Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 08:09   #1
Zaštita od geopatogenih, elektromagnetskih i inih zračenja

Zdravlje je jedna od najosjetljivijih tema, pa ako ne prije, kad se nešto dogodili i netko razboli, počinje potraga za metodom - kako spriječiti...

Našu kuću je u posljednjih 20-tak godina posjetila sasvim solidna količina raznih "stručnjaka" koji su nam objasnili da:
- je na krivom mjestu
- je krivo postavljena
- je opasno boraviti na većini mjesta u njoj
- je čitsta katastrofa i da kad se zbroje svi njihovi nalazi, nema čega nema

Da ne duljim, rijetko čiji nalaz se poklapao s onima prethodnih. Bilo je dodirnih točaka, ali kome vjerovati?
Naplaćali smo se raznih pokušaja zaštite....
Zadnji pokušaj zaštite prostora gdje su ležajevi, završio je katastrofalno.
Nabavili smo bezobrazno skupe prostirke koje su nas trebale štititi od svih vrsta štetnih zračenja, od jedne razvikane firme.
Njihov "stručnjak" izmjerio je sve uzduž i poprijeko, demonstrirao i naplatio. Na pitanja poput: Zašto vam ova dva uređaja pokazuju svaki drugačiju sliku i time pobijaju jedan drugoga, nismo dobili suvisli odgovor.
No kako se ljudi pogube s logikom kad je zdravlje u pitanju (čak i kad su seznbilni i sve im zvoni na uzbunu) i spremni su na gotovo sve, a osobito kad su djeca u pitanju, zanemarili smo gomilu alrmnih zvona i - prostirke su kupljene.

Nakon cca 2 godine spavanja na njima, slučajno smo otkrili da te famozne magnetne trake, zapravo komadaju tijelo na više sjever-jug načina. A povod je bila dječja igra u trenutku presvlačenja kreveta.
U igru je bio uključen kompas, koji je pokazivao sasvim čudne promjene polova pomicanjem po krevetu i to nas je navelo da krenemo istraživati.

Završilo je uklanjanjem tih bezobrazno skupih komada pamuka s trakama u pokušaju spašavanja gole glave.
Naravno da sam nazvala i predstavnika koji nam ih je prodao i direktora firme koji je odgovoran i pitala ih znaju li uopće što prodaju i kako to djeluje.... mimo ona njihova dva uređajčića koji služe kako bi zadivili potencijalnog kupca i uvjerili ga u stručnost osobe koja mu je u stanu, kao i u djelotvornost i kvalitetu proizvoda koji vam upravo uvaljuju.
Ali vidim da se i danas reklamiraju i vjerojatno uspješno prodaju svoju čarobnu prostirku nedužnim i očajnim ljudima.

Mi smo se u međuvremenu okrenuli prirodnim načinima zaštite.
Poznate su priče o djelovanju pahulja snijega, koji kad prekrije područje svojom kristaličnom strukturom zaustavlja doslovce sva štetna zračenja.
Postoje i priče o slami, lupinkama jaja, češerima, štapovima i sl.
I o koži nekih životinja.

Kao veliki ljubitelji životinja i štovatelji života, bili smo na prvu protiv zadnjeg riješenja. Ali kako se uvijek vrijedi informirati, krenuli smo u istraživanje.
Pokazalo se, naravno, da znanstvenih dokaza nema, ali postoje brojne narodske priče.

Nakon duge potrage za čim više informacija ispostavilo se da očito dlaka nekih životinja djeluje na jednak način pahuljama snijega i da zbog svoje strukture na isti način zaustavlja štetna zračenja na određenoj visini.
Nakon toga je krenula potraga za kožom, koja se pokazala kao sizifov posao, jer je u nekim krugovima vrlo popularna kao ukrasni predmet na podu ili zidu. Pa su to i trgovci s veseljem prihvatili... ali i proizvođači i dizajneri...
Naravno, cijene su prestrašne iako su takvi proizvodi oduvijek bili skupi.
Uglavnom... napokon smo pronašli kožu po normalnijoj cijeni, za koju smo dobili garanciju da je nastala kao nusprodukt, a ne kao cilj.
I usprkos osjećaju grozne krivice da smo se odlučili za tu opciju, koža je nabavljena.
Usput smo dobili i praktična iskustva, poput onih da takve kože koriste npr. varioci. Dlaka mora biti prema tijelu, a prema istraživanjima, kod mladih ljudi koji je nisu koristili, neplodnost nastupa obično u roku od 6 mjeseci.
Tješili smo se i vukući paralele s indijancima i tibetanskim mudracima...

Neopisiv je osjećaj razlike zračenja u sobi kada smo je rasprostrli.
Kao da je zavladao energetski mir. Ispitivali smo se međusobno i svi zaključili da osjećamo promjenu.

Ima li netko od vas kakvih informacija ili iskustava o djelovanju teleće (iako bih ja to prije proglasila nečim većim od malog micija Sad ) kože?
Meri Poppinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 09:48   #2
Draga Meri, što da ti kažem? I mene su pokušali oženiti za takve nekakve deke pa sam ih poslao gdje im je i mjesto. Jesi li se ikad zapitala kakvo je to dobro a kakvo loše zračenje i kako zračenje zna je li ono dobro ili loše? Ljudi su skloni pod bilo koju cijenu objasniti ono što ne shvaćaju. Nekada su se bolesti i, općenito, loš osjećaj i raspoloženje objašnjavalo voljom božjom i djelovanjem vraga a nakon razvoja fizike početkom 20.stoljeća u tu su priču uvukli zračenja kao nevidljive i neopipljive uzročnike svega lošeg što te strefi a nije virusni ili bakterijsko. U stvari, po tom konceptu ni virusi niti bakterije nemaju šanse ako te zračenje ne ozrači i prana ne oprani, a zračene o kome govore je zlo i nevidljivo, neuhvatljivo znanstvenim instrumentima i može ga zatuč samo osoba upućena u Tajnu. Ništa novo pod kapom nebeskom, stari koncept zlih demona sa novim imenom zračenja. Dobro si zaključila da ni proizvođači a ni trgovci magnetskih i inih deka nemaju pojma što prodaju niti od čega to štiti. Vode se samo jednom maksimom, starom dubrovačkom izrekom: nije sramota budalu od para odvojiti. Možda je riječ budala preteška (citirao sam izreku u originalu) i trebalo bi ju zamijeniti rječju neznalica, jer takvi se u svojim operacijama i oslanjaju na neznanje širokih narodnih masa, poglavito neznanje fizike.
Varioci nose zaštitne pregače iz istog razloga zašto nose radne cipele i rukavice. Pri varenju frcaju iskre na sve strane i vrlo je neugodno kad ti rastaljena troska frcne na trbuh, prsa, nogu, ruku, bilo gdje. Električni luk je izvor širokog spektra elektromagnetskog zračenja a infracrveni dio ne djeluje blagotvorno na plodnost. Kožna pregača zaustavlja dio tog zračenja (nikakvo zlo geopatogeno i slično) no puno bi ga bolje zaustavila metalna ploča. Uostalom, zbog infracrvenog zračenja vrele smole probleme sa plodnošću imaju i radnici na asvaltiranju puteva a jedna od metoda studentske kontracepcije (nisam provjerio i ne znam koja je efikasnost) je bila i vožnja češkim tramvajem (onaj sa grijanim stolcima, mora se sjediti inače ne radi) od Save do Mihaljvca i natrag. Jaja se pregriju i spermići riknu na neko vrijeme. Uostalo, zato muške spolne žljezde i vise kako bi se mogle efikasno hladiti. No dosta digresija, kožna pregača u varioca je prvenstveno mehanička i toplinska zaštita. Mir koji je nastupio u sobi sa kožom je možda posljedica akustičkog umrtvljivanja sobe jer krzno efikasno prigušuje zvuk.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 03:55   #3
Najbolja zaštita od elektromagnetskog zračenja (trenutno najštetnijeg zračenja na čovjeka) je bakrena mreža (faradayev kavez), sve ostalo je cijeđenje para iz novčanika lakovjernih ljudi.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:02   #4
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Najbolja zaštita od elektromagnetskog zračenja (trenutno najštetnijeg zračenja na čovjeka) je bakrena mreža (faradayev kavez), sve ostalo je cijeđenje para iz novčanika lakovjernih ljudi.
Bok,

kako se radi ta bakrena mreža? Prijateljica od moje mame joj stavi jedan kraj u bocu vode od litre a ostatak pruži od zida do zida? Je li to to?

Hvala na odgovoru.
hotos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:07   #5
Quote:
hotos kaže: Pogledaj post
Bok,

kako se radi ta bakrena mreža? Prijateljica od moje mame joj stavi jedan kraj u bocu vode od litre a ostatak pruži od zida do zida? Je li to to?

Hvala na odgovoru.
Nije. Štićeni prostor treba skroz obuhvatiti mježom i onda ju dobro uzemljiti.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 15:08   #6
faradayev kavez?

inače zatvorene metalne petlje nisu nešto prezdrave, radi generiranja vlastitih EM polja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:01   #7
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
faradayev kavez?

inače zatvorene metalne petlje nisu nešto prezdrave, radi generiranja vlastitih EM polja
F kavez nije petlja već kavez a i petlje ne generiraju ništa ako ih ne tutneš u promjenjivo magnetsko polje ili ih ne futraš izmjeničnom strujom. Rastegneš li mrežu u dvije dimenzije i jedan dio gurneš u bocu dobiti ćeš antenu, prijemnik a ne zaštitu od EM valova (bez obzira na bocu)
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:28   #8
Ljudi,

vidim da su neki kupili PXD BIOPIRAMIDU. Čudno mi je da ih nema kod nas kupiti (Huped imabiogen ploču ali ona pokriva samo 8m2, dok Biopiramida navodno 150 m2), već samo u Srbiji (http://www.pozitivnaenergija.com/proizvodi.php).
Biopiramida košta 125 Eur-a, dok Biogen ploča 700,00 kn, a pokriva daleko manje površine (ja bih i za dječju sobu da pokrijem morala kupiti 2 komada).
Pitanje: zna li netko što o ovoj firmi i da li to valja i drugo: svi ti koji prodaju slične proizvode nude za par stotina kuna radiestezistu, mene zanima gdje mogu nazvati nekog neovisnog radiestezistu 8nije problem platiati) a koji mi neće pokušavati uvaljivato raznorazzne proizvde nego mi objektivno i iskreno reći pravo stanje stvari?
Ivana_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:19   #9
Quote:
Ivana_7 kaže: Pogledaj post
Ljudi,

vidim da su neki kupili PXD BIOPIRAMIDU. Čudno mi je da ih nema kod nas kupiti (Huped imabiogen ploču ali ona pokriva samo 8m2, dok Biopiramida navodno 150 m2), već samo u Srbiji (http://www.pozitivnaenergija.com/proizvodi.php).
Biopiramida košta 125 Eur-a, dok Biogen ploča 700,00 kn, a pokriva daleko manje površine (ja bih i za dječju sobu da pokrijem morala kupiti 2 komada).
Pitanje: zna li netko što o ovoj firmi i da li to valja i drugo: svi ti koji prodaju slične proizvode nude za par stotina kuna radiestezistu, mene zanima gdje mogu nazvati nekog neovisnog radiestezistu 8nije problem platiati) a koji mi neće pokušavati uvaljivato raznorazzne proizvde nego mi objektivno i iskreno reći pravo stanje stvari?
Objektivno ti ne može reći nitko, jer je radiestezijski pregled - subjektivna kategorija.

Da je radiestezija - objektivna metoda, ovaj topic se ne bi nalazio na podforumu "alternative" već - "prirodnih znanosti".

Osobno - ne vjerujem u takozvane "zaštitne ploče", a ni HUPED-ov certifikat za neku ploču nažalost - objektivno ne znači - ništa.

No svatko ima pravo da subjektivno vjeruje u efikasnost neke od njih, a sama vjera ponekad dovoljno mentalno ojača osobu da se ipak pokažu zdravstvena poboljšanja...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 02:12   #10
Quote:
Ivana_7 kaže: Pogledaj post
Ljudi,

vidim da su neki kupili PXD BIOPIRAMIDU. Čudno mi je da ih nema kod nas kupiti (Huped imabiogen ploču ali ona pokriva samo 8m2, dok Biopiramida navodno 150 m2), već samo u Srbiji (http://www.pozitivnaenergija.com/proizvodi.php).
Biopiramida košta 125 Eur-a, dok Biogen ploča 700,00 kn, a pokriva daleko manje površine (ja bih i za dječju sobu da pokrijem morala kupiti 2 komada).
Pitanje: zna li netko što o ovoj firmi i da li to valja i drugo: svi ti koji prodaju slične proizvode nude za par stotina kuna radiestezistu, mene zanima gdje mogu nazvati nekog neovisnog radiestezistu 8nije problem platiati) a koji mi neće pokušavati uvaljivato raznorazzne proizvde nego mi objektivno i iskreno reći pravo stanje stvari?
PXD BIOPiramida je hrvatski proizvod firme IDRA ALFA kojeg Srbi uvoze i prodaju pod drugim imenom. Kod nas se zove Biopiramida "IDRA KEOPS 2000" i prodaje se po cijeni od 400,00.
Hiperion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:46   #11
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Najbolja zaštita od elektromagnetskog zračenja (trenutno najštetnijeg zračenja na čovjeka) je bakrena mreža (faradayev kavez), sve ostalo je cijeđenje para iz novčanika lakovjernih ljudi.
Zar najštetnije zračenje nije radijacija (gama zrake, rendgenske zrake, neutronsko zračenje) ?
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:09   #12
Ovisi...
Jedno zracenje djeluje ''brze'' jedno ''sporije''

Opasno je i mikrovalno zracenje, dovodi do smanjenja lucenja hormona melatonina u pinealnoj zlijezdi. Melatonin osim sto regulira ciklus dan-noc ima i velika antikancerogena svojstva. Dakle, odatle ona opaska ''mobiteli uzrokuju rak'', ''mobitele ne bi trebala koristiti djeca mladja od 10 g.'' itd.
Melatonin osim sto sprjecava slobodnih radikala kod mikrovalnog zracenja, moze se koristiti i kao ''apsorbens'' X-zraka, zato se egzogeni melatonin (suplement) cesto daje radiolozima kao ''zastitno sredstvo''.

Sto se tice ''zracenja oko nas'', najopasnije (najveca doza se prima u kratkom vremenskom intervalu) je ici na CT ili na ortopanogram (panoramsko slikanje celjusti).
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 11:29   #13
sad si me prepala..prije nekih 8 mjeseci sam kupila takvu deku MAGNOFLEX, nadam se da nije ista fima..kako da provjerim "stanje" sjever-jug i da li mogu znat da je štetno na osnovu nečeg..osjećam se ok, nema nikakve "nuspojave"..joooooooooj zašto sam sad vidjela sve šta si napisala, živjelo neznanje
__________________
poželi mi sreću i ništa drugo..
masha28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 11:44   #14
Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
sad si me prepala..prije nekih 8 mjeseci sam kupila takvu deku MAGNOFLEX, nadam se da nije ista fima..kako da provjerim "stanje" sjever-jug i da li mogu znat da je štetno na osnovu nečeg..osjećam se ok, nema nikakve "nuspojave"..joooooooooj zašto sam sad vidjela sve šta si napisala, živjelo neznanje
Zato si i dala lovu bezveze. Živjelo neznanje!
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:28   #15
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Zato si i dala lovu bezveze. Živjelo neznanje!
Potpisujem ovo kao korisnik magnofleksa već evo 4 godine....
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 01:22   #16
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Živjelo neznanje!
Tako je! Živjelo ne znanje nadobudnih fizičara koji misle da su s ono malo fakultetskog obrazovanja ubrali svu pamet svijeta!
Svojevremeno su nadobudni u zanosu spoznaje vikali:"Dajte mi polugu, pomaknut ću Zemlju!" Znamo koliko treba jednoj ljudskoj snazi da pomakne Zemlju za jedan cm, kada bi i našli čvrsto uporište za nju na drugoj strani put poluge trajao bi mnogo dulje nego li je jedan ljudski život. Tako da ako nešto i znaš, ne znaš sve pa se suzdrži komentara o stvarima koje ne razumiješ niti želiš razumjeti jer te, eto, nisu o tome naučili u školi. A kako i bi?-kad niti sami ne znaju!?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:29   #17
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Tako je! Živjelo ne znanje nadobudnih fizičara koji misle da su s ono malo fakultetskog obrazovanja ubrali svu pamet svijeta!
Svojevremeno su nadobudni u zanosu spoznaje vikali:"Dajte mi polugu, pomaknut ću Zemlju!" Znamo koliko treba jednoj ljudskoj snazi da pomakne Zemlju za jedan cm, kada bi i našli čvrsto uporište za nju na drugoj strani put poluge trajao bi mnogo dulje nego li je jedan ljudski život. Tako da ako nešto i znaš, ne znaš sve pa se suzdrži komentara o stvarima koje ne razumiješ niti želiš razumjeti jer te, eto, nisu o tome naučili u školi. A kako i bi?-kad niti sami ne znaju!?
Naišao sam na proizvod koji je još davne 1898. patentirao Nikla Tesla i prije 20 godina je jedan institut iz Salzburga počeo istraživanja u vezi toga.
Punih 10 godina su radili na tome i napokon shvatili što je Tesla želio postići sa njim. Patentirali su ga u USA i EU i u Njemačkoj se može naći u ljekarnama pod jednim PZN brojem (ne znam ga ovog trena).
Probao sam ga na sebi. Za dva dana mi je prestalo zujati u uhu (znate ono, bormašina, perilica...), imam više energije i masu toga.
Otišao sam u taj institut u Salzburg i nakon dužeg uvjeravanja, uspio doći do jednog od znanstvenika koji je radio na tome. Kada su mi objasnili što i kako radi taj patent, što je Tesla mislio postići, zašto ga je čak i Papa Ivan Pavao drugi koristio (vidio sam priznanje iz Vatikana. Mislite da bi Papa nešto nosio da to nema smisla?) tek tada mi je postalo jasno da mi kao potrošači pojma nemamo što sve treba znati da bi se jedna stvar patentirala na svjetskoj razini. Nemamo pojma tko su ti ljudi, koliko rade, što rade, kako žive, za čega žive... Jedino znamo dobro kenjati po internetu, jer smo si nahranili taštinu i bar ovog trena ispali pametni i informirani. To je tako. Od tada ne pišem ništa i o ničemu ako nemam prvu i pravu informaciju. Za taštinu mi ne treba internet, nego mi je dovoljan neki prosjak da mu prospem pamet, tako da se skockam u odijelo i kravatu. I da kažem da sam doktor. Da se ispovračaš.

Donio sam još par takvih Teslinih platina i nakon onoga što su mi rekli što sve da isprobam sa njom, ostao sam paf. Genijalni Teslin um. Za nas pametne.
Carlo Rosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 19:24   #18
ne kužim, zašto onda imaš deku 4 godine ako ti šteti i ako smatraš da ne valja???
može mi netko pomoći kako da provjerim jel deka "ispravna", ako već ne pomaže da ne bi slučajno štetilo..hvala
__________________
poželi mi sreću i ništa drugo..
masha28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:33   #19
Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
ne kužim, zašto onda imaš deku 4 godine ako ti šteti i ako smatraš da ne valja???
može mi netko pomoći kako da provjerim jel deka "ispravna", ako već ne pomaže da ne bi slučajno štetilo..hvala
Deka ti nemože naštetiti,ja imam magnetne navlake za stolac,rade na istom principu kao i deka,ali,moje navlake,kao i tvoja deka,zahtjevaju redovito održavanje,u smislu da ih moramo svaka 2-3 dana tuširati i ostaviti sušiti na suncu.
Što se tiće magnetnih navlaka,deka i sl.,to je skoro pa uzaludno bačen novac.
Istraživao sam neke vrste zaštita od zračenja i do sada mi se najboljom zaštitom pokazao tepih od bambusa i tepisi od kineske slame.
Odlična je zaštita od negativnih zračenja,a služi i kao lijepa dekoracija u stanu-sobi!
drazen-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 01:27   #20
Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
ne kužim, zašto onda imaš deku 4 godine ako ti šteti i ako smatraš da ne valja???
To nitko ne kuži......
Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
može mi netko pomoći kako da provjerim jel deka "ispravna", ako već ne pomaže da ne bi slučajno štetilo..hvala
Nema mjesta panici. Kad bi deke stvarno radile štetu već bi osječala posljedice.
Treba samo paziti na polove muške i ženske jer nisu isti. To su vam prodavači deka trebali objasniti.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.