Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2010., 21:13   #3781
Mene fascinira kakve sve "simptome" trudnoće navode forumašice. Mora da se trudnoća zadnjih godina počela manifestirati na neke nove načine.
Recimo, najnoviji simptomi su: menstruacija, promjena boje mokraće, grudi koje NE bole etc.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:25   #3782
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Mene fascinira kakve sve "simptome" trudnoće navode forumašice. Mora da se trudnoća zadnjih godina počela manifestirati na neke nove načine.
Recimo, najnoviji simptomi su: menstruacija, promjena boje mokraće, grudi koje NE bole etc.

u svoju obranu mogu reći da sam u panici čitala sve moguće forume koje imaju veze s trudnoćom i koliko sam pročitala dosta žena je imalo menstruaciju prva 3-4 mj trudnoće, a neke uopće nisu primjetile da su trudne
možda sam paničarila bez razloga, ali sad sam naučila svoju lekciju. ništa i nigdje bez pilula
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:39   #3783
Nisu imale menstruaciju, to je urbani mit. Eventualno su malo krvarile, ali to nije menstruacija i uvijek se razlikuje od prave. Kad se dogodi onoj koja je trudna, znati će da to nije prava menstruacija. E sad, druga stvar je ako sama sebi to ne želi priznati pa se zavarava da nije trudna tako dugo dok je već očito. Neodgovorno i nezrelo. I glupo. Ako se netko sexa, trebao bi baratati nekakvim osnovnim stvarima.
Inače, u obranu mladih cura - na ovom sam forumu i na još nekima vidjela da žene koje imaju djecu opisuju "simptome" koji veze sa trudnoćom nisu imali (čini im se da slabije vide na lijevo oko, vidjele su prvu sijedu, stolica im je tamnija i još neviđenih gluposti). I time straše mlade cure koje na to nasjednu, a na drugoj temi te iste mame pitaju koliko pilula se dnevno mora piti. Pametnome dosta.

Ako mislite da ima šanse da ste trudne - test i gotovo! I ne odmah slijedeći dan, kao što neke rade. Nitko vam na forumu ne može reći jeste ili niste - ako ste imale odnos, bez obzira na zaštitu i plodne/neplodne dane, uvijek postoje šanse da JESTE trudne. Manje čitajte bedastoće i više se oslanjajte na činjenice.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:49   #3784
radila sam kućni test 20 dana nakon odnosa. i bio je negativan. reci mi jesam li prerano napravila? planiram još jedan nakon menstruacije (koja je slabija nego inače)
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 22:06   #3785
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
radila sam kućni test 20 dana nakon odnosa. i bio je negativan. reci mi jesam li prerano napravila? planiram još jedan nakon menstruacije (koja je slabija nego inače)
Što su rekla uputstva, si pročitala? Držati se uputstava, nisu svi testovi jednako osjetljivi. Ali neko općenito pravilo je 14 dana od odnosa u redovitom ciklusu, a 19 dana za one koje nemaju redovite cikluse. Iako, navodno, može potrajati i par dana duže za točan rezultat. Koji test si koristila?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 01:20   #3786
Ma znam, glupo sam postavila pitanje..., nisam vas htjela pitati jesam li trudna, znam da to ne možete znati ali sam samo htjela savjet da mi kažete biste li vi bile zabrinute na mome mjestu i što bi eventualno poduzele... Nisam mislila ništa loše...
Moji su jedini "simptomi" kašnjenje menstruacije (koja inače nikad ne kasni), bolovi u leđima i trbuhu koji ne prestaju te glavobolja i da, stalno idem piškiti .. Ma vjerojatno je sve u redu ali malo me strah jer ne želim ostati trudna, barem ne za sad., moram završit faks i jednostavno mi nije vrijeme za to... U ponedjeljak ću otići po test (ako do tada ne dobijem mengu (a daj Bože da dobijem)) pa ću znati!!

Svejedno hvala za savjete!!!
sasvim sama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:26   #3787
itko da mi odg dali zna koji sličan slučaj ili slično.......
zvijezda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:09   #3788
Trebala sam menstruaciju dobit 16., međutim još je nema. Imala sam spolni odnos s dečkom prije 2 tjedna, nezaštićeni (da, znam da sam glupa i da nisam trebala i da je to neodgovorno,no sad ne mogu vratit vrijeme),ali nije svršio, u meni je bio možda 3 minute. osjećam bolove u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, imam bijeli iscjedak (inače ga često imam) itd...ne znam da li da radim test ili se naručim kod ginekologa (još nikad nisam bila i ne znam uopće proceduru u vezi toga, što prvo trebam napraviti...)
mawamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:23   #3789
Quote:
sasvim sama kaže: Pogledaj post
Ma znam, glupo sam postavila pitanje..., nisam vas htjela pitati jesam li trudna, znam da to ne možete znati ali sam samo htjela savjet da mi kažete biste li vi bile zabrinute na mome mjestu i što bi eventualno poduzele... Nisam mislila ništa loše...
Moji su jedini "simptomi" kašnjenje menstruacije (koja inače nikad ne kasni), bolovi u leđima i trbuhu koji ne prestaju te glavobolja i da, stalno idem piškiti .. Ma vjerojatno je sve u redu ali malo me strah jer ne želim ostati trudna, barem ne za sad., moram završit faks i jednostavno mi nije vrijeme za to... U ponedjeljak ću otići po test (ako do tada ne dobijem mengu (a daj Bože da dobijem)) pa ću znati!!

Svejedno hvala za savjete!!!
Napravi test i ne znam zašto već nisi. Odugovlačenje ti oduzima mogućnost za prekid trudnoće, ako si eventualno trudna i ako bi to željela. A poslije ćeš udarati glavom o zid što si čekala i zašto nisi prije napravila test. Ili otiđi do ginekologa, jer ako se nešto dogodilo tebi je po računanju već 8 tjedan (i trudnoća se vidi na UZV-u), a trudnoća se može prekinuti do 10. tjedna.

Jesam te prestrašila? I treba. Postati ćeš tako odgovornija.

A sad ću ti reći da su male šanse da si trudna, s obzirom da si ipak imala menstruaciju i to 5 dana, ali 100% ti ne možemo reći ovako preko neta. Nismo vidovite .

Quote:
zvijezda17 kaže: Pogledaj post
itko da mi odg dali zna koji sličan slučaj ili slično.......
Ti si, ako sam dobro shvatila, tabletu popila pravilno, u roku manje od 12 sati, je tako? Ako je, ne bi trebala biti trudna. Simptome si umislila, vidjeti ćeš da će krvarenje doći. Ako ne dođe, znaš što treba kupiti .

Edit: mawamaca, nemam običaj odgovarati na postove forumašica koje imaju odnose, a neodgovorne su, ali vidim da ti nitko ne odgovara, pa - imala si odnos u, koliko ja mogu izračunati, plodne dane i menstruacija ti kasni. Napravi test, pa ćemo biti pametniji. I nemoj kupovati najskuplji (tu foru prodaje većina farmaceuta, kao da je najskuplji najbolji - laž), kupi Intim plus ili Gravignost ultra ili ako ima, Sign test je najbolji u toj situaciji i košta samo 20kn, ali ga je teže naći.

Zadnje uređivanje Sigurna : 19.12.2010. at 16:02.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:13   #3790
Evo malo utjehe-ja sam imala sve simptome trudnoče,menstruacija mi je kasnila 3 tjedna-a nikad u životu nije ni dan kasnila,pa nisam bila trudna. Imala sam mučnine,laganu vrtoglavicu,nevalu vručine,bolove u janicima,svrbež grudi...
Bila sam kod ginekologa i rekao je da je sve u redu sa jajnicima,poslao me vadit krv da provjeri je li vanmaternična-ništa nije bilo.a što mi je zapravo bilo-NEMAM POJMA!
cvitanero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 02:33   #3791
Sigurna - hvala ti!!

Cijenim iskreno mišljenje i savjet,.., hvala ti za to - malo sam mirnija nakon ovog tvog poslijednjeg posta....
Bit ću pametnija ubuduće i neće mi se ponoviti, ne znam kako se niti sad zalomilo ali dobro!
Javim sutra rezultat, nadam se negativan!!, dotad.., šaljem vam !!!
sasvim sama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 11:52   #3792
Quote:
mawamaca kaže: Pogledaj post
Trebala sam menstruaciju dobit 16., međutim još je nema. Imala sam spolni odnos s dečkom prije 2 tjedna, nezaštićeni (da, znam da sam glupa i da nisam trebala i da je to neodgovorno,no sad ne mogu vratit vrijeme),ali nije svršio, u meni je bio možda 3 minute. osjećam bolove u trbuhu kao za vrijeme menstruacije, imam bijeli iscjedak (inače ga često imam) itd...ne znam da li da radim test ili se naručim kod ginekologa (još nikad nisam bila i ne znam uopće proceduru u vezi toga, što prvo trebam napraviti...)
Napravi test, a s obzirom da još nikad nisi bila kod ginekologa, a seksualno si aktivna, imaš nezaštićene odnose i iscjedak - svakako se naruči kod ginekologa.

Nemaš se čega bojati, evo baci pogled malo na ovu temu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=140399

__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:56   #3793
Quote:
sasvim sama kaže: Pogledaj post
Cijenim iskreno mišljenje i savjet,.., hvala ti za to - malo sam mirnija nakon ovog tvog poslijednjeg posta....
Bit ću pametnija ubuduće i neće mi se ponoviti, ne znam kako se niti sad zalomilo ali dobro!
Javim sutra rezultat, nadam se negativan!!, dotad.., šaljem vam !!!
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:20   #3794
Ovako..imam jedan problem..samo nisam znala na koju podforum da stavim..nadam se da sam pogodila
Ugl. zanima me dali se mogu pilule za dan poslije uzeti bez recepta ili bas moram ic kod doktorice po uputnicu pa kod ginekologa? bla bla...molim brzi odgovor.hitno je..!

bezimenoime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:41   #3795
Quote:
bezimenoime kaže: Pogledaj post
Ovako..imam jedan problem..samo nisam znala na koju podforum da stavim..nadam se da sam pogodila
Ugl. zanima me dali se mogu pilule za dan poslije uzeti bez recepta ili bas moram ic kod doktorice po uputnicu pa kod ginekologa? bla bla...molim brzi odgovor.hitno je..!

moras ic kod dr po uputnic u i rec joj sta ti triba i za sta.
zvijezda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:05   #3796
Evo mene drage moje...
Moram javiti da nisam trudna, dobila sam mengu i sve je u redu..
Pod stresom sam zadnjih 10ak dana zbog prekida s dečkom pa me to valjda malo "zeznulo".. Hvala vam na savjetima i podršci a najviše Sigurnoj!!!
Veliko hvala i evo ti jedan
sasvim sama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:33   #3797
Pozdrav cure.
Pocela sam piti diane, ginekologica mi je preporucila da ih pijem 3+1 tjedan pauze.

19. mi je bila zadnja tableta od prve kartice koju sam popila , medutim sa 18. na 19. je decko svrsio u mene. nakon toga sam popila zadnju tabletu,zanima me dal postoji mogucnost da sam ostala trudna posto mi je sad 7 dana pauze i ja bi trebala dobiti menstruaciju u tom roku ( pitam zbog teorije da spermij može prezivjet i do 4 dana u zenskom tijelu)?

prodaja-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:24   #3798
Samo da javim sretnu vijest, došla je moja menga nikad nisam bila sretnija zbog toga nego sada. I cure, pamet u glavu, učite na tuđim greškama i koristite kontracepciju, makar dečko i ne svršio u vas, uvijek se IPAK može dogoditi.

mawamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 03:47   #3799
Quote:
garavusa1990 kaže: Pogledaj post
nikolina pa i jesu dosta su se powecale i ucwrstile-.. a dobila sam i koje kilo jer sam gladna swako malo....aaaa mokraca pa malo tamnija nego inace iii iscjedak tamno-zuti swaki bozji dan.....
nisam bila u prilici prije odgovoriti inace, tamnija mokraca i jaci miris mokrace može biti simptom trudnoce kao i cesto mokrenje.

Quote:
mawamaca kaže: Pogledaj post
Samo da javim sretnu vijest, došla je moja menga nikad nisam bila sretnija zbog toga nego sada. I cure, pamet u glavu, učite na tuđim greškama i koristite kontracepciju, makar dečko i ne svršio u vas, uvijek se IPAK može dogoditi.



Quote:
prodaja-1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.
Pocela sam piti diane, ginekologica mi je preporucila da ih pijem 3+1 tjedan pauze.

19. mi je bila zadnja tableta od prve kartice koju sam popila , medutim sa 18. na 19. je decko svrsio u mene. nakon toga sam popila zadnju tabletu,zanima me dal postoji mogucnost da sam ostala trudna posto mi je sad 7 dana pauze i ja bi trebala dobiti menstruaciju u tom roku ( pitam zbog teorije da spermij može prezivjet i do 4 dana u zenskom tijelu)?

Nije moguće, ako pravilno piješ pilule zaštićena si i tijekom pauze, nema brige!
__________________
koga briga?

Zadnje uređivanje Sashica : 23.12.2010. at 09:34. Reason: ne postati 3 posta zaredom, potrebno je koristiti opciju edit
Nikolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 18:00   #3800
Tamna mokraća se javlja najčešće zbog premalog unosa tekućine u tijelo (samim time je i intenzivnijeg mirisa jer je koncentriranija). Isto tako, ako pijete nekakve vitaminske propravke (vitamin B pogotovo) mokraća će vam biti tamnija. Može biti tamnija i od nekih lijekova kao i od nekih bolesti.
Za simptome trudnoće držite se opće poznatih simtpoma, ako ne znate koji su, možete pogledati po nekim medicinskim web-stranicama. Sve ostalo je subjektivno, a najčešće autosugestija.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.