Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2003., 12:09   #81
Quote:
duda kaže:
...zar svoju djecu treba zanemarivati da bi bio loš roditelj
...po meni je loš i onaj roditelj koji može djeci pružiti i puno više od onog što bi trebao, a pruža im samo ono što baš mora tek toliko da netko ne bi rekao da zanemaraju djecu...
tacno
magic, naravno da si ti puno ekstremniji slucaj nego duda ili ja, ali to ne znaci da su nasi "ocevi" uzorni i nemogu dati (ne mislim materijalno) vise. a ne znaci niti da smo mi aspide sto ocekujemo jos vise
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:12   #82
nemoj mi sad pripisivati neshto shto nisam rekla.

Uostalom sama si napisala da ne zhivish u Hr stoga ti ne spadash uopce u moja mjerila
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:15   #83
zar mjerila ne bi trebala svugdje biti ista?!?
Porfirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:17   #84
Nismo grupa socijalista-utopista

Josh uvijek sam svjesna gdje zhivim
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:28   #85
Novi Vinodoslki se dosta razlikuje od Rijeke i Kastava, zbog toga je dosta izrazenija razlika u mentalitetu tamosnjih mjestana/jebaca/oca buduce djece.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 14:21   #86
Quote:
Claire kaže:
ajde da te pitam... koliko posto mushkaraca koje poznajes... su "balkanski nasilnici"?

98%?????
nisu u pitanju oni koje JA poznajem......

a koliko ti "kurvica razvedenih" poznajes?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 14:21   #87
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Novi Vinodoslki se dosta razlikuje od Rijeke i Kastava, zbog toga je dosta izrazenija razlika u mentalitetu tamosnjih mjestana/jebaca/oca buduce djece.


isuse bože, koji si ti uskraćeni - idiot...sorry ali tako je
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 13:43   #88
Bez uvrede ikome, jer svatko misli za sebe da je "poseban slucaj", no statistika kaze da u Hrvatskoj svakih 15 minuta jedna zena bude pretucena.

To znaci da je vrlo nezahvalno reci "ja sam bila izolirani slucaj u mojoj okolini". Ja znam za slucajeve koji su godinama skrivali naselje u obitelji, i to toliko dobro i temeljito da je njihova okolina nakon otkrica bila sokirana!

Razmislite... Jedna zena svakih petnaest minuta. 4,5 miliona ljudi u Hrvatskoj. Koliko je to zena svaki dan? A svaki tjedan? I jos uvijek mislite da se to ne dogadja bas vasoj susjedi, koja se ovaj tjedan razvodi?

Claire, nadam se da nisi na nekom polozaju na kojem mozes, ovako ogorcena, donositi odluke koje imaju upliv u tudi zivot.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 14:15   #89
To je ono o chemu pishem na jednom drugom topiku na RiD....koliko je majki spremno da prizna djeci da nisu uspjele izaci iz takvoga braka zbog svoje vlastite slabosti?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 15:22   #90
Quote:
magic kaže:
To je ono o chemu pishem na jednom drugom topiku na RiD....koliko je majki spremno da prizna djeci da nisu uspjele izaci iz takvoga braka zbog svoje vlastite slabosti?
Znam, citao sam. Tebi svaka cast, ali ima onih koje to nisu sposobne priznati.

Ne branim zene a priori (iako sam tome sklon ), nego samo hocu reci da sve sto se dogada u nekoj familiji cesto nije okom vidljivo, tj. mi ne znamo sta se dogada unutar cetiri zida jedne familije kad oni ostanu sami. Mozemo mi biti "kucni prijatelji" i sjedit jedni kod drugih u gostima 23 sata dnevno, opet ne znamo sta se dogada onaj 1 sat kad nismo tamo.

Drugo, ne mislim da je ok pricati lose o bivsem partneru, ali ako je zena prosla nasilje (psihicno ili fizicko - izgleda da se psihicko nasilje uopce ne racuna, ako zena nije isprebijana), nije ni cudno da se zeli "olaksati" i izjadati. Pricanje o traumi je preporucljivo, a je*es prijatelje koji ce ju okarakterizirati kao "drolju koja pljuje po bivsem muzu, a uzima novac od njega".

Novac je za djecu i sasvim je irelevantno da li zena ima decka ili ne i kojim tempom ih mijenja, ako to ne utjece na pravilan odgoj djece.

Ruku na srce, vecina rastavljenih oceva tvrdi da bi rado vise vidala svoju djecu, ali malo koji napravi nesto po tom pitanju. Vecinom samo kazu "sud je odlucio tako i tako, sta ja tu mogu" i to je to. MIslim, daj... Tko tu koga mulja?

Ova djevojka Nana koja pise o svojoj majci inzistira na tome da je njezina majka bila dobra majka, i stvarno samo ona zna kakva je njoj bila. Ali cinjenica je - mozda je bila puna ljubavi i razumijevanja, mozda ju je voljela (na neki svoj nacin, koji nama drugima nije bas jasan), mozda se ona uz nju osjecala zasticeno i super, ali ako ta ista majka nije dozvoljavala da otac, koji je to htio, ima upliva u zivot svoje djevojcice, da ju cesce vida, da dijete zna koliku ulogu u njegovom zivotu zapravo ima otac, onda to nije dobra, nego manipulativna majka, i sori ako sam te povrijedio Nana, ali tako je. I sama pises sve jasno o tvojoj mami i nije ona dobra zato jer te vodala na jezike i sportove (ionako je to placao tata, ako sam dobro razumio), nego je losa jer nije dopustila tvom tati da dio tih obaveza preuzme na sebe, iako je to htio. Za to je imala svoju hidden agenda, ili ne bas previse hidden, ako to tako gledamo, i to ne moze bas biti kvalitetna osoba. No hard feeling.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 16:36   #91
Quote:
slavkec kaže:

Claire, nadam se da nisi na nekom polozaju na kojem mozes, ovako ogorcena, donositi odluke koje imaju upliv u tudi zivot.
imam... pomazem ljudima, a najcesce djeci, da ostanu na zivotu...

btw... nisam ti ja ogorcena... samo diskutiram... da razgovaramo u zivo, sigurno bi jedina imala smireni glas
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 16:37   #92
Quote:
slavkec kaže:


Novac je za djecu i sasvim je irelevantno da li zena ima decka ili ne i kojim tempom ih mijenja, ako to ne utjece na pravilan odgoj djece.

Ruku na srce, vecina rastavljenih oceva tvrdi da bi rado vise vidala svoju djecu, ali malo koji napravi nesto po tom pitanju. Vecinom samo kazu "sud je odlucio tako i tako, sta ja tu mogu" i to je to. MIslim, daj... Tko tu koga mulja?

Ova djevojka Nana koja pise o svojoj majci inzistira na tome da je njezina majka bila dobra majka, i stvarno samo ona zna kakva je njoj bila. Ali cinjenica je - mozda je bila puna ljubavi i razumijevanja, mozda ju je voljela (na neki svoj nacin, koji nama drugima nije bas jasan), mozda se ona uz nju osjecala zasticeno i super, ali ako ta ista majka nije dozvoljavala da otac, koji je to htio, ima upliva u zivot svoje djevojcice, da ju cesce vida, da dijete zna koliku ulogu u njegovom zivotu zapravo ima otac, onda to nije dobra, nego manipulativna majka, i sori ako sam te povrijedio Nana, ali tako je. I sama pises sve jasno o tvojoj mami i nije ona dobra zato jer te vodala na jezike i sportove (ionako je to placao tata, ako sam dobro razumio), nego je losa jer nije dopustila tvom tati da dio tih obaveza preuzme na sebe, iako je to htio. Za to je imala svoju hidden agenda, ili ne bas previse hidden, ako to tako gledamo, i to ne moze bas biti kvalitetna osoba. No hard feeling.
Nisi me povrijedio slavkec, svjesna sam ja toga. To pokušavam reći, izgleda da me se nije dobro razumjelo. U očima okoline moja majka je bila požrtvovana samohrana majka, društvo je automatski bilo na njenoj strani, otac je bio "gad" koji je napustio nju i dijete. Činjenica je, da on je nju napustio ali nije dijete.
Pazi kad kažem da je bila dobra mama, zaista to i mislim, čitajući lucijin topic ne znam što bih rekla, nisam nikad bila ni fizički ni mentalno zlostavljana niti zanemarivana. Nikad nije loše pričala o njemu ali bogme ni dobro, a on je dobar čovjek, samo nisu bili jedno za drugo.

Sličnu situaciju gledam kod prijatelja. Tijekom razvoda žena je materijalo dobila sve, njoj je ostao stan, auto su ionako imali svatko svoj, kupljen njegovim novcem jer zarađuje pet puta vise od nje. Na sudu nije imao nikakve šanse za dobiti djecu jer je ona nastavnica s puno slobodnog vremena a on vrlo često na putu zbog posla. I sad gledam te klince, pričaju istu stvar kao i ja nekad davno, mama mi je kupila ovo, mama mi je kupila ono, mama mi je platila zimovanje, itd. S čijim novcem? I razumijem kad mi prijatelj popizdi na takve stvari.

A što se tiče dobijanja djece na sudu. Ja sam udana i imam dvoje maloljetnih klinaca, da se sutra razvedem moj muž nema nikave šanse za dobit djecu, tj. da se maloljetna djeca oduzmu majci. Naravno, ako ta majka nije alkoholičarka, prostitutka, mentalno bolesna itd. Toliko o dobijanju djece na sudu i prigovaranja očevima što se više nisu borili. Znam par koji su podijelili djecu i po mom mišljenju napravili najgore što su mogli, braćama i sestrama je mjesto zajedno.
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 09:43   #93
Iz svog dugogodišnjeg profesionalnog iskustva, čitajući vaše postove mogu samo reći da ste svi u pravu, jer svaka istina ima drugačije lice za svakog pojedinca. Činjenica je da u Cenrima za soc. skrb ima osoba koje su stanju sa razumijevanjem i suosjećanjem saslušati svoje stranke i pomoći im maksimalno, ali isto tako ima i onih koji pristupaju sa unaprijed zadanim stavovima. Ipak mislim da je onih prvih mnogo više i da se svi trude prvenstveno olakšati poziciju djece u razrušenim brakovima. I ti djelatnici su samo ljudi koji imaju svoje frustracije koje je ponekad teško odvojiti od pristupa poslu. Claire sigurno ne bi mogla bez predubjeđenja prosuđivati o tome tko je podobniji roditelj, jer unaprijed govori da su sve razvedene žene kurve, a nije sagledala svaki pojedinačni slučaj. U formiranju svog mišljenja o osobama kao roditeljima nikada mi nije bila presudna činjenica da li je jedan od njih počinio preljubu, ako to nije značilo zanemarivanje djeteta. To spada u domenu odnosa muž-žena, a ne roditelj- dijete. Druga je stvar što to pozljeđuje prevarenog, te je iz tih razloga Nanina majka nastojala da njezin otac ne viđa nju kada je bila prisutna maćeha. Ponekad je teško razlučiti te odnose i emocije i samo razmišljati o interesu djeteta. Sigurno da dijetetu treba i drugi roditelj i da mu takva stajališta razočaranog roditelja nisu shvatljiva, ali bez emocija bi bili samo roboti koji razmišljaju jedino razumom. Kao što sam rekla, svaki slučaj je za sebe i ne može se generalno govoriti. Ima i manipulativnih majki, koje se preko djece osvećuju bivšem i ne daju im da viđaju djecu, a ima i očeva koji traže da viđaju djecu samo da bi napakostili bivšoj. Simptomatično je da velik broj očeva traži viđanje s djecom samo onda kada dođe zahtjev za izmirenje alimentacije ili njeno povećanje, a standardni izgovor za neplaćanje je taj da ne žele plaćati bivšoj garderobu ili šminku, a ne računaju koliko dijete košta, te da je uglavnom majka ta koja snosi veći teret i materijano i u svakom drugom pogledu. Posebna je priča kada se otac ponovno oženi i dobije drugu djecu, tada obično kažu da ne mogu plaćati alimentaciju, jer sada imaju obitelj koju moraju izdržavati, a ni djecu iz bivšeg braka baš ne traže previše. Većina djece u razvodu se ipak dodjeljuje majkama, jer iskreno govoreći ipak se one bolje brinu za djecu, a otac ako nije baš asocijalan tip mora viđati dijete zbog mnogih razloga psihološke prirode, a i zbog toga što dijete ne će nikada moći procijeniti kakav je roditelji i uvijek će majci predbacivati da mu je oduzela oca. Dijete će znati pravilno procijeniti tko je kakav, iako ga privremeno može zaslijepiti kupovanje stvari i dozvoljavanje nekih stvari koje drugi roditelj radi. Želim svima razvedenim i onima koji su u toj fazi da sve prođu sa što manjim posljedicama za sebe same, jer nesretna žena ne može biti ni majka kakva treba djeci.
Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 12:39   #94
...i aj' ti se oženi i imaj djecu nakon što pročitaš sve ovo...
Porfirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 20:00   #95
Osobno ne znam ni jedan slučaj da je otac dobio djecu.

ni ja
Quote:
Nana kaže:
Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.
vec vidjeno.............. povraca mi se od ovakvih "nazovi zena-majki "
PSM

BTW, pa kud ide ovi svijet? di god se okrenes :razvod
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 22:28   #96
Moji su se pristojno razveli kad sam imala 8 godina. Oboje su bili normalni, mama je forsirala odnos s tatom što nije bilo ni potrebno jer smo ga obožavali. Uredno je plačao alimentaciju a kad nam je neš trebalo, žicali smo oboje pa kod koga upali
Skoro pa idila. Tata se ponovo oženio i dobio sina, to je danas krasan momak koji mi prži cedeeve i naplaćuje 100kn , jako ga volim.
I da....mama i tata su opet zajedno, od moje 18-te.
I dalje ih žicam
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 10:27   #97
Quote:
Ruža kaže:
*********U formiranju svog mišljenja o osobama kao roditeljima nikada mi nije bila presudna činjenica da li je jedan od njih počinio preljubu, ako to nije značilo zanemarivanje djeteta. To spada u domenu odnosa muž-žena, a ne roditelj- dijete. ******************* Ponekad je teško razlučiti te odnose i emocije i samo razmišljati o interesu djeteta. Sigurno da dijetetu treba i drugi roditelj i da mu takva stajališta razočaranog roditelja nisu shvatljiva, ali bez emocija bi bili samo roboti koji razmišljaju jedino razumom. **************Simptomatično je da velik broj očeva traži viđanje s djecom samo onda kada dođe zahtjev za izmirenje alimentacije ili njeno povećanje, a standardni izgovor za neplaćanje je taj da ne žele plaćati bivšoj garderobu ili šminku, a ne računaju koliko dijete košta, te da je uglavnom majka ta koja snosi veći teret i materijano i u svakom drugom pogledu. **************Većina djece u razvodu se ipak dodjeljuje majkama, jer iskreno govoreći ipak se one bolje brinu za djecu, a otac ako nije baš asocijalan tip mora viđati dijete zbog mnogih razloga psihološke prirode, a i zbog toga što dijete ne će nikada moći procijeniti kakav je roditelji i uvijek će majci predbacivati da mu je oduzela oca. ************jer nesretna žena ne može biti ni majka kakva treba djeci.
I ti si Ruzo socijalni radnik? Izvini ali izrazavas i previse predrasuda koje nazalost jesu karakteristicne za postojeci i prema muskarcima/ocevima totalno nepravedan zakonski okvir.
Muskarac kao otac djece nema APSOLUTNO NIKAKVE SANSE da dobije djecu, osim ako zena nije totalno odlijepila pa je mentalno tesko bolesna ('manji' a cesti poremecaji kao manicna depresija je nece sprijeciti da dobije djecu, nazalost, hebe se zakonodavcu za psiholoski profile nepodobnih majki) ili je teska narkomanka ili prostitutka, teski kriminalac itd.
Dakle u startu otac je diskriminiran i ne tretira se kao ravnopravan kandidat za starateljstvo nad vlastitom djecom. To je tako u mnogim zemljama koje se da izvines kurche sa demokratskim dosezima. Neravnopravnost i diskriminacija najgore vrste. Ovo sve govorim zato sto znam par slucajeva gdje su muzevima/ocevima bukvalno oduzeta i djeca i imovina i jos im nabijene dadzbine koje moraju redovno placati. Ako jos kazem za par slucajeva koji su zavrsili u teskom zlocinu gdje se takva osoba odlucila za taj neprihvatljiv cin (pobije bivsu familiju) onda budite sigurni da je diskriminatorski i i nepravedni 'zakon' od normalnih ljudi ucinio kriminalce. Diskriminatorski i nepravedni pristup zakona prema muzevima/ocevima u brakorazvodnoj proceduri je mnoge gurnuo preko ivice prihvatljivog. Ovdje u Australiji je takvih primjera i previse a vidim da i Hrvatska ima slicnog brakorazvodnog zlocina. Ovdje u AU uskoro treba u Parlamentu da se rasprave izmjene tog diskriminatorskog obiteljskog zakona kako bi se postavile zakonske osnove da se pri razvodu jednako tretiraju i otac i majka kao moguci staratelji djece. Tzv Shared custody, tj zajednicko starateljstvo. Bar u startu da su ravnopravni pa kako realna situacija omoguci da se sto vise ravnopravno oba roditelja angaziraju podjednako oko djece.
Jer isuvise je majki/nemajki kojima se ni psa ne bi povjerilo na cuvanje a kamoli djecu.

Sunshine, ako se dobro sjecam ti si ranije pisala o nekoj preljubi kojom si vjerojatno i zacementirala razlaz od svog muza? Lutko, ja da sam ti muz ja bih te u tom slucaju momentalno izbacio na ulicu i ne bih ni pokusao mirenje s tobom. I djecu ostavio uz sebe naravno. Tebi nogu u dupe, jer takav postupak drugo i ne zasluzuje.
Ruzo, preljuba za brak je kao kad zajebes najboljeg prijatelja a i dalje ocekujes njegovo prijateljstvo. Sto je naravno nonsens. Postoje pravila koja ako se ne postuju izazivaju negativne posljedice po ucesnike i okolinu. Tako npr roditelj koji ucini preljubu (ne odobravam ni muzevu preljubu, naravno) direktno razara temelje svoje bracne zajednice. Unistava svojoj djeci zdravu roditeljsku sredinu. Doprinosi njenom kolapsu a ne djeluje konstruktivno na popravljanju te uzdrmane veze. Takav roditelj NE MOZE BITI I NIJE DOBAR RODITELJ. Kurvanje, nazovimoo to jezikom kakav zasluzuje, direktno negira tu osobu kao dobrog roditelja. Jer to je tad losa osoba i kao takva ne moze biti dobar roditelj. Ili mozda ja grijesim, pa kad se od kuce napravi strafta kojom se izmjenjuju hebaci ove ili one vrste - to je Ruzo po tebi odgojna i poticajna sredina za djecu? A na tome na kraju promiskuitetno ponasanje i zavrsava, gubi se mjera i osjecaj za realnost. Znaci roditelj alkoholicar, narkoman, preljubnik, kriminalac, ubojica itsl ne moze biti dobar staratelj. I ne treba mu/joj povjeriti djecu.

I da zavrsim, djeca se danas nazalost dodjeljuju automatski majkama jer su ti obiteljski zakoni jos prepuni predrasuda i diskriminatorski prema ocevima/muzevima.
Nekvalitetni su jer negiraju neka osnovna pravila na kojima pociva zdrava obiteljska zajednica, dozvoljavaju i cak nagradjuju destruktivna ponasanja a narocito su naklonjena zenama/majkama. Pravi apartheid.
I naravno da te zakone treba unaprijediti, ali utoliko da podrze zdravo tkivo bracne i roditeljske zajednice, sankcioniraju razarajuce ponasanje, a sto imamo danas jest da doprinose jos vecoj nepravdi prema djeci oduzimajuci im muskog roditelja.

Ruzo. tvoji su stavovi vrlo neprihvatljivi kad je rijec o brakorazvodnim odnosima. Jer su snazno obojeni zenskom pristrasnoscu i nikako ne izrazavaju interes djece.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 10:48   #98
Krivo se sjecas!

A i da jesam, preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu!
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 09:52   #99
Quote:
sunshine kaže:
Krivo se sjecas!

A i da jesam, preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu!
Sorry ako sam u krivu, kladio bih se da je prije par mjeseci bila jedna sunshine s takvim problemom.

Pojednostavljeno, postoje sasvim odredjeni 'smrtni grijesi' (nema veze s religijom) koji unistavaju kvalitet bracne/roditeljske zajednice. I takva destruktivna ponasanja sam spomenuo u ranijem postu. Naravno, niko nije savrsen imajuci opet prvenstveno i sebe u vidu.
No to ne znaci da pravila ne postoje. Sklonost neprihvatljivom ponasanju u braku definitivno negativno utice i na kvalitet brige za vlastitu djecu.
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 14:28   #100
Quote:
sunshine kaže:
preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu!
O ima, i te kako. Ne na primarnom, ali da na scundarnom nivou. Podsvjest je čudna kuća puna mračnih podruma i BEZ čvrstih zidova i granica između pojedinih prostora! Na moju djecu se MORA odraziti moje nezadovoljstvo brakom, mužom, situacijom, klopkom u koju sam uhvaćena, i tim potezom manifestacije- konkretnom nevjerom (ako banliziramo nevjeru i ograničimo je na penetrirajuće-sexualnu)
Klonirana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.