Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 00:18   #1161
Quote:
siram on fire kaže: Pogledaj post
je li istina da plocice 15x15 vise / cesce pucaju, nego ove vecih dimenzija.

To su mi majstori rekli - na moju ideju da uzimam takve za kupaonicu.

ima li tu istine - ili se njima ne da slagati vise manjih plocica... pa me zicaju da kupim vece???

edit: misli se da pucaju kad ih busis da bi stavio elemente, rucke itd

puknut če svaka pločica ukoliko se rupe ne buše adekvatnim alatom, večinom svi buše pločice sa dijamantnim svrdlima za beton tzv vidija boreri, bez obzira koji je proizvođač i koliko imaju vidije na sebi ti boreri su za beton !!!!!! nađi vodoinstalatera koji ima krune za bušenje keramičkih i gres pločica i neče slomiti ništa pa i da nema ljepila iza pločice, te krune ima od 6mm do 45mm i ne treba putovnica da ih se kupi. ps ima krune i za suho bušenje...
Marko smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:28   #1162
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Da, to je zapunjavanje rastera na poleđini pločice i to radiš ravnim dijelom gletera.

zašto ravnim dijelom gletera???? uvijek nazubljenim, npr na podlogu 10mm na pločicu 6 mm zubci

uvijek nazubljenim dijelom gletera, gres keramika se obavezno ljepi na način da se ljepilo maže na površinu koja se oblači u keramiku i na leđa ker.pl sa nazubljenim dijelom gletera
obavezno sa flexibilnim ljepilom bez obzira dali je unutrašnja ili vanjska montaža, kod vanjske montaže što kvalitetnije flex ljepilo
Marko smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:33   #1163
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet koju fugir masu kupiti za vanjsku terasu koja nije natkrivena i biti će izložena svim mogućim vremenskim utjecajima.

Gledao sam Ceresit CE 43 Grand'Elit. Je li ona zadovoljava ili moram kupiti nešto bolje?

Molim savjet, cijena nije bitna!
mapei ultracolor plus ili još bolje epoksidnu isto od mapei
Marko smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 09:45   #1164
za kuhinju sam zamislila polirani gres, ili keramiku ali skroz glatku, čini mi sepraktično za održavanje

sad me ljudi odgovaraju jer su polirane pločice skliske

e sad, primjećujem po dućanima s keramikom da su na podu te sjajne i ne čine mi se skliske

da li to ovisi o kvaliteti, klasi, materijalu ili nečem drugom?
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:16   #1165
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je prodaje roba u prvoj klasi samo (nažalost) kupci nisu spremni platiti prvu klasu.
I nemojte me krivo shvatiti, jer nije stvar samo u novcu. To je tek manji dio cijele priče.
Puno je važnije shvatiti da pločice (u prvoj klasi) u masovnoj proizvodnji nisu savršen materijal, bez mana i grešaka. To je prva i osnovna pretpostavka, koja je naravno pogrešna, i zbog koje postoji najviše nesporazuma.
Savršeno ravna pločica bez mane je stvarna koliko i Pinokio i Snjeguljica.

Jednom kada ljudi pristupe pločici sa ovom pretpostavkom onda sigurno neće biti toliko komentara tipa 'naplatili su mi prvu klasu, a pločica je iskrivljena'.

I za kraj (da ne bi netko osjetio potrebu svojim životnim ciljem učiniti pobijanje gore iznesenih izjava), ne želim reći da je ovo ili ono istina, ili laž, da je neko bolji ili lošiji, samo želim reći da je problematika puno složenija, a da svojim iznesenim stavovima želim unjeti malo perspektive na cijelu stvar.
Koja je onda poanta klasifikacije plocica ako i prva klasa moze biti iskrivljena, nervna, drugih dimenzija i boje?

Po meni, plocice bi se trebale masinski ili rucno sortirati upravo tako da su plocice trece klase sjebane do kraja, druge klase mogu tu i tamo imati koju sjebanu plocicu u paketu a prva klasa mora biti tip-top.

To nema veze sa proizvodnjom plocice jer je proces isti za sve 3 klase. To je iskljucivo stvar sortiranja proizvedenih plocica..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 14:06   #1166
Quote:
naranđica kaže: Pogledaj post
za kuhinju sam zamislila polirani gres, ili keramiku ali skroz glatku, čini mi sepraktično za održavanje

sad me ljudi odgovaraju jer su polirane pločice skliske

e sad, primjećujem po dućanima s keramikom da su na podu te sjajne i ne čine mi se skliske

da li to ovisi o kvaliteti, klasi, materijalu ili nečem drugom?
skliže se po betonu i asfaltu pa se isto koristi za puteve i staze, priče za malu djecu.

baš me zanima kako češ prati mat ili hrapave pločice u kuhinji kada se prljavština i masnoča zavuče u sve te nezgodne pore,

glatke pločice, gres polirani, boja ne presvijetla jer se vidi svaka kapljica na njoj, preporučam epoksidnu fugir masu, je skuplja dosta al ne upija na sebe ništa jako se lako održava a ima i boja kolko te volja
__________________
kvalitetan a ne jeftin
Marko smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:19   #1167
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
To je iskljucivo stvar sortiranja proizvedenih plocica..
točno tako

ali nažalost kod nas malo ljudi zna nešto o proizvodnji i kako se dijele pločice, što u stvai znači klasa i kako nastaju
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:43   #1168
[QUOTE=Marko smb;36109404]zašto ravnim dijelom gletera???? uvijek nazubljenim, npr na podlogu 10mm na pločicu 6 mm zubci

uvijek nazubljenim dijelom gletera, gres keramika se obavezno ljepi na način da se ljepilo maže na površinu koja se oblači u keramiku i na leđa ker.pl sa nazubljenim dijelom gletera
svasta sam cuo u vezi ljepljenja keramike al ovo jos nisam
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:06   #1169
Quote:
svasta sam cuo u vezi ljepljenja keramike al ovo jos nisam
Ni ja. Plafon je gletanje ravnim dijelom radi boljeg prijanjanja kao i ljeti kad se brže suši površinski sloj ljepila na koji treba položiti pločicu. Duplo "češljanje" je ok kod lošijih podloga a to se opet odradi na obje strane s 10mm i sve s istim češljom ako hočeš nešto zaraditi. Vjerujem da bi pola ljudi blijedo gledali tko im je došao raditi...u jednoj ruci 10mm u drugoj 6
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 22:43   #1170
Jedno pitanje,...mogu li se pločice ljepiti na plafon i što treba poduzeti da i ostanu na plafonu,znači koje ljepilo i sve drugo što je potrebno?
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 07:27   #1171
Quote:
kosmeč kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje,...mogu li se pločice ljepiti na plafon i što treba poduzeti da i ostanu na plafonu,znači koje ljepilo i sve drugo što je potrebno?
moze bez problema samo treba impregnacija jaka i ljepilo preporuka pci nanolight ili murexin brzovezujuce ljepilo ,trebalo bi rabicirat plafon dobro,ako ide kamen onda ide na ankere sa maticama i sarafima koji se tiplaju u zid, postupak kod ljepljenje plocica na plafon isti kao da ljepis pod il zid samo sto trebas malo gusce ljepilo i gumenim cekicem il rukom dobro stisnut uz plafon i nece past naravno ako je dobro ljepilo
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:06   #1172
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Koja je onda poanta klasifikacije plocica ako i prva klasa moze biti iskrivljena, nervna, drugih dimenzija i boje?

Po meni, plocice bi se trebale masinski ili rucno sortirati upravo tako da su plocice trece klase sjebane do kraja, druge klase mogu tu i tamo imati koju sjebanu plocicu u paketu a prva klasa mora biti tip-top.

To nema veze sa proizvodnjom plocice jer je proces isti za sve 3 klase. To je iskljucivo stvar sortiranja proizvedenih plocica..
Tvoje mišljenje nije krivo, ali nažalost u tehnologiji izrade keramičkih i porculanskih pločica stavri izgledaju i jesu nešto drukčije.

Nažalost propustio si priliku otići u Bolonju i kremi svjetskih proizvođača pločica iznijeti svoje zamjerke.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:16   #1173
Quote:
naranđica kaže: Pogledaj post
za kuhinju sam zamislila polirani gres, ili keramiku ali skroz glatku, čini mi sepraktično za održavanje

sad me ljudi odgovaraju jer su polirane pločice skliske
1. polirani porculan treba nakon postavljanja temeljito očistiti, a zatim i impregnirati, a po potrebi postupak ponavljati; glazirani porculan samo treba dobro očistiti i to je to.
2. polirani porculan izgleda prekrasno; glazirani porculan izgleda super.
3. Polirani porculan je skuplji; glazirani porculan je povoljniji.
4. polirani porculan kad je masan i mokar je klizav; glazirani porculan kad je masan i mokar je klizav

Quote:
naranđica kaže: Pogledaj post
e sad, primjećujem po dućanima s keramikom da su na podu te sjajne i ne čine mi se skliske

da li to ovisi o kvaliteti, klasi, materijalu ili nečem drugom?
Da li si primjetila kako izgledaju pločice u dućanu s keramikom nakon što naprave pomfrit ili muffine? Naravno da nisi. Ali ćeš u svojoj kuhinji pripremati i pomfrit i šalšu i ostale delicije.

Ma, kad na kraju podvučeš crtu moraš sebi odgovoriti na pitanje: što mi je stvarno bitno, estetika kuhinje ili funkcionalnost? I koliko si spremna na kompromis. Jer jedno i drugo možeš imati, ali samo do neke mjere.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 08:12   #1174
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
moze bez problema
Hvala na detaljnom odgovoru
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:14   #1175
A ma eto. A klasa je postavljena na podu i rezultat je ocajan!
Osim sto nisu ravne po sirini i duzini jos imaju i kuteve uvinute gore ili dolje. I sto sad imam od toga. Kupis A klasu i dobijes sjeban pod. Isto bi bilo da sam kupio plocice od 40 kuna. Ove su kostale 80 kn. Bacen novac.
scrappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:44   #1176
Quote:
scrappy kaže: Pogledaj post
A ma eto. A klasa je postavljena na podu i rezultat je ocajan!
Osim sto nisu ravne po sirini i duzini jos imaju i kuteve uvinute gore ili dolje. I sto sad imam od toga. Kupis A klasu i dobijes sjeban pod. Isto bi bilo da sam kupio plocice od 40 kuna. Ove su kostale 80 kn. Bacen novac.
A klasa za 80 kn ? i onda se čudiš ?

ja znam da one od 300 do 600 kuna koje smo postavljali nisu baš loše, to je A klasa a ne 80 kn
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:12   #1177
Imam betonsku ogradu, ona je postavljana na temelj i sad planiram taj temelj malo ukrasiti, dosao sam do nekakve betonse imitacije kamena dimenzija 300x120mm, no nebitno.... planiram ga nalijepiti na temelj, sa jedne i druge strane, ali mi prijatelj kaze da će to preko zime početi da otpada jer će odozgo da zakišnjava i smrzava i da trebam taj kamen da nalijepim i odozgo da malo pređe preko onog kamena sa strane. Da li je to istina i da li ce kamen otpadati ako se ne natkrije i postoji li mogućnost da se umjesto stavljanja kamena (li pločica) odozgo samo premaže sa nekom vodonepropusnom smjesom, bojom i sl.... Inace planiram ljepiti sa fleksibilnim ljepilom ceresit c16. Hvala
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 09:09   #1178
Quote:
scrappy kaže: Pogledaj post
A ma eto. A klasa je postavljena na podu i rezultat je ocajan!
Osim sto nisu ravne po sirini i duzini jos imaju i kuteve uvinute gore ili dolje. I sto sad imam od toga. Kupis A klasu i dobijes sjeban pod. Isto bi bilo da sam kupio plocice od 40 kuna. Ove su kostale 80 kn. Bacen novac.
Upravo smo imali raspravu o klasificiranju robe po klasama.

Da li prva (ili A) klasa znači istu kvalitetu materijala i izrade kod proizvođača čija pločica u maloprodaji košta 80kn ili npr. 300kn?

Naravno da ne.

Naravno da je pločica plaćena 80kn/m2 bačen novac (uglavnom - čast iznimkama).

Ali vratimo se barem na trenutak jedan korak u nazad.
Da li inače po povratku iz trgovine pogledaš da li je voće/povrće/odjeća ili druga roba ispravna prije nego je počneš jesti/kuhati/oblačiti?
Neispravnu/kvarljivu robu ne jedeš/kuhaš/jedeš, pa tako krive pločice niti ne postavljaš na pod/zid da bi tek onda utvrdio da su krive.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 11:51   #1179
Quote:
manixman kaže: Pogledaj post
Imam betonsku ogradu, ona je postavljana na temelj i sad planiram taj temelj malo ukrasiti, dosao sam do nekakve betonse imitacije kamena dimenzija 300x120mm, no nebitno.... planiram ga nalijepiti na temelj, sa jedne i druge strane, ali mi prijatelj kaze da će to preko zime početi da otpada jer će odozgo da zakišnjava i smrzava i da trebam taj kamen da nalijepim i odozgo da malo pređe preko onog kamena sa strane. Da li je to istina i da li ce kamen otpadati ako se ne natkrije i postoji li mogućnost da se umjesto stavljanja kamena (li pločica) odozgo samo premaže sa nekom vodonepropusnom smjesom, bojom i sl.... Inace planiram ljepiti sa fleksibilnim ljepilom ceresit c16. Hvala
klupcice obavezno i nis drugo, moraju imat min 3cm prepusta sa svake strane i okapnicu urezanu
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 17:44   #1180
Poštovanje!
Imam jedno pitanje
Keramičar-zidar mi je u kupaoni kad je skinuo stare podne pločice sanirao pod kupaone jer je bilo izrovano od promjene vodovodnih cijevi i rupe od odvodnje.Stavio je glazuru i neke3 pukotine zabetonirao.Sad će čekati jedno vrijeme da se to dobro posuši.Međutim nije dobro ili nedovoljno polivao sa v odom po friškoj glazuri, pa su se pojavile ispucale fuge.Da li je to opasno jer to je na katu kuće da ne bi možda slučajno nakon nekog vremena počeo vlažiti plafon u donjoj kupaoni, ili to nema veze jer ionako dolazi na to ljepilo i podne pločice...
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.