Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2005., 21:01   #1
Duga kosa i nakon tridesete

e, ovak: prije nekog vremena meljem ja s kolegicom na poslu i sim-tam, razgovor nas dovede na kosu, ovo-ono, i ona veli meni da si je odrezala kosu nakon sto je presla tridesetu. Ja buljim u nju ko da je pala s marsa, ne vjerujem, a ona mi je onda isprela cijelu teoriju oko toga da zenama ne pase duga kosa kad prijedju te godine i tako. kao, neumjesno je vidjeti (za primjer mi je dala jerry hall). nije da me je pokolebalo jerbo nemrem se zamisliti sa kratkom kosom (iako mi ne raste dalje od pol ledja poradi toga sto mi raste u sirinu, a ne duljinu). samo hocu pitati, tj vidjeti, je li jos netko naisao na ovakvu nebuloznu teoriju?? or am i missing the point here?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:12   #2
to je malo old-fashioned stav da žena nakon 30-te, 40-te godine ima (pre)dugu kosu. znam dosta starijih žena koje tako misle ali ja se s time ne slažem. ako je njegovana, ako odgovara licu što se tiče boje i stila i ako žena na nju ne nakeljava Barbie špangice, šarene gumice i rajfove s leptirićima onda
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:14   #3
Re: Duga kosa i nakon tridesete

Quote:
xiola bleu kaže:
samo hocu pitati, tj vidjeti, je li jos netko naisao na ovakvu nebuloznu teoriju?? or am i missing the point here?
Ja sam samo na tu 'teoriju' nabasala ovdje, na IMFu, od neke forumasice nicka 'Claire' Ona je tvrdila da kad ostaris (citaj: predes tridesetu ), trebas skratit kosu, maknut sve pirseve (ako ih imas), ne znam jos neki drek (dobro bila je hrpa toga, ja sam zapamtila samo kosu i pirseve)... uglavnom, zajebi to
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:25   #4
Quote:
LadyInRed kaže:
to je malo old-fashioned stav da žena nakon 30-te, 40-te godine ima (pre)dugu kosu. znam dosta starijih žena koje tako misle ali ja se s time ne slažem. ako je njegovana, ako odgovara licu što se tiče boje i stila i ako žena na nju ne nakeljava Barbie špangice, šarene gumice i rajfove s leptirićima onda
slazem se sa ovim.
"problem" je jos u tome, da mora biti duga kosa uz to i kvalitetna. znam neke zene koje su imale krasnu kosu dok su bile mladje i super jim je stajala, a sad su ko vjestice. i kosa stari. ne kod svih jednako "brzo". naravno to nema veze sa tridesetom godinom.
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:25   #5
Moja mama je cijeloga zivota nosila duzu kosu (do ramena, obicno u pundju) da bi se prije dvje tri godine osisala na kratko. I odlicno joj stoji, izgleda puno mladje.
Meni je 28 i ne pada mi na pamet osisati svoju kosu zato sto cu eventualno biti 30.
Pogledaj Jeniffer Aniston, CZ Jones, Gwyneth Paltrow, Demi Moore, Monica Belluci (43 godine)...nijedna nije postala baba sa navrsenom 30-om
A i ne znam da li Jerry Hall osisala bas jer je presla 30tu ili je mozda zeljela promjeniti stil?

Ta glupa ideja potjece iz doba kad je prosjecni zivotni vjek stanovnistva bio 38 godina, ako mene pitas
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:28   #6
Re: Duga kosa i nakon tridesete

Quote:
xiola bleu kaže:
e, ovak: prije nekog vremena meljem ja s kolegicom na poslu i sim-tam, razgovor nas dovede na kosu, ovo-ono, i ona veli meni da si je odrezala kosu nakon sto je presla tridesetu. Ja buljim u nju ko da je pala s marsa, ne vjerujem, a ona mi je onda isprela cijelu teoriju oko toga da zenama ne pase duga kosa kad prijedju te godine i tako. kao, neumjesno je vidjeti (za primjer mi je dala jerry hall). nije da me je pokolebalo jerbo nemrem se zamisliti sa kratkom kosom (iako mi ne raste dalje od pol ledja poradi toga sto mi raste u sirinu, a ne duljinu). samo hocu pitati, tj vidjeti, je li jos netko naisao na ovakvu nebuloznu teoriju?? or am i missing the point here?
inace, zene koje su starije i nose onak kartku, djecacku frizuru izgledaju puno mladje. u tome je jedino fora.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:29   #7
Quote:
Karmela kaže:
da bi se prije dvje tri godine osisala na kratko. I odlicno joj stoji, izgleda puno mladja.
e ovo je istina, u određenim godinama (ali tek negdje nakon 45.) skraćivanje kose može jako pomladiti. i ne samo to, nego i svjetlije nijanse. ja sam svoju mamu jedva nagovorila na blond i boje meda pramenove, skinula si je dobrih 5 godina s tom bojom, do tada je bila crvena ili tamno smeđa.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:32   #8
Re: Re: Duga kosa i nakon tridesete

Quote:
dora kaže:
Ja sam samo na tu 'teoriju' nabasala ovdje, na IMFu, od neke forumasice nicka 'Claire' Ona je tvrdila da kad ostaris (citaj: predes tridesetu ), trebas skratit kosu, maknut sve pirseve (ako ih imas), ne znam jos neki drek (dobro bila je hrpa toga, ja sam zapamtila samo kosu i pirseve)... uglavnom, zajebi to
Mislim da je to koka koja kosu pere jedanput tjedno Mozda grijesim, ali mislim da je ta.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:57   #9
nisam na nailazila na teoriju o skracivanju kose,al imam frendicu koja mi strogo napominje da mi je vrijeme da promjenim stil oblacenja jer ne prilici mojoj 30-ici.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:03   #10
to je americka fora. kao kraca kosa laksa je za odrzavanje zaposlenoj zeni-majci-kucanici-multipraktiku i to. a i kosa vise nema funkciju zavodjenja, kad se zena jednom vjecno zaklela svom muskarcu. ja osobno slijedim posve suprotan obrazac: do srednje sam imala hipi-frizuru do guzice, onda minival , pa pankerski kratku pa narancasto obrijano na centimetar pa zenstvenu paz frizuru i onda sam, sa 30 pocela opet pustat kosu...trenutno mi je oko ramena i jedva se suzdrzavam da ju ne skupim u rep i odrezem jednim potezom
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:18   #11
Re: Duga kosa i nakon tridesete

Quote:
xiola bleu kaže:
samo hocu pitati, tj vidjeti, je li jos netko naisao na ovakvu nebuloznu teoriju?? or am i missing the point here?
Nikad cula.

A i da jesam... Meni je duga kosa super.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:22   #12
ja sam over 40 i imam dugu al bash dugu kosu.

a to za shishanje i posvjetljivanje i pomladjivanje...bash me i nije briga. nije mi uopce bitno izgledati mladje. bojim kosu iskljuchivo zbog sjedina inache mi ne bi palo napamet. pa se onda i bojam u boju najblizhu svojoj prirodnoj.


a shto se teorije tiche, prilichno je chesta. mene rodjena majka pita kad cu se oshishat i napravit pramenove

volim dugu kosu i na sebi i na drugim zhenama i nemam se namjeru shishati, bar ne josh
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:40   #13
Re: Duga kosa i nakon tridesete

Primjer zene kojoj duga kosa izrazito lose stoji je ona glumica, mislim da se preziva Gacesic (Lukina mama iz vile Marije).

Kako ne bih licila na nju osisala sam svoju kosurinu s 35 g.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:42   #14
Quote:
magic kaže:
volim dugu kosu i na sebi i na drugim zhenama i nemam se namjeru shishati, bar ne josh
volim i ja, samo ponekada fakat dodjem u napast jerbo mi treba 3-4 desetljeca da si je operem i sredim, tj dovedem u red. a ove s kratkom kosom samo smrc-brc i gotovo.

vidis, vidis, za ovu teoriju duge kose i godina... svejedno, ne shisham se jos. u zivotu jos nisam imala kratku kosu (osim ako izuzmem teenage-angst fazu kad sam si pobrijala pol glave - ali mi je zato druga polovica bila ostala duga). ne stoji mi dobro. amen.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:44   #15
ne zna, meni bolje stoji kratka, barem meni se vise svidja. al opet, muskarcima se vise svidja duga...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:50   #16
Quote:
magic kaže:
ja sam over 40 i imam dugu al bash dugu kosu.

a to za shishanje i posvjetljivanje i pomladjivanje...bash me i nije briga. nije mi uopce bitno izgledati mladje. bojim kosu iskljuchivo zbog sjedina inache mi ne bi palo napamet. pa se onda i bojam u boju najblizhu svojoj prirodnoj.
E, baš tako.

Btw, i moja mama sa 77 ima dugu kosu i rep. Kaže da joj se ne da zafrkavati s trajnama i frizurama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:52   #17
Quote:
xiola bleu kaže:
volim i ja, samo ponekada fakat dodjem u napast jerbo mi treba 3-4 desetljeca da si je operem i sredim, tj dovedem u red. a ove s kratkom kosom samo smrc-brc i gotovo.


mani je ovo shmrc-brc, operem, isfrotiram predvecher, dok idem spavat osushi se do pola, a nocu do kraja
imam ravnu i oshtru kosu, prilichno neposlushnu i svaka kraca duzhina iziskuje bar nekakvo friziranje. shto mi za sada josh ne pada napamet.

nekad je najveca poruga i kazna za zhene bila shishanje kose, zhene su do smrti motale pundje.


pa shto ne bih i ja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:54   #18
Uf, kad ja idem spavat s mokrom kosom ujutro izgledam ko da sam se viklala na petarde...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:56   #19
evo priznajem,
ja sam jedna od onih koja je mislila da bi se zena nakon 30-te trebala osisati i napraviti frizuru koja odgovara njenim godinama.
al evo me blizu 30-te, imam dugu kosu i ne pada mi na pamet osisati je.
bar ne dok smatram da je lijepa i zdrava.

mislim da se ta teorija razvila zbog zena koje blajhaju/farbaju svoju kosu pa im je jako suha i izgledaju ko vjestice.
jer istina je, i kosa stari. ne podnosi toliko izivljavanja na njoj kao i sa 20 godina.
sad mislim, ne , uvjerena sam, da se kosa treba ponosno nositi dok god ona izgleda lijepo i dok je zdrava.
isto vrijedi i za muskarce, koliko njih znam sto cijeli zivot nose dugu kosu, pocnu celaviti pa rastezu te 4 dlake kako se nebi to skucilo i ne shvacaju da iz dana u dan izgledaju sve gore i gore, jadnije i tuznije.

eto, moj zakljucak bi bio: dugu kosu nositi dok god ona lijepo izgleda.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 23:04   #20
Re: Re: Duga kosa i nakon tridesete

Quote:
T@nja kaže:
Primjer zene kojoj duga kosa izrazito lose stoji je ona glumica, mislim da se preziva Gacesic (Lukina mama iz vile Marije).
nada gačešić livaković i perica martinović su primjeri kako dugo kosa ne bi trebala izgledat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.