Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 22:55   #1
Izdisajni test na Helicobacter pylory

Možda je bilo ovo pitanje, ali nemam vremena tražiti.

Zna li netko gdje u Zagrebu to mogu obaviti, kako se dugo čeka (tj. treba li se naručivati) i koja je cijena?

Hvala puno
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:14   #2
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Možda je bilo ovo pitanje, ali nemam vremena tražiti.

Zna li netko gdje u Zagrebu to mogu obaviti, kako se dugo čeka (tj. treba li se naručivati) i koja je cijena?

Hvala puno
Pozdrav!
Poliklinika "Medikol", 300, 00 kn...a, ne znam koliko se ceka...mozda cak i odmah bude gotovo...probaj po privatnim poliklinikama...a, ima i iz krvi...sretno!!!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:14   #3
I, treba se naruciti...
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 07:53   #4
To radi i svaki privatnik - internist.
Obično se treba naručiti,ali brzo dođeš na red.
Košta oko 300 kuna.
Test ne traje dugo,ali rezultate trebaš čekati,ako se dobro sjećam,desetak dana.
Stižu ti kući poštom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:34   #5
bok, evo samo sam htjela reci da izdisajni test nikada ne moze biti 100% ucinkoviti, jedini pravi nacin da se sazna dali je netko pozitivan na h.p je biopsija ( gastroskopija)
luna_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:35   #6
ja sam trebala pred par godina ic na taj test, al sam radje dala kap krvi i nalaz je odma gotov.. nisam imala, bila sam i na biopsiji i nisam imala..
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:31   #7
Quote:
ledolinica kaže: Pogledaj post
ja sam trebala pred par godina ic na taj test, al sam radje dala kap krvi i nalaz je odma gotov.. nisam imala, bila sam i na biopsiji i nisam imala..

I, ja sam bila prije desetak dana na testiranju...i, isto sam iz krvi to obavila, iako nije niti priblizno ucinkovit kao izdisajni...koji je 99%...iz krvi pokaze samo ako je bakterija vec jako dugo u organizmu, nikada lijecena, i jaaako jaka, dok izdisajni pokaze sve...
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:31   #8
izdisajni test

MOžeš ga napraviti u Merkuru. Košta 300 kn i rezultati su ti isti dan. Na sve skupa (test+rezutati) ćeš potroštiti cca 1-1,5 h. Ne znam kak je drugdje, ovo ti govorim iz vlastitog iskustva. Ne boli, samo košta...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:48   #9
Isto u Merkuru obavio prije par dana. Test košta ravno 300kn.
Test se sastoji od 2 dijela. Prvi je puhanje balona/vrećice, te odmah nakon tog puhanja se popije čaša voćnog soka, u koji ti pomiješaju nešto. Te nakon pola sata te pozovu za opet isto puhanje. - i to je to. Rezultati se čekaju 1 sat.

Najbolje ti je doći ujutro u 8 i gotov si do 10 recimo...
Prije toga se moraš naručiti te na taj test doći na tašte... prije toga ne smiješ piti nikakve antibiotike za želudac u vremenu od mjesec dana.
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:03   #10
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
I, ja sam bila prije desetak dana na testiranju...i, isto sam iz krvi to obavila, iako nije niti priblizno ucinkovit kao izdisajni...koji je 99%...iz krvi pokaze samo ako je bakterija vec jako dugo u organizmu, nikada lijecena, i jaaako jaka, dok izdisajni pokaze sve...
nije bitno,bila sam na biopsiji koja je valjda najtocnija i nemam... na zalost..
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 15:14   #11
Quote:
ledolinica kaže: Pogledaj post
nije bitno,bila sam na biopsiji koja je valjda najtocnija i nemam... na zalost..
zasto na zalost?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:47   #12
heh... iz jednostavnog razloga,a to je: da imam h.p. znalo bi se kaj mi je(tj. doktor bi znal,cini mi se da je to jedino kaj zna napravit i ustanovit), a ovak se ne zna, zna se samo da imam ''10-ak ulceracija na bulbusu'' i da dr. nema pojma kaj mi je... i ja vise na gastroskopiju ne idem, taman da umirem.. odvratna stvar to je sve kaj imam za rec,a da mi je onda bar kaj konkretno rekel.
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:23   #13
gastroskopija ne mora nuzno biti mucna... ja sam recimo isla dobrom privatniku koji se potrudio i jako brzo i bezloblno to obavio. samo kaj kosta...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:36   #14
istina, ja inace za sve idem privat,al onda nisam isla... i sad kad znam kak je bilo, ne hvala- strah me
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:36   #15
jel zna netko jel se u merkuru potrebno prije naručit za izdisajni test??
cartier1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.