Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 09:35   #2081
Miješala sam 7.0 i 7.1 i zašto je to tako tamno? Iz daleka izgleda kao da je crno. Nadam se da će se isprati nakon par pranja. Uglavnom, jel stvarno istina da na blajhanu kosu pepeljaste boje povuku na zelenu? Mislim da sam imala idealnu podlogu za dobiti neku srednje smeđu sa pepeljastim/biserni odsjajem. I onda mi je frizerka stavila previše crvenog koje sam išla sama prepravljati, uglavnom, nisam više tako crvena ali sam preeeetamna sebi. Do prije par dana sam bila svjetla skroz a sad sam skroz tamna. Namjeravam se ofarbati za neka 2 mjeseca kad mi se kosa malo oporavi, ovo je sad bilo 2 farbanja u par dana.
Ostalo mi je još 7.0. i 7.1. Koju boju bi bilo dobro mješati da bude neka srednje smeđa? Možda 8-ica?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:18   #2082
Ovisi koliko si svijetla bila nakon blajha. Ako je kosa bijela ili skoro bijela nakon samo blajha, bez preljeva, bit ce dosta porozna i moguce je da hladna nijansa povuce na zeleno. Isto je i s farbanjem blajha u tamnije. Uvijek je dobro uzeti nijansu-dvije svjetlije od one koju si zelis jer porozna kosa jace upija boju. Tak da iduci put kad ces se farbat, ja bih ti savjetovala cak deveticu.

I promijeni frizerku. Zbog cega god da ti je stavila crvenu, fulala je. Ako se vodila idejom da ce povuci na zeleno, trebala je zlatni ton, ako pak se vodila idejom da cokoladna ima u sebi crveni odsjaj, onda je daltonist. Prave cokoladne smedje ne smiju imati zeru crvenog odsjaja, za njih se bira smedji ton. Govoreci opcenito jel, za neku neutralnu podlogu. Uvijek se treba orjentirati prema podlozi - poroznosti, vec postojecem pigmentu u kosi itd...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:43   #2083
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko si svijetla bila nakon blajha. Ako je kosa bijela ili skoro bijela nakon samo blajha, bez preljeva, bit ce dosta porozna i moguce je da hladna nijansa povuce na zeleno. Isto je i s farbanjem blajha u tamnije. Uvijek je dobro uzeti nijansu-dvije svjetlije od one koju si zelis jer porozna kosa jace upija boju. Tak da iduci put kad ces se farbat, ja bih ti savjetovala cak deveticu.

I promijeni frizerku. Zbog cega god da ti je stavila crvenu, fulala je. Ako se vodila idejom da ce povuci na zeleno, trebala je zlatni ton, ako pak se vodila idejom da cokoladna ima u sebi crveni odsjaj, onda je daltonist. Prave cokoladne smedje ne smiju imati zeru crvenog odsjaja, za njih se bira smedji ton. Govoreci opcenito jel, za neku neutralnu podlogu. Uvijek se treba orjentirati prema podlozi - poroznosti, vec postojecem pigmentu u kosi itd...

Nista onda cekat cu da se ispere ova boja pa stavit iduci put 9 i mozda malo 8. Eh, jer sad sam si opet tamna, a nisam to htjela. Htjela sam lijepu svjetlu smedju
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:03   #2084
Head & Shoulders navodno dobro skida boju.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:22   #2085
Lady D.Puno hvala
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:52   #2086
Ima li neko ideju kako od ove boje


doci u ovu boju



S tim da trebam i prekriti tamni izrast. Radi se dakle samo o nijansi, ja sam prenarancasta. Od frizera izadem ili narancasta ili mjestimice ljubicasta.
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 07:08   #2087
Kako dobiti lijepu svijetlo smedju pepeljastu? Jel za to treba blajh? Trenutno sam 6/7 ali ispirem se.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:27   #2088
Kako dobiti ovu boju kose?


Jel to neki lagani balayage? Trenutno imam srednje smedju boju, sa crvenkastim odsjajem, pa me zanima jel moguce tako nesto dobiti.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:33   #2089
Lady D, super savjeti!
Tenks.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:43   #2090
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Kako dobiti lijepu svijetlo smedju pepeljastu? Jel za to treba blajh? Trenutno sam 6/7 ali ispirem se.
Ovo i mene zanima
Farbala sam se u 7icu i izrast mi je povukao pretamno, a blajhani dio mi se ispire i proviruje zutilo.
Ne znam dal bi bilo ikakvog efekta da se pofarbam s nekom 8.1?
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:28   #2091
Bi li mi netko od vas mogao reći kakva je ovo boja za kosu:

Na danjem svijetlu:

https://www.svtstatic.se/image-cms/s...c5c3dcc-nh-jpg

U interijeru:

https://upload.wikimedia.org/wikiped...m%C3%B6_04.jpg

Hvala unaprijed!
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:26   #2092
Quote:
Paperlight kaže: Pogledaj post
Bi li mi netko od vas mogao reći kakva je ovo boja za kosu:

Na danjem svijetlu:

https://www.svtstatic.se/image-cms/s...c5c3dcc-nh-jpg

U interijeru:

https://upload.wikimedia.org/wikiped...m%C3%B6_04.jpg

Hvala unaprijed!
Po meni bakreno zlatna.Pogledaj nijanse 7.43 ili 7.34.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:08   #2093
Quote:
livy kaže: Pogledaj post
Po meni bakreno zlatna.Pogledaj nijanse 7.43 ili 7.34.
E hvala ti! U Keune nijanseru ima 7.43 boja, ali ova druga ne. Ima samo 8.34. Imam dosta tamnu boju kose (prirodnu) i dosta crvenog pigmenta. Ne bih baš da bude vrišteča boja već više onako, hajdemo reći suptilna.

Slobodno onda koristim 6% hidrogen uz jednu od te dvije boje?
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:08   #2094
Question

Pozz curke
Trebam pomoc. Prirodna boja kose mi je nekakva pepeljasto smeđa. Stavit cu sliku. Al sam imala pramenove i sad sam sarena. Prvih 3 cm mi je moja boja a sve nize mi je svjetlije. Skoro plavo. Ja bi sad sve pobojala u boju najslicniju svojoj. S cim?
Ne mogu na mobu ubaciti sliku.
Brigita333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:16   #2095
Quote:
Brigita333 kaže: Pogledaj post
Pozz curke
Trebam pomoc. Prirodna boja kose mi je nekakva pepeljasto smeđa. Stavit cu sliku. Al sam imala pramenove i sad sam sarena. Prvih 3 cm mi je moja boja a sve nize mi je svjetlije. Skoro plavo. Ja bi sad sve pobojala u boju najslicniju svojoj. S cim?
Ne mogu na mobu ubaciti sliku.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Brigita333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:31   #2096
Ja sam se do sada nekako najbolje snalazila i bila zadovoljna sa Keune bojama za kosu.Moje nijanse su sve od 7-9, kombinirala sam. Kad sam odselila u inozemstvo probavala sam Wellu,, jer mi je jedino ona bila dostupna (online) , ali nisam baš zadovoljna. Ovdje Keune nema, u drogerijama samo drogerijske boje, nemam pojma na šta da se prešaltam. Ima netko prijedlog?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:59   #2097
Brigita333, mislim da bi bilo dobro da prvo staviš 6.3 (to je otprilike ovakva https://n4.sdlcdn.com/imgs/f/d/m/L-O...50-2-e5bfa.jpg, i onda za par tj nekakvu pepeljastu npr. 6.1 (https://cdn.shopify.com/s/files/1/02...g?v=1429211007ili 5.1 koja je za ton tamnija (http://www.nialloreilly.ie/product_i...ourshbro_L.jpg) da dobiješ hladni ton.
Ako ćeš na plavu stavljati odmah pepeljastu mogla bi ti ispasti zelena. Zato predlažem da staviš 6.3 koja ima zlatnu u sebi i kasnije stavljaš pepeljastu za hladni ton da prekriješ topli ton od 6.3.
Znam da Syoss ima te pepeljaste, Garnier je isto nedavno izbacio pepeljaste, Keune ih isto ima, sve ovisi gdje misliš kupiti boju.

peachwoman, možda bi ti bile dobre Dikson? Ja sam se farbala u crnu njihovu Anniversary, bila sam jako zadovoljna, bila mi je bolja od Keune ako usporedim.
Ima ih za kupiti na webshopu http://lolita.com.hr/
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:09   #2098
Quote:
naonao kaže: Pogledaj post
Ima li neko ideju kako od ove boje


doci u ovu boju



S tim da trebam i prekriti tamni izrast. Radi se dakle samo o nijansi, ja sam prenarancasta. Od frizera izadem ili narancasta ili mjestimice ljubicasta.
Joj i mene to zanima ...majar sam ja tamnija od j.lo na slici...ali takoder mi uvijek izbija taj narancasti i crveni pigment
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 06:57   #2099
Pomazu li ista skidaci boje za kosu? Jel uklanjaju crveni pigment?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 16:35   #2100
Quote:
Pia5 kaže: Pogledaj post
Pomazu li ista skidaci boje za kosu? Jel uklanjaju crveni pigment?
prijateljica je probala, skine to nesta malo boje, ali kosa je kasnije grozna, uzasna, nemam rijeci haha, bude gora nego nakon blajhanja

vjerojatno je svima drukcije, ali njoj je stvarno ostetilo kosu, s tim da i nije bas previse uklonilo crveni pigment (farbala se dugo u crvenu, i htjela je vratiti prirodnu smedu). u svakom slucaju kad vidim njenu kosu nebi preporucila
aurora23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.