Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2012., 08:37   #61
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
meni je moja frizerka rekla da je jedno frizzi kosa, a drugo elektricitet.. jer kao frizzi je kad kosa bukne, recimo cure sa kovrđavom kosom, suhom kosom, a da je drugo taj statički elektricitet i da ja npr ne smijem koristit te proizvode za zaglađivanje jer će mi to još više zamastit kosu i napravit rezance te da nema lijeka za elektricitet.. i ugl sad me je totalno zbunila.. i da kao s obzirom na vrstu moje vlasi i teksturu kose da ja ne mogu imat frizzi...
ugl.. jel još tko od vas to čuo?
meni se inaće kosa jako brzo umasti, nakon pola dana tako da ima igra itekakvu ulogu to da ju ne umastim još više..
s time da kad stavim lak za kosu, onda nakon što ga raščešljam, još se više naelektrizira...
pa kolko ja znam, dobro ti je rekla

inače, i ja imam tanku, ravnu, svilenkastu kosu sklonu maščobi. gotovo nikad mi ne "bukne" al se zato voli elektrizirat i to sve skupa bude jako odvratno
kao što rekoh, fen mi je fakat pomogo. još uvijek sam zadovoljna s njim
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:56   #62
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
pa kolko ja znam, dobro ti je rekla

inače, i ja imam tanku, ravnu, svilenkastu kosu sklonu maščobi. gotovo nikad mi ne "bukne" al se zato voli elektrizirat i to sve skupa bude jako odvratno
kao što rekoh, fen mi je fakat pomogo. još uvijek sam zadovoljna s njim
imam ja neki fen sa ionima ko i takvu četku.. ništa to meni ne pomaže
fen je od remingtona i nije uopće bio jeftin.. mislim super je u odnosu na sve koje sam imala jer baš se vidi razlika kada ima tako jaku mašinu pa suši kosu više vjetrom, nego onom toplinom tj prženjem ko oni loši fenovi, jedina mu ja mana što je težak, ali sam se stvarno navikla.. ali ugl, ima ione i ništa to meni ne pomaže..
e da.. vidiš.. ali ja sam skontala kada stavim neki serum tj ne serum u vidu "hranjenja" kose, npr silikoni, nego serum za zaglađivanje, npr imam neki od schwarzkopha, neki slik form (flattening liquid), iz proff linije i koštao je papreno, ugl, onda mi se kosa ne elektrizira jer ju valjda nekako obuzda, a nisam primjetila od njega da mi je kosa ko u reznacima iliti da se brže masti pa mi zato nije imalo smisla to što mi je rekla..
jer ni kad stavim serum na vrhove, nisam primjetila razliku, u smislu da mi se prave rezanci..
probala sam čak i ono što se svugdje spominje, da kad se naelektrizira, da ju jendostavno ponovno malo zamočim i osušim, ali ne pomaže, ko ni lak za kosu, on pomogne na nekih sat-dva, ali onda kad ga raščešljam sve ponovno, a ako ga ne idem rasčešljat, onda postanem čupava
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 10:25   #63
Ah...jedino što meni pomaže u borbi protiv elektriciteta jest:
-svako jutro ili svako drugo jutro pranje kose. šampon+regenerator+regenerator koji se ne ispire
-izbjegavanje vunene odjeće. u vrijeme kad je hladno obično vunenu vestu obučem ispod kaputa da mi bude toplije, ali to me skroz naelektrizira.
zato sad ispod pernate jakne (za zimu) nosim tanku kožnu jaknu (za proljeće-jesen).

Najogavnija je kombinacija masna kosa+elektricitet.
Isuse...
A moja se zamasti za dva dana.
Ne jebe me prečesto pranje jer je i ovako i onako tanka i usrana.

I što je još paradoks... zbog regeneratora mi se brže i masti...a bez regeneratora je sačuvaj me bože.

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:00   #64
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ah...jedino što meni pomaže u borbi protiv elektriciteta jest:
-svako jutro ili svako drugo jutro pranje kose. šampon+regenerator+regenerator koji se ne ispire
-izbjegavanje vunene odjeće. u vrijeme kad je hladno obično vunenu vestu obučem ispod kaputa da mi bude toplije, ali to me skroz naelektrizira.
zato sad ispod pernate jakne (za zimu) nosim tanku kožnu jaknu (za proljeće-jesen).

Najogavnija je kombinacija masna kosa+elektricitet.
Isuse...
A moja se zamasti za dva dana.
Ne jebe me prečesto pranje jer je i ovako i onako tanka i usrana.

I što je još paradoks... zbog regeneratora mi se brže i masti...a bez regeneratora je sačuvaj me bože.

a jooj
sad ide pitanje koje će ti možda biti glupo, u slučaju da su te to već pitali ugl jel stvaljaš regenerator i na tjeme?
i meni se jako masti kosa, ne izdrži doslovno niti jedan dan, ali sam skontala da tu regenerator ne igra nikakvu ulogu, barem kod mene.. ali ja ga stavljam od brade pa naniže..
i već mi je par ljudi reklo, a tako sam i čitala, da mi sa masnom kosom ne bi smjeli koristit regeneratore bez ispiranja pa je možda stvar u tome da ti se masti od ovoga regeneratora bez ispiranja?
ne želim se pravit pametna, nego samo pokušavam pomoć
ili možda da umjesto tog regeneratora bez ispiranja, da probaš neki serum za vrhove? meni ti serumi pomažu, pogotovi oni silk tj smoothing, za zaglađivanje... a ne masti mi kosa od njih ništa više...
dok npr od regeneratora bez ispiranja, od njih mi se masti.. ne kontam zašto
čitala sam da bi mi sa masnom kosom trebali koristit neke hidratantne regeneratore, maske, a ne hranjive... e sad, da su još bili pametni pa nam rekli a koji su to hranjvi, a koji hidratantni sastojci, bila bi jako heppy
ugl da ne smijemo koristi te za oštećene vrhove, suhe vrhove, raspucale jer vi oni jako hrane kosu, u našem slučaju maste, nego da bi trebali baš za našu kosu, što zapravo ne postoji jer ja osobno nigjde nisam našla neku masku ili regenerator za masnu kosu, ali sam počela koristi nešto što barem nekako odg mojoj kosi, a to su za tanku kosu tj za volumen jer svi oni se brzo ispiru tj lakše i princip im je kao da ne otežavaju kosu.... a i skontala sam da mi oni ipak malo više odgovaraju
eto nadam se da sam pomogla
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:13   #65
Stavljam i na tjeme... a probala sam i bez toga jer su mi rekli da na masnu kosu ne treba stavljati na tjeme.
nema kombinacija koje nisam probala.
Ali ako ne stavim regenerator na tjeme onda me tjeme počne zatezati i peckati. Onako, baš boljeti.
Ne znam...moja kosa je stvarno zagonetka žešća. Baš je u kurcu totalnom. lol.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:37   #66
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Stavljam i na tjeme... a probala sam i bez toga jer su mi rekli da na masnu kosu ne treba stavljati na tjeme.
nema kombinacija koje nisam probala.
Ali ako ne stavim regenerator na tjeme onda me tjeme počne zatezati i peckati. Onako, baš boljeti.
Ne znam...moja kosa je stvarno zagonetka žešća. Baš je u kurcu totalnom. lol.
uh pa baš grozno tj znaš na što mislim
ispada po tome da onda zapravo na neku čudnu foru imaš masno tjeme, ali opet suho.. možda onda da probaš neke super nježne šampone za svakodnevno pranje? čitala sam o onom klorane sa zobi, da je za svakodnevno pranje, a da opet smiruje tjeme... hm... baš nezgodno
ili da probaš otić na ono ispitivanje vlasišta? ili kod dermatologa pa nek ti on pogleda?
ja evo baš idem 22.2 na to ispitivanje pa da baš vidim.. prestat ću sada do tad koristit te za perut jer mi previše isuše kosu, previše, i tjeme me je počelo svrbit što uopće nema nikakvog smisla i to samo može značit da mi isušuje tjeme pa sam se ugl odlučila strpit do onda da vidim što će reć tako da ponovno ne bacam novce na neke šampone
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 17:24   #67
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
uh pa baš grozno tj znaš na što mislim
ispada po tome da onda zapravo na neku čudnu foru imaš masno tjeme, ali opet suho.. možda onda da probaš neke super nježne šampone za svakodnevno pranje? čitala sam o onom klorane sa zobi, da je za svakodnevno pranje, a da opet smiruje tjeme... hm... baš nezgodno
ili da probaš otić na ono ispitivanje vlasišta? ili kod dermatologa pa nek ti on pogleda?
ja evo baš idem 22.2 na to ispitivanje pa da baš vidim.. prestat ću sada do tad koristit te za perut jer mi previše isuše kosu, previše, i tjeme me je počelo svrbit što uopće nema nikakvog smisla i to samo može značit da mi isušuje tjeme pa sam se ugl odlučila strpit do onda da vidim što će reć tako da ponovno ne bacam novce na neke šampone
I meni je palo na pamet da je problem u šamponu i da bih mogla probati s nekim ekstra nježnim...jedino me jebe hoće li taj nježni šampon moći isprati s kose ove kemikalije dodatne što koristim poslije pranja (neki sprej što se stavlja prije peglanja koji štiti kosu od vrućine i regenerator koji se ne ispire).

A gdje ideš raditi taj pregled? U neku apoteku ili?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 22:46   #68
mislim da nema previše veze to sa šamponom već materijalima odjeće...

danas sam isprobavala neku jaknu u levisu i kosa mi se na nju toliko naelektrizirala da je doslovno izgledalo ovako



kad sam ponovno obukla svoju jaknu, vratilo se u normalu...

u zadnje vrijeme sam dosa toga isprobavala, nešto i kupila i primjetila sam da na neke stvari kosa bude baš kao na slici i te odmah izbacim s wish liste, dok na druge ne reagira....na moju novu jaknu mrvicu se naelktrizira, dok na ostalu robu ništa....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 22:55   #69
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
I meni je palo na pamet da je problem u šamponu i da bih mogla probati s nekim ekstra nježnim...jedino me jebe hoće li taj nježni šampon moći isprati s kose ove kemikalije dodatne što koristim poslije pranja (neki sprej što se stavlja prije peglanja koji štiti kosu od vrućine i regenerator koji se ne ispire).

A gdje ideš raditi taj pregled? U neku apoteku ili?
da, u ljekarnu.. razmišljala sam o dermatologu, ali poznavajući dermatologe u osijeku bojim se da će ta žena bolje znat odredit.. znam doduše da će me pokušat nagovorit da kupujem neke super skupe proizvode jer sigurno zato to i radi, ali se neću dat nagovorit..
danas sam baš zvala svoju frizerku koja je bila toliko pametna pa mi je rekla da je ta isušenost normalna, da samo nastavim, da će se kosa naviknut... aaa toliko me je nanervirala da sam si kosu htjela isčupat!
tjeme me zateže i svrbi, što se zna dogodit od šampona protiv prhuti jer su agresivni i svi onda savjetuju da se prestanu koristit na neko vrijeme i da se zamjene sa obnavljajućim i zaštitinim šaponima, a ona meni da nastavim, kao to je normlano.. i što ću onda dobit kao posljedicu toga? vrhove koje ću morat skratit za 20 cm i još veće mašćenje kose zbog obrambenog mehanizma tjemena koje će se počet još više mastit jer je isušeno...

a sad u svezi tvog problema... nisam ni približno stručna, ali mislim da bi trebala dat šansu tim nježnim šamponima tako da vidiš kako će ti tjeme reagirat na to.. možda se smiri pa neće ni bit potrebe da više stavljaš regenerator na tjeme i možda će ti onda biti sasvim dovoljan i regenerator koji se ispire jer ti vrhovi više neće toliko bit suhi.. jer ima ljudi sa tako osjetljivim tjemenom da im većina šampona smeta jer im svi zatežu tjeme koje ih onda i svrbi.... s time da i tu treba isprobavat šampone...
a to sredstvo za zaštitu od topline njega ni ne stavljaš na tjeme ili?
ne znam.. možda i ne operu dobro, ali u tom slučaju, tako kažu, onda jednom tjedno operi kosu sa onim za "dubinsko čišćenje", ono svako treće, četvrto šamponiranje, da makneš te sve proizvode... iako to ni nije ne znam ni ja koliko proizvoda, to što ti koristiš..
a i koliko sam primjetila, ti svi ljudi koji govore za silikone da su loši za kosu, da se kosa od njih previše masti, ugl koliko sam primjetila, oni i nisu toliko loši za vrhove jer štite strukturu vlasi, nego oni u biti ne valjaju za tjeme...
a oni šamponi za dubinsko pranje, neki kažu max jednom, mjesečno, neki 2 puta mjesečno, a neki i jednom tjedno ako imaš masnu kosu... a možda se to i razlikuje po tome na koje oni šampone misle.. jer ono što sam ja našla na netu i u trogvinama, na svima njima piše čak i za svakodnevnu upotrebu i za masno tjeme.. dok mi je moja frizerka rekla da se oni koriste samo prije nekih tretmana, da nisu za masnu kosu, a kamoli za svakodnevnu upotrebu pa se je ispostavilo da šamponi koje ona koristi za dubinsko čišćenje, da su oni puno žešći od ovih što ja vidim u trgovinama ili frizerskim salonima koji prodaju neke "proff" marke..

iako smatram da bi za tebe bilo najbolje da stvarno odeš na pregled vlasišta.. prošetaj po nekim ljekarnama i pitaj ih kad će to imat jer svaka to radi s vremena na vrijeme pa da onda budeš definitivno sigurna i da ne bacaš novce prije reda..
npr moja prijateljica je uvijek mislila da ima masno tjeme, a suhe vrhove pa se je ispostavilo da ima i suho tjeme i da joj se tjeme toliko masti jer joj je suho...
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 15:32   #70
Meni je kosa totalno podivljala zadnjih misec dana. Tako se događa
da bar jednom dnevno tresem osobe oko sebe strujom Više se bojim
rukovat s ljudima
Vevaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 18:19   #71
Naelektrizirana kosa

Cao! Znaci,imam dugu prirodno ravnu kosu.Doma je pocesljam i sve je fino,meka,sjajna,inace mi je jaka i gusta.onda izađem vani na vjetar,jugo ili još gore bura! kosa mi se cijela nekako zamrsi,rasčerupa,UŽASNO naelektrizira i više neizgleda nimalo ljepo Inace je perem šamponom i regeneratorom za normalnu kosu,a kosa mi se malo brze masti. Help koje cetke,preparate,spreje ili nesto da koristim da mi kosa izgleda normalno i ne zamršeno na vjetru? Meni izgleda jedino riješenje da se hodam s četkom po gradu i samo je odmrsavam help? <3
Bella Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 01:14   #72
Pa ima sad sto i jedno antifrizz čudo

Iz iskustva, moj omiljeni antifrizz serum kojeg sam koristila godinama, ne masti kosu, divno miriši i traje duuuugo, dovoljan je jedan, dva stisaka pumpice.

Ne treba ti ništa osim njega.

Rolland Una silker, oko 90 kn dođe, prije se mogao kupiti u frizerskim opremama, a sad vidim da ga drži i Bipa.

žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.