Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2011., 13:03   #461
Da li se tko prijavio na natječaj Ekonomskog fakulteta za pripravnika za zaštitu na radu?
Ja sam toj struci vrlo bliska (dijeli nas praktički naziv) ali nisam upućena što se točno traži u prilici da se provode testiranja za struku. Mislim, mogli bi me malo prosvjetliti?
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 17:37   #462
završila sam srednju 1985. Pošto mi firma baš i nema perspektivu, ražmišljam o upisu na izvaredni studij ZNR. Možda je kasno , ali ja ipak moram raditi još 20-tak godina. Molim savjet, da li je to pametna investicija?
renata66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 17:56   #463
Quote:
renata66 kaže: Pogledaj post
završila sam srednju 1985. Pošto mi firma baš i nema perspektivu, ražmišljam o upisu na izvaredni studij ZNR. Možda je kasno , ali ja ipak moram raditi još 20-tak godina. Molim savjet, da li je to pametna investicija?
Mogu ti samo reći (i iz vlastitog iskustva) da nikad nije kasno, ali moraš to raditi iz razloga što to stvarno želiš,a ne zato što je to trend u ovom trenutku ili sličnih motiva. Posao stručnjaka zaštite na radu će vjerojatno imati još veću perspektivu ulaskom u EU, ali moram te upozoriti da nije lako naći posao (kao ni u ostalim strukama) i ono što je još teže treba se snalaziti u provođenju Zakona i Pravilnika s jedne strane i zadovoljenju poslodavca s druge strane na način da nađeš najjeftiniji i nađeš najbolji način da riješiš sve potrebno. Nažalost to je trenutna realnost budući da poslodavac neće ispunjavati zaštitu, a da nema osnovno s čim radi ili da nema za isplatu plaća.
Znači hrabro, s nadom da će to biti još traženije zanimanje, ali i uz saznanje da se i nakon fakulteta i svih položenih stručnih ispita treba još boriti i opravdati dobiveno radno mjesto.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:01   #464
Prije nekog vremena sam poslao svima koji su tražili materijale, nadam se da ste svi dobili budući da nisam dobio povratnu informaciju.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:42   #465
Hvala na podršci. U biti, željela bi raditi kao privatnik, ovlašten za izdavanje certifikata manjim firmama. Kakav je put do tog?
renata66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:29   #466
Na tržištu već postoji mnoštvo tvrtki za izdavanje certifikata iz područja zaštite na radu, a s obzirom na teška vremena koja slijede za hrvatsko gospodarstvo, mislim da trenutno nije vrijeme za pokretanje vlastitog biznisa iz ovog područja.
Konkurencija je jako velika.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 12:21   #467
evo i ja uskoro polažem stručni ispit iz zaštite na radu (opći i posebni dio), pa bi Vas zamolio da mi pošaljete materijale za učenje na [email protected]

Hvala!
greeneyed088 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 14:55   #468
ima li netko pitanja/literaturu za polaganje stručnog ispita za koordinatora za zaštitu na radu (KOORDINATORA 2)?
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:05   #469
Quote:
renata66 kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci. U biti, željela bi raditi kao privatnik, ovlašten za izdavanje certifikata manjim firmama. Kakav je put do tog?
draga, ja sam radio godinu dana u jednoj privat firmi taj posao.
ma ima tih firmi kao gljiva poslije kiše.
ispit se polaže u ministrastvu.
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:00   #470
Quote:
Dominick kaže: Pogledaj post
ima li netko pitanja/literaturu za polaganje stručnog ispita za koordinatora za zaštitu na radu (KOORDINATORA 2)?
nitko? ništa?
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:15   #471
Quote:
dskugor kaže: Pogledaj post
Bio sam na stručnom ispitu za koordinatora ZNR 26.10.2011. i položio !
Obzirom kako sam i sam prije ispita čitao forume i nisam našao baš previše popisao sam pitanja koja sam imao i još nekoliko od kolega koje sam čuo!
uživajte !!!

PITANJA NA STRUČNOM ISPITU ZA KOORDINATORA I

ZAŠTITA NA RADU
1. Sredstva rada
2. Oprema za povremeni rad na visini
3. Rukovatelj, definicija opasnih tvari
4. Što su posebni uvjeti rada ?
5. Što je zaštita oprema ?



INSPEKTORAT

1. Dužnosti koordinatora I
2. Načela ZNR
3. Elaborat ZNR
4. Upravni akti koje donosi inspektor rada
5. Ovlasti inspektora rada
6. Prijava gradilišta inspekciji rada tko prijavljuje i što sadrži prijava ?
7. Plan uređenja gradilišta – tko radi i što sadrži ?
8. Koji dokument dokazuje da je radnik obučen za rad na siguran način ?
9. Tko potpisuje taj dokument ?



ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI


1. Kontrola projekata
2. Bitni zahtjevi za građevinu
3. Izvođenje radova bez licence
4. Pokusni rad
5. Ishođenje građ. dozvole – tko i što se predaje
6. Ishođenje uporabne dozvole – tko i što predaje
7. Sve definicije pojmova iz uvoda Zakona (npr. što je gradnja, rekonstrukcija, održavanje itd.)
8. Što je gradi prema pravomoćnom Rješenju za građenje i prema kojem zakonu.


Na pripremnom seminaru su rekli kako ne treba napamet citirati zakone nego je bitno razumjeti gradivo – NIJE ISTINA. Ispitivači nisu bili oduševljeni osobnom interpretacijom zakona ili pravilnika nego žele i očekuju citiranje doslovce kako piše u zakonu ili pravilniku.
imaš li kakvu literaturu?
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 12:14   #472
Može informacija?

Završio sam višu školu sigurnosti i zaštite na radu, znači prvostupnik.
Imam godinu dana rada ko konobar. Trenutno ne radim. Da li je moguće polagati opći ili posebni dio zaštite na radu?
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 13:45   #473
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Može informacija?

Završio sam višu školu sigurnosti i zaštite na radu, znači prvostupnik.
Imam godinu dana rada ko konobar. Trenutno ne radim. Da li je moguće polagati opći ili posebni dio zaštite na radu?
najbolje da pitaš u ministarstvu

http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=723

Stručni ispit se prijavljuje i polaže pri ovom ministarstvu, cijena ispita je 800 kn za opći dio te 1200 kn za opći i posebni dio, a polaže se u jednom danu.

Sve detaljne informacije u svezi polaganja stručnog ispita možete utorkom i četvrtkom od 9.00 do 11.30 sati dobiti na tel. 6109-236, 6109-238, 6109-230, 6109-245, 6109-239 i 6109-644.
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:42   #474
Quote:
Dominick kaže: Pogledaj post
najbolje da pitaš u ministarstvu

http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=723

Stručni ispit se prijavljuje i polaže pri ovom ministarstvu, cijena ispita je 800 kn za opći dio te 1200 kn za opći i posebni dio, a polaže se u jednom danu.

Sve detaljne informacije u svezi polaganja stručnog ispita možete utorkom i četvrtkom od 9.00 do 11.30 sati dobiti na tel. 6109-236, 6109-238, 6109-230, 6109-245, 6109-239 i 6109-644.
hvala puno!
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:04   #475
Quote:
castelorum kaže: Pogledaj post
Zakonom o zaštiti od požara(N.N. 92/10) i Pravilnikom o programu i načinu osposobljavanja pučanstva za provedbu preventivnih mjera zaštite od požara, gašenje požara i spašavanje ljudi i imovine ugroženih požarom (NN 61/94), propisano je da svi zaposleni u pravnim osobama i stručnim službama moraju biti osposobljeni za gašenje požara i provedbu preventivnih mjera zaštite od požara.

Također treba proučiti čl.60 (posebno stavak 5) Zakona o zaštiti na radu. Zadnje izmjene članka 60 bile su 2009. godine.
Citiram stavak 5. (izvor ovde)


Nadam se da je pomoglo, lijepi pozdrav.

EDIT: Što se tiče uvjerenja, treba imati posebna uvjerenja o osposobljenosti za rad na siguran način i za gašenje požara i provedbu preventivnih mjera zaštite od požara.
Kao što je kolega već naveo to su zasebna uvjerenja i osposobljavanja se rade po različitim zakonskim osnovama. Preventivna zaštita od požara je obaveza svih zaposlenih, a osposobljavanje za siguran rad je prema zakonu namijenjeno za radna mjesta s posebnim uvjetima rada, osim ukoliko poslodavac drugačije ne propiše.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:18   #476
Quote:
Urion kaže: Pogledaj post
Kao što je kolega već naveo to su zasebna uvjerenja i osposobljavanja se rade po različitim zakonskim osnovama. Preventivna zaštita od požara je obaveza svih zaposlenih, a osposobljavanje za siguran rad je prema zakonu namijenjeno za radna mjesta s posebnim uvjetima rada, osim ukoliko poslodavac drugačije ne propiše.

Poštovani kolega,
bojim se da ste u krivu.
Osposobljavanje za rad na siguran način se odnosi na sve zaposlenike, i obvezno je bez obzira na vrstu rada koji obavljaju. Mjesta s posebnim uvjetima rada su tretirana posebnim lječničkim pregledima i uvjetima u smislu spola, dobi, stručne spreme itd... Dakle, svi zaposlenici moraju biti osposobljeni za rad na siguran način kako je propisano i člankom 27. Zakona o zaštiti na radu. Stavak 3, navedenog članka kaže da je zakonski rok za osposobljavanje zaposlenika za rad na siguran način 30 dana, a prethodno tome radnik mora raditi pod nadzorom osposobljene osobe.

Lijepi pozdrav
castelorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 08:01   #477
ima li netko pitanja/literaturu za polaganje stručnog ispita za koordinatora za zaštitu na radu (KOORDINATORA 2)?
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:33   #478
Podrav..ima li tko pitanja ,literaturu ili tako nešto za polaganje ispita ,stručnjaka zaštite na radu??
jjjj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:05   #479
Stručni ispit zaštite na radu i zaštite od požara

Pozz.
Dobio sam posao u dječjem vrtiću kao referent zaštite na radu,zaštitu od požara.Na ovom poslu sam 4 mjeseca.
Moram položiti stručni ispit zaštite na radu te zaštitu od požara.
Zanima me kada se mogu prijaviti za navedene ispite,tj.koliko bi trebao raditi na ovom radnom mjestu da mogu pristupiti ispitima,i da li mi tko može reći kakvi su ti ispiti.
Jedino što o tome znam je nešto što sam čitao po stranicama ministarstva.
Da li imaju ikakvi seminari,nekakvo predavanje,kak to u biti ide!
Unaprijed Vam hvala ljudi!!!!
Dado02021983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:27   #480
Quote:
Dado02021983 kaže: Pogledaj post
Pozz.
Dobio sam posao u dječjem vrtiću kao referent zaštite na radu,zaštitu od požara.Na ovom poslu sam 4 mjeseca.
Moram položiti stručni ispit zaštite na radu te zaštitu od požara.
Zanima me kada se mogu prijaviti za navedene ispite,tj.koliko bi trebao raditi na ovom radnom mjestu da mogu pristupiti ispitima,i da li mi tko može reći kakvi su ti ispiti.
Jedino što o tome znam je nešto što sam čitao po stranicama ministarstva.
Da li imaju ikakvi seminari,nekakvo predavanje,kak to u biti ide!
Unaprijed Vam hvala ljudi!!!!
e "moj" Dado
drago meni što si ti dobio posao u ZNR i kao što vidimo nemaš blage veze kud bi što bi i kako bi..i baš ovo je naša stvarnost, možda sam trenutno ogorčena šta ja znam, al ja ko odlikaš tokon školovanja spoloženin stručnim ispitom..zamisli, i sa cca 30 tak poslanih molbi sidin i dan danas na svom radnom mistu sa SSS..no dobro..moj problem je taj što nemam zaleđe
e sad kad san lipo oprala, jadnog tebe, nisi ti kriv šta je stanje u državi takvo...sad ti mogu odgovoriti na pitanje, što se tičen ZNR piše godinu dana radnog iskustva (ovo ti je malo sivo područje) pa su do sad priznavali i godinu dana staža bili gdje upisanih u radnu knjižicu...znači, ako uz tih 4 mjeseca imaš još 6 mjeseci staža, moš ispunit obrazac koji je na stranici Ministarstva i krenuti na put ka polaganju (hm, imaš višu stručnu spremu?)

s obzirom da ti je to vrlo "blisko" područje imaš neka predavanja, koja ti koštaju mnogo love, a koliko su korisni nemam pojma povremeno se organiziraju mislim da ti je važnije da se dokopaš literature (to su samo recimo Zakoni i pravilinici) i lipo pomalo
e pa budući kolega, tek da znate stojim Vam na usluzi, ako imate kakvih pitanja, ili štagod
p.s u ZOP se nebi tila mješat
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.