Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2006., 02:07   #1
Kako prati jakne punjene perjem...

Naime, prošle godine kupila sam bijelu jaknu punjenu perjem. Kako na posao putujem tramvajem, a jakna je bijela, morala sam je prati svaka 3 tjedna (obavezno!) tako da se eto, jaknica "ispuhala". Inače, ne pomaže ni pranje s teniskim lopticama, a ni "protresanje" jakne koje je prije pomagalo da se perije ravnomjerno raspodjeli unutar jakne. Ako itko od vas zna da li postoji neki način kako ponovo "napuhati" jaknu, molim vas javite!!
Inače, s tamnim jaknama nisam imala ovakvih problema jer takve sam prala samo prije sezone.

Hvala!
Kati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 07:51   #2
pouka: ne kupovati bijelu jaknu. nije praktična.

drugih savjeta nemam. možda, da pitaš u kemijskoj čistioni? tamo tete znaju raznih čarolija.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:16   #3
nije fora u pranju sa lopticama
nego u SUSENJU U SUSILICI SA LOPTICAMA!!!
tad se napuha ko balon
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:19   #4
Quote:
Kati kaže:
Naime, prošle godine kupila sam bijelu jaknu punjenu perjem. Kako na posao putujem tramvajem, a jakna je bijela, morala sam je prati svaka 3 tjedna (obavezno!) tako da se eto, jaknica "ispuhala". Inače, ne pomaže ni pranje s teniskim lopticama, a ni "protresanje" jakne koje je prije pomagalo da se perije ravnomjerno raspodjeli unutar jakne. Ako itko od vas zna da li postoji neki način kako ponovo "napuhati" jaknu, molim vas javite!!
Inače, s tamnim jaknama nisam imala ovakvih problema jer takve sam prala samo prije sezone.

Hvala!
Ja vec godinama imama pahuljicu, kako je zovem , jer je bijela i puna perija. DObro nije abs sad puna kao kad sam ju kupila ali opet ga ima. Perem je u masini. Poslije u tijeku susenja rastresam perije nekoliko puta i meni je jos uvijek napuhana. Nekamo sam uzela bila i bezbojni sprej za takve stvari pa sam znala pospricat nakon pranja onaj dio rukava oko zgloba, da se manje lijepi prljavstina na nju.
I svakako da nije za tramvaj, barem ne svaki dan,ja nisam svoju stalno nosila.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 08:43   #5
ja ju nosim na kemijsko..... ne eksperimentira mi se... ovako platis 100 kuna i imas gotovo.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:51   #6
Hvala na savjetima. I mislila sam pitati u kemijskoj čistioni, a isprobati ću i sušenje u sušilici s lopticama (probala sam bez loptica i nije išlo). Tnx u svakom slučaju!
Kati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 14:05   #7
Kati, bez beda je moš oprat u perilici na 30. Sušit je isto nije bed, grude koje se naprave lijepo razdvojiš, protreseš je par puta i staviš je na termo peč ili radijator (uz obavezna okretanja).
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.