Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 11:00   #4641
definitivno prelazimo na babylove 2... danas izbacujemo zadnju mjericu 1 bebimila.. malo čemo stat na bebimil 2 da potrošim drugu kutiju i prelazimo na dm-ovo...
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:08   #4642
ja sam s 8 mjeseci prešla na babylove, napisala sam već - malac nije ni skužio. možda je okusom slično aptamilu jer neka mlijeka imaju drugačije okuse. čula sam, ne znam točno. mi nismo bili na aptamilu jer je najbolji nego jer je MM išao u ljekarnu i nije znao reći ništa drugo nego da treba adaptriano za bebu od mjesec dana pa mu je uvalila najskuplje
babylove čak ima certifikat bio proizvodnje, a aptamil nema.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:36   #4643
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam s 8 mjeseci prešla na babylove, napisala sam već - malac nije ni skužio. možda je okusom slično aptamilu jer neka mlijeka imaju drugačije okuse. čula sam, ne znam točno. mi nismo bili na aptamilu jer je najbolji nego jer je MM išao u ljekarnu i nije znao reći ništa drugo nego da treba adaptriano za bebu od mjesec dana pa mu je uvalila najskuplje
babylove čak ima certifikat bio proizvodnje, a aptamil nema.
jel gusto? meni se kod bebimila, onak na kraju zna toliko zgusnut da malac ne može provuć kroz dudu ...
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:39   #4644
ne. jedino kad mi se događalo da mlijeko ne prolazi kroz dudu je kad bih ga mutila s nedovoljno toplom vodom (pa se nije dobro rastopilo) ili kad ne bih dobro promućkala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:12   #4645
Baš sam bila u dm-u i čitam na pakiranju od babylove dvojke, piše da se na njega može prijeći s bilo koje jedinice ozbiljno razmišljam da se prebacimo na to, kad dobijemo zeleno svjetlo za prelazak na dvojku.

Znači, vi koji ste probali, zadovoljni ste?
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:28   #4646
o kakvom zelenom svjetlu za prelazak na dvojku pričaš? dijete ti ima nekih posebnih probavnih problema, sorry, nisam upućena?
ako nema, jedino mjerilo za prelazak na broj dva ti je tvoja beba. ja bih prešla kad bi mi se činilo da jedinica više nije dovoljna. iako, kalorijski, uspoređivala sam bila aptamil jedinicu i dvojku, čini mi se da je razlika u 10 il 20 kalorija na 100 ml, dakle zanemariva, stoga sam ja za što dulji ostanak na jedinici.
ako ti dijete nema nekih probavnih poteškoća, ne znam po čemu bi pedijatar, ako misliš na zeleno svijetlo od nje, mogao znati kad tvom djetetu treba dvojka?
osim što ti može reći da nakon 6 mjeseci možeš preći na dvojku, al to ti može reći bilotko, a možeš pročitati i na kutiji.
što bi to pedijatar mogao vidjeti pa da da zeleno svjetlo za dvojku?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:18   #4647
ni mi nismo prešli na dvoju dok ped nije rekla da može... al prvo je pitala kak prihvača dohranu, koliko često papa mlijeko, kakva mu je stolica...

s obzirom da je sve u redu rekla je da možemo...

prvo dijete s drugim će biti opuštenije
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:23   #4648
Mislim, ne kužim čemu takav post, ko da ja sad izmišljam toplu vodu

Kog god znam, svi su se prvo s pedicom posavjetovali oko prelaska na dvojku. Ok, možda to nije neophodno, al ja to ne znam... kao što kaže ajs, prvo dijete

Ja sama osobno ne mogu baš procjeniti jel vrijeme ili ne, jer ne vidim da mu ovo nije zasitno, već vidim da on ovo više skoro uopće ne želi jesti
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:33   #4649
kao što rekoh, pedijatri ni po čemu nisu stručni po pitanju adaptiranog mlijeka. ne znam po čemu bi netko tko dijete vidi maksimalno jednom mjesečno (a mislim da su sistematski u toj dobi svaka dva mjeseca) mogao bolje znati jel mu vrijeme za dvojku od tebe koja vidiš i hraniš dijete svaki dan.
kak prihvaća dohranu, jel ima problema sa stolicom i kakva mu je probava - na ta si pitanja i sama možeš odgovoriti odnosno sama vidiš jel dijete ima problema s probavom ili ne i naravno da ne budeš petljala s promjenom ak dijete teško kaka il slično. ako slisti maksimalnu dozu i poslije toga plače ili vrlo brzo traži jesti - svak normalan će skužiti da djetetu treba možda drugo mlijeko.
ako ni po čemu ne vidiš da bi mu trebala dvojka, očito mu ne treba.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:49   #4650
Kao što rekoh, ono što ja vidim je da on više skoro uopće ne želi jesti mlijeko, samo bi kašice tamanio, a to naravno još uvijek smije samo jednom dnevno. A kaj ćemo ostatak dana, živjeti od zraka?

Zato se želim s njom posavjetovati, jel da mu promjenim mlijeko (iako ne vidim kako bi to pomoglo, ako je sastav skoro pa isti) ili kaj da radim? Jer on treba imati 4 mliječna obroka dnevno, a na jedvite jade ih pojede (i to minimalnu dozu).
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:53   #4651
daj mlijeko na žlicu ako hoće žlicu (žitne kašice na adaptiranom)
jesi probala neke druge bočice/načine hranjenja?
skoro svaka beba ima krizu pijenja adaptiranog u nekoj dobi do godinu dana. moja starija je pila ad na kljunašicu u jedno vrijeme u jednoj takvoj krizi. kako došlo tako prošlo, nakon toga sve po starom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:18   #4652
Kad mi neće popiti, dam mu na žlicu, umiješam malo rižinih pahuljica pa tak pojede...

Nadam se i da je kod nas samo faza
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:34   #4653
e kad spominjete babylove mlijeko, da pitam; je li tko išao u detalje uspoređivati cijenu tj isplativost kupnje tog mlekeca? mi smo korisnici bebimila junior (onaj fini od vanilije mmmm) koji dođe 40kn pola kile.
babylove je 30kn ali zato ga treba staviti više!

odoka mi se čini da čak onda ispadne skuplje. nemam sad kutije pri ruci pa da uspoređujem al sjećam se da na 150ml vode treba staviti 3 mjerice bebimila i čak 5 babylove-a.

je li netko išao u detalje s tom analizom, uzeo u obzir koliko je g 1 mjerica, koliko je doza se dobije..koliko je to u kunama?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:16   #4654
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
e kad spominjete babylove mlijeko, da pitam; je li tko išao u detalje uspoređivati cijenu tj isplativost kupnje tog mlekeca? mi smo korisnici bebimila junior (onaj fini od vanilije mmmm) koji dođe 40kn pola kile.
babylove je 30kn ali zato ga treba staviti više!

odoka mi se čini da čak onda ispadne skuplje. nemam sad kutije pri ruci pa da uspoređujem al sjećam se da na 150ml vode treba staviti 3 mjerice bebimila i čak 5 babylove-a.

je li netko išao u detalje s tom analizom, uzeo u obzir koliko je g 1 mjerica, koliko je doza se dobije..koliko je to u kunama?
i da samoj sebi odgovorim: izračunala sam s pretpostavkom da sam dobro zapamtila, da na 150ml ide 7mjerica babylovea.

sa pola kila bebimila dobiš 3132ml mlijeka a sa pola kile BL dobiš 2142ml mlijeka.

BM košta 40 pa sam 3132 podijelila sa 4 i dobila da 783ml košta 10kn.
BL košta 30 kn pa sam 2142 podijelila sa 2 i dobila da 713ml košta 10kn.

pobjednik je bebimil a ja se nominiram za nemajku-škrticu godine
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:32   #4655
na 150 ide 7 mjerica?

nemajko
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:36   #4656
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i da samoj sebi odgovorim: izračunala sam s pretpostavkom da sam dobro zapamtila, da na 150ml ide 7mjerica babylovea.
ne ide, ide 5 mjerica na 150 ml vode
kao i kod većine mlijeka ide jedna mjerica na 30 ml vode
(očito je bebimil izuzetak)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:15   #4657
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i da samoj sebi odgovorim: izračunala sam s pretpostavkom da sam dobro zapamtila, da na 150ml ide 7mjerica babylovea.

sa pola kila bebimila dobiš 3132ml mlijeka a sa pola kile BL dobiš 2142ml mlijeka.

BM košta 40 pa sam 3132 podijelila sa 4 i dobila da 783ml košta 10kn.
BL košta 30 kn pa sam 2142 podijelila sa 2 i dobila da 713ml košta 10kn.

pobjednik je bebimil a ja se nominiram za nemajku-škrticu godine
Sad ponovno kreni racunat jer ti ide 5 mj na 150 ml
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:34   #4658
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i da samoj sebi odgovorim: izračunala sam s pretpostavkom da sam dobro zapamtila, da na 150ml ide 7mjerica babylovea.

sa pola kila bebimila dobiš 3132ml mlijeka a sa pola kile BL dobiš 2142ml mlijeka.

BM košta 40 pa sam 3132 podijelila sa 4 i dobila da 783ml košta 10kn.
BL košta 30 kn pa sam 2142 podijelila sa 2 i dobila da 713ml košta 10kn.

pobjednik je bebimil a ja se nominiram za nemajku-škrticu godine
bebimil 2 pakiranje 300g - 32,00kn (u DMu) - ne postoji pakiranje od 600g
babylove 2 pakiranje 600g - 37,00kn (DM)

dakle.. BL pobjeđuje
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:56   #4659
imam problem pa molim vaše savjete. Moja cura ima 2,5 mjeseca. Jede svaka 3-4 sata 120 ml bebimila, s tim da prije svake formule jede i dojku (obje, ali vrlo kratko a onda počne plakati i neće više, ili joj nejde, ne znam). E sad, patronažna kaže da ako želim više dojiti da forsiram cicu što više, da probam jedan obrok podoj, jedan formulu, i da dajem jednu dojku po podoju. Ali mojoj curi nije dosta ni obje cice, pa čak i nakon dodatnih 120 ml nakon cice još malo plače i meni izgleda da bi ona još.
Pedijatrica pak kaže da bi tako mala beba trebala zaspati nakon hranjenja. I tu mi je problem jer u zadnjih par dana ona spava vrlo malo i jedva zaspe dosta nakon hranjenja i kratko spava.
Prema onome što piše na bebimilu ona bi već odavno trebala jesti 170ml bebimila, a u par navrata sam joj tako napravila i sve je pojela i odmah zadovoljno zaspala.
Inače kaka kao i inače, jednom dnevno i pelene su stalno popišane, ako to uopće što znači kod ad.
Ja sam htjela isključivo dojiti, ali kako, kad jednostavno ona plače i hoče još. Noću je samo dojim i to je onda nakon što odspava oko 4 sata nakon zadnje bočice svaka 2 sata sve do jutra (2-4 podoja, kako kad).
Ne bi htjela "rastezat" joj želudac, ali jednostavno imam osjećaj da je još gladna. Ako netko ima iskustvo s ovim kombiniranjem ad i dojenja ili jednostavno ima neki savjet bila bi zahvalna.
e da, inače nije neki buco, baš je kako treba bit, dobila je 1. mjesec 800 g, 2. mjesec 950 g (2. mjesec je jela ovako kako je rekla ped. - obje dojke pa 120 ml bebimila, rođena je sa 3430, a otpuštena sa 3200, i imala dosta jaku žuticu zbog čega smo i krenuli sa ad )
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:08   #4660
Quote:
slatkish kaže: Pogledaj post
imam problem pa molim vaše savjete. Moja cura ima 2,5 mjeseca. Jede svaka 3-4 sata 120 ml bebimila, s tim da prije svake formule jede i dojku (obje, ali vrlo kratko a onda počne plakati i neće više, ili joj nejde, ne znam). E sad, patronažna kaže da ako želim više dojiti da forsiram cicu što više, da probam jedan obrok podoj, jedan formulu, i da dajem jednu dojku po podoju. Ali mojoj curi nije dosta ni obje cice, pa čak i nakon dodatnih 120 ml nakon cice još malo plače i meni izgleda da bi ona još.
Pedijatrica pak kaže da bi tako mala beba trebala zaspati nakon hranjenja. I tu mi je problem jer u zadnjih par dana ona spava vrlo malo i jedva zaspe dosta nakon hranjenja i kratko spava.
Prema onome što piše na bebimilu ona bi već odavno trebala jesti 170ml bebimila, a u par navrata sam joj tako napravila i sve je pojela i odmah zadovoljno zaspala.
Inače kaka kao i inače, jednom dnevno i pelene su stalno popišane, ako to uopće što znači kod ad.
Ja sam htjela isključivo dojiti, ali kako, kad jednostavno ona plače i hoče još. Noću je samo dojim i to je onda nakon što odspava oko 4 sata nakon zadnje bočice svaka 2 sata sve do jutra (2-4 podoja, kako kad).

Ne bi htjela "rastezat" joj želudac, ali jednostavno imam osjećaj da je još gladna. Ako netko ima iskustvo s ovim kombiniranjem ad i dojenja ili jednostavno ima neki savjet bila bi zahvalna.
e da, inače nije neki buco, baš je kako treba bit, dobila je 1. mjesec 800 g, 2. mjesec 950 g (2. mjesec je jela ovako kako je rekla ped. - obje dojke pa 120 ml bebimila, rođena je sa 3430, a otpuštena sa 3200, i imala dosta jaku žuticu zbog čega smo i krenuli sa ad )
ja sam dojila i davala AD.. kod mene je bila ista situacija poslije cicanja bi pojeo cijelu dozu AD-a... onda sam se počela izdajati, čisot da vidim, koliko to on posisa... ispadalo bi da posisa cca 30-50ml iz jedne.. (moj je htije sisat samo jednu.. druga mu nije bila zanimljiva jer je brad. bila uvučena)...

kod tebe je vrlo vjerovatno, isto što i kod mene, da malac jednostavno ne dođe do onog tvog guščćeg mlijeka - koji je i zasitniji.... jer kad dođe to gušće onda treba malo jače povuć a oni su lijeni..

a to što ne zaspe poslije jela, nije ni moj.. ona je sad u fazi kad više ima budnih sati-minuta.. mi smo isto mislili da je gladan jer je plakao kad je bio budan.. ugl. onda smo skužili da jadan ne zna šta bi pa traži jest a nije gladan..

ugl.. probaj se izdojiti..

i nemoj se strogo držati šta piše na kutiji bebimila... svaka beba je drugačija neke jedu više, neke manje..
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.