Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 09:17   #21
Vidiš, ja zavidim vjernicima na njihovoj zatupljenosti. Glupima, retardiranima i općenito nesvjesnima okoline su i svijet i život daleko jednostavniji. Bog je super fora za ne suočiti se s vlastitim neuspjesima. Za sve kaj ti ne uspije - "božja volja". Sve kaj nemreš objasnit je "sotona postavio da testira moju vjeru". Zavidim vam na sposobnosti zabijanja glave u pijesak. Brijem da bi i meni svijet bio daleko ljepši da to mogu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.05.2008., 09:56   #22
Quote:
Asmodeus666 kaže: Pogledaj post
Luciferovo ime znači svjetlonoša ili onaj koji vodi k svjetlu. Jedan od sedmorice arhanđela, najmoćniji među njima, pobunio se protiv boga i zbog toga bi zbačen iz raja. Ali ako proučimo njegovo ime svjetlonoša ili onaj koji vodi k svjetlu to se moralo dogoditi. Jer ako nema vraga ili nekog '''zlog'' boga, što će nam onda ovaj ''dobri''? Mora postojati ravnoteža. A Lucifer na neki način pokazuje put do Svjetla, tj. boga. O njegovoj moći tj. moći jednakoj bogu govori dio Biblije koji kazuje da je Isus skoro izgubio mentalnu borbu protiv Lucifera.
Bog je svemoćan, a Lucifer neuništiv. Prokleti paradox bi se dogodio kada bi se ta dva entiteta sukobili. Stoga je bog morao izbaciti Lucifera iz raja i predati mu jedan svijet, tj. Zemaljsko kraljevstvo.
Oprostite na nekonzistentnosti u pisanju, jer pišem po sjećanju. Imao sam nekada u glavi čitav esej na temu Lucifera, ali ga, nažalost, nisam zapisao.
ovo je baš zanimljivo!!! to s mentalnom borbom!! ak se sjetiš još nečeg napiši...
al ja sam negdje čula da je razlika između ljudi i anđela ta što su ljudi dobili slobodu izbora il tak nešt, slobodnu volju, a anđeli nisu!?
pa mi se to sad ne uklapa u cijelu priču!? i zar nije po toj priči bog stvorio sve, uključujući i te anđele...kako je onda jedan od njegovih stvorova postao tako snažan skoro jači od njega!? i mislim zašto bi on morao biti zao jer nije želio biti pod nečijom vladavinom!!
znate ono kak se kaže...povijest pišu pobjednici!! ako je bog pobjedio u toj borbi onda je logično da mi sad slušamo tako jednostrane, crno-bijele priče o vragu kao lošem i bogu kao dobrom!!
ne znam kako ostale religije, bilo bi dobro ak netko zna da mi pojasni, kršćanstvo ima vraga da održava tu ravnotežu...koja možda uopće nije potrebna, tj. koja je možda i štetna, možda bi nam bilo puno bolje da se njih dvoje nisu nikada posvađali, možda bi nam bilo super!! čak i vjerujem da bi!!
ali što je sa ostalim religijama, tko kod njih održava ravnotežu?!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:14   #23
Quote:
car kaže: Pogledaj post
lucifer nije bio samo pohlepan on je izdao Boga i krenuo u rat protiv njega sa 1/3 anđela ali je bog bio pre jak za njih te ih je sve stjero na zemlju
i ovo mi uopće ne ide u glavu!! bog je njih stjerao na zemlju među svoju djecu iliti nas! zašto!?! da nama zagorčavaju život!?! tj. prvo je njih stjerao jel, pa nas stvorio!?! pa ja da rodim bebu ne bi ju sigurno stavila u košaru sa zmijom i gledala što će se desiti, a di sam ja od mudrosti i dobrote božje!!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:56   #24
Super tema jer ne dira toliko religiju koliko mitoloske dogadaje koji se spominju ali ih je jako malo ljudi svjesno

Ako tko zna vise nek napise
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 11:35   #25
i da, postoje teorije da lucifer i sotona nisu jedno te isto!?! ha!!! fantastično!!!
a ima i ona da su isus i lucifer braća (sad bi me vatikan na lomaču stavio da ovo pročitaju)
pa onda ona da je lucifer protjeran jer je najviše od sviju volio...štoviše obožavao boga!!!
i onda kad je bog stvorio ljude tražio je od anđela da se klanjaju njegovorm najsavršenijem stvorenju, a lucifer je toliko volio boga da se nije mogao natjerat na klanjanje bilo kome/čemu drugome, i onda ga je bog protjerao zbog neposluha (iz ljubavi)!! haha!! to me na neku sapunicu asocira!!
al dobro šta ja znam...
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 23:16   #26
Lucifer=/=Sotona i gotovo.
A ako je Lucifer=Isus onda je Lucifer=Bog
Lucifer je protjeran iz ponosa jer nije htio biti sluga nikome.
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Asmodeus666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 09:16   #27
pa to je samo jedna teorija!! ima ih koliko god hoćeš!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:46   #28
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
ovo je baš zanimljivo!!! to s mentalnom borbom!! ak se sjetiš još nečeg napiši...
al ja sam negdje čula da je razlika između ljudi i anđela ta što su ljudi dobili slobodu izbora il tak nešt, slobodnu volju, a anđeli nisu!?
pa mi se to sad ne uklapa u cijelu priču!? i zar nije po toj priči bog stvorio sve, uključujući i te anđele...kako je onda jedan od njegovih stvorova postao tako snažan skoro jači od njega!? i mislim zašto bi on morao biti zao jer nije želio biti pod nečijom vladavinom!!
Asmodeus ti je lijepo objasnio, zašto sad banaliziraš?
I jedan i drugi su ravnopravni jer preko jednog dolazimo do onog drugog. Zbog jednog (nazovimo ga Luciferom) i težiš ovom drugom. Da nema jednog, ne bi ni znala vrijednost ovog drugog.
I jedan i drugi predstavljaju krajnost, a preko tih krajnosti dolaziš do mudrosti - ravnoteže.
Čista fizika.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 11:46   #29
Lucifer=Prometej

Prometej (grč. Προμηθεύς, Prometheús) u grčkoj mitologiji sin je Titana Japeta i Okeanide Klimene, Atlantov, Epimetejev i Menetijev brat; bog koji je ljudima dao vatru.

Lucifer=Prometej=Bog

Prometej i njegov brat Epimetej zalutali su u grčku pokrajinu Bitiju gdje su pravili glinene figure. Atena je uzela figure i udahnula im život. Tako su Prometejeve figure postale ljudi, a Epimetejeve životinje.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 11:48   #30
šta kaže google

Quote:
Prometej - heroj ili Lucifer?





Lik Prometeja, titana iz grčke mitologije, često se smatra simbolom nepokorene slobode i paradigmom tehnološkog napretka. Prema njegovu imenu nazvan je kemijski element prometij, prirodni satelit Saturna Prometej, ovjekovječen je u mnogim literarnim, likovnim i glazbenim interpretacijama... Zbog svoje pobune protiv bogova, kojima je ukrao vatru kako bi je podario ljudima, smatra se predvodnikom na putu iz mraka, dobročiniteljem čovječanstva, lučonošom napretka...

Goetheovo »obraćenje«

Međutim, pažljivijim pregledom različite literature njegov status utjelovljene hrabrosti i požrtvovnosti vrlo je upitan i kontradiktoran. U pjesmi »Prometheus« Goethe prikazuje Prometeja kao hrabrog buntovnika (»Pod suncem ne znam ičega bjednijeg od vas, bozi!«), simbolom novovjekovne ljudske težnje za autonomijom i stvaralačkom slobodom, kakva je bila svojstvena mladim naraštajima borbenog prosvjetiteljstva. Ipak, u drugim svojim djelima (»Pandora«, »Grenzen der Menschheit«, »Der Zauberlehrling«) Goethe »ispravlja« neumjereni optimizam napretka i upozorava na nepromišljenu igru s prirodnim silama. U pjesmi »Granice čovječanstva« preispituje vrijednost ljudskoga i Prometejeva otpora prema autoritetima: »Jer s bogovima nek se ne mjeri nijedan čovjek.« Komentirajući pjesmu »Čarobnjakov šegrt« u knjizi »Na prekretnici milenija« (Izdavačka kuća Prometej!) Ivan Supek upozorava: »Goethe ipak priziva čarobnjaka koji će poništiti potop, no tko bi danas zaustavio igru političara i znatiželjnika? Više nema onoga dobrog duha, a gospodari Zemlje zabavljaju se dalje na vulkanima iako je očito da će sve zatrti.«

U vrijeme prve industrijske revolucije pojavljuje se roman »Frankenstein, or The Modern Prometheus« (1818) engleske književnice Mary Shelley. U toj alegorijskoj priči, napisanoj u vrijeme velikih znanstvenih otkrića, Shelley kritički promišlja odgovornost u upotrebi tehnoloških dostignuća, a modernog Prometeja, čudovišta koje se pobunilo protiv svojeg stvoritelja, predstavlja kao Frankensteina. To je djelo svojevrsna najava nadolaska novih »lučonoša napretka« koji umjesto Prometejeve baklje nose u rukama rekombinantnu DNK!

Prometej - titan pohlepe

Prema Prometejevu činu »dobročinstva« za ljude posebno je kritičan Ivan Illich, koji krađu vatre smatra neizmjernom drskošću i pohlepom za moćima: »Vođen pleoneksijom, ili krajnom pohlepom, Prometej je prekršio granice ljudskog roda. Neizmjernom drskosti, donio je vatru s nebesa, a tako i prokletstvo sebi. Bio je okovan na stijenu, orao se hranio njegovom jetrom, a okrutni bogovi iscjeljenja održavali su ga na životu obnavljajući mu jetru svake noći. Susret Prometeja s Nemesis je besmrtan podsjetnik na neizbježnost kozmičke odmazde.« Illich pritom podsjeća da je narušena ekološka ravnoteža prirode (uništavanje ozonskoga omotača, globalni poremećaj klime, biotehnološke manipulacije genima) upravo posljedica našega prometejskog grijeha. U korizmeno-uskrsnoj poslanici kardinala Franje Kuharića (1985) stoji: »Tehnička moć može u čovjeku stvarati prometejsko raspoloženje da je čovjek sam sebi dosta i zato se ponosi svojim strojevima... Kažu da je Prometej simbol čovjekove pobune protiv Boga. Međutim, taj Prometej može se pretvoriti u strašnog ubojicu čovjeka.«

Mnogi, dakle, u Prometeju ne vide heroja koji je ljudima otvorio nove prostore slobode i napretka, već, naprotiv, otkrivaju zmiju ili Sotonu. Dar vatre možda nije »blagoslov«, već prokletstvo ili podvala koja se u grčkoj mitologiji sakriva u Pandorinoj kutiji. Moć vatre odgovara zamamljivim plodovima sa stabla spoznaje dobra i zla u edenskom vrtu. Tako lučonoša Prometej postaje Lucifer! Razmišljanje o kažnjenom i okovanom Prometeju komplementarno je biblijskom prikazu istjerivanja iz raja. Palog čovjeka predstavlja Adam, dok Prometej odgovara - zmiji.

U svom djelu »Čovjek i tehnika« Oswald Spengler, poznat po svojem kritičnom promišljanju vrijednosti tehnike i napretka, također otkriva te usporedbe i upozorava: »Uz Prometejevu drskost, koji doseže nebo da bi božanske moći podredio čovjeku, ide i pad. I što će nam onda brbljanje o vječnim tekovinama čovječanstva?«

Sva ta drugačija tumačenja Prometejeve uloge u ljudskom napretku i slobodi upozoravaju na potrebu korekcije opsjednutosti razvojem i tehnologijom. Vrijednost tehnološkog razvoja upitna je upravo kao i prometejski čin.

Glas Koncila, broj 24 (1668), 11.6.2006.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:14   #31
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
Asmodeus ti je lijepo objasnio, zašto sad banaliziraš?
I jedan i drugi su ravnopravni jer preko jednog dolazimo do onog drugog. Zbog jednog (nazovimo ga Luciferom) i težiš ovom drugom. Da nema jednog, ne bi ni znala vrijednost ovog drugog.
I jedan i drugi predstavljaju krajnost, a preko tih krajnosti dolaziš do mudrosti - ravnoteže.
Čista fizika.
pa tko banalizira!?!
asmodeus nije objasnio....tj. predložio teoriju nastanka lucifera...niti je opovrgnuo tezu da je bog stvorio lucifera kao jednog od anđela u kojem slučaju nikako ne može biti ravnopravan s isusom!!!da vam pojasnim, ako nisam bila dovoljno jasna, kada pričam o ovome sada mislim isključivo na kršćansku dogmu!! znači osvrćem se na ono što biblija kaže o svemu tome, kako je bog stvorio anđele i onda je jedan od njih...bla,bla,bla...
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:22   #32
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
pa tko banalizira!?!
znači osvrćem se na ono što biblija kaže o svemu tome, kako je bog stvorio anđele i onda je jedan od njih...bla,bla,bla...
dobro, onda lijepo reci - što biblija kaže o stvaranju?
kako je sve nastalo? iz čega je sve nastalo? što je uopće bog? je li bog neki dedica s bradom koji sjedi na oblaku okružen anđelima ili je to nešto drugo? je li lucifer neki tamo zločesti komad s kozjim papcima i vilama ili je to nešto drugo? jesu li bog i lucifer nekakva bića ili nešto drugo? jesu li oni dvije strane iste medalje ili? mogu li oni utjecati na naše živote ili postoje neosobno, samo kao život?
i još nešto, ako tražiš odgovor na svoje pitanje isključivo u okvirima dogme (banaliziraš) jedne vjere, onda nećeš dobiti bog zna kakav odgovor.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 02:54   #33
pa netko je to već rekao za ovu temu...nismo se razumili...ne tražim ja nikakve odgovre...ili neki smisao života.., nego me samo zainteresirala ta spika o luciferu čisto kao još jedna od puno priča i mislila sam da se uhvatimo toga i pričamo o tome...isključivo s te strane...dakle da na to gledamo kao na priču koja tako ide...i da malo čavrljamo o tome koliko ima smisla...
a sigurno ne o tome jel to istina ili što je istina...ili tako neko BANALIZIRANJE!!
kad ti se već tako sviđa ta riječ!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:58   #34
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Da nema Lucifera i pakla, kaj misliš otkuda bi Crkva navlačila sve te pare? Škvadra im plaća da ih zaštite od vraga, jednako kao što plaćaju svoje vlade da ih zaštite od terorizma. Najveća fora u svemu ovome je što su i jedno i drugo umjetno stvoreni problemi. Stvoreni samo zato da bi se na njih nudilo (i naplaćivalo) rješenje. Najveća fora ikad.
u potpunosti se s ovime slazem....sve je to fasada....fakin sranja drze ljude u nepotrebnoj opasnosti.....
Hazarder! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:21   #35
Quote:
car kaže: Pogledaj post
lucifer nije bio samo pohlepan on je izdao Boga i krenuo u rat protiv njega sa 1/3 anđela ali je bog bio pre jak za njih te ih je sve stjero na zemlju
Paradoskalno da je Lucifer moćniji kao vladar pakla nego desna ruka Boga...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:22   #36
Citala sam malo o sotonizmu nekad davno,i oni vjeruju u lux fera-lucifera kao mitolosko bice-najcesci oblik je jarac(ako se ne varam)kao nekakvu prirodnu silu,a ne kao loseg andela,protjeranog andela
kako je napisano u bibliji,jer vjeruju da ako bi to priznavali
da bi priznali i boga.
Ne mogu se vise niceg sjetiti..starim
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:24   #37
1. lekcija iz psihijatrije: sve je danas
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:10   #38
Sotona = NEZNANJE

To je sotona, sve ostalo je MITOLOGIJA, koju ljudi itekako vole. Da nema toga, kako bi opravdali svoju LJENOST (moderna riječ za to: SUDBINA).

Večina ne voli misliti, više vole da Institucija za njih to odradi, tako da oni imaju što manje za misliti!

Druge Sotone od NEZANJA nema!
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:18   #39
Quote:
erika85 kaže:
kad je bio tako blizu bogu i sam je poželio to sve što on ima...il tak nešt!!I aj dobro pogriješio je, nitko nije savršen, ali ga je onda ''milostivi bog, koji prašta'' prognao iz raja ono obilježio kao najgore najcrnje...što je rezultiralo tim strašnim stvorenjem, potpunom suprotnosti boga!! U biti je jadan lucifer samo povrijeđeno dijete kojega je roditelj odbacio jer je pogriješio! nikome nije palo na pamet da je možda imao teško djetinjstvo!!
Al ne ozbiljno bilo bi fora da dođe neki super-ultra-napredni svećenik i kaže da će pomiriti boga i vraga, kao ono obiteljska terapija!! Ja mislim da bi to bilo izvedivo!! Pametniji popušta!!
Ha da nema vraga...čime bi nas onda kršćanstvo ucjenjivalo!!!
A možda je ovome ipak mjesto pod religijama!!!
kao prvo lucfer se odjelio od boga, jer mu nije želio služiti kad je vidio da sma može osnovati neštvo svoje. bog ga nije otjero, jer svako od nas ima pravo na izbor, lucifer je odabrao da ne želi služit bogu. i nije osnovo religiju zato jer je bio ljut na boga, kao neshvaćeno djete, nego zbog oholosti. i nikakav super svećenik nebi mogao "pomirit" boga i lucifera, jer sam bog djeluje preko svečenika
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:20   #40
pa nisam mislila da netko od njih dvojice djeluje preko svećenika, već da on kao živo biće slobodne volje djelujem sam!!
al sad u biti niš ne znam, jel itko od vas zna kako točno pričica iz biblije ide o tome! jel ga bog protjero ili je sam otišao!?!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.