Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 15:54   #481
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Treći element je možda zanimljiv znanstvenicima ili onim koji to postaju ali nama, običnom puku, više bi odgovarala emisija koja ide ka populaciji znanosti a ne da se znanost zatvara u određenom krugu izabranih

Gosti su navikli držati predavanja studentima.
Meni nije to problem, u biti mi odgovara nešto između znanstveno poularnog i znanstven g, ako taj dr. ili prof. koji izlaže polako objašnjava i tumači.
Ono što ne mogu prožvakati u takovim emisijama je očita pristranost, i iznošenje lažnih i krivih podataka plasiranih od raznih industrija (farmacijske, naftne, prehrambene..) . Ili natezanja evolucionista i kreacionista ono , ista priča već decenijama.. jebeno fucking boring.., ono ništa nova, kao i svađe oko povijesnih podataka i događaja.
Odličan mi je znanstvenik npr. prof.dr. Valerije Vrček, ima na YT.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:54   #482
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Meni nije to problem, u biti mi odgovara nešto između znanstveno poularnog i znanstven g, ako taj dr. ili prof. koji izlaže polako objašnjava i tumači.
Ono što ne mogu prožvakati u takovim emisijama je očita pristranost, i iznošenje lažnih i krivih podataka plasiranih od raznih industrija (farmacijske, naftne, prehrambene..) . Ili natezanja evolucionista i kreacionista ono , ista priča već decenijama.. jebeno fucking boring.., ono ništa nova, kao i svađe oko povijesnih podataka i događaja.
Odličan mi je znanstvenik npr. prof.dr. Valerije Vrček, ima na YT.
Rori, koje su tvoje kvalifikacije da pomisliš kako su informacije lažne?
Vidiš, meni Vrček nije ništa posebno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:33   #483
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, koje su tvoje kvalifikacije da pomisliš kako su informacije lažne?
Vidiš, meni Vrček nije ništa posebno.
Aj se sredi Biljka112 i sudrži od gluposti. A kaj misliš koje ? Kako ti imaš svoje mišljenje i slobodnu procjenu tako i ja. Netko može imati neznam kakovu školu dr., mr.,...., ali đaba mu ako je lažov iz interesa, u moralnom ali i ezoterijskom smislu, to je nešto pri dnu dna, nagrađivani rob koji radi nešto kontra savjesti, a poslije i emocionalno otupi ili pukne, jednostavno zao, zar bih takove trebao slušati ?
Nasuprot takovih, vidiš dr.Valerije V. govori ono bitno što je bitno za populaciju, kako da se zaštite, usmjerava i upozorava, pomalo tumači i objašnjava..i sve znanstveno potkovano.. ok tebi se ne sviđa, ok , ti sigurno imaš nešto što se tebi sviđa, kaj ne ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 03:45   #484
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Alternativa je IMHO u velikoj mjeri inelektualna lijenost (iako ne u potpunosti, ali se potencijalno kvalitetan dio alternaive koji moze posluziti kao pool mogucih bucucih rjesenja i dijea gubi u sumi gluposti) koja u susretu sa znanoscu zavrsi slicno onome kako mulci koji su (u nase vrijeme) gledali kineske kungfu filmove pune egzoticnih neefikasnih cirkuskih tehnika i energija, kupili prirucnik za nindje, mjesec dana vjezbali u podrumu i misle da su majstori zavrse u susretu sa boksacem, hrvacem ili obicnim gradjevincem

Ziveci u svom svijetu ne znaju niti koliko ne znaju i koliko to sto im se cini savrseno smislenim nakon sukoba sa cvrstom logikom i jos cvrscom metodologijom gubi tlo pod nogama.
Samo sto je ishod fizickog sukoba vrlo jasan i tesko ga je negirati (iako se i tu diehard fanovi fantazija trude naci isprike zasto "carobnjaci" redovno gube od "fizikalaca" da bi mastu odrzali na zivotu) dok se kod verbalnih samozavaravajuce iluzije puno laske odrzavaju pa likovi mogu provesti zivot uvjereni da nakon "prirucnika za nindje" znaju vise o kretanju planeta od astrofizicara, o cjepivima od epidemiologa i o povijesti od povjesnicara.

Ljudi poput Misaka koji takve deluzije podrzavaju i promoviraju su ili intelektualno ili eticki deficitarni, a takve se emisije nikako ne mogu usporedjivati sa pravom obrazovnom poput treceg elementa.
Beljki, inače mi imaš zanimljive postove ali mislim da ovdje nisi u pravu. Previše se generalizira. Ovo je moje iskustva sa Mišakom. Mislim da je on skroz dobar tip, neiskvaren. Meni je emisija dobra, ali naravno da ne vjerujem u sve te stvari. Ne trebaš serijski ubojica da bi gledao film o serijskom ubojici. Tog sam se sad jedino sjetio kao analogije

Meni su puno bolje stvari od Mišaka izvan emisije. Recimo ovih sat vremena https://www.youtube.com/watch?v=9xcUYiT_6lM

Mislim da bi se iznenadio da razgovaraš s njim u četiri oka i da se radi o pametnom tipu koji da, vjeruje u neke škakljive teme ali to nije poanta. On vjeruje u neke stvari jer je to iskusio. Ima iskustvo, a po meni se treba ići po iskustvu. Ja sam ateist ali eto buraz mi je doživio to nešto zbog čega se prebacio na vjeru. Malo žešće je to bilo i ok, ko sam ja da mu sudim. On je to iskusio i sam sebe uvjerio.

Tako i Mišak. Ja se s njime ne slažem pa sigurno oko 80% stvari, ali je jedan od rijetkih tih teoretičara koji stvarno zna objasniti za sebe zašto on vjeruje u te neke stvari. To ne vidiš u njegovim emisijama jer uglavnom priča gost, a on postavlja pitanja ali ima na youtubeu dosta videa gdje objašnjava svoje stavove. Ništa ti ne govori ako se ne slažeš, i to mi je sasvim ok.

To je kao sa vjernicima. Imaš tih radikalnih koji ti pokušavaju nametnuti i uvjeravati te u nešto, a imaš onih normalnih koji ti ništa ne govore jer nema potrebe ako ti ne vjeruješ.

No, znaš što mene smeta? Čitajući ovaj pdf zadnjih nekoliko dana vidim da je previše toga tu ekstremno. I s jedne, i s druge strane. Nema kritičkog razmišljanja što je najsmješnije od svega. Pazi, kritičko razmišljanje. Imaš teoretičare zavjera koji vjeruju u apsolutno sve (flat earth, dinosauri nisu postojali) i slične gluposti. EKSTREM. Onda imaš te skeptike koji ne vjeruju u ništa kao da je sve divno i krasno i da im daš neki dokaz oni neće povjerovati. EKSTREM.

Radikalni skepticizam nije kritičko razmišljanje. Ti i ja bi se vrlo vjerojatno složili u velikom broju točaka što se tiče tih fantastičnih zavjera, ali meni smeta naviše što zavjere kao takve uistinu postoje. Zašto je to nekima teško prihvatiti ne znam. Jel se boje biti proglašivani ludima al pazi, ovdje govorim o onim dokazanim zajverama koje su se dokazale u zadnjih 50-ak godina a ima ih. Kako mi smeta što ima ljudi koji vjeruju u svakojake gluposti, tako mi smeta što moja strana (skeptici) ne vjeruje da ima išta. Vjeruju da je svaka vlada poštena i slično. Tako ispada.

Pa samo kod nas imaš razno raznih aferica koje se događaju svako malo, a da ne pričam u svijetu. Pa mislim, afera Watergate se dogodila. U Americi, najvećoj sili svijeta. Najmoćniji čovjek na svijetu. Ima i tih razno raznih operacija koje su se događale poput operacije Northwoods ili Ajax. Iran-Contra afera. Takvi događaji su se događali. To nije izmišljeno. Ljudi to nekako zaboravljaju. Ja duboko vjerujem da postoji određena grupica ljudi koji kroje sudbinu svijeta. Iskreno, ne zanimaju me imena tih grupa jesu li to Illuminati ili što već ne želim se time dodatno zamarat jer čim to spomeneš odmah te smatraju ludim. To mi je nevjerojatno da postoje ljudi koji vjeruju sve što vlada kaže, svim korporacijama iako se mali milijun puta pokazalo da lažu, rade protiv naroda.

Amnezija jebena. Kao što vidiš maknuo sam se od fantastičnih zavjera i ušao u sferu realnih koje su postojale i koje još postoje. To mnogi zaboravljaju. Svi su danas samo ekstrem do ekstrema. Moraš jebeno pazit da slučajno ne kažeš kako ne vjeruješ vladi odmah budeš prozivan. To nije kritičko razmišljanje.
Kresten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:47   #485
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aj se sredi Biljka112 i sudrži od gluposti. A kaj misliš koje ? Kako ti imaš svoje mišljenje i slobodnu procjenu tako i ja. Netko može imati neznam kakovu školu dr., mr.,...., ali đaba mu ako je lažov iz interesa, u moralnom ali i ezoterijskom smislu, to je nešto pri dnu dna, nagrađivani rob koji radi nešto kontra savjesti, a poslije i emocionalno otupi ili pukne, jednostavno zao, zar bih takove trebao slušati ?
Nasuprot takovih, vidiš dr.Valerije V. govori ono bitno što je bitno za populaciju, kako da se zaštite, usmjerava i upozorava, pomalo tumači i objašnjava..i sve znanstveno potkovano.. ok tebi se ne sviđa, ok , ti sigurno imaš nešto što se tebi sviđa, kaj ne ?
Rori, ja ne pišem gluposti poput tebe.
Ako nisi educiran, nemaš barem osnove, nikako nećeš razumjeti neku tematiku pa ćeš je automatski ugurati u alternativu, na rub znanosti.
Vidi, Vrček priča i piše pizdarije o GM biljkama i hrani koje ti kao laik popušiš i smatraš svetim pismom.
Meni je recimo Miroslav Radman daleko kvalitetniji od Vrčeka.

Kad si već spomenuo Vrčeka, pogledaj na kojim je znanstvenim projektima radio i tko ih je financirao.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:15   #486
Biljka112, opet si srdit. Evo ja sam otvorenih pogleda, daj nam linkove od Radmana ako su zanimljivi. Pogotovo njegova izlaganja ili govore, da mogu slušalice u uho, slušati i ćilati, a uz put i naučiti. Đikić je meni također fenomenalan. I daj mi reci tko financira V.Vrčeka, kaje u sukobu interesa ? Mislim da si ti Biljka112 po pitanju kompetencija i kvalifikacija nula u svezi GMO-a naspram V.Vrćeka, koji kak ti tvrdiš pizdarije. Ipak su te pizdarije tvoj nivo.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:59   #487
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Biljka112, opet si srdit. Evo ja sam otvorenih pogleda, daj nam linkove od Radmana ako su zanimljivi. Pogotovo njegova izlaganja ili govore, da mogu slušalice u uho, slušati i ćilati, a uz put i naučiti. Đikić je meni također fenomenalan. I daj mi reci tko financira V.Vrčeka, kaje u sukobu interesa ? Mislim da si ti Biljka112 po pitanju kompetencija i kvalifikacija nula u svezi GMO-a naspram V.Vrćeka, koji kak ti tvrdiš pizdarije. Ipak su te pizdarije tvoj nivo.
Nisam srdit. Konačno da se složimo u nečemu, da je Đikić dobar.
Evo ti jedan link na Radmana
https://zmusk.wordpress.com/uz-salic...-od-pesticida/

Ovo za financiranje znanstvenih radova na kojima je radio Vrček spomenuo sam čisto iz razloga jer često pišeš kako su znastvenici plaćeni. Jasno da su plaćeni, znanstvena istraživanja su skupa, trebaš prostor i opremu, trebaš suradnike, asistente...Uglavnom 2x ga financirala National Science Foundation, jednom Alexander von Humboldt Foundation.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:21   #488
Opušta me Šokre svojim glasom i karakterom. Smiruje me taj faber i njegova emisija.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:51   #489
postovi o GMO su premješteni na adekvatnu temu.možete slobodno tamo nastaviti raspravu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 05:11   #490
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Treći element je možda zanimljiv znanstvenicima ili onim koji to postaju ali nama, običnom puku, više bi odgovarala emisija koja ide ka populaciji znanosti a ne da se znanost zatvara u određenom krugu izabranih

Gosti su navikli držati predavanja studentima.
Meni je zanimljiv a imam srednju školu! Iako samo imam srednju školu moram primjetiti kako su voditelji bili nedorasli na temi kvantna fizika,ono kad onaj voditelj nerazumije kvantnu teleportaciju pa postavi neko pitanje di se vidi da on misli na teleportaciju kao u zvijezdanim stazama
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Meni je treći element puno bolji i zanimljiviji od Misaka. Gluparije su dosadne kako god prezentirao, a nije da su Misekiva povladjivacka, nastrebana, neupucena i prekokurcana pitanja bas festival dinamike i zanimljivosti. Iako je profi voditelj puno mi je gori od treceelementasa.
Meni NRZ prije bila najbolja emisija samo steta sta su iscrpili teme

Quote:
Opušta me Šokre svojim glasom i karakterom. Smiruje me taj faber i njegova emisija.
I topla je nekako emisija cila
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 01:33   #491
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
:
Meni NRZ prije bila najbolja emisija samo steta sta su iscrpili teme
treći element, NRZ, ...koje su još dobre emisije ? Ima li ih još ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 02:01   #492
meni se jako sviđa "Treći format", možda nema veze sa rubom znanosti ali znaju biti interesantni gosti.

Zadnji put je bio gost Josip Meixner. Jako interesantno, http://pianomedicine.com/hr/,čudi me da ga Mišak nije ulovio u svoju emisiju

A možda je to bio izuzetak, inače znaju biti interesantni gosti i voditeljica to baš dobro odrađuje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 01:03   #493
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zadnji put je bio gost Josip Meixner. Jako interesantno, http://pianomedicine.com/hr/,čudi me da ga Mišak nije ulovio u svoju emisiju
Thnx, malo ću pogledati. Ovaj pianomedicine - to je i znanstv dokazano, a spada u grupu zvukoterapija.
Ili terapija bolesti zvukom. Uglavnom vidljivi su pozitivni efekti na zdravlje, korištenjem određenih zvukova.
Kao najbolji, univerzalno dobri, pokazali su se zvukovi iz prirode u kombinaciji sa kromoterapijom iz prirode, što bi uključilo boravak u prirodi, slušanje žubora potoka, šuštanje lišća, cvrkut ptičica.......
Kao loše, negativne i stresne bi bile svađe, škripe tramvaja, auto guma cviljenje, žamor u gužvama, lupanja, udaranja, dosadna iritirajuča tuckanja, galama, dreka.......sve vidljivo u urbanim sredinama.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 03:03   #494
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Thnx, malo ću pogledati. Ovaj pianomedicine - to je i znanstv dokazano, a spada u grupu zvukoterapija.
Ili terapija bolesti zvukom. Uglavnom vidljivi su pozitivni efekti na zdravlje, korištenjem određenih zvukova.
Kao najbolji, univerzalno dobri, pokazali su se zvukovi iz prirode u kombinaciji sa kromoterapijom iz prirode, što bi uključilo boravak u prirodi, slušanje žubora potoka, šuštanje lišća, cvrkut ptičica.......
Kao loše, negativne i stresne bi bile svađe, škripe tramvaja, auto guma cviljenje, žamor u gužvama, lupanja, udaranja, dosadna iritirajuča tuckanja, galama, dreka.......sve vidljivo u urbanim sredinama.
Nevjerojatno je kako se ja sa tobom slažem u svemu što izneseš. I dobra muzika je terapija ali u kombinaciji sa dobrim pojačalom i zvučnicima. Ako audio uređaj ne valja a tek loši i slabi zvučnici - može doći do kontra-efekta.
A boravak u prirodi u kombinaciji sa dobrom muzikom, friškim zrakom uz ljekovitu hranu je melem za svaku ranu.
Trotters is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:56   #495
Quote:
Trotters kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kako se ja sa tobom slažem u svemu što izneseš. I dobra muzika je terapija ali u kombinaciji sa dobrim pojačalom i zvučnicima. Ako audio uređaj ne valja a tek loši i slabi zvučnici - može doći do kontra-efekta.
A boravak u prirodi u kombinaciji sa dobrom muzikom, friškim zrakom uz ljekovitu hranu je melem za svaku ranu.
Drago mi je i hvala.
Tko god ide tragom istine, oslanja se na majku prirodu i uči od nje, te se nastoji pridržavati načela zdravoga života, taj uglavnom razmišlja kao i mi.
Mada smo u debeloj manjini, ima nas.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:13   #496
Šara ovaj Mišak na sve strane....današnja mi uopće ne zvuči kao na rubu znanosti. Govori se o ketogenoj dijeti i to bez mistike,jogina,duhovnosti,delfina...

Ali zanimljivo jest
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 22:23   #497
Evo jedan lagani off topic ali znam da sam kritizirao treći element (tema je bila Teorija igara) te ga pogledah danas, nakon dugo vremena. Ne znam šta im se dogodilo ali bili su jako interesantni, ne bi bilo loše da su trajali duže

Nego, nije bila loša ni zadnja na rubu znanosti o UFO otmicama, nisam znao da postoji u hrvatskoj udruga koja se time bavi. Bilo je uglavnom zanimljivo ali neke stvari mi nisu sjele. Po njima su i mene redovito otimali (znakovi po tijelu nakon buđenja, plavice, paraliza sna, raznorazni prividi u međusnu)...čini mi se da svaki nerazjašnjeni fenomen što se tiče spavanja i snova bez potrebe navode kako dokaz otmice
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 05:26   #498
Evo za sve koji misle da je Krešimir Mišak pseudoznanstveni šarlatan i da emisiju Na rubu znanosti treba ukinuti:

http://youtu.be/ZGFcBlEumQ0
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 01:28   #499
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, ja ne pišem gluposti poput tebe.
Ako nisi educiran, nemaš barem osnove, nikako nećeš razumjeti neku tematiku pa ćeš je automatski ugurati u alternativu, na rub znanosti.
Vidi, Vrček priča i piše pizdarije o GM biljkama i hrani koje ti kao laik popušiš i smatraš svetim pismom.
Meni je recimo Miroslav Radman daleko kvalitetniji od Vrčeka.

Kad si već spomenuo Vrčeka, pogledaj na kojim je znanstvenim projektima radio i tko ih je financirao.
Biljko 112. Gotovo da si u pravu kada kažeš da ne pišeš gluposti. Gotovo. Jer ti uopće ništa ne pišeš, jedino tu i tamo nekog izvrijeđaš. Pa automatski ako ne pišeš ništa onda ne možeš pisati gluposti. Svaki post po 1 rečenica.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 18:11   #500
Predlažem slijedeću emisiju o konstrukciji/eksperimentu rasa..

Pokušaji križanja između čovjeka i čovjekolikih majmuna, koji su se provodili za vrijeme Džugašvilija bili su tek epizodni dok je Treći Reich sustavno pokrenuo biološki korektno potomstvo zasnovano na rasnoj superironoj konstrukciji kroz ustanove za oplodnje SS-a.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.