Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 21:02   #1781
evo da vam ponudim wellness weekend u Sarajevu za 2 osobe(dorucak+vecera), detalji na pp
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:17   #1782
Kad ste svi ovdje toliko ljubazni, a koliko vidim ima i domaćih ljudi, zanimaju me još neke stvari. Kakve su cijene, hrane, pića? Kakve znamenitosti, lijepa mjesta preporučujete? Kolike su cijene taksija i tramvaja (dnevna karta)? Svaka informacija iz prve ruke uvelike bi mi pomogla.
I jiš nešto, čitala sam par stranica prije kako je noći Sarajevo nesigurno, da napadi klošara nisu tak neuobičajeni... je li stvarno tako? Trebam li se brinuti što se toga tiče ili je situacija kao u Zagrebu?

Zadnje uređivanje brucošica16 : 16.06.2010. at 18:16.
brucošica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 03:52   #1783
ma sve ti je to manje vise isto, bila sam u skorom vremenu i u Zagrebu i u Beogradu, nazalost u Bg samo preko dana... cijene su manje vise iste.. mozda je kod nas u Sa malo jeftinije ali to su nijanse, na nekim stvarima dobijes na nekim izgubis.
takodje sto se tice sigurnosti, ko bilo gdje u citavom svijetu, ako ostavis u otvorenoj torbi mobitel il novcanik u nekom od prevoznih sredstava vjerovatno ces ostati bez oboje, al ako pazis na svoje stvari nista ne brini.
a sto se tice tih napada, iskreno ja znam oko 2-3 ujutro kuci sama pjeske otici.
et sretno i pitaj sta god, konkretnije pomoc je tu =DDD
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 20:38   #1784
Quote:
brucošica16 kaže: Pogledaj post
Kad ste svi ovdje toliko ljubazni, a koliko vidim ima i domaćih ljudi, zanimaju me još neke stvari. Kakve su cijene, hrane, pića? Kakve znamenitosti, lijepa mjesta preporučujete? Kolike su cijene taksija i tramvaja (dnevna karta)? Svaka informacija iz prve ruke uvelike bi mi pomogla.
I jiš nešto, čitala sam par stranica prije kako je noći Sarajevo nesigurno, da napadi klošara nisu tak neuobičajeni... je li stvarno tako? Trebam li se brinuti što se toga tiče ili je situacija kao u Zagrebu?

E bok evo da i ja napisem nesto o Sarajevu....kao mali sam dolazio cesto s cacom u Sa i natjera me on da se napijem vode sa carsije i gle cuda evo mene sada zivim u sarajevu XD Fenomenalno je! Kad sam doselio i nije mi bilo bas nesto extra dok nisam upoznao novu ekipu i tad je sve krenulo....ne mos me viditi doma XD A cijene su ono dosta slicne kao i u Hrvatskoj, kava se krece od 6-10 kn cevapi nekih 30kn sok od 15-20 kn sve ovisi kamo se ide na drink....preporucujem svima Sarajevo za vrijeme film festivala, tad je totalno ludilo vanak nema spavanja u 5 ujutro pune ulice puni clubovi prarty do party-a ne bi zna covik kamo prvo da ode....a evo uskoro ce i SFF za nekih cca. misec......Eto sretno svima koji dodju napijte se vode ludilooo je
opa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:51   #1785
Hvala na informacijama! I mi dolazimo za vrijeme SFF-a
brucošica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:21   #1786
Quote:
opa22 kaže: Pogledaj post
natjera me on da se napijem vode sa carsije i gle cuda evo mene sada zivim u sarajevu
Magicna nam je voda
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 12:28   #1787
Idem ovaj vikend (pet-ned) u Sarajevo.
Trebam pomoć oko hotela.
Pošto smo s autom, ne igra ulogu da bude u centru.
Cijena do 150 € max za 2 noći.
Gledala sam Union, Hecco, oni su koliko kužim u centru, cijena za 2 noći s doručkom za dvije osobe je 150 €. To mi je gornja granica cijene, ali nije nužno da ide puno ispod.
Gledala sam Grand Casa hotel, svi ga hvale, ali nisam našla podatak koliko je udaljen od grada (Velika aleja - Ilidža), vidim da je u predgrađu, ali ako je baš jako daleko onda ne bih...

I tako, imate kaj za preporučiti?
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 18:20   #1788
Odgovara li ti ovo, posebna ponuda: http://www.astra-garni.com.ba/bh/ind...d=104&Itemid=3
Misliš li 150€ po osobi, ili za sobu? U drugom slučaju bolje Grand Casa ili drugi hoteli na Ilidži, ako ništa, jeftinije je, a putem do centra uvijek se može i pregledati grad iz automobila
Zezam se, istina je da je to zapadno predgrađe i do Baščaršije ima 12-13 KM, ali je i Ilidža sama po sebi prelijepa, sa Vrelom Bosne i malom i velikom alejom.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:21   #1789
Po sobi, ne po osobi.
Upravo proučavam hotel Ahar, negdje je između Ilidže i Novog grada (piše 4 km od centra), sagrađen prošle godine, čini se ok. Cijena 40 € po sobi/noć. Ionako mi je bitno samo to da imam gdje prespavati i oprati se.
Zovem hotel, nitko se ne javlja, a rezerviranje putem booking.com traži podatke o kartici pa se baš ne usudim...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:00   #1790
Ne djeluje loše, možda da probaš ponovo zvati
Evo ti fina mapa sarajeva, multifunkcionalna, možeš filtrirati što ti treba
http://www.navigator.ba/maps/sarajevo/dispmap.php
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 10:43   #1791
Rezervirala sam pa što bude...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 17:58   #1792
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Kad se hvale drugi onda i ja malo
generacija sam rodjenih Sarajki i smatram ga jedinim pravim gradom od Rima do Atine.U ex yu nema niti jednog koji mu je za prinijeti.
Ali da li je mnogim "diplomiranim" Sarajlijama ovog topika pala na pamet paradoksalna ideja da bi Sa bilo selo da nisu dosli "seljaci"?
Prije "invazije" je Sarajevo bilo malo i nalickano mjestasce a odavno sam od dede cula price da u vrijeme Kraljevine uslov za nastanjivanje u Sa je bio dokaz o sluzbi, tacnije da covjek ima posao u gradu.
Da nisu dosli ljudi sa strane Sarajevo bi ostalo biti memljivi krug dvojke, malo mjesto sa par zgrada starinskog smeka i malo vise blaziranih i nekvalitetnih snobova. Vjerovatno bi duhom licio bi na Ljubljanu ili Zagreb . Po engleskim anketama spada u najdosadnije prestonice evropskih zemalja i po izjavama , svojom atmosferom podsjeca na sumorno madjarsko selo ( "Zg je hladan grad" -hr. bend Film). Zato je potrebno da se grad neprestano razvija i upumpava "svjeza krv" bogata eritrocitima.
Ljudi koji dolaze nose sa sobom energiju koja razvija ovaj grad a da su se pitali "diplomirane" Sarajlije - grad uopste ne bi ni napredovao. To je tip ljudi poput Aide Alilovic koja je izjavila :" Moje Sarajevo je krug dvojke". Sta reci? Koliko je to blazirano i priprosto stvorenje skucenih vidika.Ona zivi davno proslom vremenu poput neke sjetne i zlobne babe a po njenoj logici ZOO vrt je vise Sarajevo nego Novi Grad ili Rakovica. Smjesno je pogotovo sto u krugu dvojke ima manje "pravih" Sarajlija nego na Stupu.
Ljepota Sarajeva je u mnogome u njegovoj velicini ( velicina je bitna-Sa je grad ni prevelik ni mali ) i raznovrsnosti koje ne bi bilo da nisu useljeni "dosljaci".Jos ljepsim ga cini energija koje u njemu ima
Extra sjaj mu daju price koje ima da isprica- a njih su stvarali dosljaci koliko i starosjedeoci.A najvise mu smeka daju oci posmatraca u kojima se krije ljepota. Ako je nema u ocima... ni njihove oci je nikada nece primjetiti. Takvima ni Pariz nije lijep ali je dobar kao "trofej" koji se pokazuje drugima. Zato je Sarajevo najlepse onima koji ga vole.

Ljudi brkaju "došljake". recimo neki nisu rođeni u Sa ali se smatraju Sarajlijama i nisu neki primitivci koji bi ukaljali ime grada. Drugi su oni koji su došli ajmo reći poslije rata. Opet ljude ne možemo dijeliti kad je ko došao nego kakav je.
Meni je Sarajevo super bez obzira što neki govore da nije ko nekad. U svakom slučaju bolje je od Zagreba. Studiram u Zg i mogu samo potvrdit da je grad hladan...
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:38   #1793
Pozdrav!

Spremamo se do Sarajeva, samo sto je pred sam put zavladala panika u nasim redovima zbog straha od kradje auta ...koliko je realna opasnost od kradje usred Sarajeva auta sa Zg tablicama? Da li je bolje ici busom?
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:19   #1794
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Spremamo se do Sarajeva, samo sto je pred sam put zavladala panika u nasim redovima zbog straha od kradje auta ...koliko je realna opasnost od kradje usred Sarajeva auta sa Zg tablicama? Da li je bolje ici busom?
Pa gle,
sanse su ti ga ga ukradu sigurno preko 79,83%..jer ti je sansa za obicnu kradju auta 62%(ukalkulirao sam ti da ti je auto neki iz svetog trojstva)+zg tablice15%+centar2,83%
al u tu kalkulaciju moj moras dodat koificijent drugih auta s zg tablicama..tako da on u konacnici nesto padne...al nikako ne ispod 50%...sto laikci znaci da ce ukrast ili tvoj ili neciji drugi sigurnoo!
jos bi ti predlozio,imas i avon za SA!
sretno
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:33   #1795
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Spremamo se do Sarajeva, samo sto je pred sam put zavladala panika u nasim redovima zbog straha od kradje auta ...koliko je realna opasnost od kradje usred Sarajeva auta sa Zg tablicama? Da li je bolje ici busom?
Velika, ako auto nije na sigurnom. Ako ideš u neki hotel imaju garaže pa ga tamo drži a u gradu plati parking na kojem se čuvaju auti. Nije skupo.
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 01:07   #1796
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
Velika, ako auto nije na sigurnom. Ako ideš u neki hotel imaju garaže pa ga tamo drži a u gradu plati parking na kojem se čuvaju auti. Nije skupo.
ovo gore sto sam napisao u postu prije sam se naravno zezao-jer takvo pitanje drugciji odgovor nit nezasluzuje..
Mene stvarno fascinira takva fobija..jel tamo kradu aute,jel otimaju ljude na cesti,jesu nihovi psi agresivniji od nasih,hocemo li se otrovat s hranom,jel voda za pice,jel tamo jos rat...?!?LOL..ono pitanja kao da se radi o nekom endemu u sredisnjoj africi u kojem se situacija mijenja od jutra do mraka...
Pa to je samo nesto malo udaljeno sve od ZG,nije to zabaceni dio rusije bez ikakvog nadzora i kontrole.
Naravno da kradje ima,auta(pogotovo iz svetog trojstva...bmw,vw,mercedes.),bicikala,nevinosti i svega ostalog...ali nista spektakularno vise nego u drugim gradovima i drzavama u okruzenju...
dalje pitanje je kakav ti imas auto...jer ce ti prije izvadit iz auta kutiju cigara sa sjedala nego uzet auto..
a ako ti je sudjeno da ti ga ukradu...mozes ga drzat u staklenom zvonu on ce ti otic-vjeruj mi!nece ti ga nit Bog sacuvat...
Naravno neki zdrav razum...tipa da neprovociras ljude s kreditnom karticom,novcanikom..itd na sjedalu...bi bilo pozeljno kao i svagdje.
uostalom u zg se kradu svaki dan auti..pa ljudi i dalje zive i voze..a ovi kradu..i svi skupa zive..hehe
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 01:31   #1797
hahahahahahahahahahhaha
ovaj post zadnji je za 10=D i meni je vise pun kofer ovakvih pitanja, pa majka mu mila imamo svega u Sarajevu sto jest jest al da nekad pogledate vijesti na FTV/u vidjeli bi da je to sve isto.. recimo ja cesce gledam htrvatske tv stanice od nasih i sve sto na novoj vidim isto se desava i kod nas prema tome odmorite malo, mi smo stvarnoo, al stvarno normalan narod(uglavnom) =D

i podebljavam ovo ostavljanje novcanika, jakne, torbe na zadnjem sjedistu ili radija makar onog najjeftinijeg u autu ne dolazi u obzir! narkomana u svakom gradu ima
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 04:18   #1798
Koliko košta (u km) smještaj u hostelu ljubičica, mislim da je na baščaršiji (najjeftiniji mogući za 2. osobe ) ?
Je li moram rezervirat preko interneta krevet ili mogu kad dođem tamo?
...e i hoću li mijenjati u hrvatskoj kune u marke ili kad dođem u sarajevo, to jest bih, ili da mijenjam u eure?
Hvala
canazirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:22   #1799
Quote:
canazirk kaže: Pogledaj post
...e i hoću li mijenjati u hrvatskoj kune u marke ili kad dođem u sarajevo, to jest bih, ili da mijenjam u eure?
Hvala
Od bliskog izvora koji je često poslovno u Sarajevu dozanajem da je najpovoljnije nafilati svoj tekući račun (s kunama), a tamo dizati lovu na bankomatu u njihovoj valuti.
Naravno, ako imaš račun i koristiš se karticama.
Tako ću ja napraviti, a putujem - sutra.

Isto vrijedi za sve druge zemlje (kažu oni koji puno putuju).
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 10:28   #1800
Jučer sam bio u Sarajevu ,ljudi gostoljubivi, hrana jeftina ,Avazov toranj prekrasan drago mi je što sam bio
fudo ekspres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.