Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 19:55   #4341
Pravila igre razlikuju se od životnih pravila. I malo kome se u životu dogodi da mu odrasli život proistekne iz dječje igre.

M. Jergović
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 23:51   #4342
What though the radiance which was once so bright
Be now for ever taken from my sight,
Though nothing can bring back the hour
Of splendour in the grass, of glory in the flower;
We will grieve not, rather find
Strength in what remains behind



William Wordsworth
__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:32   #4343
Naći se u rupi, na dnu rupe, u skoro potpunoj samoći i otkriti da će vas jedino pisanje spasti. Biti bez ikakvog sadržaja za knjigu, bez ikakve ideje za knjigu, znači naći se, ponovo se naći pred knjigom. Pred nečim ogromnim što je prazno. Pred eventualnom knjigom. Pred nečim što je ništa. Pred nekom vrstom živog i golog pisanja, pred nečim što je strašno, što je strašno i što treba prevazići.

Marguerite Duras
__________________
x
Judita se igra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:49   #4344
"Iz vlastitog iskustva znam kako neka prijateljstva u različitosti cvjetaju, dok se druga savijaju i od naprezanja pucaju kao stablo ošinuto gromom. Ispod zemlje ostaje korijenje kao podsjetnik na ono što se ondje nekoć uzdizalo, no nema više vidljivog dijela u krajoliku vašeg života. Žalosno je to zato što vam to stablo više svakodnevno ne donosi radost svojom snagom, trajnošću i ljepotom. Ne može, međutim, više ni sjenu bacati." Ali Harris
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:03   #4345
Conradin ju je očajnički mrzio, s iskrenošću koju je znao vrlo dobro prikriti. Ona rijetka zadovoljstva što ih je mogao sebi priuštiti pričinjavala su mu dodatno uživanje kad bi pomislio na to da bi vjerojatno izazvala bijes njegove skrbnice, i tako je ona bila isključena iz carstva njegove mašte. Bila je nešto prljavo čemu nije htio dozvoliti pristup.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:32   #4346
- What is your favorite flower?
- Dandelions.
- Okay. Why?
- Because they are free, wild and you can't buy them.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:46   #4347
Her skin, saffron toasted in the sun,
eyes darting like a gazelle.
–That god who made her, how could he
have let her go? Was he blind?

Octavio Paz
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:29   #4348
I manage because I have to. Because I've no other way out. Because I've overcome
the vanity and pride of being different, I've understood that they are a pitiful defense
against being different. Because I've understood that the sun shines differently when
something changes. The sun shines differently, but it will continue to shine, and jumping
at it with a hoe isn't going to do anything.

Andrzej Sapkowski, The Last Wish
__________________
Prihvati onog ko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome ko te povrijedio i zaboravi onog ko te napustio.
hrvach2506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:18   #4349
Quote:
gasslina kaže: Pogledaj post
Kad nekog voliš, nije bitno koliko je visok. Ja bih tebe mogla nositi na dlanu, a tebi od same pomisli na mene ovako malu, otežaju ruke i spuste se ramena.


Autor?
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 10:08   #4350
Erma Bombeck
Nikada ne idite doktoru čije kancelarijske biljke su uginule.

Max Bunker
Kupite cvijeće voljenoj ženi,ali ne zaboravite i na vlastitu.

Ali ibn Abi Talib
Budi kao cvijet koji pruža svoj miris čak i ruci koja ga čupa.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 10:13   #4351
'Thoughts are the shadows of our feelings-always darker, emptier and simpler'
F. Nietzsche

najdraži ikad
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:51   #4352
"Ich bin Wanderer."
"Und nennst dich?"
"Das war einst."
"Wer bist du denn?"
"Ein anderer
als jeder, den du meinst."

[Rainer Maria Rilke: Begegnung]
Diamante is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:52   #4353
"Staze nastaju hodanjem"

"Kad je covjek sam uvjek je u losem drustvu"


Kafka
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 02:31   #4354
Vi ste čovjek siromašan ... Zar ne, vi ste siromašan čovjek?
Bifedžija je uvukao glavu u ramena tako da se vidjelo kako je on — siromašan čovjek.

Majstor i Margarita, Bulgakov
alexandraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:10   #4355
Bezdan doziva bezdan bukom slapova tvojih: sve vode tvoje i vali preko mene prijeđoše. Psalam 42 (42:8)

Inače, meni osobno najljepši Psalam...

Kao što košuta žudi za izvor-vodom, tako duša moja čezne, Bože, za tobom.
Žedna mi je duša Boga, Boga živoga: o, kada ću doći i lice Božje gledati?
Suze su kruh moj danju i noću, dok me svednevice pitaju: "Gdje ti je Bog tvoj?"
Duša moja gine kada se spomenem kako koračah u mnoštvu predvodeć' ih k Domu Božjem uz radosno klicanje i
hvalopojke u povorci svečanoj.
Što si mi, dušo, klonula i što jecaš u meni? U Boga se uzdaj, jer opet ću ga slaviti, spasenje svoje, Boga svog!
Tuguje duša u meni, stoga se tebe spominjem iz zemlje Jordana i Hermona, s brda Misara.
Bezdan doziva bezdan bukom slapova tvojih: sve vode tvoje i vali preko mene prijeđoše.
Nek' mi danju Jahve naklonost udijeli, a noću pjesmom ću hvalit' Boga života svog.
Reći ću Bogu: "Hridino moja, zašto me zaboravljaš? Zašto obilazim žalostan, pritisnut dušmanima?"
Kosti mi se lome od poruge neprijatelja dok me svednevice pitaju: "Gdje ti je Bog tvoj?"
Što si mi, dušo, klonula i što jecaš u meni? U Boga se uzdaj, jer opet ću ga slaviti, spasenje svoje, Boga svog!
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:19   #4356
Želim tebe, i želim te zauvek. Jedan život mi jednostavno nije dovoljan.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 23:27   #4357
"Koliko bih ti toga mogao pripovijedati o ovom putovanju, i koliko je ono ipak bilo bolje nego sjediti kod kuće u prevelikoj udobnosti"

R.F. Scott na samrti na Južnom Polu
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:45   #4358
"there may be a great fire in our soul, yet no one ever comes to warm himself at it
and the passers-by see only a wisp of smoke."

v. v. gogh
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:19   #4359
"Ja ne biram ono što imam. Ne biram, ustvari, ništa, ni rođenje, ni porodicu, ni ime, ni grad, ni kraj, ni narod. Sve mi je nametnuto. Još je čudnije što to moranje pretvaram u ljubav. Jer, nešto mora biti moje, zato što je sve tuđe, i prisvajam ulicu, grad, kraj, nebo koje gledam nad sobom, od djetinjstva. Zbog straha od praznine, od svijeta bez mene. Ja ga otimam, ja mu se namećem, a mojoj ulici je svejedno, i nebu nada mnom je svejedno, ali neću da znam za to svejedno, dajem im svoje osjećanje, udahnjujem im svoju ljubav, da mi je vrate."

Meša Selimović, Tvrđava
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:08   #4360
Kada bi samo znao koliko čeznem probuditi se jednog dana i zateći svoje carstvo zaposjednutim, opaziti da je kauč promijenio položaj, a time i privrženost, i da su se jastuk i stolac urotili u velikoj pobuni koja je dovela do izdaje slike koja sada visi nakoso. Umirem za time da moje kraljevstvo bude osvojeno, žudim za predajom, kompletnom kapitulacijom. Tebi. Zato te molim, dođi kući i pomakni stol, prevrni stolac, otvori prozor. Unesi razdor u ovaj sterilni poredak svemira. Umorna sam od reda..

J.E. Bušić, Tvoja krv i moja
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.