Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 11:06   #1241
I meni se znatno smanjilo opadanje otkad koristim Minoxidil, sad je već godina dana otkako ga koristim, ali kosa mi se ništa nije progustila
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 11:07   #1242
e da, plavuša, koje ricinusovo koristiš?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 11:11   #1243
Kupim u ljekarni Charm na Kvatriću, najjeftinije je ( nekih 10-11 kuna za razliku od drugih ljekarna gdje je znatno skuplji). Oni kupe u Kemigu na veliko pa prepakiraju.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:43   #1244
rr

Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post
Ja koristim ricinusovo ulje, navečer ga namažem i umasiram na tjeme i onda počešljam gustom četkom ( lagano, da ne počupam kosu koju namjeravam spasiti), to radim na suhu kosu, ujutro operem. ( na jastuk stavim ručnik, a glavu zamotam lagano maramom).
Prije nekih šest godina radila sam to svako večer kroz tri mjeseca i ujutro prala kosu, nakon toga mi je izrasla prava griva. Sada to radim jedno vrijeme, ne baš svaki dan jer mi je kosa malo duža i ne da mi se baš svaki dan prati ujutro prije posla i fenirati. Rezultati su sasvim zadovoljavajući. Treba biti uporan, kao uostalom za sve u životu.
Da se opet osvrnem ma Minoxidil- koristila sam ga na preporuku sa Foruma. Užas! Kosa ne da mi je opadala ko luda, nego su mi se javili plikovi i užasan svrbež glave, koji su se smirili nakon prestanka njegovog korištenja. Drago mi je da nekome to paše- Rock Star bi trebala dobiti doživotnu zalihu za preporučivanje tog proizvoda.
da ali problem je u tome da uzrok opadanju kose moze bit i jako masno vlasiste i onda ako jos neko maze sa uljem dobije takav rezultat da mu bude jos gore i pojave se bubuljice provjereno.....tako da ipak prije svake upotrebe nekog proizvoda ja savjetujem prvo kod dermatologa...ako kosa pada pojacano i jos je vlasiste masno.
dadoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:50   #1245
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
tara1710, kako koristiš ricinusovo ulje? namažeš ga po tjemenu ili uzduž cijele dlake? na mokru ili suhu kosu? koliko dugo ga držiš na glavi?
ja ti ga namazem prije pranja kose, i radim to svaki drugi ili treci dan...stavljam ga na suhu jer se on kasnije ispire... drzim 3ipo sata maksimalno jer je to ipak ulje koje je gusto i zacepi pore, i nije dobro da stoji dugo...nakon 3 ure ga isperi, lako se pere... ja nisam nikad spavala s njim na glavi i nebi to bas radila...
na cijelu dlaku ga ne mažem jer je pre ljepljivo, to nema smisla, a i bitno ti je da se tjeme obnovi, a dlaka koje je vec narasla, nece ti bas pomoc (sta se tice rasta dodatne kose)... pa sad ti kako ti draze
e i da, preko glave stavim plasticnu kao kapicu, onu sta se koristi kod tusiranja, jer ona za pola sata ugrije pa ulje ljepse udje...
pozzz
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:24   #1246
Quote:
plavuša u duši kaže: Pogledaj post
Ja koristim ricinusovo ulje, navečer ga namažem i umasiram na tjeme i onda počešljam gustom četkom ( lagano, da ne počupam kosu koju namjeravam spasiti), to radim na suhu kosu, ujutro operem. ( na jastuk stavim ručnik, a glavu zamotam lagano maramom).
Prije nekih šest godina radila sam to svako večer kroz tri mjeseca i ujutro prala kosu, nakon toga mi je izrasla prava griva. Sada to radim jedno vrijeme, ne baš svaki dan jer mi je kosa malo duža i ne da mi se baš svaki dan prati ujutro prije posla i fenirati. Rezultati su sasvim zadovoljavajući. Treba biti uporan, kao uostalom za sve u životu.
Da se opet osvrnem ma Minoxidil- koristila sam ga na preporuku sa Foruma. Užas! Kosa ne da mi je opadala ko luda, nego su mi se javili plikovi i užasan svrbež glave, koji su se smirili nakon prestanka njegovog korištenja. Drago mi je da nekome to paše- Rock Star bi trebala dobiti doživotnu zalihu za preporučivanje tog proizvoda.


Ja ga preporučam jer mi je zaista pomogao, štoviše, spasio me je, ali nikako ga se ne smije koristiti bez savjetovanja s dermatologom.

Plavušo, 3 mjeseca ti je premalo da bi primijetila djelovanje. Jedna od nuspojava Minoxidila je i pojačano ispadanje kose u početku korištenja, kao i krastice i svrbež vlasišta - ovo drugo sam imala i ja prvih par mjeseci, no sad je sve super.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:07   #1247
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
meni je ovaj dio najvise zapao za oko...gubitak kilograma...e, sad..nisi napisala da li si te kg izgubila dijetama, vjezbanjem i sl. ili je doslo do gubitka a da ni sama ne znas zasto? ako je ovo drugo, onda je velika vjerovatnost da je u pitanju poremećaj u radu štitnjače koji je praćen kod nekoga i ispadanjem kose..
za svaki slučaj, ja bih prekontrolirala te hormone..

ma planiran gubitak, nisu hormoni, bila sam u zoni. ali evo ovaj sampon od vichya koristim nesto manje od mjesec dana i vec mi se vratilo sve u normalu.
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:08   #1248
ej..evo da pitam i ovdje.. jel koristio netko mozda losion za kosu od subana??? to je sve na biljnoj bazi (kopriva, čičak...)
pocela sam to koristit pa me zanima dal netko ima iskustva s tim?
loara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:03   #1249
Quote:
loara kaže: Pogledaj post
ej..evo da pitam i ovdje.. jel koristio netko mozda losion za kosu od subana??? to je sve na biljnoj bazi (kopriva, čičak...)
pocela sam to koristit pa me zanima dal netko ima iskustva s tim?
ej, gdje si ga kupila, ja sam iz splita pa me zanima jer ima kupit u ljekarnama? ili? hvala
evo maloprije sam procitala na jednom forumu da ih treba koristit bar 3 bocice da se vidi neki napredak...pa sad neznam, plan iram nesto tako kupit, ali dvoumim se...

a evo procitala sam i da kosta 24 kn, pa to je nista... budem probala

Zadnje uređivanje tara1710 : 06.01.2009. at 18:15.
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:51   #1250
Quote:
tara1710 kaže: Pogledaj post
ej, gdje si ga kupila, ja sam iz splita pa me zanima jer ima kupit u ljekarnama? ili? hvala
evo maloprije sam procitala na jednom forumu da ih treba koristit bar 3 bocice da se vidi neki napredak...pa sad neznam, plan iram nesto tako kupit, ali dvoumim se...

a evo procitala sam i da kosta 24 kn, pa to je nista... budem probala
meni ga je kupila mama u ljekarni tak da mislim da ga vjerojatno ima u svim ljekarnama.. neka njena frendica koja je gotovo ocelavila je to koristila i navodno joj se kosa stvarno oporavila
al stvarno je jeftin a i na biljnoj bazi tak da mislim da se isplati to isprobat..
loara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:08   #1251
Quote:
loara kaže: Pogledaj post
meni ga je kupila mama u ljekarni tak da mislim da ga vjerojatno ima u svim ljekarnama.. neka njena frendica koja je gotovo ocelavila je to koristila i navodno joj se kosa stvarno oporavila
al stvarno je jeftin a i na biljnoj bazi tak da mislim da se isplati to isprobat..
hihihi, idemo opeljusat ljekarne, svaka po 3 bocice u jednu ruku
probat cu pa javim rezultate...
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:03   #1252
Quote:
*minii* kaže: Pogledaj post
neki dan sam bila kod doktorice pa moram vadit krv (kako je vec netko rekao: hormon štitnjače,progesteron, estradiol, testosteron.....itd. ) Tako da sad čekam, jer to se navodno radi na 3.dan mjesečnice
ja sam vadila hormon štitnjače tj. krv ali mi nitko nije spominjao treći dan mjesečnice jel to ziher? bthw i meni kosa pada ko luda već duuuže vrijeme pa se više ni ne brinem. glavno da imam hrpu mlade kose. moja jednostavno dosegne neku dužinu i onda se ocufa, vrhovi prorijede i moram ju šišat. a nije da mi vrhovi ispucani od nešišanja..imam osjećaj da mi vlas naraste do neke dužine i onda jednostavno ispadne. ali pada u ogromnim količinama.. kad perem kosu moram dvaput odštopavat iz slivnika jer voda ne može otjecati. jedna frizerka kaže da se ne brinem dokle god raste mlada a druga se sablažnjava ma ko će ga znat....
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:09   #1253
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
ja sam vadila hormon štitnjače tj. krv ali mi nitko nije spominjao treći dan mjesečnice jel to ziher? bthw i :
mislim da je nebitno za hormone štitnjače koji dan ciklusa si izvadila krv. na kraju krajeva, netko bi te na to upozorio.
ja sma vadila i spolne hormone i hormone štitnjače na 3. dan,ali je to bilo bitno isključivo zbog spolnih hormona i na to sam bila ranije upozorena.
mislim da nemaš brige.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:13   #1254
thnx jagodica bobica
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:47   #1255
O tome kada se vadi krv ovisi koji se hormoni žele provjeriti. Znam da kad sam ja išla vaditi, moglo je biti bilo kad, a sestra je morala ići treći dan menge. Svakako ima veze.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:31   #1256
e jel neko pije inneov kapsule? moram znat kaj da uzmem kad odbacim sampon...
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:28   #1257
Quote:
-ragdoll- kaže: Pogledaj post
e jel neko pije inneov kapsule? moram znat kaj da uzmem kad odbacim sampon...
moja ih kćer pije sad već puna 2 mjeseca. ne vidimo neko poboljšanje
u stvari, možda i manje opada, ali nema nove kosice. al svejedno će ih nastaviti piti, vele da ih treba uzimati min. 3 mjeseca.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 18:30   #1258
da, ja sam citala da ponekad cak i 6...u svakom slucaju javite rezultate. ja sam merz prije pila ali ne kuzim nikakvu razliku.
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:36   #1259
Jučer sam bila u biljnoj ljekarni na početku Petrinjske (preko puta Hugo Bossa) i vidjela sam cijelu jednu policu punu proizvoda protiv ispadanja kose...
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:09   #1260
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
mislim da je nebitno za hormone štitnjače koji dan ciklusa si izvadila krv. na kraju krajeva, netko bi te na to upozorio.
ja sma vadila i spolne hormone i hormone štitnjače na 3. dan,ali je to bilo bitno isključivo zbog spolnih hormona i na to sam bila ranije upozorena.
mislim da nemaš brige.
u pravu si ,ja vec 5 god. vadim hormone stitnjace i potpuno je nebitno koji dan ciklusa se vade
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.