Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 17:38   #1
doktorska DIJETA

prije 5 dana sam krenula na onu doktorsku dujetu...ona s puno jaja...
zna li netko što o tome...
ima li tko kakvih iskustava....
informirajte me...
tonka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:30   #2
ta dijeta, koliko je meni poznato, bi se trebala odvijati pod liječničkim nadzorom! inače se daje ljudima koji su u bolnici i leže u krevetima,jer je fakat niskokalorična i nerijetko ljudi kolabiraju!
istina, ljudi sa njom skinu i po 12 kg, ali ih brzo i vraćaju!
oprezno sa tom dijetom, osim ako nije propisana od strane liječnika, a i savjetujem ti da se posavjetuješ( ako je moguće ) sa nekim odgovarajuće struke!
sretno
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:22   #3
Quote:
tonka7 kaže: Pogledaj post
prije 5 dana sam krenula na onu doktorsku dujetu...ona s puno jaja...
zna li netko što o tome...
ima li tko kakvih iskustava....
informirajte me...
A šta se jede? ( i pije? )
anaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:56   #4
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
A šta se jede? ( i pije? )
bazira ti se na jajima, hrenovkama i narančama, crnoj kavi bez dodataka, i mislim nešto malo dvopeka, u strogo propisanim količinama i redoslijedu jedenja!

ma
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 06:57   #5
Exclamation Ne postoji doktorska dijeta

Mozda se neka od modernih dijeta zove doktorska. Medjutim medicinska zajednica ne podrzava niti jednu posebnu dijetu osim sto potice na raznoliku prehranu, punu povrca, niskomasnih proteina, integralnih zitarica, dobrih masnoca, smanjenih porcija. Fizicka aktivnost je kljucna.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:42   #6
eh ja ti bas nebi preporucila tu dijetu ako zelis da kile skines na duze vrijeme pa cak i zadrzis tu kilazu...ako bas hoces na dijetu po meni je un zadovoljavajuca, moja mama je bila na un dijeti i zena se preporodila, smrsala je bas onoliko kila koliko je i zeljela (jest da traje dugo), ali sto je najvaznije stvarno se osjeca puuuno bolje, cak je isla i kod doktora prije i poslije dijete i nalazi su joj odlicni, zaista
chocolatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:14   #7
Ja sam bila na bolničkoj dijeti (ista stvar) jedno 2 tjedna i mogu reći je je efikasna ali je jako teška za izdržati.
Dobra je samo za hitne slučajeve kada se u kratkom vremenu treba skinuti cca 3 kg ali ne bih je nikome preporučila na duže vrijeme.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 01:42   #8
Quote:
iva2110 kaže: Pogledaj post
bazira ti se na jajima, hrenovkama i narančama, crnoj kavi bez dodataka, i mislim nešto malo dvopeka, u strogo propisanim količinama i redoslijedu jedenja!

ma

Po opisu ta dijeta zvuči strašno loše (u nutricionističkom smislu), a ako imaš imalo problema sa žuči mogla bi imati strašnih problema. Dijeta bazirana na gornjim namirnicama ne samo da nije zdrava, nego bi mogla biti izrazito štetna za zdravlje. Stoga, nađi neki pametniji režim prehrane.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 01:50   #9
Ako želiš biti na sličnom režimu prehrane, možeš konzumirati bjelanjke, od mesa pileća i pureća prsa i puno povrća i voća. Ni to ti baš nije zdravo bez ugljikohidrata. Za ugljikohidrate ti je zdravo jesti smeđu rižu, kuhane krumpire ili neke vrste "zdravog" kruha (ne bijeli). Osim toga, nije loše ni konzumirati grahorice (spada u povrće, ali ima proteina). Soja isto nije loša.
Sve se svodi na uravnoteženu prehranu i dosta kretanja, nažalost bez kretanja gubiš samo mišićnu masu, a špek ostaje. Kilaža je ista, a napravila si si protuuslugu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:43   #10
Ja sam na sličnoj dijeti bila pred cca 5 godina i jaja sam nakon toga počela jesti ljetos. Katastrofa!!!
Učinkovitost, da, ali na kratki dah.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 16:35   #11
na toj dijeti je meni mama 15 kg smrsavila (u vise navrata) i sta je najluđe nije ih vratila..
al po meni je dijeta ta strasno nezdrava, mislim sastoji se od masu jaja, vrhnja, ajde ostale stvari su ok (narance, neko mijesano povrce, lagano meso), al toliko kolesterola u 15 dana, ajme
mrsavi se od nje, al zasto - kad zbrojis te sve kalorije dnevno ih se jako malo unese, i normalno kad 15 dana tako malo jedes da ces izgubit na kilazi.
dugorocno je ne bi nikom preporucavala, al od jednog puta, ako si zdrava, nista ti nece bit. nije toliko rigorozna...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:28   #12
di se moze naci program te dijete?
shumska jagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:14   #13
Quote:
shumska jagodica kaže: Pogledaj post
di se moze naci program te dijete?
jesu ti rekli ljudi da ne valja i da je LOŠA za zdravlje?
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:41   #14
Bila sam na njoj i na un-dijeti, iskreno, ispalila na živce.
Sad sam u fazi uživanja u hrani, jesam natukla nekoliko kilograma, ali sam puno energičnija i sretnija, nema više onih dana kad bih znala samo cendrati i biti neraspoložena za stvari koje su me prije veselile.
A kad me pukne da smršavim, smanjit ću porcije, pogotovo večeru i malo se više kretati. Čemu komplicirati ako može biti jednostavno (pritom mislim na ljude s normalnom tjelesnom masom)?
Uživajte u sebi i svome zdravlju, takvi ste najljepši!
Pozdrav.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.