Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 00:13   #401
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Ja sam proslo ljeto operirala miome + endometriozu + namjestavanje jajnika (podvezali su ga za trbusni zid), mjesec dana kasnije su mi vracali isti taj jajnik na "pravo mjesto" pa su malo fulali jer ga je jako tesko naci na uv
no, od nove godine menstrucacija traje sve dulje i dulje. U januaru sam imala ju tri dana, pa 2mj-8, pa mai10, juni-15 dana i sada imam mengu od 25.7 do danas! Nije obilna, dnevni ulosci su vecinom dovoljni, ali fakat mi vec ide na kura!

Pretpostavljam da ce me kraj 9 mjeseca gin. poslati u bolnicu k primarijusu, sigurna sam u to, ali me zanima ako ima u ovim internetskim prostranstvima neka dusa koja je upucenija da mi kaze da li su takvi menstrualni poremecaju povezani sa debljanjem?
jest da imam 36 no samo onak, cisto da znam planirati promjenu prehrane, jer ako je moguce da je od hormona, malo ce mi srce biti mirnije, a i prehrana nemre biti ista kao i kod zderacine kojoj nisam sklona (i prije nego neka druga dobronamjerna dusa krene spomnjati vjezbanje nek bude tiho jer vjezbanje nije bilo moguce...naime imala sam i u 2 mjesecu JOS jednu OP (slijepo crijevo) i iskljucili su mi se stabilizacijski misici potrbusice, pa se to povezalo sa mojim "labud drzanjem" i trebalo je malo vise od pola godine da se ustavnovi nakon MR, pretraga dal imam artritis, artrozu, sakrolitis....da mi u sustini nije nista, neg da imam opaku krizobolju i neobican ishijas u obje noge zbog kojeg sam izgubila osjet).

No, vezano za te stabilizacijske misice:
oni cesto nakon takvih operacija se "iskljuce" i nesvjesno opterecenje povecamo na kriza, stoga je mudro nakon takvih op, tj, nakon oporavka, posjetiti fizijatra koji ce odrediti terapiju uz i struje, te vjezbe kako bi se ti misici ponovo aktivirali i rasteretili kriza.
Za mene je to najboljh potrosenih 700 euraa u zivotu! (opa. ja sam u inozemstvu! u cro to je puuuuno jeftinije!) I pilates je da krizobolju najbolji lijek:
Kod mene je miom uzrokovao debljanje i duge menstruacije,al su krvarenja bila obilna (tu su glavni uzročnici hormoni, tj estrogen). To tvoje mi ne zvuči kao klasična menstruacija, već krvarenje može biti povezano s jajnikom. Moja je svekrva (50 i koja godina, nije u menopauzi) jako dugo povlačila takav tip krvarenja...krvarila bi pomalo par tjedana pa par dana ne bi, pa onda opet par tjedana krvarenje, na kraju joj je otkriven polip i sad je to riješeno....sve u svemu većinom je problem u hormonima, svi smo slučaj za sebe i to ti je najbolje sa svojim liječnikom popričat i riješit. Sretno!
__________________
I went outside once. The graphics were amazing, but the storyline sucked....
Mitzsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:06   #402
Je li neka od vas Mirenu morala vaditi histeroskopski?Naime,meni je dr. rekla da ju zbog submukoznih mioma koji su stisnuli spiralu više neće moći izvaditi. A pitam se hoće li uopće smanjiti krvarenja jer krvarenje nakon postavljanja je bilo jednako obilno kao prije.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 17:39   #403
Da malo podignem temu...Nisam valjda jedina sa takvom situacijom?!
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:58   #404
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Je li neka od vas Mirenu morala vaditi histeroskopski?Naime,meni je dr. rekla da ju zbog submukoznih mioma koji su stisnuli spiralu više neće moći izvaditi. A pitam se hoće li uopće smanjiti krvarenja jer krvarenje nakon postavljanja je bilo jednako obilno kao prije.
Nije ni meni odmah smanjila krvarenje, tek nakon 2- 3 mjeseca.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:34   #405
Cure, da li je netko koristio lijek Esmya i kakvi su dojmovi?

Imam miom koji nisu mogli histeroskopski ukloniti jer je utisnut u stijenku maternice, mirenu mi ne mogu ugraditi jer zbog položaja je ne bi mogli izvaditi.
Ako idem ponovo za zahvat, postoji mala šansa da moraju sve vaditi van...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:11   #406
Dvojba,možda onda i meni svane sa Mirenom nakon 2-3 mjeseca: Reci mi jel si imale simptome pms-a za to vrijeme dok se krvarenja nisu smanjila?
argentina,i moja se dr. na kontroli čudila kako je Mirenu uopće mogla staviti kad ju gledajući sad ne može dobro ni vidjeti.
Ja sam prije ugradnje uzimala Esmyu 3 mjeseca.Nakon 2 mjeseca dr. je bila zadovoljna smanjenjem mioma koji je smetao pri ulazu spirale.Za koliko su se smanjili miomi nije mi rekla.Nikakve nuspojave tableta nisam imala.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:33   #407
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Dvojba,možda onda i meni svane sa Mirenom nakon 2-3 mjeseca: Reci mi jel si imale simptome pms-a za to vrijeme dok se krvarenja nisu smanjila?
argentina,i moja se dr. na kontroli čudila kako je Mirenu uopće mogla staviti kad ju gledajući sad ne može dobro ni vidjeti.
Ja sam prije ugradnje uzimala Esmyu 3 mjeseca.Nakon 2 mjeseca dr. je bila zadovoljna smanjenjem mioma koji je smetao pri ulazu spirale.Za koliko su se smanjili miomi nije mi rekla.Nikakve nuspojave tableta nisam imala.
U početku sam imala PMS, ali poslije bajka - niti PMS, niti krvarenja.Divnih 5 godina + pod Mirenom su mi se smanjili miomi.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 07:45   #408
...

Pijte femisan kapi....one su dobre za miome a mogu i domace da se naprave
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:07   #409
Dvojba,jesi li bila na uzv?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:54   #410
Da malo podignem temu...ima li jos netko iskustva s Esmyom, operacijom i trudnocom kasnije

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:45   #411
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu...ima li jos netko iskustva s Esmyom, operacijom i trudnocom kasnije

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
evo ja imam iskustvo sa Esmyom koju sam koristila 2 puta po 3 mjeseca zbog mioma vel. 11x8cm. Plan je bio da se barem miom smanji na < 8cm kako bi se mogao odstraniti laparoskopski, kao poštedni zahvat. u tih 6mjeseci terapije Esmyom nije došlo do smanjivanja mioma, ali na sreću ni do rasta, pa je s obzirom na moje godine ( 35god. ) i nijednu trudnoću odluka pala na operativni zahvat. dva ginekologa su predložili klasičnu laparotomiju s obzirom na veličnu, no treći je predložio da ipak probamo laparoskopski...
eto...nakon zahvata ću znati šta me dalje čeka...
lp
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:02   #412
Bol prilikom mokrenja

Cure,

ima li koja iskustva sa bolovima prilikom mokrenja nakon laparaskopske operacije mioma..? Naime, operiran mi je veliki miom straga, a ovaj sprijeda (mali, 1 cm, intramuralni) je ostavljen.

Međutim, tu problema zapravo nema. Bolovi su manji nego šta sam pretpostavljala da će biti. Ono što mene muči su bolovi prilikom mokrenja povezani sa kombiniranim osjećajem 'zatezanja' 'iznutra' (mjehur?) i zatezanja šava izvana.. Naime, šav izgleda jako čudno.. nekako neprirodno utisnut u trbuh..

majke mi, imam osjećaj kao da mi je onaj tko je šivao taj šav 'zakačio' malo mjehura za taj šav.. naime, sve prolazi i ok sam, samo taj šav zateže sve više i više, a bol kod mokrenja se ne smanjuje i isti je ko prvog dana!

Naravno, u pon ću se javiti liječniku, ali zanima me ima li tko sličnih iskustava ili je čuo za nešto slično..??
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:33   #413
Quote:
miia ri kaže: Pogledaj post
evo ja imam iskustvo sa Esmyom koju sam koristila 2 puta po 3 mjeseca zbog mioma vel. 11x8cm. Plan je bio da se barem miom smanji na < 8cm kako bi se mogao odstraniti laparoskopski, kao poštedni zahvat. u tih 6mjeseci terapije Esmyom nije došlo do smanjivanja mioma, ali na sreću ni do rasta, pa je s obzirom na moje godine ( 35god. ) i nijednu trudnoću odluka pala na operativni zahvat. dva ginekologa su predložili klasičnu laparotomiju s obzirom na veličnu, no treći je predložio da ipak probamo laparoskopski...
eto...nakon zahvata ću znati šta me dalje čeka...
lp
kad su te narucili i dal znas tko ce te u Ri operirat i tko te prati..tko je predlozio laparoskopski jer sam u toj fazi i ja
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:56   #414
Bok, evo ja sam operirana 16.02., nisam dugo čekala na termin, bitno je da prođe menstruacija pa se prema tome i ravnaju sa terminima. operacija je ipak bila laparotomija, s obzirom da je na kontrolnom UTZ na dan prijema ( 15.2. ) u bolnicu miom bio veličine 14x9cm! Operirao me je prof.Haller za kojeg imam samo najbolje mišljenje, kao i za cijeli odjel ginekologije. Želim ti svu sreću i brz oporavak
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:50   #415
Quote:
miia ri kaže: Pogledaj post
Bok, evo ja sam operirana 16.02., nisam dugo čekala na termin, bitno je da prođe menstruacija pa se prema tome i ravnaju sa terminima. operacija je ipak bila laparotomija, s obzirom da je na kontrolnom UTZ na dan prijema ( 15.2. ) u bolnicu miom bio veličine 14x9cm! Operirao me je prof.Haller za kojeg imam samo najbolje mišljenje, kao i za cijeli odjel ginekologije. Želim ti svu sreću i brz oporavak
Znaci pila si esmyu, dobila menstruaciju i onda operacija? Koliko sam shvatila, menstruacija se dobije cca 28 dana nakon posljednje tablete.
Sa maternicom je sve u redu?
Meni je doktor rekao da bi mogla ostati bez maternice ako se sada operira :/
Trenutno sam na pocetku druge kutije Esmye
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 11:06   #416
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Znaci pila si esmyu, dobila menstruaciju i onda operacija? Koliko sam shvatila, menstruacija se dobije cca 28 dana nakon posljednje tablete.
Sa maternicom je sve u redu?
Meni je doktor rekao da bi mogla ostati bez maternice ako se sada operira :/
Trenutno sam na pocetku druge kutije Esmye
Tako je, esmya 2x3mjeseca, zadnja tbl. u 10mj, pregled ginekologa u 12mj.u KBC-u i dogovor za op. S tim da je ginekolozima koliko sam ja shvatila bitan period od zadnje esmye do op.zahvata, jer je mene prof. na pregledu nekoliko puta pitao kad je bila zadnja esmya i prema tome i menstruaciji odredio termin zahvata. Sa maternicom je sve ok, meni je bilo jako bitno da prođe sve u redu s obzirom na godine ( 35god. ) i da još nisam rodila.

Probaj sa Esmyom, čak mi je jedna ginekologica rekla da najnovije smjernice preporučuju uzimanje Esmye u 4 ciklusa ( 1 godinu ). Ja za to nisam imala volje i strpljenja, imala sam dosta često navale vručine i preznojavanja..., vrijeme prolazi a ishod je upitan. KOd mene nije djelovala, ali zato barem u tom periodu moj miom nije rastao. Zašto bi ostala bez maternice? KOliko ima godina? Rodila?
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:13   #417
Quote:
miia ri kaže: Pogledaj post
Bok, evo ja sam operirana 16.02., nisam dugo čekala na termin, bitno je da prođe menstruacija pa se prema tome i ravnaju sa terminima. operacija je ipak bila laparotomija, s obzirom da je na kontrolnom UTZ na dan prijema ( 15.2. ) u bolnicu miom bio veličine 14x9cm! Operirao me je prof.Haller za kojeg imam samo najbolje mišljenje, kao i za cijeli odjel ginekologije. Želim ti svu sreću i brz oporavak
Draga miia ri,
Koje vrste je bio tvoj miom? Subserozni ili intramuralni?
Poslala sam ti pp, ali vjerovatno često ne posjećuješ forum.
Hvala na odgovoru.
Snekie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:23   #418
Quote:
miia ri kaže: Pogledaj post
Bok, evo ja sam operirana 16.02., nisam dugo čekala na termin, bitno je da prođe menstruacija pa se prema tome i ravnaju sa terminima. operacija je ipak bila laparotomija, s obzirom da je na kontrolnom UTZ na dan prijema ( 15.2. ) u bolnicu miom bio veličine 14x9cm! Operirao me je prof.Haller za kojeg imam samo najbolje mišljenje, kao i za cijeli odjel ginekologije. Želim ti svu sreću i brz oporavak
koliko si bila u bolnici i jesi sad dobro, ja sam tek sutra naručena , čekam od 4.4.dva su veca mioma
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:21   #419
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
koliko si bila u bolnici i jesi sad dobro, ja sam tek sutra naručena , čekam od 4.4.dva su veca mioma
U bolnici sam bila 5 dana, u četv.op a u ponedjeljak kući. Sada sam dobro, prošla su već tri mjeseca, lijepo sam se oporavila i ubrzo počinjem radit.

sretno
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:45   #420
Mislim da bi bilo lijepo da dam feedback nakon razgovora sa primarijusom:

nakon OP mioma prepisao mi je Cerazette AB pilule, no imala sam jako jako jako bolne mjesecnice koje su me onesposobile na tri dana, prvi puta u zivotu sam otisla na injekcije jer tablete za bolove koje sam pila bi pomogle ali bi mi i sj*bale zeludac.
Primarijus je popizdio sto se nisam javila ranije, no jos vise je frknuo na cinjenicu da imam cetri nova mioma! U 9 mjesecu imam kontrolu i vidim da mi ne gine 4ta operacija na abdomenu.

No, ono sto je zanimljivo i bitna info je sljedece:
prepisao mi je AB pilule Valette, ne znam da li ih ima na HR trzistu (ja sam naime u AT) ali to su pilule koje i sprjecavaju mjesecnicu i poput Cerazette piju se bez prestanka. Od njih se nisam udebljala, odlicno ih ponosim, nema dlakavosti i sl pizdarija i nema bolova jer menge nema. U vrijeme kada bi trebala imati mjesecnicu nakon prvog mjeseca uzimanja imala sam lagano krvarenje/ vise kao blagi spotting i cisto malo strecanja u ledima i u rezu maternice. Nakon drugog mjeseca nema nicega, ni bolova, ni menge..sve je bas ok...cak nosim bez beda bijele hlace
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.