Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 19:01   #1
Rexy, spašen od alkosa izgladnjivača, molim pomoć za hranu, kastraciju i foresto

Rexyja sam srela na selu kad se otopio snijeg, nekoliko dana nakon malenine smrti. Bio je jako gladan. Dala sam mu hrane i otišli smo zajedno u šetnju. Bila sam na odlasku u zg. Bila bih ga uzela. Ali jako je ganjao macu, skakao kad sam ju primila u naručje i skakao po stupu na koji se popela, odmah kad smo ga sreli. Tako da ga, s obzirom na 10 maca, koliko sam tad imala doma, nisam mogla uzeti, nego smo floki i ja bezdušno sjeli u auto i nadali se da je ipak nečiji. Rexy je jadan bio jako začuđen i jako razočaran, stvarno je imao jadan zaprepaštenu facu jer tako smo se lijepo sprijateljili, a mi sad idemo i ostavljamo ga.
Poslije sam ga srela samo još jednom. I nađem ga prije 2-3 mjeseca kod susjeda, alkića, koji je prije imao izgladnjelog psa peru, kojem se vidjelo svako rebro i kost na kukovima. I pero je zimus umro. Kad sam ga našla kod susjeda, bio je očajnički gladan, izgledao je ko pokojni pero, vide mu se rebra, u struk, tanak, katastrofa! Valjda par dana nije jeo. Bio je manje gladan i manje mršav kad sam ga vidjela na cesti. Kreten ni ne daje životinjama vode, kao i još neki u tom selu. iako mu odnesem zdjele, koje ubrzo postanu užasno prljave, a ako i slučajno ima vode, prljava je. Alkić ima 1500 kn mirovine i nema ni za sebe, branio mi je da peru nahranim do sitog i da mu 2 put dnevno dajem da se ne navikne redovito jesti. Pa sam peri nosila potajice, noću. Na slikama je rexy vezan jer je tad još jako ganjao kokice i krao jaja. Dosta dugo je jako šepao, netko ga je štapom, veli alkić da susjed kojem je ganjao kokice i krao jaja, ali mogao je i on. sad više ne šepa

rexy je kod men već oko 5-6 dana. budući da stalno dolazi u mojedvorište i rastjera mi sve mace, stresira i mace i mene, i budući da je i dalje bio kost i koža iako sam negovom alkiću donijela već 2 put po 10 kg hrane, ostao je kod mene pod nadzorom. zatvoren je u svojoj sobi i ide u šetnju. rexy je osim maca predobar, prepametan, jako brzo uči, jako se trudi da napravi sve kako treba, kad velim mir maci, odmah sjedne, trudi se (doke je na lajni). ne reagira na mace kad su unutra, mirne, ali kad ih vidi vani, poludi. zadnjih par dana ipak se malo popunio, iako mu se i dalje može napipati i vidjeti svaka kost na kukovima. dva dana smo učili voziti se u autu prije nego što smo išli u zg. prvi dan je bila frka, drugi dan več super, a do zg je bio dobar ko bubica. sjedi naprijed, jer ako je otraga, hoće naprijed, pa smo se tako dogovorili. vezan je za sigurnosni remen. on več hoda s glavom uznogu, odmah je to skužio, osim kad idemo van i jako je uzbuđen. sve sluša, sve kuži, rekla sam mu da ne ide na moj krevet kad sam ga našla i sad uredno ide na onaj drugi. jako mu je stalo da može ostati.

rexy puno jede, velik je, po malo, više puta dnevno. kupila sam mu već 2 put hrane dok je bio kod alkića, i danas sam kupila za neko vrijeme. naravno da to nije pokriveno donacijama, koje već mjesecima dpbivamo na kapaljku. pa molimo pomoć za hranu ili hranu, skupljamo za foresto ogrlicu jer ampule na selu nemaju puno smisla, nemoguće je da bude na suhom 2 dana, ujutro je jaka rosa, visoka trava... a krpelja u vlažno proljeće ima užasno puno. svaki dan sam mu skidala masu njih. ampulu je dobio i 2 put pratele. ako i dalje bude mršav ići će na pretragu da nema giardiju. momentalno se brinem o 3 psa i 10 mačaka i pomoć u hrani, ampulama i pijesku nam je zaista neophodna.

znači molim pomoć u hrani ili za hranu, skupljamo za foresto ogrlicu i za kastraciju na koju će ići kad se malo oporavi, taman dok ja za par mjeseci skupim.





kod mene na selu ispre kuće na mekanim dekicama, to on jadnik nije nikad imao.







danas u zagrebu-



lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:42   #2
evo nas opet u zg na par dana. nemam riječi kojima bih nahvalila rexyja- koliko je on dobar, pametan, poslušan, zahvalan, sve sluša, poprilično je staložen, u šetnji nikakav problem, trči on posvuda, ali uvijek se odaziva ili dođe pogledati gdje smo. neizmjerno je zahvalan. bio je zahvalan i alkiću na domu i tu i tamo hrani. koliko god bio gladan, nije otišao, a mogao je, jer je na cesti bio manje gladan i mršav, ali cijenio je taj svoj dom, njek je njegov, pa nema veze kakav je.

rexy je u procvatu, jako se poljepšao, okupan je nekom biljnim šamponom od kojeg se sjaji ko ulje. i nabacio je onaj presretan osmijeh kakav kod mene dobiju svi psi. rexy je jednostavno divan pas, jedan od najboljih koje sam imala. i još jednom, stvarno je prepametan. ne znam kako u tom dijelu zagorja uspjevaju tako divni psi, rexy je već četvrti kojeg imam iz tih sela.

predivan.



napokon zna što je sreća.



ima bijelo srce, puno ljubavi.



tu se bijelo srce naročito dobro vidi. skužila sam ga tek sad, na fotkama. rexy je i doslovce srce od psa, i to bijelo.



prva 2 fotkanja fotić mu je bio strava i užas, a sad već pozira ko pravi maneken, na trećem fotkanju. rexy je pas koji može s lakoćom naučiti svašta, samo što se meni to ne da. ja ih naučim par osnovnih stvari, onih najbitnijih, a cake mi se ne da, npr da gase svjetla i sl. hodanje s glavom uz nogu je svladao od prve, odmah je znao što hoću, a to još nikoga nisam uspjela naučiti. malena je tako hodala, ali s tim znanjem sam ju našla, očito je bila podučavana.



ma jako sam sretan kod lily, kaj da vam velim, nisam ju bezveze čekao ono prvo večer ispod njenog brega, samo nije odmah uspjelo, ali zna ona jako dobro da ne može preskočiti zaduženja koja su joj direktno na put stavljena. i ipak sam tamo gdje sam trebao i htio biti. i jako to cijenim. i s macam mi ide sve bolje. ma prštim od sreće.



puno puno hvala na donaciji od 200 kn donatoru za rexyja i hipicu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:51   #3
Jako lijep pas - ima sigurno nešto labića u sebi.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:37   #4
sigurno ima labića. vidi m se po njušci, po staloženosti i pameti.

planiram krajem 6. mjeseca nakon 5 godina otići na more jer mi je odmor prijeko potreban. nisam mogla ići sve te godine i zbog puno pasa, ili zbog štenaca koje sam imala, kome da dođem u kuću sa štenetom koje sve zapišava par put dnevno, a sukladno broju štićenika, nisam si to ni financijski mogla dopustiti. kako imam samo 3 odrasla psa, ove godine stvarno moram na more, na regeneraciju psiho-fizičkih snaga, imala love ili ne. bebu će čuvati frendica, a floki i rexy idu sa mnom. ali stvarno je glupo i neodgovorno da ga na more vodim necijepljenog i nečipiranog, nadam se da neće morati biti tako, ali do sad je interes za rexyja nikakav.

ako možete pomoći uplatom da se rexy cijepi i čipira da možemo bez brige na more, bila bih jako zahvalna.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:35   #5
zar zaista nitko ne može pomoći rexyju ni najmanjim iznosom? od mora sam za sad odustala jer dok poplatim bedinanje maca i čuvanje jednog psa, bebe, jer rexyja teta ne želi čuvati, i više dana čuvanja mog tate... nemoguća misija za sad. i tako već 7 godina nisam bila na moru, a ne 6 kako sam napisala. loše računam. kalkuliram još gore, inače ne boh imala 9 maca i 3 psa i jednu vani na svojim jednim jedinim leđima. nema drugih da se malo i ona podmetnu. pa ako možete pomoći rexyju koji je toliko dobar i toliko se trudi, da malo odahnemo.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 15:28   #6
puno puno hvala zarajani na 200 kn i mademoiselle koja ih je donijela. ima 2-3 ljudi koji ulete s pomoći kad nema nigdje nikoga za pomoć i kad je najpotrebnija. pa mi je tako i prva na ovom forumu pomogla, kad sam se pojavila i kad me nitko nije šlljivio ni pol posto, čuvanjem žuži neko vrijeme dok sam bila na moru i ostalo vrijeme plaćala čuvanje za nju. kao što sam platila i sve ostalo, sva cijepljenja, kastraciju, čuvanja dok sam kod roditelja... i tako je to moralo biti za dosta njih, ali više zaista ne ide. iscrpila sam sve svoje resurse. i više od toga. a i rexyja nitko baš ne šljivi. trebala sam ga slikati vani, pokislog, valjda. btw. rexy se više tako ne zove jer zaista ne mogu imati psa s tako neoriginalnim imenom, tipičnim za seoske pse. sad se zove rishi jer je stvarno mudar, uglavnom staložen, dok negdje neka mace ne trči. on je uz bubije jedini pas koji je došao k meni i da nije podnosio mace. sad je sve ok, naučio je, problem je jedino u dvorištu kad počnu trčati. onda ih ganja. ali to se više ne događa, zato sam ga i uzela, da mi ne stresira mace po dvorištu, i mene, inače sam mu mislila donositi hranu i držati ga na oku, ići u šetnje, kao i prije. ne bi to ni išlo, jer se alkić razbolio, jedva hoda, u godinama je. i šteta da tako mlad i pametan pas prožvi vijek tamo, gladan kad mene nema.

dio tih novaca ću potrošiti na ponovni pregled uha za bebu. tako da za cijepljenje i čipiranje i dalje fali. pa onda kastracija. nadam da se ću ikad skupiti i za to. ako možete pomoći s nešto sitnog, i najmanje uplate su dragocjene, bila bih zaista zahvalna. a i rishi.



dok se ne smije, kad je ozbiljan, ima nešto tragično u pogledu, kao i mnogi s ceste, odajući težinu svega što su prošli. rishi je predobar, sve sluša, i to jako šarmantno, kad mu veliš mir, odmah sjedne, naučio je i mjesto, hodanje je naučio odmah, ma sve nauči odmah. zaista šteta što mi se ne da učiti ih cake. nadam se da će naći nekog tko če ga naučiti još puno dobrih stvari. i tko će znati poštovati sve dobro što je u rishiju. voljeti je lakše, trebamo ih i poštovati, prije svega svojom odgovornošću prema njima, naročito pri udomljavanju.

Zadnje uređivanje lily0 : 03.07.2016. at 15:43.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 15:49   #7
puno puno hvala zarajani na 200 kn i mademoiselle koja ih je donijela. ima 2-3 ljudi koji ulete s pomoći kad nema nigdje nikoga za pomoć i kad je najpotrebnija. pa mi je tako i prva na ovom forumu pomogla, kad sam se pojavila i kad me nitko nije šlljivio ni pol posto, čuvanjem žuži neko vrijeme dok sam bila na moru i ostalo vrijeme plaćala čuvanje za nju. kao što sam platila i sve ostalo, sva cijepljenja, kastraciju, čuvanja dok sam kod roditelja... i tako je to moralo biti za dosta njih, ali više zaista ne ide. iscrpila sam sve svoje resurse. i više od toga. a i rexyja nitko baš ne šljivi. trebala sam ga slikati vani, pokislog, valjda. btw. rexy se više tako ne zove jer zaista ne mogu imati psa s tako neoriginalnim imenom, tipičnim za seoske pse. sad se zove rishi jer je stvarno mudar, uglavnom staložen, dok negdje neka mace ne trči. on je uz bubije jedini pas koji je došao k meni i da nije podnosio mace. sad je sve ok, naučio je, problem je jedino u dvorištu kad počnu trčati. onda ih ganja. ali to se više ne događa, zato sam ga i uzela, da mi ne stresira mace po dvorištu, i mene, inače sam mu mislila donositi hranu i držati ga na oku, ići u šetnje, kao i prije. ne bi to ni išlo, jer se alkić razbolio, jedva hoda, u godinama je. i šteta da tako mlad i pametan pas prožvi vijek tamo, gladan kad mene nema.

dio tih novaca ću potrošiti na ponovni pregled uha za bebu. tako da za cijepljenje i čipiranje i dalje fali. pa onda kastracija. nadam da se ću ikad skupiti i za to. ako možete pomoći s nešto sitnog, i najmanje uplate su dragocjene, bila bih zaista zahvalna. a i rishi.

s malom ladom koju je našao u šumi na tankom suhom štapu.





dok se ne smije, kad je ozbiljam, ima nešto tragično u pogledu, kao i mnogi s ceste, odajući težinu svega što je prošao.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:11   #8
Isti Garo (potvrdjeni mjesanac Hrvata i Laba)... Mozes im slike slobodno zamijeniti... Koliko je, po tvojoj procjeni, star?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:26   #9
oko godinu i pol, 2 najviše. labić se vidi sasvim jasno, najviše u njušci i pameti. ostalo ne znam. rishi je stvarno pesonja za poželjeti.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:56   #10
može broj računa?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:26   #11
puno hvala the provense na uplati 100 kn i aninimno smo dobili 150. puno puno hvala svim donatorima. sve račune ću staviti kao i uvijek, čim stignem, kad-tad. ove za liječenja i skupe lijekove odmah.

nisam prije spominjala jer sam mislila da se to rishi samo zgrebao, jer se dosta grebe, a na selu je uglavnom u svojoj sobi pa ne vidim dal se grebe i po licu. uglavnom, pojavilo mu se ovo, da ne objašnjavam:



i na nozi pri vrhu, prema unutrašnjoj strani noge. to sam ga vidjela da liže, ali samo jednom, sad kad smo par dana u zg.



nisam odmah oko toga paničarila, ali čini mi se da se to na licu pojačava, a velim, ne grebe se. bojim se da nije demodex, pa sutra kad beba ide vaditi klas iz uha pod anestezijom, ide i rishi na struganje kože. uzela bih ga danas, ali išao je i moj šeki koji isto ima problema s jednim uhom i beba. pa da ne dolazim uvijek k vetu preopterećena s nekoliko životinja, ili s hrpu njih, sutra ću uzeti rishiya do naprave pregled na demodex. jer ko nedaj bože ima to, da počnem liječiti dok se još može lokalno i dok ga ne moram još čitavog tretirati tacticom. sutra ću onda znati sveukupne troškove i za rishija i za bebu. danas nismo još ništa platili.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:45   #12
Je, tipični demodeks. Hoće to nakon što popusti adrenalin.

Odmah Advocate - pa za 10 dana drugi, onda za 3 tjedna i zatim jednom mjesečno - sve skupa 6-7 puta i riješeno!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:47   #13
Možeš mu topikalno i mazati s uljem neema.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:56   #14
to je dobio kod mene jer kod alkića to nije imao. demodex je i bolest loših uvjeta života, a sigurno mu nije bilo bajno. već dugo jede shit hranu koju mu jedino mogu kupovati. a kupim barem brita od 3 kg za 50 kn pa mu to pomiješam. ako ima demodex, ne bi više trebao jesti shit hranu. i s pašom koji je ti jadnik dugo to jeo, imala sam puno problema s kožom, alergijama, ranama...sutra u svakom slučaju prvo struganje kože da vidimo na čemu smo. nadam se da će kao i dambo dobiti svu potrebnu pomoć ako ima demodex. onda će cijepljenje pričekati, a kupit ću bolju hranu. samo da ga ne moram mjesecima liječiti kao malenu dambo.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:06   #15
Sigurna sam da je ranije jeo još mnogo gore. Dok se ne izliječi trebalo bi izbjegavati hranu koja u sebi ima vitamine za dlaku jer samo hrani beštiju.

Predispozicijia za demodikozu je nasljedna, češća je kod pojedinih pasmina (mahom kratkodlakih) a bolest se aktivira uslijed pada imuniteta, odnosno tek kad se životinja (ili čovjek, svejedno) opuste pa je normalno da se ona manifestirala tek sad, kad je došao k tebi.

Dobar kratak članak o demodikozi: http://www.ferarica.com/hr/5050/demodikoza/?print=1
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:20   #16
apsolvirala sam demodex na maloj romkinji dambo, sjećate se sigurno male preslatke posavske goničice od roma u susjedstvu. vitamini su jedna od zabluda, a skoro svi vetovi bi ih nafilali vitaminima, pročitala sam to da hrane demodex. ali sam isto tako na dosta stranica pročitala da treba light hrana jer da kao ne smiju masnoće. a prof s parazitologije, ne sjećam se kako se zove, rekla je da to nije točno, jer ih onda lišavamo brojnih vrijednih hranjivih sastojaka. dambo sam davala i kokosovo ulje. ja ću to tacticom, i advocateom paralelno, ako može, jer ionako mu je vrijeme za novu ampulu. većina vetova veli da su ampule preslabe za demodex, a tome vjerujem. javim sutra rezultate. za advocate ili stronghold 7 puta mogu samo sanjati da ću za to skupiti lovu, a tactic je i jeftin, osim što puzdano znam da je efikasan.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:23   #17
Lily, molim te ko boga - pa nemoj tactic i advocate istovremeno?! Svaki od njih je težak toksin već sam za sebe. A njihova interakcija je isto vrlo upitna. Tko ti je od stručnjaka savjetovao paralelno liječenje?

Ako ne možeš s advocateom, onda idi samo s Tacticom.

Ja liječila samo advocateom demodikoze puno gore od ove. I moj vet propisuje samo Advocate jer mu iskustva iz prakse potvrđuju učinkovitost.

Nisu svi vitamini upitni niti masnoće, samo H vitamin (kako mi je savjetovala dr. Živičnjak s parazitologije vet. faksa). Kokosovo ulje je dobro.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:31   #18
nitko mi to od stručnjaka nije savjetovao, napisala sam da ću pitati dal to ide tako. netko je na forumu bio napisao da advocate stavlja nakon što je gotova terapija tacticom. jer se dambo demodex bio opet vratio ubrzo nakon terapije tacticom, a tad nisam imala info da je poslije dobro dati advocate. to na slici izgleda jače i veće nego što je, ali nije ni puo manje ni tanje.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:55   #19
prekjučer smo bili kod veta i rishiju je potvrđen demodex. sad opet dugotrajno, višemjesečno liječenje, smrdljivi toksični tactic, frka s kišom jer ako se smoči, moraš ponoviti mukotrpnu terapiju, pa ako se i sutra smoči opet... kud sad još i to, uz bebinu tešku dijagnozu i operaciju i travu u uhu, svih njih 13 koje imam doma, tešku brigu za tatu i sve ostalo. ovo mi je sad stvarno zadnja kap.

bilo mi je sumnjivo kad je rishi dosao, njegovo nenormalno linjanje. stvarno nikad nisam vidjela toliko dlake, danima. i nakon kupanja se još jako linjao, ali ne više toliko. onda se unormalilo i pojavilo se to na licu, čega na fotkama već kad je bio kod mene nema. počeo se i perutati i svi psi koji su kod mene jeli lidl i pet centar hranu su se počeli perutati ili su dobili bradavice. a kako sad više gledam, primjećujem fleke i na drugim mjestima, uglavnom s unutrašnje strane nogu. nadam se samo da mu neče otpasti sva dlaka kao što je bilo s dambo, da se čovjek dodatno prestravi.

pregled za rishija i vađenje trave bebi zajedno s terapijama je 440 kn. donacije su bile 450. tako da smo opet švorc, a rishi bi stvarno trebao jesti kvalitetniju hranu, barem da mu mogu priuštiti čisti brit premium, košta ko i alleva, a mislim da je bolji. trebali bi i ogrlicu protiv buha koja se smije namočiti. i kokosovo ulje. na kožu nadraženu tacticom ne mogu mu stavljati još i ampulu, koja ga iritira. foresto je stvarno jako skup pa sam mislila scalibur. jošmu samo treba da dobije buhe i da mu to dodatno iziritira kožu. jadni rishi, ima stvarno sreće da nije ostao na cesti ili kod alkića i da se na vrijeme za sve pobrinuo što se tiče smještaja.

račun. 300 kn za vađenje trave mi je jako skupo. nisam pitala koliko će to koštati, anestezija je bila lagana, beba ima 9,5 kg, tak da su me oderali u šapi ovaj put. u neru mi se nije dalo jer mi je dojadilo putovati tako daleko i trošiti svoje novce još i na benzin, ajde za sterilizacije, ali liječenja s čestim kontrolama mi se nikako ne isplati tamo. platila bih to manje, ali i potrošila više na benzin.



i jedan od zadnjih iz debele hrpe računa nepokrivenih donacijama. u 6. mjesecu smo dobili 400 kn i na fb i na forumu, sve zajedno. to nije dovoljno ni za 10 maca, a kamoli još za 2 psa, svog flokija ne računam. ove zadnje donacije su nam bile spas da ipak mogu platiti ovo što je najhitnije. cijepiti se neće moći tako skoro, kao što ni ja neću tako skoro moći na more, ni nakon 7 godina odricanja od mora zbog svih njih.



inače rekla mi je i živičnjak i beki iz šape da ju ne špricam, jer je to toksično i za psi i za mene. živičnjak preporučuje da se probuši čep na boci pa da se cijedi i trlja rukama. to mi nikak ne ide dobro jer se sve ocijedi brzo. i nikako u zatvorenom prostoru, što ja često jesam. ili preporučuju tapkanje, a to je beskrajno sporo, i kod manjeg psa. tak da ja to špricam, a glavu tapkam. samo da bude miran dok to radim. i još se nešto oblači. nadam se da slijedi razdoblje s manje kiše, a dovoljno za prirodu.

rishi je oglašen na njuškalu, sad ga više ne mogu oglašavati dok ne ozdravi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:17   #20
puno hvala ludilet na uplati 50 kn za mace. time ću podmiriti račun koji sam stavila u zadnji post, mislim da je od 5.7. gdje je 37 kn whiskas junior. za ostatak ću kupiti novu dozu whiskas juniora, naravno od svojih novaca jer lada mora jesti, kao i 13 ostalih. pa opet neću plaćati režije mjesecima. puno puno hvala ludilet još jednom.

samo troškovi za hranu za 14 životinja o kojima se brinem, isto većinski iz svog džepa, su veliki. rijetko koji mjesec donacije sve pokriju. i zaista se gušim u troškovima, osobnim minusima. naravno da je rješenje za to da budem razumna, da ne uzimam životinje sa štapa u šumi, daleko od kuća, da ne uzimam one s ranama i flekovima na koži kojima očito treba pomoć, od roma ili glupih okrutnih susjeda sa sela, da se izvježbam u okretanju glave, ali to je nemoguće. naravno da kad naiđem na nekoga kome očajnički treba pomoć, a na mom je životnom putu, meni je stavljen u zadatak, ne razmišljam o tome hoću li dobiti pomoć ili ne, uvijek se nadam da ću dobiti, pa i dobijem, ali njihove potrebe su stalne i velike, stalno je netko bolestan, a donacije su na kapaljku. naravno da ću rađe biti gladna nego ostaviti nekoga na štapu u u šumi. tako da je svaka, pa i najmanja pomoć, stvarno dragocjena.

rishi zaista očajnički treba tu ogrlicu protiv buha. pa ako netko može donirati ogrlicu, scalibur, jeftinije je od foresta, ili uplatiti sitnicu da se skupi, bila bih jako zahvalna.

inače liječenje demodexa na selu tacticom je zaista mukotrpno. kišu još možemo preskočiti, ali poslije je sve mokro, trava je visoka, nije svugdje pokošeno, idemo mi tim kolnim putem, ali kad diže nogu uz put, opet si smoči malo donji dio. jedno jutro mi je zbriso kroz vrata dok sam bila još mamurna, i sav se namočio, morala sam ga opet tretirati. i kad nema kiše, rosa je ujutro toliko jaka, da se psi mogu kompletno namočiti. kad je rosa ide na lajni, ali tu u zg uopće nema takvih problema i puno je lakše, ali zbog brige o tati moram biti tamo. tu dođem na 2-3 dana. ono na licu mu se povećalo, što je normalno nakon tretmana tacticom. ono po nogama je isto. ima 2 fleke i na zadnjoj nozi. tretiram ga čitavog iako po nekim uputama može i lokalno, kad nije veliki dio tijela zahvaćen. ali onda se može pojaviti negdje drugdje. još mu je špricanje jako stresno, ali navikava se, tako da ne surađuje. a tapkanje spužvom je stvarno dugotrajno i nikad se tako dobro ne namoče do kože kao špricanjem. i još ima jako gustu dlaki, iako je izgubio već tonu, pa to dodatno otežava. dambo je ubrzo otpala skoro sva dlaka pa je bilo puno lakše. a bila je i manja. demodex je muka živa za liječenje tacticom. a ampule ne vjerujem, kao ni puno drugih vetova.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.