Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 17:01   #1
Nađen Pit bull u Rijeci - VRAĆEN VLASNIKU

Danas oko 15 sati ispred Plodina našao sam odlutalog pit bull-a,ima ogrlicu na sebi,vjerojatno i čipiran,ali ja ne znam gdje se taj čip nalazi.Smeđe je boje,ima par godina i dobro se ponaša.Ja sam ga doveo u stan i za sada je kod mene.Ukoliko je odlutao očekujem da se vlasnik javi na 091 938 9635,a ukoliko je napušten ili ostavljen,može biti i kod mene neko vrijeme,nije problem...Postavio bi slike,ali nisam upućen kako se to radi...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:39   #2
Srećom,nije dugo trajalo,pas je vraćen vlasnicima.Vratio sam se ispred Plodina gdje sam našao psa,konobarica iz kafića mi je rekla da je pas tražen,ja sam ostavio br. moba i krenuo kući,kad su naišli vlasnici psa...Ukratko,koliko sam shvatio,pas se tjera,nemiran je,a oni su ga iz tog razloga pustili van iz stana,tako da je tu došlo do problema,pošto sam ja nakon 30-45 min.,koliko je pas bio ispred supermarketa,to protumačio da je pas odlutao,ili tako nešto,a ustvari je bio pušten vani...Kako god,dobro se završilo,vlasnici su bili presretni kada su naišli na psa,a ja zadovoljan što nije odbačen,mada,sumnjao sam da bi netko tako dobrog psa (ponašanjem) mogao samo tako odbaciti...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 11:22   #3
Krasno! Kakvo neodgovorno ponašanje - išao im je na živce jer se tjera pa su ga malo pustili van da se na ulici tjera i moguće nastrada.

To je za prijavu. Pas prema zakonu nema što tražiti na ulici bez nadzora! I to im je trebalo reći.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:30   #4
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Krasno! Kakvo neodgovorno ponašanje - išao im je na živce jer se tjera pa su ga malo pustili van da se na ulici tjera i moguće nastrada.

To je za prijavu. Pas prema zakonu nema što tražiti na ulici bez nadzora! I to im je trebalo reći.
Neodgovorno,svakako,ali,tko sam ja da im sudim?Mogu jedino reći da je dotični pit bull dobar pas,u pravom smislu te riječi,tako da vjerujem da ga vole,i pored toga što su ponekad neodgovorni prema njemu...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:32   #5
Tebi, izdvojeno m, svaka čast na požrtvovnosti.

Što se tiče ponašanja vlasnika psa...

Quote:
izdvojeno m kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatio,pas se tjera,nemiran je,a oni su ga iz tog razloga pustili van iz stana
...

Kad vidim poznatog psa da luta po kvartu i prelazi prometnice, vlasnik dobije takvu jezikovu juhu da mu je nakon toga veća muka sresti mene negoli komunalnog redara. Ali im više ne viđam pse u samostalnoj šetnji dok oni bezbrižno sjede u kafiću.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:02   #6
Prije pola sata sam bio u Plodinama,kupim par stvari i izađem vani,kad pored parkinga,na pijesku,opet isti pas,sam i bez nadzora,nateže/kida neku gumenu lopticu.Pogledam na terasu kafića,misleći da su vlasnici tamo,ali ih nisam vidio...Samo,ovaj puta sam znao o čemu se radi,pa sam otišao ravno kući...

Čini mi se da to spada pod dnevnu šetnju psa,ali bez vlasnika...A sada i da naiđem na izgubljenog ili napuštenog psa,teško bi se usudio išta poduzimati,jer jednostavno ne bi bio na čisto sa tim,da li je pas pušten da se malo rastrči i vrati kući,ili je stvarno odlutao...Na kraju može biti i:"Ukrao si mi psa!"...Bespotrebni problemi...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 11:00   #7
Pa onda lijepo pozovi policiju, komunalne redare ili šintere. Kad im oni razrežu globu (do 15.000 kn) i odvedu psa, onda će valjda drugi put razmisliti o puštanju psa.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.