Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 09:54   #1
LUCIFER

Nisam ovo stavila pod religije, jer ne doživljavam ni jednu religiju onako kako je predstavljena, ali da sad ne ulazim u pojedinosti!!
Gledala jučer onaj film exorcist početak i ugl. sjetih se toga da je lucifer ''u početku, bio bogu najbliži i najdraži anđeo'' i tako to...i onda se čovjek mora zapitat...što mu se desilo!?! Većina bi rekla pohlepa ga zasljepila, kad je bio tako blizu bogu i sam je poželio to sve što on ima...il tak nešt!!I aj dobro pogriješio je, nitko nije savršen, ali ga je onda ''milostivi bog, koji prašta'' prognao iz raja ono obilježio kao najgore najcrnje...što je rezultiralo tim strašnim stvorenjem, potpunom suprotnosti boga!! U biti je jadan lucifer samo povrijeđeno dijete kojega je roditelj odbacio jer je pogriješio! nikome nije palo na pamet da je možda imao teško djetinjstvo!!
Al ne ozbiljno bilo bi fora da dođe neki super-ultra-napredni svećenik i kaže da će pomiriti boga i vraga, kao ono obiteljska terapija!! Ja mislim da bi to bilo izvedivo!! Pametniji popušta!!
Ha da nema vraga...čime bi nas onda kršćanstvo ucjenjivalo!!!
A možda je ovome ipak mjesto pod religijama!!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 10:45   #2
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
Nisam ovo stavila pod religije, jer ne doživljavam ni jednu religiju onako kako je predstavljena, ali da sad ne ulazim u pojedinosti!!
Gledala jučer onaj film exorcist početak i ugl. sjetih se toga da je lucifer ''u početku, bio bogu najbliži i najdraži anđeo'' i tako to...i onda se čovjek mora zapitat...što mu se desilo!?! Većina bi rekla pohlepa ga zasljepila, kad je bio tako blizu bogu i sam je poželio to sve što on ima...il tak nešt!!I aj dobro pogriješio je, nitko nije savršen, ali ga je onda ''milostivi bog, koji prašta'' prognao iz raja ono obilježio kao najgore najcrnje...što je rezultiralo tim strašnim stvorenjem, potpunom suprotnosti boga!! U biti je jadan lucifer samo povrijeđeno dijete kojega je roditelj odbacio jer je pogriješio! nikome nije palo na pamet da je možda imao teško djetinjstvo!!
Al ne ozbiljno bilo bi fora da dođe neki super-ultra-napredni svećenik i kaže da će pomiriti boga i vraga, kao ono obiteljska terapija!! Ja mislim da bi to bilo izvedivo!! Pametniji popušta!!
Ha da nema vraga...čime bi nas onda kršćanstvo ucjenjivalo!!!
A možda je ovome ipak mjesto pod religijama!!!
lucifer su oni "drugi", a bog (primijeti malo slovo, jer to nije cjeloviti Bog) oni prvi.
Prvi su zaista moćniji i uravnoteženiji od "drugih", ali su i jedni i drugi daleko napredniji od nas u svakom smislu. Isto tako, jedni bez drugih ne bi mogli postojati. I jedni i drugi su oduvijek postojali (u našem konceptu vremena), jer čine vječnu ravnotežu, prikazanu na našem svijetu u obliku raznih znakova unije polariteta - yin-yang, brojni oblici križeva, židovski ukršteni trokuti...
A da ipak pređeš s tim na religiju?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:10   #3
e pa ne znam kako da prebacim!! nek me netko prijavi pa da to moderatori naprave!! )
al ček ti pričaš o jednoj drugoj verziji boga i vraga, a ne o onoj dogmatičnoj kršćanskoj!! znam ja da ima mali milijun pričica i nije važno tko misli što o kojoj, tj. koja je ''točna'' a koja ''ne točna'', nego čisto ako se ova teza uzme u obzir kao vjerodostojna!! mislim sama ideja da netko ''sredi'' lucifera - ajmo ga zamišljati kao jednog čiku sa zakržljalim krilima i garavom kožom, i da ga vrati u ''normalu''...jaooo i onda da nas bivši vladar pakla prosvjetli glede nekih stvari!! to bi bilo ne zamislivo...stvarno...da nema vraga koja je uloga te vjere!?! koje su njezine zasluge, a koje kazne!?! ajme!! ja mislim da lucifer prima mito od boga da održava taj teror!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:10   #4
Da nema Lucifera i pakla, kaj misliš otkuda bi Crkva navlačila sve te pare? Škvadra im plaća da ih zaštite od vraga, jednako kao što plaćaju svoje vlade da ih zaštite od terorizma. Najveća fora u svemu ovome je što su i jedno i drugo umjetno stvoreni problemi. Stvoreni samo zato da bi se na njih nudilo (i naplaćivalo) rješenje. Najveća fora ikad.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:12   #5
pa ne mora imat rogove da bi bio vrag
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:24   #6
I ja sam se kao dijete uvijek pitao šta je to taj Lucifer tako zlo napravio? Isusu je nudio brda i doline, bit će da je to? Znamo što je Bog po Bibliji radio, ubijao na tisuće, rušio cijele gradove, a i kako je Isus prošao...
Ali zato je Luci uvijek tu kao izgovor kad ljudi nešto zeznu
"Zaista, htjedosmo k vama - ja, Pavao, i jednom i dvaput - ali nas je spriječio Sotona...
A Sotona uđe u Judu zvanog Iškariotski koji bijaše iz broja dvanaestorice... itd."
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:06   #7
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
I ja sam se kao dijete uvijek pitao šta je to taj Lucifer tako zlo napravio? Isusu je nudio brda i doline, bit će da je to? Znamo što je Bog po Bibliji radio, ubijao na tisuće, rušio cijele gradove, a i kako je Isus prošao...
Ali zato je Luci uvijek tu kao izgovor kad ljudi nešto zeznu
"Zaista, htjedosmo k vama - ja, Pavao, i jednom i dvaput - ali nas je spriječio Sotona...
A Sotona uđe u Judu zvanog Iškariotski koji bijaše iz broja dvanaestorice... itd."
a to je vjeronauk?
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:40   #8
Luciferovo ime znači svjetlonoša ili onaj koji vodi k svjetlu. Jedan od sedmorice arhanđela, najmoćniji među njima, pobunio se protiv boga i zbog toga bi zbačen iz raja. Ali ako proučimo njegovo ime svjetlonoša ili onaj koji vodi k svjetlu to se moralo dogoditi. Jer ako nema vraga ili nekog '''zlog'' boga, što će nam onda ovaj ''dobri''? Mora postojati ravnoteža. A Lucifer na neki način pokazuje put do Svjetla, tj. boga. O njegovoj moći tj. moći jednakoj bogu govori dio Biblije koji kazuje da je Isus skoro izgubio mentalnu borbu protiv Lucifera.
Bog je svemoćan, a Lucifer neuništiv. Prokleti paradox bi se dogodio kada bi se ta dva entiteta sukobili. Stoga je bog morao izbaciti Lucifera iz raja i predati mu jedan svijet, tj. Zemaljsko kraljevstvo.
Oprostite na nekonzistentnosti u pisanju, jer pišem po sjećanju. Imao sam nekada u glavi čitav esej na temu Lucifera, ali ga, nažalost, nisam zapisao.
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Asmodeus666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:42   #9
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
pa ne mora imat rogove da bi bio vrag
važno da je crven
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:26   #10
lucifer nije bio samo pohlepan on je izdao Boga i krenuo u rat protiv njega sa 1/3 anđela ali je bog bio pre jak za njih te ih je sve stjero na zemlju
__________________
car
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:26   #11
i Bog je milostiv mnogi vjeruju da je pakao prazan zbog pre velike milosti Božje i na kraju vremena i sam lucifer če biti ponovno spašen
__________________
car
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:39   #12
a ti si car
šta je to 1/3 anđela
Quote:
lucifer nije bio samo pohlepan on je izdao Boga i krenuo u rat protiv njega sa 1/3 anđela ali je bog bio pre jak za njih te ih je sve stjero na zemlju
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:40   #13
ajd pogodi
__________________
car
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:43   #14
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
važno da je crven
ne više ono I got the devil in me
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:55   #15
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
ne više ono I got the devil in me
ja nemam devila ali imam demona
mislim da kad bi se dogodilo "pomirenje" između Lucifera i boga da onda više ne bi bilo svijeta... jer je cijeli svemir zasnovan na borbi suprotnosti, materije-antimaterije, dobra-zla itd. kuiš, kad bi nestali temelji nestalo bi sve, sve bi se vratilo u stanje prije boga, ako je to miguće...
no, s obzirom da ja ne vjerujem u boga moje mišljenje se treba uzeti sa rezervom...
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:03   #16
ja sam primjetila da ljudi koju vjeruju u Boga što god on bio, pretpostavlja se dobro, imaju soli u glavi
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:11   #17
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
ljudi koju vjeruju u Boga se dobro imaju soli u glavi
hoćeš reć da oni koji ne vjeruju nemaju?? i kakve veze sol ima sa pameću... rađe ja imam svoj mozak nego sol
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:23   #18
sol nagriza mozak
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:30   #19
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
sol nagriza mozak
kaj ti je , w4ever , uglavnom dobro je imati postavljene neke stvari u životu , bijelo je bijelo, crno je crno, a vrag je vrag
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:32   #20
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
hoćeš reć da oni koji ne vjeruju nemaju?? i kakve veze sol ima sa pameću... rađe ja imam svoj mozak nego sol
pa ne ja recimo zavidim ateistima jer u ništa ne vjeruju , ni u Boga ni u Vraga
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.