Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 01:08   #41
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
MODERATOR:
molim da se odlične teme ne upropaštavaju lošim uvodima.
hvala
e ljudi ovo je pre smiješno!!!!

ok MODERATOR nastojat cu bit bolji, mozda odem na theta iscjeljivanje pa sljedeci put napravim jeben uvod!!!
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:22   #42
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
nisam znao da je to crna magija? ja sam procital knjigu onak na brzinu, nije mi bila tolko crna, neznam mozda bi je morao ponovo procitat, al bio je neki starinski prijevod, ko ono iz biblije al na eng. thou shall not, i te sheme.
pa mi se nije dalo puno citat, al sad se sjecam... ima tu nekih demona, pa mozda i je malo crna, valjda.

u biti najzanimljivije mi je bila priča o abramelinu, u ostalo nisam imo volje ulazit dublje.


uglavnom
neki tvrde da je bio frustrirani starac koji je dao upute o vladanju demonima samo zato da navede ljude u propast - jer je sam promašio život
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:23   #43
koliko ja zanam ta je knjiga prevedena neznam točni hr ili srb
i zar se ne zove bijela magija abramelina maga
i neradi se o crnoj nego bijeloj magiji
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:34   #44
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
koliko ja zanam ta je knjiga prevedena neznam točni hr ili srb
i zar se ne zove bijela magija abramelina maga
i neradi se o crnoj nego bijeloj magiji
da- ako gledaš kroz SAČ. ali ima i nekih dosta opasnih tablica - ne?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:39   #45
vidio sam te table uglavnom su neka slova poput spellova ali nisam skonto daj dio baš ali odustao sam od toga jer traži da budeš minimalno star oko 23 godine ja mislim koliko se sječam traži i prizivanje anđela i nekakavih duhova koji ti mogu služiti
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:57   #46
inace A. C. je pokusal izvest to iz kjnige, ali je nekaj sjebo , cini mi se da je na poziv svog nekog mastera, uteko usred magije,(sto se nikako nesmije dok se to izvodi, valjda), koja ako se ne varam traje 6mjeseci ili 3mj, neznam tocno?
e sad kakva su se tu sranja dogodila, to je fakat pitanje???

inace koliko znam, moze bit opasna po zivot ak se ne izvede kak spada, a i ko zna kaj još.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:15   #47
@mandragora
Da, ima, ali kvadrati se ne bi trebali ni koristiti osim ako ritutual iz drugog dijela knjige nije izveden.

@luka313
Sve je opisano u njegovim ispovjestima. Što se vremena prakse tiče, to je samo aproksimativno. Bilo je nadobudnih aspiranata koji su išli kukat kako im se ništa nije desilo tijekom predviđenog vremena..
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:23   #48
Telema!
Sveta Magika Abramelina Maga ima jednu i SAMO jednu namjenu, a to je postignuće Znanja&Razgovora sa Svetim Anđelom Čuvarom. Ona je najsvjetliji sačuvani primjer Bijele Magike drevnih vremena. U njoj nema ništa "zlo" ili "crno", ali se tokom njezine primjene moraju poštivati određena pravila. Također vam je potrebna i određena količina zdravog razuma.
A zdravi razum vam kaže da "kvadrati" za vas uopće ne postoje dok niste postigli ZIR sa SAČ-om. Ako poštujete to pravilo, nikakvo vam se "ZLO" neće dogoditi. Razlog tome je taj, što neposredno nakon postignuća ZIR sa SAČ-om prizivate 4 Princa Zla kako bi vam se zavjetovali na svetu poslušnost. Tek nakon što ste primili njihove zavjete, možete slobodno&bez straha od neželjenih posljedica koristiti kvadrate dane u knjizi.
Inače, moderna verzija Svete Magike Abramelina Maga dana je u Liber Samekh&Liber XV; tvorac tih libera je Zvijer 666.
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 07:12   #49
Učinkoviti su ti kvadrati, ali se ne ponašaju onako kako je to sebi u glavu ufurao neki nadobudni pi*dek koji taj popis gleda kao katalog za dostavu pizze.
Oni koji olako shvaćaju Magiku, ne samo da će se razočarati, nego će i požaliti što su ikada i rodili, a svoj bijedni ostatak života, će cviliti i moliti oprost od onoga kojeg su se odrekli.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 16:07   #50
LJUBAWOLJA mislim da si to dobro opisao.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:02   #51
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Sveta Magika Abramelina Maga ima jednu i SAMO jednu namjenu, a to je postignuće Znanja&Razgovora sa Svetim Anđelom Čuvarom. Ona je najsvjetliji sačuvani primjer Bijele Magike drevnih vremena. U njoj nema ništa "zlo" ili "crno", ali se tokom njezine primjene moraju poštivati određena pravila. Također vam je potrebna i određena količina zdravog razuma.
A zdravi razum vam kaže da "kvadrati" za vas uopće ne postoje dok niste postigli ZIR sa SAČ-om. Ako poštujete to pravilo, nikakvo vam se "ZLO" neće dogoditi. Razlog tome je taj, što neposredno nakon postignuća ZIR sa SAČ-om prizivate 4 Princa Zla kako bi vam se zavjetovali na svetu poslušnost. Tek nakon što ste primili njihove zavjete, možete slobodno&bez straha od neželjenih posljedica koristiti kvadrate dane u knjizi.
Inače, moderna verzija Svete Magike Abramelina Maga dana je u Liber Samekh&Liber XV; tvorac tih libera je Zvijer 666.
Agape!
to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava(kao da on ima ego),da boga kažnjava ako se samo zajebavamo tom magijom,mislim to su sve krive predođbe o bogu
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:13   #52
a je, mislim da je bio malo bogobojazan, dobro kazes
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:16   #53
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
a je, mislim da je bio malo bogobojazan, dobro kazes
to ti je zakon sa 5 nivoa,magovi rade sa tom dimenzijom,neznaju drugačije,učit češ o tome ako ideš na thetu
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:22   #54
da to sam vec shvatio, iz theta teme. tamo se poinesto pisalo o tome
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 02:25   #55
[QUOTE=RILLE;18103487]to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava.
Telema!
Treba uzeti u obzir i vrijeme u kojem je ta knjiga napisana; tj. znanstvene spoznaje kojima su u to doba baratali umovi ljudi koji su se bavili magikom&mistikom. Današnja spoznaja boga, dobra&zla; uvelike je evoluirala od toga vremena. Bitno je da je tehnika postignuća koja je dana kod Abramelina pravovaljana; a ako je netko zaista želi prakticirati, može je u obliku koji je pročišćen od praznovjerja prošlosti pronaći u djelima Zvijeri 666: Srce ovijeno Zmijom-Liber 65, liber Samekh-liber 120&liber 15...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 03:16   #56
Jesi ti prihvatio tu svetu poslušnost?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 09:59   #57
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Jesi ti prihvatio tu svetu poslušnost?
Telema!
Već godinama radim na postignuću ZIR sa SAČ-om i nikada nisam upotrijebio "tabele", doduše, dosada mi se nikada nije ukazala potreba za njihovom primjenom; za sada imam sve što mi je potrebno za moje Djelo...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 12:35   #58
[QUOTE=LJUBAWOLJA;18107090]
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
to što si reko je istina ali taj tip je malo previuše opsjednut borbom dobra i zla,u knjizi govori o grijehu,o tome kako bog ne voli da ga se ismijava.
Telema!
Treba uzeti u obzir i vrijeme u kojem je ta knjiga napisana; tj. znanstvene spoznaje kojima su u to doba baratali umovi ljudi koji su se bavili magikom&mistikom. Današnja spoznaja boga, dobra&zla; uvelike je evoluirala od toga vremena. Bitno je da je tehnika postignuća koja je dana kod Abramelina pravovaljana; a ako je netko zaista želi prakticirati, može je u obliku koji je pročišćen od praznovjerja prošlosti pronaći u djelima Zvijeri 666: Srce ovijeno Zmijom-Liber 65, liber Samekh-liber 120&liber 15...
Agape!
čito sam ja malo tu knjigu o njemu,priča kako se za ritual treba pripremati 6 mjeseci pa sam reko zajebi sve.
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:06   #59
eto vidis ipak je 6mj, i mislim isto tako da moras bit na jednom mjestu sve to vrijeme a ne (tako sam bar procitao od lika koji tvrdi da ju je izveo do kraja) kao a.c., pokupio se i otiso usred magije.
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:09   #60
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
eto vidis ipak je 6mj, i mislim isto tako da moras bit na jednom mjestu sve to vrijeme a ne (tako sam bar procitao od lika koji tvrdi da ju je izveo do kraja) kao a.c., pokupio se i otiso usred magije.
Koji je to lik izveo do kraja?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.