Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 23:29   #581


Što misite da li bi dobro izgledalo kada bih na ovu boju kose (koja je farbana obviously ) stavila ovakav preljev:
http://www.palette.com.hr/nasi-prioz...srednje-smeda/
I da li bi se u potpunosti ispralo?
__________________
Those who have a 'why' to live, can bear with almost any 'how'.
- V. Frankl
ToxiclyStronger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:17   #582
Imam svijetlu kosu sa svijetlim i nekim tamnijim pramenovima. Uglavnom sam se farbala Keune 1517, ali samo ako blansiram izrastak dobijem boju koja nema zute primjese. Sad sam po prvi put kontala staviti ovaj preliv za kosu, pa me zanima ako stavim farbu 1517 da li i u prelivu mora ici omjer farba:hidrogen 1:2?
Inspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:10   #583
Quote:
Inspiracija kaže: Pogledaj post
Imam svijetlu kosu sa svijetlim i nekim tamnijim pramenovima. Uglavnom sam se farbala Keune 1517, ali samo ako blansiram izrastak dobijem boju koja nema zute primjese. Sad sam po prvi put kontala staviti ovaj preliv za kosu, pa me zanima ako stavim farbu 1517 da li i u prelivu mora ici omjer farba:hidrogen 1:2?

mislim da ne
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:04   #584
trebaju li se preljevi stavljati na suhu ili na mokru kosu?
Lavender Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:22   #585
preljevi idu na mokru kosu
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:28   #586
Jedno pitanje - kakvo je vaše iskustvo sa postojanosti preljeva? Zadnja tri odlaska frizeru sam svaki put na pramenove (blajh i nekakva sivo plava u kombinaciji) dobila preljev (sivi) koji se isprao skroz nakon svega 3 pranja. Da li je to normalno/očekivano ili su ti preljevi s kojima radi totalni šrot? Jer ispada da platiš za nešto što ne drži uopće i kosa nakon 3 pranja uopće ne izgleda onako kako bi trebala, odnosno onakva kakva je bila kad sam izašla iz salona. Malo me to nervira...

I ako mi možete preporučiti neki preljev koji bi bio sivi-sivi, znači da ide na plavu kosu i da ju zasivi, da nema nikakav zlatno-topli odsjaj nego da je baš sivi.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...

Zadnje uređivanje pljuc123 : 03.05.2011. at 09:40.
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:22   #587
Casting jel to preljev ili farba?
I jel ga itko koristio?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:30   #588
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Casting jel to preljev ili farba?
I jel ga itko koristio?
nešto između

preljevi imaju oznaku 1, boje 3, a casting 2 dakle polu trajna boja
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:34   #589
Quote:
amanda 1983 kaže: Pogledaj post
nešto između

preljevi imaju oznaku 1, boje 3, a casting 2 dakle polu trajna boja
Pa jel može onda savjet što da koristim, pošto puštam kosu farba je možda prejaka a opet imam par sjedih, jel onda možda casting najbolje rješenje?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:00   #590
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Pa jel može onda savjet što da koristim, pošto puštam kosu farba je možda prejaka a opet imam par sjedih, jel onda možda casting najbolje rješenje?
casting ti se relativno brzo ispire a i nisam sigurna koliko će ti sijede pokrit, pa ne znam koliko to ima smisla.
piše na kutiji od castinga da pokriva 50% sijede.

možda najbolje da se obojaš pravom bojom

neman sijede pa...
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:07   #591
i nisam baš primjetila da je casting blag prema kosi, nakon keune mi bude ista kao i prije bojanja a casting mi je isuši, pa sad budi pametan...
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:54   #592
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje - kakvo je vaše iskustvo sa postojanosti preljeva? Zadnja tri odlaska frizeru sam svaki put na pramenove (blajh i nekakva sivo plava u kombinaciji) dobila preljev (sivi) koji se isprao skroz nakon svega 3 pranja. Da li je to normalno/očekivano ili su ti preljevi s kojima radi totalni šrot? Jer ispada da platiš za nešto što ne drži uopće i kosa nakon 3 pranja uopće ne izgleda onako kako bi trebala, odnosno onakva kakva je bila kad sam izašla iz salona. Malo me to nervira...

I ako mi možete preporučiti neki preljev koji bi bio sivi-sivi, znači da ide na plavu kosu i da ju zasivi, da nema nikakav zlatno-topli odsjaj nego da je baš sivi.


svima nam preljevi drže do 3 pranja bez obzira da li ih radimo sami doma ili nam stavljaju u frizeraju
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:47   #593
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
svima nam preljevi drže do 3 pranja bez obzira da li ih radimo sami doma ili nam stavljaju u frizeraju
Pa to je skroz bezveze...
Može onda neka preporuka za sivi preljev za plavu kosu kojeg si mogu staviti sama, da ne plaćam svaki put sto novaca ako idem samo na preljev kod frizera. Jer naravno da uz preljev uračunaju i frizuru/feniranje, a to znam i sama.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:28   #594
Ako hoćeš malo izdržljiviji preljev, probaj one polutrajne boje bez amonijaka, tipa Casting Creme. Te boje traju obično do 28 - 30 pranja, ispiru se znači, ali sporije od običnog preljeva. A možeš i sama svoj preljev napraviti sa bojom za kosu. Znači kupiš boju, smućkaš ju normalno, samo dodaš unutra još regenerator ili šampon. Primit će bolje od običnog preljeva, ali će se isto isprat nakon nekog vremena.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:20   #595
Da li sa keune 1517 mogu napraviti preljev koji bi mojoj srednje plavoj trenutno kenjkavo žutoj dao pepeljasti odsjaj i ako da kako?
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 00:42   #596
ja uvijek koristim ono čudo od preljeva iz DM-a (mislim da je palette), boja mahagonij, a kako je moja prirodna kosa smeđa i kažu pomalo crvenkasta, traje mi i do 2 mjeseca
dast1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 09:51   #597
Kupila ja ipa Casting i to 2 boje pa ću miješati, nego jel mi netko zna objasiti te brojeve npr 323 ili 600 na Castingu, dok na nekim drugim bojama postoje 3 ili 5, dakle samo 1 znamenka?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 18:48   #598
323 je poput oznake 6.23, a 600 je čista šestica, 6.0, dakle neka srednje svijetlosmeđa... koje nijanse miješaš?
ja miješala 724 i 623 i ispala tamnotamnosmeđa kao da sam se farbala npr. 4-kom. ajd, posvijetlilo je i ispralo se nakon tjedan, tjedan i pol, a tek sad je u biti kosa nijanse koje je trebala ispasti (a prošla su 3 i pol tjedna).

Dast - dva mjeseca? jednom u životu sam stavila to čudo i ispralo se nakon ne 3 do 6, nego nakon jednog pranja posve.
aibreann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 09:34   #599
Baš te dakle 323 i 600, to je crna čokolada i tamno plava...prije sam takve miješala ali farbe tako da mi ublaži tu tamnu jer od trojke sam crna doslovno, a želim čokoladu...tamno plavu stavljam da ubijem crveni odsjaj

Nemam pojma iskreno, nadam se da nisam zeznula sa ovom 323, ali ajde ispire se pa...

Nego ja imam dugu kosu a već se dugo farbam i imam fleke po kosi, svjetlije i tamnije, kak da to ''ubijem''? Da kupim par tih castinga i kosu dobro nasaftam?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''

Zadnje uređivanje V element : 10.05.2011. at 09:39.
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 14:01   #600
Revlon nutri color creme

Jel koja ikada ovo isprobala?

To je maska/preljev,evo šta piše o tome:

A great way to give your colour a lift between salon visits, with rich ingredients and a subtle fragrance, Nutri Color revives and refreshes your colour in just three minutes.
Rediscover the blonde you want to be, the vibrant copper red head turner or the sultry rich brunette. Revlon have a shade to suit any hair colour and the deep conditioning treatment will leave your hair moisturised and smooth, with a mirror like shine.

Contains no ammonia or peroxide and the acid pH respects your hair's integrity.

An instant hair colour combined with a nourishing treatment.
Colour treatment, specially designed for coloured hair

1 bottle will provide 12 - 15 applications

To revive, brighten, refresh, accentuate, correct, tone, neutralise all colour treated hair as a salon service and at home. 3 in 1 formula: colour - softness - shine

On the colour side:
• Benefits of ionic technology
• Concentrate of ionic pigments
• Instant electrostatic interaction with the coloured hair fibre
• Powerful instant colour
• Smoothing, antistatic effect.

Pump dispenser: 250ml for salon or home use
Ready to use
Acid pH: 4.5 to 5
Timing: 3 minutes
Dosage: 6 pumps for short hair, 9 for mid-length, 12 for longer hair...more if you need, but never less.

On the soft side
• High performance of fruit acids (AHA)
• Restores and maintains moisture
• Nourishing, softening and detangling properties without weighing hair down.
• No ammonia, no peroxide for a total respect of hair's integrity

On the shiny side
• Efficiency of cosmetic agents
• Smoothing and polishing of the cuticle (ionic)
• Light reflection for high shine.

A familiar numbering system
International and known to the professional hairdressers, it indicated very precisely the level and tone of each shade. Eg:

1003 Very lightest blonde (10), gold (3), (0) before the tone=soft
734 Blonde (7), gold (3), copper (4)
500 Mahogany (5), double intensity (00)
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.