Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 11:26   #1
Poliranje auta

citroen xsara, japansko crvena, 3 god star...

htio bi ga ispolirati (po mogucnosti i da maknem one ogrebotine koje imam, ali su navodno preduboke)...
sada sam bio u autopraonici i rekli su mi da je to oko 400 kn

koliko je dobro ispolirati auto? da li ce biti ljepsi? da li je dobro radi ocuvanja boje/limarije?
da li to (i kako) mogu sam napraviti? da li je 400 kn puno?
ako ja radim, koji lak da koristim?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:31   #2
Ne znam, jel tebi 400 kn puno?
Uzmi Sonax Lack Reiniger obzirom da zaključujem da nisi dosad polirao auto. Imaš dva do tri sata posla ako je lijepa subota. I obično se polira nakon zime i prije zime. Znači 5. mjesec i 10. mjesec.
Kad ga prvi put ispoliraš sa gore navedenim Lack Reinigerom, onda kupi i Sonaxovu polirku sa više voska, tako da ga bolje zaštitiš od zime.
U svakom slučaju, ako ga dobro ispoliraš, činit će ti se da je to neka sasvim druga boja od one koju sad vidiš.
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:50   #3
Ne preporucam ti da ga sam poliras.Ne trazi ti puno za strojno poliranje.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:54   #4
navodno bi ga rucno polirali jer nema potrebe za strojnim
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 13:32   #5
400 kuna .. ljepa satnica , ak pretpostavimo da bi to radili negdje 2 sata
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 13:43   #6
Još bolje kupišš jednu kvalitetne pastu za poliranje,nakon toga odeš u metro i kupiš polirku za 90kn pa to ljepo sam ispoliraš strojno i ne košta više od 130-140 kn.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 13:58   #7
Zaboravi strojno poliranje. Napravit ćeš si više sranja po laku nego što ćeš imati koristi.
Uzmi spužvicu za nanijeti polirku, a skidaj običnom vatom koju kupiš u dućanu. Strojno se poliraju auti koji stoje na otvorenom par godina i kojima se šuga toliko uhvatila da se ne vidi prava boja. I to rade dečki kojima je to zanimanje, a ne kućni majstori koji pate za strojnim polirkama. Vježbaj malo, princip ti je isti kao u Karate Kidu.
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 14:07   #8
Ma samo mi reci u koju školu se ide da bi mi zanimanje bilo majstor za poliranje auta
Samo je pitanje koliko imaš volje se igrati sa poliranjem,a vjerujem da ću ja svoj auto bolje ispolirati nego bilo tko od tih tvojih majstora.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 14:19   #9
jel se sve to radi iskljucivo na cistom autu, ha?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 14:22   #10
Pa normalno,najprije ga dobro operem i nakon toga poliram
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 11:38   #11
ovako zanima me ko mi moze ispolirati auto da to izgleda lijepo i profesionalno obavljeno. auto mi je star 8 godina i boja sa haube koda se malo isprala malo je razlicita nego ostali dijelovi, dali poliranje tu pomaze i tko to radi???? hvala.
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:50   #12
možeš to sam odlično obaviti

za jače ogrebotine koristi abrazivnu pastu, ali nježno i polako, ne puno pritiskati
zatim neku blagu polituru preko toga i ostatka auta
pa onda neki doar vosak


moj auto - 2x godišnje ide vosak i još 3x sredstvo za sjaj s udjelom voska


pridržavaj se uputa na tim sredstvima
za nanošenje politure/voska koristi spužvicu, a za njihovo uglancavanje kupi si magičnu krpu
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:04   #13
ja sam uspjela one male crtice na laku skinuti s razrjeđivačem za boju, a s tim sam skinula i ostatke crne boje od nekog auta koji me ogrebo s obje strane.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:53   #14
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ja sam uspjela one male crtice na laku skinuti s razrjeđivačem za boju, a s tim sam skinula i ostatke crne boje od nekog auta koji me ogrebo s obje strane.
nisi vjerojatno skinula crtice, već si izvadila zmazanoću iz crtica
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:37   #15
Quote:
meddo kaže: Pogledaj post
Zaboravi strojno poliranje. Napravit ćeš si više sranja po laku nego što ćeš imati koristi.
Uzmi spužvicu za nanijeti polirku, a skidaj običnom vatom koju kupiš u dućanu..
ja osobno isto sam poliram svoje aute i to ručno. ona polir-mašina iz bauhausa ili pevca za par kuna, napravit će ti više štete nego koristi. svuda će se po laku vidjeti koncentrični krugovi. profesionalci imaju malo drugačije mašinke, ali i one ostavljaju krugove...

1. operi dobro auto, ostavi da se posuši i parkiraj u HLADOVINU
2.kupi običnu vatu (ili mekanu mikrofazer krpicu), za crvenu boju (jer je osjetljiva) uzmi lak-reiniger , protrljaj jednom cijeli auto time.
3. ako su ogrebotine dublje, uzmi još i polir-pastu, sa pigmentom i protrljaj dobro. ostavi da se osuši pa onda opet s čistom vatom preko toga KARATE-KID
4. kad si sve obrisao, uzmi vosak za auto, i prođi cijeli auto s voskom, ostavi sušiti , popij pivo, i onda osušeno (bijeli prah) pokupi opet čistom vatom

gotovo!

ako sve moraš kupiti , neće ti puno ostati od 400 kuna, ali ćeš imati materijala za još 2-3 poliranja. ako ćeš dobro raditi, rezultat će biti bolji od onoga u radioni, jer je za njih tvoj auto samo još jedna "piksa" a za tebe tvoj ljubimac :-)

planiraj za sve to jedno sunčano i toplije poslijepodne, sixpack pive i dobru muziku i vidjet ćeš, da takvo što može biti zabavno
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:10   #16
Super da postoji tema .
Kaj se preporučuje za održavanje bijele, tipa mrlje od kukaca i kakice od muha uglavnom po krovu koje su se zapekle i nije ih moguće skinuti pranjem. Znači, zanima me alat, tehnika i preparati koje koristiti (specifično: koja polira pasta ako uopće treba za to - da ne napravim više štete neg koristi, koji vosak isl.).

Zadnje uređivanje stef_zg : 19.03.2009. at 11:16.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:32   #17
Postoji jedan proizvod a zove se clay bar,a to je neka vrsta gline za dubinsko ciscenje laka,koristi se prije poliranja,skida sve sta se ne moze kod pranja,musice,smola,katram...Kod nas ima za kupiti od sonax-a i wurtha,probaj taj proizvod i bit ces odusevljen.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:01   #18
Quote:
ssdi kaže: Pogledaj post
Postoji jedan proizvod a zove se clay bar,a to je neka vrsta gline za dubinsko ciscenje laka,koristi se prije poliranja,skida sve sta se ne moze kod pranja,musice,smola,katram...Kod nas ima za kupiti od sonax-a i wurtha,probaj taj proizvod i bit ces odusevljen.
Ona mice sve sa laka, tako da imas "goli" lak bez vanjskih necistoca , priprema za poliranje. Neznam za koga je , ali ako zelis maknuti malo vece frizeve ili swirlove tada ti nece pomoci rucno poliranje. Rucno poliranje nicemu ne sluzi. Najbolji clay u nas ti je od 3M , cijena varira oko 250 kn, premda se moze dosta bolje proci preko e-baya pogotovo iz UK , koji su najvise zastupljeni. Sa markama Sonus, Meguiars, Zaino itd.
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:00   #19
Quote:
stef_zg kaže: Pogledaj post
Super da postoji tema .
Kaj se preporučuje za održavanje bijele, tipa mrlje od kukaca i kakice od muha uglavnom po krovu koje su se zapekle i nije ih moguće skinuti pranjem. Znači, zanima me alat, tehnika i preparati koje koristiti (specifično: koja polira pasta ako uopće treba za to - da ne napravim više štete neg koristi, koji vosak isl.).
Probaj s nitro razrjeđivačem. ja sam auto prvo odvezla na pranje u autopraonicu, a sve sitne nečistoće u laku koje su ostale na površini poslije pranja sam sama skinula s tim razrjeđivačem.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:18   #20
S obzirom na priče o današnjim lakovima, ne bih baš s nitrom po novom laku.
Clay djeluje zanimljivo:
http://www.youtube.com/watch?v=ZcZRj509Ir8
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.