Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2004., 22:21   #61
Quote:
esk kaže:
A ako netko uzima lijekove, tinkture?
Dreger. Nema odmora dok traje obnova.
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 22:23   #62
Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
The Stranger kaže:
Tako je. Ali ne samo da nećemo morati dobro paziti kakvo voće jedemo i ima li slučajno vinskog octa u salati.

Biti će zabranjeno i piti razne lijekove, pogotovo one na biljnoj bazi. Na primjer, često upotrebljavani sirup protiv kašlja Bisolex koji je pogodan i za djecu također sadrži alkohol.

Ako ćemo tako, onda bi trebali zabraniti i uzimanje nekih drugih lijekova, analgetika, anksiolitika, antiaritmika ,lijekova protiv visokog tlaka, jer se ljudima često vrti u glavi poslje njih, ma ima toga.....
Zakon je samo zbog punjenja proračuna, boli briga Sanadera za sigurnost na cestama
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 20.07.2004., 22:27   #63
Quote:
zegolub kaže:
Mnoga su prepucavanja ovdje glupa. Ali, ko sudjeluje u prometu svaki dan nije mu svejedno. Sto je gosp. Stanko rekao. Da ce to policija tolerirati. Toga filma nebudemo gledali. I danas je u istoj emisiji bila sveopca pobuna.
gle, navela sam svojeg tatu jer on u godinu dana napravio 52000km. mama mi napravi nekih 1000 km mjesečno, a ja nešto malo manje od nje. i nakon svih tih kilometara, tata je dobio jednu jedinu kaznu, prije 10 godina za prebrzi vožnju, i par kazni za parkiranje u iznosu 10kn. mama nije nikad dobila kaznu, isto ko i ja.

e sad, ja nisam možda najbolji primjer, iako možda odvozim više km od nekih. moja mama već može biti, a tata definitivno. e, a ako on nije NIKAD niti napuhao niti jedan jedini promil, neznam zašto bi se živcirala, a bome niti zašto vi tu navodite neke ekstremne situacije.
i ne trebate me niti pokušavati uvjeriti u nešto drugo, ja ostajem kod svojeg.
Iva is offline  
Old 20.07.2004., 22:27   #64
Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
esk kaže:
Ako ćemo tako, onda bi trebali zabraniti i uzimanje nekih drugih lijekova, analgetika, anksiolitika, antiaritmika ,lijekova protiv visokog tlaka, jer se ljudima često vrti u glavi poslje njih, ma ima toga.....
Zakon je samo zbog punjenja proračuna, boli briga Sanadera za sigurnost na cestama
Oni koji to uzimaju nesmiju voziti ni tacke po cesti. Jasno?
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 22:30   #65
Quote:
diseq kaže:
Medicinska definicija kaže da je pijanstvo posljedica jednokratnog uzimanja bilo koje količine alkoholnog pića tj. nazočnost bilo koje količine alkohola u krvi.
Zaboravih pitati, iz koje "medicinske" knjige je ova glupost izvučena?
Krivo interpretirana.

Quote:
Medicinska definicija kaže da je pijanstvo posljedica jednokratnog uzimanja bilo koje količine alkoholnog pića tj. nazočnost bilo koje količine alkohola u krvi.
Po tome bi značilo da je pijanstvo kad čovjek uzme sirup protiv kašlja, ako pojede voće, c'mon give me a break
Alkohol u krvi ne mora biti zbog alkohlnog pića, i ne možeš biti pijan od pola decilitra piva, i sve u svemu izjava je debilna. To govorim kao čovjek iz struke.

Tako je to kad novinari interpertiraju medicinske definicije.
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 20.07.2004., 22:48   #66
Quote:
Iva kaže:
gle, navela sam svojeg tatu jer on u godinu dana napravio 52000km. mama mi napravi nekih 1000 km mjesečno, a ja nešto malo manje od nje. i nakon svih tih kilometara, tata je dobio jednu jedinu kaznu, prije 10 godina za prebrzi vožnju, i par kazni za parkiranje u iznosu 10kn. mama nije nikad dobila kaznu, isto ko i ja.

e sad, ja nisam možda najbolji primjer, iako možda odvozim više km od nekih. moja mama već može biti, a tata definitivno. e, a ako on nije NIKAD niti napuhao niti jedan jedini promil, neznam zašto bi se živcirala, a bome niti zašto vi tu navodite neke ekstremne situacije.
i ne trebate me niti pokušavati uvjeriti u nešto drugo, ja ostajem kod svojeg.
Gledaj. Svaka cast tebi i tvojoj obitelji. Razmotri mogucnosti od onda i sada. Nikad se nezna. Moj sef mi se falio kako svaki dan pojede 2, 3 kile voca, i kad sam mu objasnio stvar, nije mu bilo svejedno. Zakleti antialkoholicar i revni sportas.
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 22:49   #67
Re: Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
zegolub kaže:
Oni koji to uzimaju nesmiju voziti ni tacke po cesti. Jasno?
Reci ti to njima
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 20.07.2004., 22:51   #68
Re: Re: Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
esk kaže:
Reci ti to njima
Zato imamo nasu policiju.
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 22:51   #69
Quote:
zegolub kaže:
Gledaj. Svaka cast tebi i tvojoj obitelji. Razmotri mogucnosti od onda i sada. Nikad se nezna. Moj sef mi se falio kako svaki dan pojede 2, 3 kile voca, i kad sam mu objasnio stvar, nije mu bilo svejedno. Zakleti antialkoholicar i revni sportas.
Kilu voća ili približno tu količinu pojedeš za čas ako si vegetarijanac ili se hraniš zdravo. I ne, ne djeluje na bistrinu uma
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 20.07.2004., 22:53   #70
Re: Re: Re: Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
zegolub kaže:
Zato imamo nasu policiju.
Za alkohol ima sredstvo, ali ajde ti dokaži da je netko popio nedozvoljeni lijek....kako?
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 20.07.2004., 22:53   #71
Quote:
esk kaže:
Kilu voća ili približno tu količinu pojedeš za čas ako si vegetarijanac ili se hraniš zdravo. I ne, ne djeluje na bistrinu uma
Reci ti to njima.
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 22:54   #72
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
esk kaže:
Za alkohol ima sredstvo, ali ajde ti dokaži da je netko popio nedozvoljeni lijek....kako?
A o cemu ja govorim'
Zego is offline  
Old 20.07.2004., 23:50   #73
neka policije na cestama, neka dragera, multanova, velikih kazni.... samo cugeri mogu braniti alkohol u krvi.
poanta je da su nam ceste postale ludnicama, nema dana a da ne vidim barem jednog idiota koji prodje na crveno.
još bi se moralo neke stvari postrožiti.
oni koji se smatraju ugroženima ovim zakonom dovoljno je da prestanu cugati i da se pristojno i pametno sa bar malom dozom kulture ponašaju za volanom, i sve 5.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 21.07.2004., 00:34   #74
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako jedeš voće ili piješ lijekove - NE VOZI!

Quote:
esk kaže:
Za alkohol ima sredstvo, ali ajde ti dokaži da je netko popio nedozvoljeni lijek....kako?
ako je nedozvoljeni, ne bi smio voziti. jer onda postoji upozorenje na kutiji.
Iva is offline  
Old 21.07.2004., 09:10   #75
Quote:
zegolub kaže:
Ne 0, 5. 0, 05.
Čitaj još jednom. Uzmi recimo Ožujsko Cool ili Stellu. Max 0.5 volumnih postotaka.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Old 21.07.2004., 09:31   #76
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Vrlo kretenski. Vrlo. Ušupčeno i usmrđeno. Znači samo dr. med. koji prelaze više od 300 km mjesečno i posjeduju vozačku dozvolu smiju diskutirati? Koliko takvih ima na Forumu? Kak tebe koji si ok tip nije sram ovak neš napisat na javnom forumu koji i služi da 'obični mali ljudi' mogu neš prokomentirat?
Vidi prijatelju ono što sam napisao o muškima i porodu, junferima i seksu, i sl...
Pjesnički se kaže, kako sljepcu objasniti što je boja? Kako da meni slijepac opisuje zelenu?
Ne ide....
Ja nisam nikome zabranio diskusiju, nego sam ih zamolio da ne lupetaju o onom što ne znaju. Kasnije sam i to povukao i predložio da oni koji nemaju pojma i govore - tako - iz malog prsta neka to barem priznaju, a ne da se prave pametni.
Nadalje ja i dalje mislim da onaj koji ne napravi barem tih 300-500 km mjesečno, pa makar se svaki dan vozio na posao/školu nije u poziciji da sagleda cijelu sliku. Zato što nije sav promet u gradu, tj. na onoj dionici koju prevaljuješ kao dnevnu rutu. Ja dosta šaram po Hrvatskoj i radim oko 500-1000 km mjesečno (što nije puno): neka mi neko dokaže da je iskusniji zato što svaki dan vozi 20 km po gradu ili od mjesta do grada ili ode do rodbine vikendom.

To nije moja izmišljotina! Ako si ikad gledao njemačke satelitske reklame, tamošnja osiguravajuća društva, gledaju kilometražu. Ako radiš manje, svrstaju te u Sontagsfahrer - vikend-vozače*

Minimum bi ipak bio posjedovanje vozačke, iako znam mnoge koji je imaju a ne voze.

Iskustvo mi je pokazalo da su najžešći pobornici ovog zakona - upravo oni koji ne voze niti imaju vozačku...

A što se tiče liječnika - oni su potkovani u priči o alkoholu... Znači ili ili ili, a ne i - i - i kako mi ti podmećeš.

Kvragu pa kako bi to bilo da netko od nas, koji nema veze sa šumarskom strukom, jer je - eto - "ekološki navudren" počne pljuvati redom po svemu što rade Hrvatske šume, i onda još inzistirati da za to ne mora biti stručan ili barem, terminus-technicus "kompetentan".

*doslovno - nedjeljni vozač, ali se kod nas koristi drugi izraz.
Friedhelm is offline  
Old 21.07.2004., 09:36   #77
Re: Friedhelm

Quote:
The Stranger kaže:
Ja nisam niti u jednom trenutku sporio tvoj izvor, niti podatke koje si dao.

O 700 poginulih u prvoj polovici ove godine pročitao sam više puta u raznim medijima. Pokušat ću pronaći neki link.



Dah! Toga sam se i ja sjetio kad sam već bio na putu - niti ja ne sumnjam u tvoje izvore, ali ja jednostavno nisam naišao na taj podatak, pa ga nisam ni komentirao!


Pa ja nisam niti rekao da je uzrok u zakonu.
Znam da nisi. Ali je rekao Ivo Sanader.
FJIS
The stranger:
Friedhelm is offline  
Old 21.07.2004., 09:43   #78
Quote:
Iva kaže:
ti nisi mojoj mamici niti do koljena, zato tiho budi..

Moja mama ima veće od tvoje!

Tko sad brani ljudima da slobodno diskutiraju?
Je-rry! Je-rry! Jerry!
Friedhelm is offline  
Old 21.07.2004., 09:48   #79
Re: Re: diseq

Quote:
diseq kaže:
evo npr:
http://www.kvarnershop.com/glavna/ovisnosti2.htm

doslovno copy-paste, ako laže Dr.sc. onda je smijenimo!
Hvala na ovom navodu. Ovo je svakako korisno znati i ne sporim ga nimalo.

No tamo stoji sljedeće:
Quote:
Medicinska definicija kaže da je pijanstvo posljedica jednokratnog uzimanja bilo koje količine alkoholnog pića tj. nazočnost bilo koje količine alkohola u krvi.
Dakle, medicinska struka kaže - nazočnost bilo koje količine alkohola u krvi.

1. Što kad se alkohol nalazi u dahu?
2. to je ipak samo definicija jedne struke. Policijska definicija 195x-2004. bila bi 0,5.
Primjerice za iste pojmove ne samo da različite znanosti daju različite definicije, već i različiti znanstvenici i škole unutar jedne znanosti.

Tako ne sporim da sam s medicinskog stanovišta pijan nakon jednog pelinkovca kojeg uzmem za umirenje želuca, no to dakako u govornom jeziku nije slučaj, a i većina testova sposobnosti bi pokazala da nisam pod utjecajem.

No u svakom slučaju hvala za ovu informaciju.
Friedhelm is offline  
Old 21.07.2004., 09:53   #80
Quote:
fakin kaže:
neka policije na cestama, neka dragera, multanova, velikih kazni.... samo cugeri mogu braniti alkohol u krvi.
poanta je da su nam ceste postale ludnicama, nema dana a da ne vidim barem jednog idiota koji prodje na crveno.
još bi se moralo neke stvari postrožiti.
oni koji se smatraju ugroženima ovim zakonom dovoljno je da prestanu cugati i da se pristojno i pametno sa bar malom dozom kulture ponašaju za volanom, i sve 5.
Pa fakinu - i tvoj post lijepo kaže - problem su oni koji prolaze kroz crveno - tj. oni koji luduju, alkoholiziranost je veliki problem, ali ona ne počinje na 0,1.
Ja se smatram ugroženim ovim zakonom, a i ti ćeš biti, ako voziš, iako toga možda još nisi svjestan.

Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat Ocat
Friedhelm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.