Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 20:37   #61
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Jao ljudi... NEMOJTE davati pse u šinteraje.

Nije to riješenje ničeg. Što mislite što će sad biti s tim bolesnim psom...? Doći će Teta Jadranka pa dati šinteraju 10 000 kn da ga liječe i udome...? Ako je neka teška zarazna bolest, odgovorni šinteri će psa eutanazirati odmah jer VHS-ovi sredstva i uvijete za liječenje npr. parva najčešće nemaju (ili ne daju), a 1 pasji život, realno, ne vrijedi 10-20-50...? pasjih života koje može ugroziti zarazom.

Ako ste zabrinuti, smjestite psa sami negdje, izliječite ga i udomljujte. Nije teško. Potražite pomoć od udruga. Ili se bar informirajte kakav je šinteraj u koji ga dajete, liječe li pse, udomljuju li pse, imaju li kakvu suradnju s aktivnim volonterima...

A, brutalno iskreno, kao volonter koji radi s šinterajem (Ličkim) ne cijenim baš kad netko lijepo preda psa šinterima, miran jer ćemo ja i ostali volonteri trošiti svoje vrijeme, svoj novac i svoj angažman da psa šetamo, s tim psom eventualno radimo, fotkamo, oglašavamo, gnjavimo veterinare da ga liječe, žicamo lovu da platimo čip i cjepivo i liječenje, te ga na kraju i udomimo prije eutanazije. Prepustite naš angažman i naš novac psima koji nemaju nikog osim šintera, ako ste dobra duša odradite svoj dio i ostavite šintere na miru - oni i mi imamo na brizi puno pasa koji nemaju - vas.
Ni sama ne bih ovo bolje sročila.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 02:05   #62
Ovi psi su pretpostavljam mokri od šmrkova kojima peru njihove boksove, zar ne?
ne znam jeste uspjeli koga spasiti i kada je rok za eutanaziju?
SHEPARDS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:27   #63
haloooo !!?

sve moguće udruge zvane, nemogu/ ne žele pomoći.... samo na području zg-a rade, suza obavještena,rekli mi da nikako nemog pomoći....zvala veterinarsku stanicu grada velike gorice, definitivno zadnji put da imam s njima posla, pa to su idioti...ništa od toga.... imam 2 psa, mačku, kakadua, ja bi ih sve sa ceste uzela doma, ali negdje mora biti granica... da je kuja bez razmišljanja bi ju uzela, ali ja sam trenutno bez auta a psu nije bilo dobro par dana, pa više nisam znala kaj da napravim... na kraju je pas doslovno se dignuo iz mrtvih, počeo jesti, piti i šetat okolo..ali su došli po njega.....

što se tiče tog "šinteraja" uvjeti su kolko tolko dobri, veterinar je ok, ali ću definitivno otić da pogledam sve to skupa......
pegazus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:40   #64
Quote:
SHEPARDS kaže: Pogledaj post
Ovi psi su pretpostavljam mokri od šmrkova kojima peru njihove boksove, zar ne?
ne znam jeste uspjeli koga spasiti i kada je rok za eutanaziju?
ono je bilo slikano na kisi, ima skroz ok fotki na facebook stranici

pegazus ako hoces psu pomoc odi tam, poslikaj ga sto bolje i osobno preuzmi udomljavanje, tj kad nadjes nekog ok dogovori da se pas odveze
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:30   #65
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
pegazus ako hoces psu pomoc odi tam, poslikaj ga sto bolje i osobno preuzmi udomljavanje, tj kad nadjes nekog ok dogovori da se pas odveze
Odlična ideja! Stavi ga ovdje, na Njuškalo obavezno, i daj svoje kontakte a ne njihove!
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:44   #66
pas je vraćen vlasniku...... bio je čipiran pa su našli gazdu.... ( u šinteraju mi nesmiju dat podatke... pa sad eto nadam se da je sve u redu..... žao mi je kaj sam ih uopće zvala... da mu nije bilo loše sve bi se drugačije završilo....(
pegazus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 14:24   #67
Važno da je dobro završilo!

Sorry što smo te malo "izbili"...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 14:27   #68
Valjda je dobro završilo
šinteraju ne smiju davati podatke o vlasniku?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 14:34   #69
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Valjda je dobro završilo
šinteraju ne smiju davati podatke o vlasniku?
Jao taj size 1... Problem je u padežu, šinterajI ne smiju davati podatke o vlasniku i to je točno.

Naime, podaci o vlasniku do kojih se dolazi na osnovu broja čipa su tajni i do njih imaju pravo doći samo veterinari odnosno osobe ovlaštene za pristup bazi (dakle, koje imaju username i password). Te osobe nisu ovlaštene podatke o vlasniku davati trećoj osobi, te su u slučaju takvog ponašanja podložni tužbi za povredu privatnosti.
Izlagati se ovom tipu tužbe da bi nama, volonterima, kao i ljudima koji pronađu pse, srce bilo "na mjestu" doista je previše za očekivati od osoblja šinteraja.

I ja se nadam da je sve dobro završilo. U svakom je slučaju bolje da nalaznik sam psa odvede na očitanje čipa te provjeri da je to učinjeno, učinjeno stručno, te da pas doista ima čip.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:11   #70
Ovi štenci se nalaze u šinteraju i imaju rok do 12.03.

https://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post32081086














__________________
Love me,love my dog :)

Zadnje uređivanje lajkan : 01.03.2011. at 23:29.
lajkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:13   #71
imam negdi ja broj, moram potrazit
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 00:51   #72
evo broj za upite:

095 8300 814
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:07   #73
jel netko zna jesu li ovi malci stvarno tamo?
vilimili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:19   #74
nitko da nazove i pita
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:37   #75
ja molim privremeni smjestaj za ovog uplasenog peseka, zelim ga izvadit od tamo

__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:18   #76
Ako mi želi netko pomoći oko udomljavanja ovih i drugih psa iz Cerja neka mi se javi na 099/7579-305!
saptalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:22   #77
Quote:
saptalica kaže: Pogledaj post
Ako mi želi netko pomoći oko udomljavanja ovih i drugih psa iz Cerja neka mi se javi na 099/7579-305!
ocu ja, nadam se da zivis malo blize tam nego ja
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:28   #78
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
ja molim privremeni smjestaj za ovog uplasenog peseka, zelim ga izvadit od tamo

a otkud si skinula fotku da je ovaj pesek tamo?
na fotkama na face-u ga nema
https://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&p=32116875
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:08   #79
twistdrum, ovaj link koji ti imaš je od otvorene grupe. Postoji i stranica tog skloništa ali da bi je vidjela trebaš tražiti zahtjev.. i na stranici je taj pas kojeg Asin hoće iščupati van. Meni još uvijek nije najjasnije zašto nema fotki od "turopoljskih štenaca" i zašto je na grupi objavljeno da su udomljeni
I da li je netko uopče siguran da se ti štenci još uvijek nalaze u šinteraju i imaju rok?
__________________
UDOMLJAVANJE zašto sve ovo radimo
Ejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:13   #80
Quote:
Ejja kaže: Pogledaj post
twistdrum, ovaj link koji ti imaš je od otvorene grupe. Postoji i stranica tog skloništa ali da bi je vidjela trebaš tražiti zahtjev.. i na stranici je taj pas kojeg Asin hoće iščupati van. Meni još uvijek nije najjasnije zašto nema fotki od "turopoljskih štenaca" i zašto je na grupi objavljeno da su udomljeni
I da li je netko uopče siguran da se ti štenci još uvijek nalaze u šinteraju i imaju rok?
i taj link sam "pokupila" tu, na šapi na nekoj temi, vjerojatno o štencima. I za to sam trebala tražiti zahtjev kao i za sve ostalo na face-u no, imaš link stranice? I ima li kaj tamo, normalnijeg? Mislim u stavu skloništa? I to je sklonište ili šinteraj?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.