Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2005., 11:53   #1
Temaza kuhare - dizajn stednjaka

Dragi ljudi, kopirala sam temu sa Stanovanja ovdje jer se nadam da ce me kuhari bolje razumjeti... Evo dakle mog problema:

Kupujem samostojeci stednjak i odlucim se za firmu koju svi koji kuhaju predlazu, zvucno ime, renomirana tvrtka... Gorenje. Ok. Tražim model sa 3 plina i jednom strujom. Kad vidi ovo - veliki plinski plamenik je sprijeda???

"Nema problema, neću taj model, molim Vas, model gdje je veliki plinski plamenik iza, a elekticna ploča koja služi za 0,01% slučajeva kad nema plina, sprijeda. Znate, veliki plamenik mi služi samo za velike lonce, pa mi totalno mi je nezgodno da je taj veliki sprijeda. Kuham juhu u velikom loncu i tada mi je ovaj mali iza totalno nekoristan jer moram preskakat lonac da ga upotrijebim."
"Žao mi je ali nemamo takav - svi imaju veliki plamenik sprijeda..."
"???? !!!!"


Ne želim takvo glupo kuhalo koje je dizajnirao netko tko nikad nije kuhao....
Kako cu stavit ogroman lonac sa sarmama odmah blizu ruba?

Imam li izbora? Končar - kažu da njihov štednjak jednostavno nije dobar... Druge firme? Preporučite mi ...
xxx_maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 14:50   #2
heh, zbilja debilana od dizajna. Imam par prijedloga

- stavi štednjak na neku rotirajuću ploču u sredini kuhinje pa okreneš kako ti paše
- kupi štednjak u kitu pa sastavi solo po glazbenim željama
- kupi drugi štednjak koji ima tebi logičniji rasprored bar to nije problem ni izbora, ni cijena - više manje sve je to od istog brašna

Kad smo kupovali našu prvu domaću opremu (kraj 80ih) imali smo na izbor (u Zagrebu glavnom gradu SRH) 1 model pegle, 1 model tostera (i taj je bio dobar i dizajnom i izvedbom - Iskrin), miksere se nije moglo naći - sve prodano. Sinoć je bijo Good by Lenin - pa malo u tom tonu.

Fala
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 15:16   #3
Vidim da smo od 80tih nazadovali...?
xxx_maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 15:25   #4
Quote:
xxx_maja kaže:
Vidim da smo od 80tih nazadovali...?
Zar nije očevidno?

Inače ima par područja progresa. Recimo - sad postoje šamponi koji zbilja riješe problem peruti ali... da se razumijemo - takvih šampona se nije dalo kupiti '89 ni u Trstu ni Leibnitzu ni Minkenu.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 16:06   #5
Ja bi radije da netko da prijedlog kako da nadjem kvalitetan stednjak koji ima 3+1 i veliki plamenik iza...

Koje jos firme postoje?
xxx_maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 08:40   #6
evo ja sam ti nedavno kupila (prije godinu dana) ploču koju sam isto tražila i tražila. Stalno kuham, stalno piljim u tu ploču a da me ubiješ pojma nemam koja marka, ne znam jel Candy ili neka druga, pogledat ću večeras... ma inače bih ti upravo taj toplo preporučila, s tim da sam ja tražila sve 4 plin jer imam gradski. Straga je najveća, dvije su srednje veličine i najmanja. Ono što je totalno savršeno je što nema onih prečki nego imaš na svakom plameniku gus, mini rešetku na kojoj stoji to što se kuha- fantastično za čišćenje (uvijek sam mrzila glupe rešetke )
od inoxa je cijeli, super se čisti i obožavam taj gus na plamenicima...kak male stvari raduju...
__________________
vladati sobom je najveca vlast
ivsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 08:08   #7
evo pogledala: Whirpool ploča, kupila sam je bila u Boćarskom domu, Gemma nešto....
__________________
vladati sobom je najveca vlast
ivsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.