Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 17:34   #41
ja ču morat pisat(6 sam raz)

a sumnjam da će krenut u prosvjed
al opet nadam se da budu jer smo inače nastradali
pepita-95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:57   #42
ja sam pisal povjest i zemljopis i engleski...engleski je bil jako lagan a ovo dvoje je bilo...onak...za preživat.uglavnom jako mi je pu njo pomogla ona brojalica(il kak se god to zove)eci-peco-pec ti si mali zec...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:06   #43
Neznam dal bude baš tak da oni koji polože malu maturu se mogu, a oni koji ne nemogu upisati u srednju školu. Jer po tome nebi ni najbolji odlikaši prošli. Jer ne piše se samo hrvatski i matematika nego još neki predmeti kao strani jezici i kemija te vjerojato biologija.
Ivana_dd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:15   #44
neka mi neko javi koji su sve predmeti u maloj maturi što brže.
rafota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 16:20   #45
Arrow Matura za osnovnoškolce?

Pozdrav

Moja generacija (sada 7. razred) bi trebala biti prva koja će pisati 'malu maturu'.
Profesori ne znaju ništa vezano s time.
Može li mi netko objasniti taj novi sistem?

Hoće li se bodovati uspjeh na kraju 7. i 8. razreda?

Puno hvala svima
davor.dundovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:01   #46
Quote:
davor.dundovic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Moja generacija (sada 7. razred) bi trebala biti prva koja će pisati 'malu maturu'.
Profesori ne znaju ništa vezano s time.
Može li mi netko objasniti taj novi sistem?

Hoće li se bodovati uspjeh na kraju 7. i 8. razreda?

Puno hvala svima
Ček. To je opet probna ili? Ja sam pisao probnu kada sam završavao 8. razred.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:25   #47
Quote:
davor.dundovic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Moja generacija (sada 7. razred) bi trebala biti prva koja će pisati 'malu maturu'.
Profesori ne znaju ništa vezano s time.
Može li mi netko objasniti taj novi sistem?

Hoće li se bodovati uspjeh na kraju 7. i 8. razreda?

Puno hvala svima

O maloj maturi se već nekoliko godina priča..
Dala bi dobar uvid u stanje osnovnog školstva. Znate da imamo poplavu odlikaša koji poslije ne pokazuju jednake rezultate u srednjoškolskom sustavu.Malu maturu, u odnosu na veliku, tehnički nije problem provesti.

Vjerojatno bi kao i velika matura bio obavezni dio (hrvatski,matematika,engleski),te izborni ovisno o kojoj se srednjoj školi radi
Vjerujem da će vas profesori o tome na vrijeme obavijestiti,ipak se o maloj maturi priča već nekoliko godina
__________________
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom.
Ana So is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:25   #48
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Ček. To je opet probna ili? Ja sam pisao probnu kada sam završavao 8. razred.
Ne, nije probna.

Quote:
ana_os kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bi kao i velika matura bio obavezni dio (hrvatski,matematika,engleski),te izborni ovisno o kojoj se srednjoj školi radi
Vjerujem da će vas profesori o tome na vrijeme obavijestiti,ipak se o maloj maturi priča već nekoliko godina
Navodno ćemo svi pisati sve uključujući geografiju, povijest i ostalo...
Znam da se o maloj maturi priča već nekoliko godina, ali ako ćemo pisati svo gradivo od petog razreda mislim da bi bilo u redu da nam objasne malo detaljnije.

I.. danas sam saznao da neće svaka generacija pisati malu maturu nego svaka četvrta. Znači, pisati će se 2012. pa 2016...
davor.dundovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:38   #49
Quote:
Navodno ćemo svi pisati sve uključujući geografiju, povijest i ostalo...
Znam da se o maloj maturi priča već nekoliko godina, ali ako ćemo pisati svo gradivo od petog razreda mislim da bi bilo u redu da nam objasne malo detaljnije.

I.. danas sam saznao da neće svaka generacija pisati malu maturu nego svaka četvrta. Znači, pisati će se 2012. pa 2016...
Ja sam pisao zemljopis, povijest i njemački. I da, sva 4. razreda se pišu. Mislim da ti ne mogu dati svih 6. predmeta. Kod nas se matematika uopće nije pisala, ali to je bila probna i to je bilo prije 4-5 godina.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 17:20   #50
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Ja sam pisao zemljopis, povijest i njemački. I da, sva 4. razreda se pišu. Mislim da ti ne mogu dati svih 6. predmeta. Kod nas se matematika uopće nije pisala, ali to je bila probna i to je bilo prije 4-5 godina.
A kakva su pitanja bila? Jesu li bila onako detaljna, kao i normalan ispit ili opcenita pitanja?
davor.dundovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 18:33   #51
Quote:
davor.dundovic kaže: Pogledaj post
A kakva su pitanja bila? Jesu li bila onako detaljna, kao i normalan ispit ili opcenita pitanja?
Kolko me pamćenje služi..hmm. Mislim da su svi zadaci bili zaokruživanje. Mislim da uopće nije bilo nadopunjavanja, barem ne na povijesti. Zemljopis je imao jedno pitanje gdje se trebala izračunati udanjenost mjesta ako je karta 1:250000. To me je uhvatilo nespremnog. Povijest je jako lagana, a stranog jezika se uopće ne sjećam. Nije teško. Prolistaj knjige nekoliko dana prije ispita i nećeš imati problema. Pitanja, dakle, nisu detaljna, ali su dosta zajebana. Onak te pitaju glupa pitanja tipa: "Kako se zove grčki bog mora?" To je meni bilo prvo pitanje na ispitu povijesti.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 21:13   #52
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Kolko me pamćenje služi..hmm. Mislim da su svi zadaci bili zaokruživanje. Mislim da uopće nije bilo nadopunjavanja, barem ne na povijesti. Zemljopis je imao jedno pitanje gdje se trebala izračunati udanjenost mjesta ako je karta 1:250000. To me je uhvatilo nespremnog. Povijest je jako lagana, a stranog jezika se uopće ne sjećam. Nije teško. Prolistaj knjige nekoliko dana prije ispita i nećeš imati problema. Pitanja, dakle, nisu detaljna, ali su dosta zajebana. Onak te pitaju glupa pitanja tipa: "Kako se zove grčki bog mora?" To je meni bilo prvo pitanje na ispitu povijesti.
Pa ako je tako, sumnjam da će biti problema
davor.dundovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:49   #53
Ako netko sazna još nešto, molim da ovdje napiše. Hvala
davor.dundovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.