Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 16:29   #41
evo još par slika. 2 se više ne otvaraju.









u prethodnom postu molim pomoć za kastraciju zadnje nekastrirane mace iz dvorišta, 200 kn. račun će biti stavljen, slika ožiljka, ako bude dala.

Zadnje uređivanje lily0 : 02.10.2014. at 16:34.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:57   #42
javila se jedna forumašica koja je u travnju prošle godine našla crnu micu s malima kod zagrebačke, što je blizu lokacije ovih, autom časkom. i veli da su jako slične po svemu. pa stavljam još par slika male crne. ja sam slikala krajem 2012, tad je imala 6-8 mjeseci, što znači da je u travnju 2013 mogla biti skotna s malima. malce je vidjela samo jednom i nisu se dali uloviti, a mamicu su neko vrijeme hranili pa uzeli sebi. ima leukemiju. inače su sve iz tog dvorišta zdrave, vidi se po njima, osim te nekastrirane prve mamice koja je stalno boležljiva, veli tip. mislim da često kašlje. naravno, prije kastracije će biti pregledana i liječena, ako treba.

jedini problem, čak i ako skupim, a uvijek sam optimist za tako važne stvari, nemam mjesto za oporavak. u kupaoni, jako maloj je mačić sa šugarcima, a u kuhinji pesica dambo s demodexom. ali smislit ću nešto za oporavak. možda odem na selo, tamo imam mjesta. ako ništa drugo ne iskrsne za oporavak. evo slikica male crne jadnice.










prva mamica koju još treba kastrirati je ona mrgudna koja sjedi na zidiću, tigrica.

grozni su ti ljudi. na selu nisam kastrirala macu susjedu, ima novaca za to, a ne mogu se ni ubiti ni toliko skupiti. i pitam ga poslije za tu macu i veli on da je je dao jednom čovjeku. odmah sam znala da laže i naivno sam mislila da ju je iskipao. da bih tek nedavno saznala da ju je kreten dao ubiti. a zahvaljujući mojim agitacijama, edukacijama, a mislim da naročitu člancima u novinama o pronađenim ubijenim mačićima i prijavama, već je jedan susjed pljunuo za kasraciju svoje mace. to je tamo revolucija. jednu sam kastrirala besplatno, siromašnoj susjedi, kastrirane su 2 kuje istog vlasnika i jedna pas. sve su sami platili. ostali i dalje utapaju. u gradu su puno humaniji pa bacaju po cesti. da sam stigla dovršiti ovo dvorište s kastracijama, mala crna bi još bila tamo, a ne tko zna gdje i kako. sve radim sama i jednostavno ne stignem. tad sam u stanu imala 5 pasa od kojih je paša vrijedio za 5 pasa. i poslije uvijek mislim trebala sam se više potruditi, zašto nisam.

pomozite da se to više ne događa, pliz! potrebno je skupiti samo 200 kn. pa 200 po 200 i sve manje mačića po cesti. dajte ljudi, pliz! pamtim zlatna vremena kad se moglo skupiti 900 kn za mjesečni smještaj, a za kastracije je bilo najlakše. jer je najbitnije.

Zadnje uređivanje lily0 : 03.10.2014. at 11:20.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:36   #43
srela sam danas susjeda. veli da se zadnja maca za kastraciju okotila i da su 3 preslatka mačića. tek su se odvojili od sise. ići ću ih poslikati za oglas, zamolila sam ga da ih ne baca po cesti. rekao je da neće. uglavnom, novac za kastraciju momentalno imam i da imam prostora za oporavak, išla bi odmah. ali u kupaoni je mamica druge susjede i njen sin buco, u kuhinji dambo s demodexom i nemam mjesta. može netko mamicu uzeti na oporavak od sterilizacije? i mačiće do udomljenja? u protivnom može ići tek kad se ovi iz kupaone izliječe od šugaraca. a kako su na ivermectinu, potrajat će. veli susjed da misli da je opet skotna. ali on to uvijek misli. mislio je i za one prve 2 pa nisu bile.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 20:25   #44
u ovom dvorištu je ostala još jedna maca, tigrica, najstarija, mama svima, za kastraciju. sad imam mjesta za oporavak, napokon su slobodne kuhinja i kupaona pa ću se sad malo posvetiti kastracijama, ako bude išlo s donacijama.

znači skuplja se 200 kn za kastraciju zadnje nekastrirane iz ovog dvorišta. račun će biti stavljen i slika reza. 2 su već kastrirane. ako možete ikako, pomozite da više nema mačića bačenih po kvartu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:37   #45
maca je dobila dobrovoljni prilog, kako piše u naslovu pm-a od bolida 74. puno puno hvala bolid74! drugi tjedan će na kastraciju. hvala ti puno bolid 74 što si pomogao da nema neželjenih mačića koji se bacaju po kvartu. mislila sam da ću opet 2 mjeseca skupljati.

akcija će se nastaviti i dalje, ima još dvorišta s nekastriranim macama po kvartu, a svi znamo koliko su kastracije važne. temu ću preimenovati i nastavljam u njoj raditi na kastracijama maca. u užem kvartu je ok, nemamo čopora jer dosta ljudi kastrira. uskoro ću morati i onu kod dobre bake, koju je ljetos našla i donijela u džepu.

i nastojat ću da idu po 2 jer mi je preskupo putovati do dubrave za po jednu macu. obično i idu po 2. ako bude dobrovoljnih priloga za to.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:58   #46
tigrica je od jučer kod mene i danas u 16 h imamo 4 kastracije. u nedjelju ju susjed nije uspio uloviti, iako ju godinama hrani pa sam se brinula dal će ju i jučer moći. jako je bila uplašena, ali smirila se nakon par sati. slike ću staviti sve odjednom, prije, poslije i račun.

inače, prava rijetkost, u ovoj temi je dominacija muških. susjed ju hrani, jedan varaždinec je uplatio za prve 2 kastracije, a bolid 74 za ovu. ne znam dal su možda i ista osoba. ajde i malo muškog angažmana. to nam fali jer uglavnom žene pomažu životinjama.

saznala sam da se koti 3put godišnje. puno je mačića okolo poostavljao, ima 6-7 godina. žao mi je da zbog previše životinja u stanu i puno teških situacija u zadnje 2,5 godine zaista nisam imala snage još i za ovu macu da ju ranije kastriram. poslije nje je na redu bakina maca.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 12:06   #47
tigrica je i dalje kod mene jer se lioječi od šugaraca. iako nema puno smisla, opet će ih vani dobiti, ali vetica je rekla da ima jaku upalu i da će jonjj ipak biti bolje. kad sam kastrirala prve 2, ima tome već dosta, nisu imale šugarce.

evo slike po dolasku. nisam imalamvremena ni snage prije staviti jer se na kastracijama ispostavilo da moja malena ima zatajenje bubrega i neko vrijeme bilo je jako teško stanje.



novih slika nemam, nije i bilo do fotkanja, a i sve bi bile slične. ona samo mirno leži i jako je dobra. plaha je dosta sa mnom, naročito zbog tretiranja ušiju, nisam ju uspjela dobiti za slikanje ožiljka.

a evo i računa, 200 kn za tigricu.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:01   #48
kao što sam rekla, u ovoj temi ću nastaviti raditi na kastracijama vanjskih maca u kvartu. ovo dvorište je za sad riješeno. dok ne narastu zadnje 3 bebe ove tigrice. ne znam kojeg su spola.

a sad je na redu bakina maca tigrica. slike još nemam, zbog maleninih bolesnih bubrega ne stižem ništa drugo, ali otići ću ju poslikati ili ću ju poslikati kad se bude kastrirala. ta je maca vrlo specifiče boje i nikad još nisam vidjela tajvu tigricu. pruge su joj puno deblje, a one tamnije su tamno tamno smeđe, tamnije nego kod drugih tigrića. ona se opet tjera, sad sam se čula s bakom i onaj žuti mačak je jadan zbog toga stalno vani. dođe samo jesti doma. da i on jadnik vani ne nastrada. a onaj crni koji je nestao je živ, došao je dvaput, ali preselio se u dvorište iz kojeg ih je baka kao male uzela.
tako da ovu malenu treba hitno kastrirati za što je opet potrebno 200 kn plus 30 kn za trošak prijevoza. jako mi je žao, ali više ne mogu sama financirati prijevoz za kastracije kao do sada, kao ni prijevoze u nove domove i odlaske po one u nevolji van zg, kao do sada, jer imam gomilu neplaćenih režija, a svaki mjesec podmirujem i ono za što donacije nisu dovoljno. opet od režija.

pa ako netko može uplatiti da se i ova maca kastrira, bilo bi super. u zadnjih par mjeseci zajedno smo kastrirali 2 mace i 3 mačka. da stignem i da se može skupiti, bilo bi ih još. ali zaista ni ovu nisam stigla, kao ni tigricu, jako dugo. pa dok mi se opet ne podogađa već neki pakao, pliz ako možete uplatiti da sredimo i ovu. pa da je jadna baka mirna a i da se malička ne muči.

evo još jednom linka s bakinim macama, a stavila sam već i malo više.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=808262

kod bake je i bunny, teško zlostavljani mačak.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=798449
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:24   #49


sa zakasnjenjem slavim. pridruzite se, kastrirajte svoje. ukljucite se u akcije kastracija donacijama, ponudama za oporavak od kastracije, kastrirajte sami u svom kvartu, dosta nas to radi. i nemojte pariti svoje mace jer je to slatko vasoj djeci. ni pse. cestitam svima kojima je ovaj dan vazan, a svima kojima nije, nadam se da ce shvatiti i da ce i njima postati vazan.

ja bih ga najradije proslavila tako da kastriram bakinu tigricu. baka je ona baka kod koje je bunny, zlostavljani macak bez oka i repa i jos maca s ceste. muskih nekastriranih i ta mlada tigrica koja se upravo tjera. nemam jos post ni fotke za to. ne stignem do bake. mozda danas. slaba sam s vremenom i psiho-fizickom energojom zbog svoje na bubrege bubane malenice. ali silno bih htjela kastirati bakinu tigricu. linkovi na bakine mace su post vise.

tigrica iz dvorista je jos kod mene. a jucer sam ju mislila vratiti, a bas pada kisa pa mi je zao. zao mi je da zbog situacije nisam stigla napraviti vise za nju, pokusati ju udomiti, naci joj smjestaj do udomljenja. to je jako dobra i mirna maca. i zadovoljna je u maloj kuhinji, uopce nije pokazivala zelju da ide van. ne bulji ceznutljivo kroz prozor ni slicno.

za kastraciju bakine mace trebam samo 200 kn.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 02:04   #50
Evo,ja mogu 100 uplatiti,možeš mi javiti podatke na PM,uplatila bih sutra (četvrtak).
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 11:52   #51
hvala ti puno puno holly g.! javim podatke na pm. danas cu otici poslikati tigricu i potretirati bakine mace protiv unutarnjih i vanjskih parazita. sutra moram na put na par dana pa macu ionako ovaj tjedan ne mogu kastrirati, niti bih tako brzo mozda mogla dobiti termin. za zadnje 4 mace sam cekala 4-5 dana termin.

sad za bakinu tigricu fali jos samo 100 kn. a to ce se vjerujem, kao i uvijek, skupiti. i onda je tigrica bez brige, a i 2 nekastrirana macka. bunny je kastriran prilikom operacija.

jos jednom ti puno hvala na pomoci za bakinu macu, holly g.! baka se stvarno trudi oko njih, nema novaca, piskaju na novine, iako sam joj bila donijela pijeska, ali ne mozes baki objasniti kako s pijeskom. ona baci sve iz wc-a kao sto je to radila s pijeskom s gradilista. onda joj je to prekomplicirano. nece vise ni cut za pijesak. baka se dize u 4 sata da skuplja boce, i da po kantama okolnmih restica prikupi meso za njih. a ako i jedu suhu, vole samo onu najskuplju iz dm-a, vrecica sa zelenim, 500 g dodje oko 17 kn, uglavnom to je najskuplja po kili u dmu. nisu mace lude, znaju one. pa ako netko zeli donirati koju vrecicu za bakine mace te hrane, baka i mace ce biti sretne. ampulu sam kupila od jos neuplacene donacije koju cu dobiti na fejsu za hranu i pijesak. na fejsu nisam stigla napraviti post za ovu tigricu. pa nema ni uplata. a ni za zadnje 4 mace nije bila ni jedna jedina na fejsu. vidjet cete kako je divna, zaista, nikad nisam vidjela takvu. i ona je baki nasla novce za koje je mislila da joj je netko ukrao, cim ju je donijela.

i dalje se cudim na koliko se sve nacina oni mogu zahvaliti. moji nadju udomitelje, a kad se udome, onda nagovore neke udomitelje da doniraju za druge kojima pomazem. ma cudesni su, a mi, najopasnija vrsta na zemlji, nikako da pocnemo uciti od njih. ma samo da smo mrvicu toliko zahvalni za sve sto dobivamo, kao oni, svijet bi bio puno bolje mjesto.

znaci, za kastraciju bakine tigrice sad fali samo 100 kn.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:20   #52
sjela je uplata holly g. 120 kn. za bakinu tigricu sad fali samo 80.

drugu tigricu cu sad vratiti u dvoriste, nadam se da cu ju moci uloviti.

par dana cu biti bez neta pa necu nikome moci odgovoriti na pm.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:15   #53
tigricu sam vratila u dvoriste, odlanulo joj je. i desilo se ono cega sam se bojala, vratila sam se doma s malim tigricem jer tigrica ima 3 malca u dvoristu. isla sam im sipati whiskasa, iako imaju punu zdjelu suhe hrane za vodu se ne sjecam, i crni malac i taj tigeic su odmah dosli. tigric se odmah i mazio. sav se trese, jako kise, napuhnut je i pun sugaraca. pa sam ga po obicaju bez razmisljanja pokupila. nisam stigla slikati, jurim sad na selo, malac ide sa mnom.

uplata koju ocekujem s fejsa nece pokriti i orydemil i sinulox, jer sam vec dosta od nje potrosila. kupila sam tesi foresto i bolju hranu, sva 3 psa mjesecima imaju bradavice, trebaju kuru boje hrane, ampulu za mace, pijesak, i za lijekove nemam. fotke stavim cim se vratim i racun za lijekove koje cu sad od svojih novaca kupiti.

lijepo molim pomoc za lijekove za bolesnu bebu mame tigrice koju sam zahvaljujuci vama sprijecila u daljnjem mnozenju po 3put godisnje. a sad treba sanirati posljedice.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 23:55   #54
za bakinu tigricu fali jos 80 kn da se sterilizira. samo 80 kn.

mali tigric ziggy, sin zadnje kastrirane tigrice iz dvorista nije bolje. bili smo na selu, i dalje ima jak proljev. nisam imala entero hrane. proljev traje vise od 10 dana, ima ga otkad je dosao. nakon kure sinuloxa od 5 dana, kihanje je bilo bolje, ali se za par dana opet vratilo. trebamo i za veta, to vec prtedugo traje. inace, malicki je jako dobar, osim sto jako grize i grebe od ljubavi kad se mazi. pije jako puno vode. sutra cu staviti njegove slike sa sela, siromah, nije se uopce micao od elektricnog radijatora. a kad nije bio dobvoljno topao, sjedio bi na njemu. a i ja sam siromah, morala sam grijati njegovu prostoriju na struju non stop 10 dana. i nema donacija od kojih bi si to mogla pokriti. nije mogao biti u istoj prostoriji s ostalima tako bolestan.

sutra cu zvati susjeda da pitam kako su druga 2 macica. sumnjam da je susjed uopce primjetio da su bolesni. da i oci mu suze, vjerojatno posljedica upale disnih pouteva. kad je prestalo kihanje, prestalo je i suzenje, a kad se vratilo kuhanje, i oci opet suze.

za entero hranu nemam, va izgleda da necu ni imati. prije puta sam kupila orydermil i sinulox. oko 110 kn je jednoi drugo pa molim pomoc i za taj racun koji cu isto staviti.

uzela bih i druga 2 macica, sigurno su i oni jako bolesni i hitno se trebaju lijeciti, ali trebaju pokroviteljstvo, jer imam ih doma 11 i nema ni za njih dovoljno. vise ne mogu uzimati zivotinje i nadati se najboljem. i skupljati neplacene rezije zbog toga.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:54   #55
za bakinu tigricu i dalje fali 80 kn za kastraciju. pofotkat cu ju cim stignem do bake, a ne stignem bas. bili smo 10 dana na selu pa nisam do sad ni mogla.

a evo i fotki malog smrznutog ziggyja, sina zadnje kastrirane tigrice iz dvorista koja se kotila 3 put godisnje godinama. ali nece vise.

vec sam napisala da se nije na selu misao od elekricnog radijatora.





od grebanja uha.





evo nove fotke da ne mislite da ono o opsesiji radijatorom i stalnoj zimi iz posta iznad nije istina. ziggy se javlja s komfornijeg smjestaja i po facici mu se vidi da je puno zadovoljniji centralnim grijanjem. i dalje se ne mice s radijatora, kratko se premjesti na ves masinu. stavila bi ga u komforniju kuhinju, ali ne moze ipak po kuhinji posvuda srackati. od jucer nema vise po podu i dekici, ali svejedno, moze biti. malicki je vec zadovoljniji vidi se po facici, ali i dalje izgleda jadno. flesh ga usminka malo. i bas je otpozirao.







racun za orydermil i sinulox je podmiren na fejsu i tamo sam ga stavila. a jos nemamo pomoc za intestinal hranu jer proljev i dalje ima.

i za kastraciju bakine tigrice fali 80 kn.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:29   #56
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
maca je dobila dobrovoljni prilog, kako piše u naslovu pm-a od bolida 74. puno puno hvala bolid74! drugi tjedan će na kastraciju. hvala ti puno bolid 74 što si pomogao da nema neželjenih mačića koji se bacaju po kvartu. mislila sam da ću opet 2 mjeseca skupljati.

akcija će se nastaviti i dalje, ima još dvorišta s nekastriranim macama po kvartu, a svi znamo koliko su kastracije važne. temu ću preimenovati i nastavljam u njoj raditi na kastracijama maca. u užem kvartu je ok, nemamo čopora jer dosta ljudi kastrira. uskoro ću morati i onu kod dobre bake, koju je ljetos našla i donijela u džepu.

i nastojat ću da idu po 2 jer mi je preskupo putovati do dubrave za po jednu macu. obično i idu po 2. ako bude dobrovoljnih priloga za to.
i sta onda bude sa macicima? molim vas nemojte reci da uginu
horsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:29   #57
vec sam napsala na par mjesta u temi, ali evo opet. susjed sve te macice koji se tamo godinama omacuju, od sve sad 3 kastrirane mace ostavlja negdje. po cesti ili drugim ljudima koji imaju mace. jedno vrijeme je pred kucom susjeda koji je sad u domu, a kuca je do moje zgrade, stalno netko ostavljao macice jer je hranio sve mace koje su dosle i tamo su boravile. imala sam temu za mace tog susjeda. recimo, za ove macice mi je poslije priznao da ih je on stavio na stol za ping pong u parku gdje godinama hranimo macu tetu. iako je do mene dosla druga verzija koja pise na pocertku ove teme. https://www.forum.hr/showthread.php?t=736442
te sam macice othranila na spricu. rekla sam susjedu da me svakako obavijesti kad se pojavi nova zenkica. inace nije on los i mace po zimi pusti da spavaju u ves kuhinji, imaju sve za izlezavanje, vidi se na fotkama. mogao ih je i sve potrovati ili protjerati. kao sto je potrovano isto takvo dvoriste s puno maca kod jedne susjede u blizini gdje su sve mace uz pomoc drugog susjeda bile kastrirane. izmedju ostalih i jadni misko, necak tete koju hranimo u parku. i teta i pokojni misko su iz ove teme.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=515468 uzasno mi je zao. to su mace o kojima se od 2009. svakodnevno netko brinuo. na pocetku baka, a kad ona vise nije mogla, ja. svi su udomljeni, tetu sam moralam vratiti u dvoriste, sigurno, nitko do njih ne moze, ni ljudi ni psi, ali onda se misko premjestio i stradao. on pak se nije dao uloviti, inace bi i on bio udomljen. o teti se i dalje svakodnevno brinem. kad me nema, druga susjeda.

a mace iz ovog dvorista godinama nitko ne dira, susjed ih godinama hrani i nitko ih nije potrovao jer je prije bilo puno stakora, a otkad su one tamo nema ih. nadam se da nece biti frke, jer su se u kvartu prije par dana opet pojavili trovaci koji ostavljaju puzomor, ovaj put u parku za pse.

uglavnom, ovo dvoriste je za sad mirno s kocenjem, ali ima jedno drugo blizu s puno nekastriranih maca. ali sad je na redu bakina tigrica.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:38   #58
za ziggiya smo na fejsu dobili uplatu za intestinal suhu hranu i advocate. s proljevom je bilo pstalo postalo stvarno neizdrzivo. kako nije preporucljivo davati pratel kad imaju proljev, dok se ne zna uzrok proljeva, a ja ga ne znam, stavila sam advocate koji se smije. u petak i subotu je jos jako srackao, a danas je napokon bilo prvo sto barem lici na kobasicicu.

znaci za ziggiya imamo sad sve potrebno. samo za bakinu tigricu fali jos uvijek 80 kn da se kastrira.. samo 80 i na cilju smo. dajte ljudi pliz, stvarno fali jos mrvica.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:25   #59
evo da ziggy pokaze da je bolje. skinuo se s radijatora. 2 tjedna uzasnog proljeva, jucer se pojavilo 1. put nesto barem slicno onome kako treba biti. i danas, napokon brezuljci, a ne palacinke.





tu je trbuh jos napuhnut. 2 dana nakon adocatea lijepo je splasnuo. a jadni ziggy bi se jako rado druzio s broj vecim tigricem dadom, gledaju se kroz staklo i signaliziraju si, ali ne moze jos.





za kastraciju bakine tigrice fali jos 80 kn.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:42   #60
uplacen je ostatak za kastraciju. i vise nego ostatak. 745 kn za kastraciju i grebalice. puno puno hvala anonimnoj donatirici! naravno da necu citav ostatak potrositi na grebalice. ali ako netko zeli primiti i ziggyjevo dvoje brace, sad imaju i oni novac za lijecenje. ja zaista ne mogu jer me ovo s malenom i ziggyjevim dugotrajnim proljevom iscrpilo. 11 ih imam sve skupa u stanu. bilo bi super kad bi im netko ponudio smjestaj.

jucer sam bas slucajno srela baku, veli da tigrica ima jak proljev vec 2 dana. sigurno je smazala neku masnu mescinu, sto baka kupi u 4 ujutro ispred restorana po kantama. zvala sam danas, veli da je bolje. pricekat cemo da se stolica unormali pa ju narucim za kastraciju. javila sam baki da je skupljeno. jako je sretna. i ja sam. pomoci cu i baki s hranom za mace. treba joj i pospricati citav stan, vec se dugo muci s buhama.

jos jednom puno puno hvala donatorici na zaista velikodusnoj uplati.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.