Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 20:15   #61
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Inače, što se tiče topica... ako te majka ostavi bez da trepne, bolje da te ostavila jer ti ionako ne bi bila nikakva majka. Barem ne pristaje na život koji je muka i farsa svima uključenima i oslobađa svoje mjesto nekome tko će možda bolje upast u tu ulogu. Što na kraju može biti puno bolje za dijete. .
Može da. Jesi ikad pitala djecu koju su ostavile majke što misle o tom činu? Jel im bolje što nisu imali djetinjstvo s majkom?
Još će ispast kako je ona plemenita jer se eto povukla na vrijeme.
Ako ne želi ostati u braku, ako ne želi imati skrbištvo nad djecom, ne mora nestati u vidu magle... Djecu može posjećivati i održavati odnos(nazovi me ludom, ali ipak su to njena djeca), a ne zbrisati iza ugla jer joj je ta uloga 'preteška'.


Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A ovih što po nekome na temelju nekoliko rečenica o situaciji mogu odmah pljuvat, rigat i zgražat se istovremeno uvijek je bilo i uvijek će ih biti.
Nekoć sam i ja svijet gledala poprilično crno-bijelo, međutim život me naučio drugačije. Rekla bih, hvala bogu da je tako.
Ali uopće se ne radi o gledanju svijeta crno bijelo, samo nazivanju određenih ponašanja kod određenih ljudi - pravim imenom.
Uostalom, kako ti znaš da ja zaključujem na osnovu tri rečenice?
I zašto ne smijem imati svoje mišljenje bez da ispadam površna?
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 01:29   #62
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Može da. Jesi ikad pitala djecu koju su ostavile majke što misle o tom činu?
evo ja sam dijete koje je ostavila majka kada mi je otac poginuo u ratu..imala sam 7 godina..
evo danas kao odrasla osoba kad pogledam na to mislim da je bolje da me ostavila s bakom jer mislim da s njom nikad ne bi imala sto imam danas..
jer po pricama koje cujem od bake i ostale familije i dok je on bio ziv nije marila ni za mene a ni za njega previse..

ona se vracala i odlazila 3 puta bez rijeci..u tim razmacima nije bilo posjecivanja ni ikakvog drugog kontakta..dosla je kad ne bi imala gdje spavati jer ju je taj njezin istjerao..svaki put kad bi dosla ja sam se uvijek nadala da ce i ostati no nije..zadnji put kad je to napravila meni je bilo 16 i tada sam vec koliko toliko razmisljala svojom glavom i rekla sam baki ako ju jos jednom primi da onda ja odlazim..

sada imam 25 godina i jos uvijek ne zelim nikakav kontakt s njom..no tko zna mozda cu jednom i pozeljeti cuti njezinu stranu price..

a taj cin smatram gnjusnim i odurnim i ako i cujem njezinu stranu price mislim da to nikad necu shvatiti jer za takvo nesto nema opravdanja..
zato jer je moja baka odgojila sedmero djece u strasnim uvjetima i durala sve i svasta no durala je to zbog svoje djece..i onda je jos i mene odgojila i pruzila mi sve i pokazala mi kakva bi to majcinska ljubav trebala biti..

zivot pise cudne price..no ako netko nije spreman da bude roditelj onda to ne bi ni trebao biti
efa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 01:36   #63
Mislim da je naslov teme krajnje uvredljiv. One su i dalje MAJKE, a ne "majke".

Nikad ne znaš kako drugi ljudi žive, kakvih problema imaju i s čim se sve moraju nositi. Ne kažem da opravdavam, ne kažem da bih to ikad napravila, samo kažem da nije sve crno-bijelo i da nitko nema pravo suditi drugome.
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:01   #64
Nažalost znam jednu takvu majku
Ima četvero djece, od tri muža (vjerojatno su od četiri)
Prvo je dobila sina s nekim čovjekom, pa jednostavno otišla od njega (nisu se vjenčali) i ostavila dijete, udala se s drugim, dobila još jednog sina, živjela par godina tamo, pa otišla, za par godina su se i službeno rastali, dobila dvoje djece sa trećim, ali opet više ne živi s njim.
Prvi sin joj je desetak godina živio u obitelji njezinog drugog muža sa svojim bratom jer je njegov otac bio pijanac. Taj drugi sin je moj vršnjak, tip je sav sjeban, pretjerano senzibilan, sa ozbiljnim psihološkim problemima, napola alkoholičar, bio u dva navrata u Jankomiru, inače dobar kao "kruh"
Što je najgore prvi sin ima dobar posao i svaki mjesec majci koja ga je odbacila šalje novce da ima za život jer je kuja ostarila i više je nitko neće oženiti. Ne samo da joj daje dio svoje plaće nego dolazi čim ga nazove, ostavi sve i ode majci pomoći što god da treba

Queen Llewelyn piše da ih nesmijemo suditi Kako ne, pa takvima treba odstraniti maternicu
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:10   #65
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Obratno, obratno...
Da je ovo napravio muškarac, osudili bi ga bez premca...
Kad to napravi žena, onda joj te iste žene kažu: nemojmo ju sudit...
Nikad nisam shvaćala dvostruke kriterije...
Bi, osudili bi ga, ali se ne bi iscudjavali sto ima dijete negdje s nekom drugom i pisali kako mu treba odstraniti reproduktivne organe. I to spada u dvostruke kriterije.

Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
Mislim da je naslov teme krajnje uvredljiv. One su i dalje MAJKE, a ne "majke".
Pa ne znam bas. Bioloski jesu majke, ali majcinstvo nije samo (ili nije uopce) bioloska kategorija.

Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Može da. Jesi ikad pitala djecu koju su ostavile majke što misle o tom činu? Jel im bolje što nisu imali djetinjstvo s majkom?
A ti si ih pitala pa znas? Obozavam kad netko na sebe preuzima ulogu branitelja onih koji to nisu trazili.

Otidji malo na temu o losim roditeljima na RiD-u pa pitaj zale li zbog toga sto su proveli djetinjstvo s kretenima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:16   #66
Quote:
Lucy van Pelt kaže: Pogledaj post
Pa ne znam bas. Bioloski jesu majke, ali majcinstvo nije samo (ili nije uopce) bioloska kategorija.
Ne slažem se.
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:24   #67
Bi li obrazlozila zasto?

Slazem se s tobom da je naslov teme uvredljiv, ali samo zato sto se navodnicima implicira da zasluzuju biti prezrene od drustva neovisno o razlozima ostavljanja djece. Moglo je komotno pisati majke. Ili zene. Ili roditelji. Sve bez navodnika.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:32   #68
Profesorica iz pedagogije nam je pričala priču o jednom djetetu kojem je nekad davno predavala, a koje bi se počelo tresti i plakati čim bi je vidjelo, iako mu ništa nažao nije napravila, tek je došla raditi u tu školu.
A predavala je hrvatski, tako da su se često viđali, i na kraju je pozvala roditelje na razgovor.
Došao je samo otac, i sablaznio se kad ju je vidio, jer je fizički jako nalikovala njegovoj bivšoj ženi.
Koja je ostavila njega i njihova 3 sinčića u dobi od 3, 5 i 7 godina, cca.
Ovaj je bio najmlađi od njih troje, tad je bio negdje 5. razred.
Nedugo prije toga saznali su da im se majka preudala, saznali su i gdje živi.
Mali je otišao do nje, pozvonio, kad je otvorila rekao joj je tko je.
Ona mu je samo zalupila vrata pred nosom.

Odstraniti reproduktivne organe?
Nah.
Izvrnuti joj reproduktivne organe van poput rukavice i objesiti je za njih banu za jaja, ništa drugo.

Da "majka", isusa ti boga.
Takve treba mlatiti i ne dati im da plaču.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 09:49   #69
Nemam razumijevanja za takve, premda mislim da su to u pravilu mentalno bolesne osobe.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:24   #70
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Može da. Jesi ikad pitala djecu koju su ostavile majke što misle o tom činu? Jel im bolje što nisu imali djetinjstvo s majkom?
Još će ispast kako je ona plemenita jer se eto povukla na vrijeme.
Što, recimo, ako je taj roditelj svjestan da će djeci nanijeti veliku štetu ako ostane zato što je psihički bolestan?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:29   #71
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Međutim u situaciji di žena ostavi dijete , otiđe, izrodi novo, zasnuje novu porodicu i prvo totalno zanemari ne mogu osjetiti nikakvo sažaljenje ili razumijevanje doli bezgraničnog gađenja.
Fuj, pljuc. Makar mi žal pljuvačke
Možda je vezano uz oca djeteta?
Govorim napamet, ne znam, razmišljam

Nisam majka pa..
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:32   #72
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post


Što se napuštanja tiče, znam ženu koja je ostavila petero male djece. Preudala se 10km dalje i rodila novom mužu troje djece. Onda se sjetila nakon 9 godina da ima još petero djece, pa im se javila, i oni su ju prihvatili. Nije mi baš jasno zašto, žena je smeće.
Ali je i majka, uvijek bila i ostala
Nemojmo se zavaravati, na stranu odgoj i briga, ali majkom se postaje rađanjem. Koliko god to bilo problematično prihvatiti.

Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Joj, baš ga lupate.
Kao da svi ljudi svjesno odlučuju o porođaju i trudnoći.
Prokreacija je uglavnom čin koji se događa bez previše razmišljanja.
Da nije tako, već bismo davno izumrli.
Ovo je vrlo točno
I možda čak razumijem nešto što sam nedavno čula - Život je iznad ljubavi
I ne treba zatvarati oči pred time.

Zadnje uređivanje TincH : 27.09.2009. at 10:43.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:10   #73
Quote:
Lucy van Pelt kaže: Pogledaj post
Otidji malo na temu o losim roditeljima na RiD-u pa pitaj zale li zbog toga sto su proveli djetinjstvo s kretenima.
odlazak ne pravda to sto je potencijalno los roditelj. meni je poanta u tome da ako si se oplodio onda napravi sve sto mozes i znas da budes dobar roditelj. u krajnjoj liniji barem osnove, ako ih ne znas netko ti ih moze napisati pa ih cekiraj svaki dan. nahranio, poljubio, ohrabrio, slusao, naucio...
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:19   #74
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Što, recimo, ako je taj roditelj svjestan da će djeci nanijeti veliku štetu ako ostane zato što je psihički bolestan?
neke dijagnoze i dalje osiguravaju divno majcinstvo.
u slucaju da nije takva, mislis da je bolje nestati, a ne ipak biti u kontaktu s dijetetom na nacin da zna da ga volis, ali ga ne mozes ugroziti? ipak ce ono doci do godina kad ce shvatiti zasto ga je mama samo vikendom vodila u zoo.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:19   #75
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
odlazak ne pravda to sto je potencijalno los roditelj. meni je poanta u tome da ako si se oplodio onda napravi sve sto mozes i znas da budes dobar roditelj. u krajnjoj liniji barem osnove, ako ih ne znas netko ti ih moze napisati pa ih cekiraj svaki dan. nahranio, poljubio, ohrabrio, slusao, naucio...
Ogromna šteta nanosi se ogromnom broju ljudi pod parolom bolje loš nego nikakav roditelj.
Aj stvarno, povirite prvo temu na RiD-u, a ima i na psihologiji, pa onda dalje ovak pompozno tvrdite da je za svako dijete u svakoj situaciji bolje da roditelj ostane.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:27   #76
ovo nije bilo za ostanak i lose roditeljstvo, ovo je bilo da trud moze izroditi dobrog roditelja. i ako odem sad tamo i procitam o sto groznih roditelja meni ce to i dalje znaciti da se ti roditelji nisu trudili i bavili svojom ulogom. dobro da, ako se nece truditi bolje je da odu, ali opet su znaci bezveznjaci.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:28   #77
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
neke dijagnoze i dalje osiguravaju divno majcinstvo.
u slucaju da nije takva, mislis da je bolje nestati, a ne ipak biti u kontaktu s dijetetom na nacin da zna da ga volis, ali ga ne mozes ugroziti? ipak ce ono doci do godina kad ce shvatiti zasto ga je mama samo vikendom vodila u zoo.
Pričaš napamet i natežeš moje pitanje onako kako ti odgovara. Bit ću eksplicitnija: neki roditelji nisu psihički sposobni obavljat roditeljsku dužnost. Ni svakom srijedom i svakim drugim vikendom.

Usput, koje to dijagnoze osiguravaju divno majčinstvo? Znam par majki i bez dijagnoze koje su uništile svoju djecu, nisu im pružile nikakav osjećaj doma i zaštite, odgojile uplašena sjebana stvorenja kojima su udarci normalan način komunikacije.

Ili, primjerice, Ante i Simona Gotovac. Kak to za njihovo dijete može bit bolje da ga odgoje oni, a ne baka? Mislim, spekuliramo, neće im nitko oduzet dijete, ali da će je sjebat - sjebat će je. Bolje bi bilo da je trajno ostave baki.
Ili ona psihotična Mirela Rupić, kaj će ona svom djetetu napravit? To su osobe koje se nisu u stanju brinut za djecu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:41   #78
je a kak ti znas da pricam napamet? i ko kaj nateze? mozda je netko na temi gorljiv bas zato sto zna dobro situaciju u kojoj je majka ostala i bila je divna, a takva se situacija ovdje spominje kao opravdana.
ne znam dijagnoze ukupno, znam o jednoj vise. vjerujem da pedofilka njie niti za vikend.

majke koje ti znas i ove medijske karikature su za mene roditelji koji se ne trude. tvoje misljenje je da je bolje da simona ostavi dijete, nego da bude noramlna? ili tkogod, uopce ne znam nista o roditeljstvu simone.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:12   #79
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
je a kak ti znas da pricam napamet? i ko kaj nateze? mozda je netko na temi gorljiv bas zato sto zna dobro situaciju u kojoj je majka ostala i bila je divna, a takva se situacija ovdje spominje kao opravdana.
ne znam dijagnoze ukupno, znam o jednoj vise. vjerujem da pedofilka njie niti za vikend.

majke koje ti znas i ove medijske karikature su za mene roditelji koji se ne trude. tvoje misljenje je da je bolje da simona ostavi dijete, nego da bude noramlna? ili tkogod, uopce ne znam nista o roditeljstvu simone.
Teška psihoza ili paranoidna šizofrenija nisu, primjerice, dijagnoze uz koje netko može biti divan roditelj. A dijagnoza koje roditeljstvo čine nemogućim je daleko više.

Tu ti ne pomaže nikakav trud, pomažu (ponekad) psihijatri i lijekovi.

Ponašanje ovih medijskih karikatura, a roditelja koji se slično ponašaju prema svojoj djeci je stvarno puno, ne možeš svesti na odsustvo truda. Ti ljudi, iako možda nisu psihički bolesni, nisu u stanju odigrat ulogu roditelja u korist vlastitog djeteta. Bilo da ne znaju kako (jer su možda i sami odrastali u disfunkcionalnim familijama), bilo da su jednostavno glupi ili su demotivirani naučit kako da ne nanose štetu djetetu, bilo da zaista nemaju roditeljskih osjećaja - prvo trebaju dobit pomoć, ili u vidu baka, rodbine, prijatelja, ili u vidu institucija, a tek se onda počet bavit vlastitom djecom. Inače rade iz njih sjebane osobe koje će onda opet rodit i odgojit sjebane osobe i tako u nedogled Dok nisu u stanju bit roditelji - bolje da odu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:26   #80
Meni nije jasna ta hladnoća da dijete možeš vezati za sebe 4 godine ( i sve te godine možeš živjeti s njim) i onda ga ostaviti (jer kad je došao novi frajer, odjednom više ne možeš živjeti s njim). Mislim da sve te vaše teorije o nespremnosti i sl. padaju u vodu.
Žena je bezdušna i gotovo!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.