Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 15:17   #1
Farbanje kose

Tema Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima... razdvaja se na tri teme - ovu o farbanje kose te druge dvije o pramenovima i bojama za kosu.
Dakle, ovdje možete pisati o svemu vezanom uz farbanje kose .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:54   #2
Bok ^^ ponovno pišem jer mi nitko nije odgovorio treba mi savjet, imam plave šiške i srednje smeđu/svijetlo smeđu kosu, htjela bi se pofarbati cijela u srednje smeđu ali me zanima što će onda biti sa šiškama? Zbog toga što su farbane u plavo (ne blajhane) hoće li se boja slabije ili jače primiti na taj dio?
xAnnax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:09   #3
Sad sam ofarbana u nijansu koju sam na netu našla pod lightest auburn, ovako izgleda , ali mi se to ne sviđa. Htjela bih ići prema medenoj plavoj, pa me zanima što bih dobila kad bih se preko te crvenkaste prefarbala nekom toplo plavom nijansom? Recimo, vidjela sam da schwarzkopf ima vanilla i honey nijanse koje mi izgledaju obećavajuće.
Val Denton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 07:46   #4
Nadala sam se da nikada necu zapoceti post sledecim recima, ali eto, desilo se! Dakle- Molim za pomoc! Imala sam tamnije smedje crvenu kosu (farbanu) koju sam htela maknuti haircolor remover-om, medjutim, ovako glupa kakva jesam uspanicila sam se i saprala to sa kose pre nego sto se sav pigment podigao i ostala sam narandzasta. Bukvalno neon narandzasta. Sta sada da radim? Ako prefarbam svetlije ash smedjom, da li ce izgledati normalno?!
Hvala!
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:46   #5
----> FRIZERKA.

btw zašto si išla s tim hair removalom?
zašto nisi jednostavno postupno dolazila do boje koju želiš
tj čekala da ti se ispere ta koju imaš (10ak pranja max)
i onda blajhom il bojama, što već imaš na umu ..
il si tila u tamniju, neznam, ne sjećam se sad
uglavnom taj hair removal to je obični posvjetljivač u biti :/ ništa pametno nit revolucionarno
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:52   #6
Quote:
Green-Eyed-Fairy kaže: Pogledaj post
Imala sam tamnije smedje crvenu kosu (farbanu) koju sam htela maknuti haircolor remover-om, medjutim, ovako glupa kakva jesam uspanicila sam se i saprala to sa kose pre nego sto se sav pigment podigao i ostala sam narandzasta. Bukvalno neon narandzasta. Sta sada da radim? Ako prefarbam svetlije ash smedjom, da li ce izgledati normalno?!
Hvala!
Duboko disi i don't panic (ne rade mi plava slova )
Ja bih na tvom mjestu opet stavila skidac boje i pustila ga da odradi posao do kraja. To nije blajh pa ti nece ostetiti kosu.
Pa onda ta neka ash boja...
Koju boju bi zapravo htjela dobiti?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 00:37   #7
što vi radite kad vam boja ispadne pretamna?

Ja sam zadovoljna nijansom, ali kako meni sve boje ko lude se primaju, uvijek i sve mi isprva, do nekih 8 pranja izgleda pretamno. Eto, sad mi i lješnjak uhvatio taaaaamno!

Ima li riješenja osim bjesomučnog pranja kose?
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 01:44   #8
Isla sam sa color removal jer nije blajh, kao sto Zmijica rece vec skidac boje. Ta se boja ne bi saprala jer je permanentna i u kosi vec neko duze vreme. jedino da sam pustila da izraste, a to nisam htela.
Zmijice, pametno zboris... ali nisam kupila jos jedan a ne mogu jos jedan dan sa kampom hhaha pa cu se bogu pomoliti i ofarbati!
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 09:18   #9
Quote:
Green-Eyed-Fairy kaže: Pogledaj post
... ali nisam kupila jos jedan a ne mogu jos jedan dan sa kampom hhaha pa cu se bogu pomoliti i ofarbati!
Uh-huh. Gud lak tu ju
Ak te nije frka da ispadnes pretamna, uzmi neku lijepu sesticu...
Npr ovu: L0real Ligh ash brown
Zapravo, mislim da ce ti to narancastilo bilo koja sestica prekriti, pa po zelji
S tim da racunaj na ton tamniju kosu neg je na slici.

A ako bi svjetlije, stavi nesto tipa ovo: Dark ash blonde, s tim da tu vec nemam pojma sto ce izac.

Ah, crno uvijek sve pokrije, pa ak ne izadje kako treba, aj opet u crno. Ionako ti krasno stoji
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:41   #10
Quote:
Val Denton kaže: Pogledaj post
Sad sam ofarbana u nijansu koju sam na netu našla pod lightest auburn, ovako izgleda , ali mi se to ne sviđa. Htjela bih ići prema medenoj plavoj, pa me zanima što bih dobila kad bih se preko te crvenkaste prefarbala nekom toplo plavom nijansom? Recimo, vidjela sam da schwarzkopf ima vanilla i honey nijanse koje mi izgledaju obećavajuće.

Nitko ništa?
Val Denton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:43   #11
Ah, sad sam našla na netu da nije moguće bez skidača ili blajha. Niš, vraćam se onda svojoj Subrina medenoj
Val Denton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:58   #12
Val, nemam pojma sto bih ti rekla
Osim da ces ispasti zuto ili boje narance. Eventualno grejp

Nisam bas sigurna ni da ce ti Subrina medena ulovit kak treba... za ocekivati je da se crvenog tona neces lako rijesiti...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:48   #13
Ja imam 15 godina!Kosa mi je inace ovakva
Samo sto je malo tamnija i duga je do pola leđa!Inace.....jako "bujna" strašno!! i kovrčava
Htjela bi napraviti pramenove sama,tj. da mi starija prijateljica natravi,ali s bojom za kosu....neku plavu nijansu!
Nezz kako bi to izgledalo!Jesam li premlada da tako unistavam kosu???
Neki savjet mi dajte!Molim vass!
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 19:36   #14
Quote:
cutie1994 kaže: Pogledaj post
Ja imam 15 godina!Kosa mi je inace ovakva
Samo sto je malo tamnija i duga je do pola leđa!Inace.....jako "bujna" strašno!! i kovrčava
Htjela bi napraviti pramenove sama,tj. da mi starija prijateljica natravi,ali s bojom za kosu....neku plavu nijansu!
Nezz kako bi to izgledalo!Jesam li premlada da tako unistavam kosu???
Neki savjet mi dajte!Molim vass!

Ovo bi pitanje možda bolje išlo na temu Pramenovi. Inače, imaj na umu jedno - prijateljica će ti možda i uspjeti relativno dobro napraviti pramenove, ali njih treba i održavati, a ako to radi netko nestručan (kao što je meni mama radila prvih par godina mog farbanja ) malo pomalo će ti kosa biti sve plavija. Po mom mišljenju, pramenove je najbolje prepustiti frizerima.

Što se godina tiče, ja sam prve pramenove napravila s 11 godina, i to na debelo nagovaranje mame , tako da je sve relativno.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 19:44   #15
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Ovo bi pitanje možda bolje išlo na temu Pramenovi. Inače, imaj na umu jedno - prijateljica će ti možda i uspjeti relativno dobro napraviti pramenove, ali njih treba i održavati, a ako to radi netko nestručan (kao što je meni mama radila prvih par godina mog farbanja ) malo pomalo će ti kosa biti sve plavija. Po mom mišljenju, pramenove je najbolje prepustiti frizerima.

Što se godina tiče, ja sam prve pramenove napravila s 11 godina, i to na debelo nagovaranje mame , tako da je sve relativno.
Hh!
Samo se bojim kako bi to moglo izgledati!
šteti li to puno kosi??
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 21:57   #16
Quote:
cutie1994 kaže: Pogledaj post
Hh!
Samo se bojim kako bi to moglo izgledati!
šteti li to puno kosi??
Možda bi ti bilo najbolje prvo napraviti pramenove samo koju nijansu svjetlije od tvoje prirodne, pa onda vidiš kako ti se takav efekt sviđa, lako kasnije još malo posvijetliš.

A da li šteti... Pa čuj, ovisi kako definiraš štetu. Šteti li više nego ostavljanje prirodne kose? Naravno, ipak su to kemikalije. Ipak, ako dovoljno njeguješ kosu, nema razloga da ti bude oštećena, čak ni kad je obojena. Ja pramenove (i to s blajhom, od kojih neki bježe kao od samog vraga + smeđom bojom, jer imam višebojne po cijeloj kosi) radim već 10 godina, a trenutno imam kosu do pola leđa, gustu i uglavnom zdravu (mogla bi biti još zdravija da joj posvećujem više pozornosti, što namjeravam popraviti u skorije vrijeme).
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:02   #17
Budući da ova tema boje za kosu i nije baš aktivna,pitat ću vas ovdje!
Da li je tko od vas probao Keune boju za kosu,negdje sam pročitala da se brzo ispira,a meni baš to treba!!!
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 04:57   #18
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Uh-huh. Gud lak tu ju
Ak te nije frka da ispadnes pretamna, uzmi neku lijepu sesticu...
Npr ovu: L0real Ligh ash brown
Zapravo, mislim da ce ti to narancastilo bilo koja sestica prekriti, pa po zelji
S tim da racunaj na ton tamniju kosu neg je na slici.

A ako bi svjetlije, stavi nesto tipa ovo: Dark ash blonde, s tim da tu vec nemam pojma sto ce izac.

Ah, crno uvijek sve pokrije, pa ak ne izadje kako treba, aj opet u crno. Ionako ti krasno stoji
Aw hvala ti
Ofarbah se sa nekom L'Oreal light ash brown i ispala sam onako kao prirodna ridjokosa, i dalje se videlo narandzasto/crveno i bilo je presvetlo za moj ukus pa sam u nedostatku drugih nijansi uzela ovu Clairol (petica, medium brown) i ispala onako srednje do tamno smedja. Nakon ponovnog pranja je doslo do srednje nijanse i nije lose! Srecna sam, sve u svemu.
Od sada cu koristiti ovu nijansu pa kako raste kosa da bude svetlija smedja-


Inace ove farbe su dobre jer ne treba cekati dugo, ali je to takodje i minus- treba se extra brzo farbati!
__________________
I remember years ago someone told me I should take caution when it comes to love...
I did...
I did.
Green-Eyed-Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 12:27   #19
a gdje ima za kupiti tih clairol farbi? ima li gdje u rijeci ili za narucit preko neta?
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:50   #20
Bok cure!!!
Trenutno imam ovakvu kosuili je bar najsličnija ovoj )
Htjela bi se preko ljetnog raspusta dok skole nema ofarbati u ovu boju ili ovako
Kako da se poslije toga vratim na prirodnu boju (na jesen)
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.