Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 16:24   #5701
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
pa zanima me ono općenito... kolko troši, dal je pouzdan tj. dal se kvari cesto, mane ako ima kakve, i cijene kak se krecu trenutno( za one starije cca2008god)...

dopada mi se vizualno auto a mislim da bih hyundaja s tom opremom i tog god platil mnogo manje od nekog slicnog auta poznatije i uvaženije marke
pouzdan je, trosi meni osobno 5.5 litara. jednom sam vozio nekoliko dana do krajnjih granica za uštedu i mislim da je potrošnja bila oko 3.9 u tim uvjetima. Tu je bilo malo gradske vožnje a i ovi gradovi ni nisu pravi gradovi. Mislim da je ukupno bilo na 500tinjak km test. Pokazivač potrošnje pokazivao je čini mi se 3.3, ali inače kod normalne vožnje kad računam potrošnju na pumpi obično treba dodati 0,3 ili 0,4 na ono što pokazuje komp.

kvar sam imao s bravom da nisam mogao otvoriti iznutra, to im je poznata boljka, nije skup popravak. problem s kočnicama (zapekla jedna vodilica kočionih čeljusti, stalno kočio) sam također imao ali to je bilo do neodržavanja, prve pločice zamijenio na oko 120 tkm.
svjetlo od tablice otišlo, i srednje kočiono svjetlo. ulje ne troši, nema dvomaseni

mogući problemi :
- bit će ti možda pretvrd ovjes jer na rupama zna udarat u bubrege,
- neki su se žalili na drugu brzinu da se teško ubaciva. meni osobno nikakav problem ubaciti, samo lagano i fino (ovo se naravno odnosi samo na uvjete kad je hladan motor pa krećeš, kad je zagrijan sve ide ko po loju) ali ne ide baš glatko u drugu ujutro kad krećeš, ako ne paziš može se čut grebanje ali to brzo naučiš, kažem nikakav problem

eto to je moje iskustvo nakon oko 5 god i blizu 150 tkm što auto ima.
auto ti nema lanac ali kanalni sam mijenjao s natezačem i rolicama, iako su neki to prvi put mijenjali tek na 230 tkm i to samo remen bez natezača.

imaš filter zraka kabine i ulja za mijenjati po knjizi svakih 20tkm al ja ne bi prelazio više od 15 tkm , s tim da si uzmeš zrak svakih 30 a gorivo možeš i svakih 45 ali kupuj kvalitetno i toči premium dizel.

Ako kupiš javi koji si uzeo i za koliko.. ne znam šta bi ti još rekao.

Zadnji stari modeli (FD) su ti iz 2011.g.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:45   #5702
koliki je spremnik goriva na ovom modelu?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:33   #5703
55 l
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 00:18   #5704
po knjizi 53L ali stane još bar 6-7, na novom modelu je manji rezervar (ne možeš nadoliti kao kod FD) iako može bit da je i kod njega po knjizi 53
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:47   #5705
Thumbs up

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
pouzdan je, trosi meni osobno 5.5 litara. jednom sam vozio nekoliko dana do krajnjih granica za uštedu i mislim da je potrošnja bila oko 3.9 u tim uvjetima. Tu je bilo malo gradske vožnje a i ovi gradovi ni nisu pravi gradovi. Mislim da je ukupno bilo na 500tinjak km test. Pokazivač potrošnje pokazivao je čini mi se 3.3, ali inače kod normalne vožnje kad računam potrošnju na pumpi obično treba dodati 0,3 ili 0,4 na ono što pokazuje komp.

kvar sam imao s bravom da nisam mogao otvoriti iznutra, to im je poznata boljka, nije skup popravak. problem s kočnicama (zapekla jedna vodilica kočionih čeljusti, stalno kočio) sam također imao ali to je bilo do neodržavanja, prve pločice zamijenio na oko 120 tkm.
svjetlo od tablice otišlo, i srednje kočiono svjetlo. ulje ne troši, nema dvomaseni

mogući problemi :
- bit će ti možda pretvrd ovjes jer na rupama zna udarat u bubrege,
- neki su se žalili na drugu brzinu da se teško ubaciva. meni osobno nikakav problem ubaciti, samo lagano i fino (ovo se naravno odnosi samo na uvjete kad je hladan motor pa krećeš, kad je zagrijan sve ide ko po loju) ali ne ide baš glatko u drugu ujutro kad krećeš, ako ne paziš može se čut grebanje ali to brzo naučiš, kažem nikakav problem

eto to je moje iskustvo nakon oko 5 god i blizu 150 tkm što auto ima.
auto ti nema lanac ali kanalni sam mijenjao s natezačem i rolicama, iako su neki to prvi put mijenjali tek na 230 tkm i to samo remen bez natezača.

imaš filter zraka kabine i ulja za mijenjati po knjizi svakih 20tkm al ja ne bi prelazio više od 15 tkm , s tim da si uzmeš zrak svakih 30 a gorivo možeš i svakih 45 ali kupuj kvalitetno i toči premium dizel.

Ako kupiš javi koji si uzeo i za koliko.. ne znam šta bi ti još rekao.

Zadnji stari modeli (FD) su ti iz 2011.g.
ja imam 2011g model i slažem se s gore navedenim..potrošnja...pozdanost... meni je i dan danas nakon skoro 6g/115tkm automobil super
jedina mana sto sam ja postao ljen za mjenjanje brzina pa bih volio da je automatik ostalo sve 5 moja preporuka
p.s.
rezervar na 2011 modelu je 53L, iako sam ja uredno u par navrata natočio 58-60 litara jednom čak 61L do čepa nekužim ili laže ina (petrol) ili hyundai ne zna računati volumen tj zapreminu rezervara
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...

Zadnje uređivanje pero_vk : 13.01.2017. at 13:50. Reason: zaboravnost
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:09   #5706
Quote:
pero_vk kaže: Pogledaj post
ja imam 2011g model i slažem se s gore navedenim..potrošnja...pozdanost... meni je i dan danas nakon skoro 6g/115tkm automobil super
jedina mana sto sam ja postao ljen za mjenjanje brzina pa bih volio da je automatik ostalo sve 5 moja preporuka
p.s.
rezervar na 2011 modelu je 53L, iako sam ja uredno u par navrata natočio 58-60 litara jednom čak 61L do čepa nekužim ili laže ina (petrol) ili hyundai ne zna računati volumen tj zapreminu rezervara
Isto sam i ja posumnjao da varaju na petrolu jer sam u rezervar i ja čini mi se ulio jednom čak mislim 62 litre, do čepa doslovno, a bio na mrtvoj rezervi.. jednostavno je taj prostor u rezervoaru namijenjen za pare i sigurnost kod širenja goriva nešto veći nego u GD modelu.
Po knjizi ne bi trebalo nadolijevati poslije klika, ja ni ne nadolijevam, ali eto jesam nekoliko puta. Kad sam mjerio koliko ECU laže za potrošnju. I kod mene laže oko 0,4 L, iako i to vjerujem malo varira. moj je isto 2011.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:32   #5707
Pozdrav. Trebao bih par savjeta od iskusnijih vlasnika i30. Radi se o potrošnji.

Vozim i30 CRDI, 1.4. Uglavnom, kad sam ga tek kupio u vožnji po Zagrebu je trošio oko 6.8l u prosjeku, al sada je malo hladnije + stavio sam zimske gume i potrošnja zna skočiti do 8.7l. I da, sada sam usuo onaj ''nekvalitetniji'' diesel. Ne znam, jel to normalno ili bih se trebao zabrinuti. Hvala
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:06   #5708
Quote:
Bazarov kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebao bih par savjeta od iskusnijih vlasnika i30. Radi se o potrošnji.

Vozim i30 CRDI, 1.4. Uglavnom, kad sam ga tek kupio u vožnji po Zagrebu je trošio oko 6.8l u prosjeku, al sada je malo hladnije + stavio sam zimske gume i potrošnja zna skočiti do 8.7l. I da, sada sam usuo onaj ''nekvalitetniji'' diesel. Ne znam, jel to normalno ili bih se trebao zabrinuti. Hvala
Pa šta bi ti, da manje troši na minusima u gradu? Nemoj padat na fore ovog gore kojem troši 3,3 l/100 km. To je nemoguće...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:08   #5709
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Isto sam i ja posumnjao da varaju na petrolu jer sam u rezervar i ja čini mi se ulio jednom čak mislim 62 litre, do čepa doslovno, a bio na mrtvoj rezervi.. jednostavno je taj prostor u rezervoaru namijenjen za pare i sigurnost kod širenja goriva nešto veći nego u GD modelu.
Po knjizi ne bi trebalo nadolijevati poslije klika, ja ni ne nadolijevam, ali eto jesam nekoliko puta. Kad sam mjerio koliko ECU laže za potrošnju. I kod mene laže oko 0,4 L, iako i to vjerujem malo varira. moj je isto 2011.
Ne znaju ni koliki im je rezervoar... Nije baš za preporuku. Iako auto izgleda korektno, najozbiljniji Hyundai do sada...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:43   #5710
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ne znaju ni koliki im je rezervoar... Nije baš za preporuku. Iako auto izgleda korektno, najozbiljniji Hyundai do sada...
A cuj, kad je na mrtvoj rezervi pistolj iskoci na ispod 50L. Sad sto neki sile da utrpaju nakon toga jos preko 10L to je drugo,al da se moze moze se
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:00   #5711
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Pa šta bi ti, da manje troši na minusima u gradu? Nemoj padat na fore ovog gore kojem troši 3,3 l/100 km. To je nemoguće...
ovog gore???
postoji opcija quote s kojom se svoje mišljenje može napisati na pristojniji način
A što se potrošnje tiče 3.3L/100km to je premalo možda nizbrdo,
ali 4,2l na otvorenoj ravnoj cesti u slavoniji na relaciji cca 100km nije nikakva fora kod motora 1.6d 90ks ili one jače verzije za model iz 2011g što je i potvrdilo više ljudi na ovom forumu, vrati se unazad pa potraži malo...
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:17   #5712
Quote:
Bazarov kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebao bih par savjeta od iskusnijih vlasnika i30. Radi se o potrošnji.

Vozim i30 CRDI, 1.4. Uglavnom, kad sam ga tek kupio u vožnji po Zagrebu je trošio oko 6.8l u prosjeku, al sada je malo hladnije + stavio sam zimske gume i potrošnja zna skočiti do 8.7l. I da, sada sam usuo onaj ''nekvalitetniji'' diesel. Ne znam, jel to normalno ili bih se trebao zabrinuti. Hvala
ništa čudno, u odnosu na 1.6 crdi manja zapremina, slabiji motor, ista ili veća masa, veća colaža guma i naravno zavisi i kakva zimska guma + hladnoća i naravno stil vožnje po zimi i ljeti i eto ti potrošnje...
primjera radi
kolega ima megana 1.5 dci kupio ga mj nakon što sam ja uzeo svoj i30;
masa vozila tu negdje u 50kg
slabiji motor 75ks, manja zapremina motora, col veće felge, njemu je prosjek po gradu 7.5 ljeti a zimi ode debelo preko 8... a 1.5 dci....
meni ljeti pristojne vožnje otvorena ravna cesta vkci-osijek znači na posao i nazad ladno s klimom bude ispod 4,5l/100km
jednom sam čak uspio imati prosjek na cijeli rezervar znači 1000+ kilometara prosjek 4,2l/100km ali to je bilo ono baš baš pažnja kako vozim, ali po gradu nemože ispod 5.5 u prosjeku, iako kad sam loše raspoložen i bude čista gradska vožnja zna biti i 5,9l 6,2l prosjeka po rezervaru, dok opet autoput vk-karlovac cijel adionica 140-150km/h potrošnja 6,9l mislim da nisam nikad uspio prosječnu potrošnju dići preko tih 6,9l/100km ali kažem nisam ni vozio tako duge relacije na Vmax nego cca 140-150 zbog dečkiju u plavom
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:25   #5713
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Isto sam i ja posumnjao da varaju na petrolu jer sam u rezervar i ja čini mi se ulio jednom čak mislim 62 litre, do čepa doslovno, a bio na mrtvoj rezervi.. jednostavno je taj prostor u rezervoaru namijenjen za pare i sigurnost kod širenja goriva nešto veći nego u GD modelu.
Po knjizi ne bi trebalo nadolijevati poslije klika, ja ni ne nadolijevam, ali eto jesam nekoliko puta. Kad sam mjerio koliko ECU laže za potrošnju. I kod mene laže oko 0,4 L, iako i to vjerujem malo varira. moj je isto 2011.
nemam ni ja praksu toga, nego jednom sam baš, baš bio na mrtvoj rezervi i točio baš da vidim koliko stane i kažem skoro 62l a piše 53 e onda sam još par puta probao da vidim hoće svaki put biti isto i na ini i tifonu i je bilo je, nedugo nakon toga sam uveo novu politiku točenja, čim kazaljka dođe do pola, odem i natočim dok ne škljocne 2 puta i to je to
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 10:27   #5714
Quote:
pero_vk kaže: Pogledaj post
nedugo nakon toga sam uveo novu politiku točenja, čim kazaljka dođe do pola, odem i natočim dok ne škljocne 2 puta i to je to
Bolje potrošiti tank skoro do rezerve pa onda opet do vrha. Uvijek je bolje imati friško gorivo pogotovo sad radi zime kad nafta lako smrzne ako nije full zimsko. bilo je i slučajeva da se i to zimsko gorivo smrzne pa ja nebi kemijao.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 14:49   #5715
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Bolje potrošiti tank skoro do rezerve pa onda opet do vrha. Uvijek je bolje imati friško gorivo pogotovo sad radi zime kad nafta lako smrzne ako nije full zimsko. bilo je i slučajeva da se i to zimsko gorivo smrzne pa ja nebi kemijao.
ma ako već putuje vk-os to brzo sve ode i ne vjerujem da ima ikakve razlike tvoj ili njegov način. Frend mi kaže da je upalio golfa 3 s ljetnim gorivom (zadnju put tad upaljen) a bilo je -3, -4..

I sad dolazimo još do pitanja oko ulaska vode u rezervoar. Često puta sam čuo/pročitao da treba točiti što ranije, pa tako i prije nego što dođe do četvrtine jer onda navodno manje vode ulazi u rezervoar putem zraka.

Meni to nikad nije bilo do kraja jasno i volio bi vidjeti neko kvalitetno istraživanje po tom pitanju. Ja razmišljam da to nema (ako uopće) puno veze, jer bez obzira koliko ti imao goriva u rezervoaru - uvijek će ući onoliko vanjskog (vlažnog) zraka, koliko goriva ode u motor (da nadomjesti to gorivo).

Nikad mi se nije ništa upalilo od lampica, pa tako ni za vodu (a vozio sam 55 tkm s istim filterom goriva) a ne znam dal naši dizelaši na filteru uopće imaju dolje čep na koji se može ispustit voda. Jer ako ima, to napraviš prije zime i možda još jednom u toku zime i nema brige.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 15:43   #5716
I30, ceed, accent, sorento odnosno svi korejanci od hy i kia su poznati zbog konstrukcije tanka da skuplja vodu na dnu.
Recimo voda će rijetko kad uopće dospjeti do filtera goriva jer voda je teža od nafte i bude uvijek na dnu. Sama sisaljka tj sito u tanku cica sa otprilike 8 cm visine od dna tanka.

Teško da će ti taj znakić za vodu u gorivu ikad zasvijetliti, ali zato u samom tanku i filteru je sve puno govana od funghija, bakterije koja živi u vodi i od koje se stvara crna masa tj nekakva vrsta sluzi.

recimo kad skineš filter goriva i kad odvrneš s filtera taj senzor za vodu a s gorivom počne izlazit crna sluzava tvar. Vrijeme je da očistiš rezervar, sve je to od vode nakupljene u tanku, nije nikako došlo s lošim hr gorivom.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:49   #5717
Nema dizel goriva bez udjela vode,sto je duze voda u tanku vise ima vremena da se utalozi na dno tanka.Zna se koliko je taj udio dopusten,a da ce udjel bit nula nema sanse.
F.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 22:01   #5718
pozdrav forumassi.Hyundai i30 1,6 dizel na komandama volana ne reagira gumb za reset.Kako se vade gumbi sa volana.
MilanB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:51   #5719
Quote:
MilanB kaže: Pogledaj post
pozdrav forumassi.Hyundai i30 1,6 dizel na komandama volana ne reagira gumb za reset.Kako se vade gumbi sa volana.
gumb za reset?????
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:11   #5720
Quote:
pero_vk kaže: Pogledaj post
ništa čudno, u odnosu na 1.6 crdi manja zapremina, slabiji motor, ista ili veća masa, veća colaža guma i naravno zavisi i kakva zimska guma + hladnoća i naravno stil vožnje po zimi i ljeti i eto ti potrošnje...
primjera radi
kolega ima megana 1.5 dci kupio ga mj nakon što sam ja uzeo svoj i30;
masa vozila tu negdje u 50kg
slabiji motor 75ks, manja zapremina motora, col veće felge, njemu je prosjek po gradu 7.5 ljeti a zimi ode debelo preko 8... a 1.5 dci....
meni ljeti pristojne vožnje otvorena ravna cesta vkci-osijek znači na posao i nazad ladno s klimom bude ispod 4,5l/100km
jednom sam čak uspio imati prosjek na cijeli rezervar znači 1000+ kilometara prosjek 4,2l/100km ali to je bilo ono baš baš pažnja kako vozim, ali po gradu nemože ispod 5.5 u prosjeku, iako kad sam loše raspoložen i bude čista gradska vožnja zna biti i 5,9l 6,2l prosjeka po rezervaru, dok opet autoput vk-karlovac cijel adionica 140-150km/h potrošnja 6,9l mislim da nisam nikad uspio prosječnu potrošnju dići preko tih 6,9l/100km ali kažem nisam ni vozio tako duge relacije na Vmax nego cca 140-150 zbog dečkiju u plavom
Hvala na realnom odgovoru. Slažem se! i30 1.4 diesel po gradu u zimskim uvjetima troši 8.0l u prosjeku. To je realnost. Ljeti očekujem da će potrošnja pasti na 6.5-7.0. Za otvorenu cestu ću još vidjeti, ali očekujem oko 5.0l. Svi ovi što pišu 3l ili 4l, mislim da nisu realni i da im računica ne valja.
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.