mislim da to malo tko ne koristi.
Sad su popularne Casmatino.

I ovaj beskontaktni toplomjer je super poklon, nije to bas jeftino da ide pod obaveznu opremu a sigurno ce se koristiti.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 00:47   #80
Evo par ideja za manje poklone:
- četkice za bebe (na prst, ili četkice za žnjaranje zubiju ) mojoj kćeri su bile odlične, bolje od bilo koje druge igračke za griženje, trebali smo ju i ranije počet koristiti s obzirom koliko joj je to pasalo.
https://www.bubamara.eu/prematanje-i...-na-prst-27736
https://www.dm.hr/babylove-set-za-pr...172528583.html
- dekice. Imala sam dekica, dobila sam ih još i na kraju su sve bile u opticaju i super korisne. Dekica u autu, dekica u kolicima, dekica na trosjedu, dekica sim dekica tam
- neseser. Korisno je imati mjesto za sve bebine preparate kad se putuje
- babarini/slinceki. Isto uvijek korisno. Meni najdraži na cicak i lagano plastificirana tkanina
- odjeća za bebe. Čarape, tajice i bodiji su najkorisniji
- slikovnice. Mojoj klikni su sa 6 mj već jako zanimljive bile slikovnice, posebno deblje stranice i životinja na prst https://www.hocuknjigu.hr/proizvodi/...tkica-slatkica
Eminenta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.