Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2014., 20:20   #1
A Walk Among the Tombstones (2014)



IMDb

Trailer


Liam Nesson posljednjih je godina postao nešto kao sinonim za modernog akcijskog junaka. To što je već u zrelim godinama uopće ne smeta da se razračunava sa svima, počevši od terorista koji žele rušiti putničke avione, pa do albanskih mafijaša željnih njegove krvi što je razbio pola Pariza. Pa, kako stvari stoje, stari Liam i dalje radi punom parom. Ovaj put nije u pitanju ništa tako egzotično već je riječ o poštenom, pomalo oldschool krimiću. On je Mathew Scudder, bivši policajac, bivši alkoholičar i bivši neoprezni tip koji je slučajno ustrijelio prolaznika. Dane provodi odlazeći na sastanke anonimnih alkoholičara, a noći u povremenim privatnim istragama za mutne klijente. Jedan od takvih unajmit će ga da pronađe i njegovu ženu, otetu i vrlo vjerojatno već ubijenu. Prije nego netko pomisli kako je Liam krenuo koristiti jednu te istu formulu, ovaj put porijeklo ideje dolazi iz pisane riječi jer je ovo adaptacija istoimenog romana Lawrencea Blocha. Postoji cijela serija romana o Scudderu (tri su prevedena i kod nas - uključujući i ovaj po kojem je nastao film) i ako film ispadne uspješan, Nesson će imati što snimati. Vrijedi spomenuti da ovo nije prvo pojavljivanje tog lika na velikom platnu, svojedobno ga je odigrao i Jeff Bridges u pomalo smušenom, ali poprilično zgodnom krimiću 8 Million Ways to Die. Premijera je u 10 mjesecu.

__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:06   #2
Liam je kao John Wayne
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:43   #3
Samo ne vidim logike da što je stariji više glumi u akcijskim ulogama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 15:46   #4
ah njegova nova renesansa.baby boomeri počeli tražit svoje junake :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:03   #5
Pogledao u kinu prije nekoliko dana. Solidan film, otprilike na razini ostalih Neesonovih filmova. Volim ga pogledat kao glumca, pogotovo kad mi se ne gleda film koji ima duboku smisao. Ne sviđa mi se sam kraj filma, očekivao sam nešto više, ali kraj odgovara cijelom tempu filma koji je dosta usporen. Malo možda neuobičajeno, ali nema premlaćivanja 10ak negativaca u filmu od strane Liama. Što mi se na neki način i sviđa.

7.5/10

Što sam očekivao to sam i dobio, možda bi dao i 8, ali ipak ima par klišeja koji mi nisu najbolje sjeli.
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:28   #6
Trailer bio fascinantno, jebački dobar, film totalno razočaranje.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:29   #7
Solidan film, može se pogledati. Zbog par oguljenih klišeja manja ocjena. Liam dobar.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:50   #8
meni odličan film. još kad se uzme koji se proljevi danas provlače kao trileri ili akcijski filmovi ovo mi je melem za oči. Liam vruhunski, ovdje mi je čak i bolji neg u Takenu

ništa epohalno ali se isplati pogledat za razliku od recimo The equalizer
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 14:44   #9
jako pretenciozan triler koji se svim silama pokušava odlijepiti od šund predloška, ali mu niti u jednom trenutku ne uspijeva. onaj klinac je jedan od iritantnijih likova na filmu u zadnje vrijeme.
striktno za ljubitelje 'dextera' i sličnih humorističnih serija.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.