Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2006., 21:23   #41
Vi u Vukovaru držite svinje u gradu?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:43   #42
Prije tri-četiri godine bila sam kod frenda u Vukovaru i zgražala sam se
nad njegovom ekipom.
Sorry al onako ni najveće srbende ne naglašavaju ekavicu!-Lepo,bre,parče,lebac...uopšte,sopstveno...
Pa 89.godine sam u Kragujevcu tražila kruh u pekari pa me trgovkinja poslala
u p.materinu ustašku...
A ono ispada da je ovaj rat dobro došao srbima u svakom pogledu!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 09:40   #43
Quote:
ANABELA kaže:
Prije tri-četiri godine bila sam kod frenda u Vukovaru i zgražala sam se
nad njegovom ekipom.
Sorry al onako ni najveće srbende ne naglašavaju ekavicu!-Lepo,bre,parče,lebac...uopšte,sopstveno...
Pa 89.godine sam u Kragujevcu tražila kruh u pekari pa me trgovkinja poslala
u p.materinu ustašku...
A ono ispada da je ovaj rat dobro došao srbima u svakom pogledu!
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????

Nije mi jasno?To je nemoguce.Pa srbi govore ijekavicu sve više i sve više se aklimatiziraju.
Postoji stari srijemski govor koji je možda sličan ekavici netkome sa strane ali domacima ne. I nitko ga ne govori od mlađih generacija, samo stariji ljudi.
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 15:37   #44
Tako je, ima srba koji sve vise prihvacaju hrvatsku državu i hrv. jezik. To su uglavnom djeca i studenti koji idu na faks u OS npr,. Na žalost i dalje ima onih koji misle da su u "krajini" i ponašaju se u skladu s tim, ali srecom tih je sve manje. Jer, ili su se opametili ili su napustili HR.
Mada mene ne smeta ta ekavica toliko, jer ne možeš odmah pocet savrseno pricat sa je, ije( kod nas u VU se prije rata isto pricaloi po ekavski).. Meni smeta kod njih sto oni( dio njih) prica kao da je dosao iz Srbije, koristeci rijeci kao : hleb, vazduh, fudbal i sl...
U zadnje vrijeme primjecujem da se dio njih koji su '98, '99, napustili VU da se sada vracaju jer su vjerojatno shvatili da je ovo njihova domovina i grad i da ih u Srbiji nije docekalo med i mlijeko.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 18:55   #45
Quote:
don Kacunko kaže:
( kod nas u VU se prije rata isto pricaloi po ekavski)
Da te malo ispravim da netko ne bi krivo shvatio.
Srijemska ekavica, bez srpskih riječi tipa hleb i belo.
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:49   #46
"...kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene nebude?...." ...eh, ni mene nema, a odande sam... a, tko zna ... možda je u dobrim rukama... pozz svima...!
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:05   #47
ma sve su te priče o međunacionanoj slozi za kuratz, ako ikad budem išao u Vukovar prvo ću se raspitati koji bircevi su hrvatski, ne pada mi na pamet da vukovarskim Srbima radim promet
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:36   #48
Fascinatno mi je da ljudi na ovom topicu koji su iz Vukovara ili imaju neke veze s Vukovarom nemaju problema s ekavicom i nacionalizmom, dok neke „Zagrepčanke“ i njoj slične/i šire govor mržnje.
Mogu samo reći: sram vas bilo...
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:43   #49
a fascinantno kako neki zaboravljaju djela mržnje otprije 15ak godina


u čem je problem? on će meni se šetat u partizanovim i zvezdinim dresovima a ja da upadnem u njihov birc? nema šanse!

uopće se ne sramim, ne srame se ni oni onog što su napravili, zašto bih onda ja?

da, svi su odjendnom bili kuhari i nosači pizza, nitko nije ratovao protiv nas

gamad obična
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:48   #50
Quote:
poirot kaže:
a fascinantno kako neki zaboravljaju djela mržnje otprije 15ak godina


u čem je problem? on će meni se šetat u partizanovim i zvezdinim dresovima a ja da upadnem u njihov birc? nema šanse!

uopće se ne sramim, ne srame se ni oni onog što su napravili, zašto bih onda ja?

da, svi su odjendnom bili kuhari i nosači pizza, nitko nije ratovao protiv nas

gamad obična
Meni je tebe iskreno žao. Očito ti je jako teško.
Nemam ti više šta reći.
Sretno!
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:55   #51
baj-baj

jea rajt, ići u srpske birceve

ja ne zaboravljam i ne praštam!
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:00   #52
kaže mi frend da se toliko srba doselilo da se i ne ustručavaju isticati svoju nacionalnost!
a starci mu šize jer se za većinu bolje plaćenih poslova zapošljavaju srbi!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:20   #53
pa čuj, sve dok je 'prosvijećenih Hrvata', koji se iz petnih žila trude dokazati kako smo zapravo mi počeli rat i napali goloruko srpsko stanovništvo, takve će se stvari događati.

kažem ja, Srbi će ponovo krenuti u osvajačke pohode, samo je pitanje vremena

nakon svega, ne bi im 4C smjeli biti ni u podsvijesti, a kamoli da slave Božić s kokardama

samo je pitanje vremena kad će opet krenuti ratovati, jedino što ćemo ovaj put mi biti spremni
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:59   #54
Quote:
poirot kaže:
pa čuj, sve dok je 'prosvijećenih Hrvata', koji se iz petnih žila trude dokazati kako smo zapravo mi počeli rat i napali goloruko srpsko stanovništvo, takve će se stvari događati.

kažem ja, Srbi će ponovo krenuti u osvajačke pohode, samo je pitanje vremena

nakon svega, ne bi im 4C smjeli biti ni u podsvijesti, a kamoli da slave Božić s kokardama

samo je pitanje vremena kad će opet krenuti ratovati, jedino što ćemo ovaj put mi biti spremni
slazem se!

muka mi je dok pomislim na "vladu tkz. krajine u egzilu"..
__________________
don't loose your head.
vatrena_DE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 20:21   #55
Dajte ljudi ne pricajte gluposti.... ti anabela pogotovo....u VU najvise poslova dobijaju Osjecani i VK a ovo da Srbi dobijaju poslove, taj ko ti je to rekao je totalni debil. Srbi ovdje dobijaju otkaze a ne poslove

Najjaci ste mi vi koji ne da ne živite u VU nego niste nikad ni bili u njemu al zato znate sve iz prve ruke i imate najtocnije informacije o događanjima u gradu.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:50   #56
nemojte meni
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:55   #57
Ti vjerujes da je to istina sto je taj krelac napisao ?
A sto se tice te utakmice, ja bio tamo i kreteni pjevaju ustaske pjesme u Saxu tom, pa kakve to ima veze sa utakmicom i onda su jos isli gradom i vikali Roben,Roben,,,,,kao da napakoste Srbima (zamisli kakav debil moras biti da ides to radit).
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 22:06   #58
Quote:
don Kacunko kaže:
i onda su jos isli gradom i vikali Roben,Roben,,,,,kao da napakoste Srbima (zamisli kakav debil moras biti da ides to radit).
Stara hrvtaska: Svakom po zasluzi
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 22:20   #59
Quote:
poirot kaže:
Stara hrvtaska: Svakom po zasluzi
Ali gledaj i tim Srbima je Hrvatsak domovina, tu su rođeni tako da ne vidim sta bi se njih ticalo kako je Srbija prosla na svjetskom prvenstv. Normalno da ima kretena koji navijaju za Srbiju,,,, ali ja znam par Srba koji su gledali utakmicu sa Brazilom i navijali za svoju domovinu(Hrvatsku).
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 22:49   #60
ka i homoseksualci - nek navijaju za Srbiju, al net to čine među svoja 4 zida
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.