Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2011., 20:33   #1
Trudnice koje puše i piju

Dobar dancic!
Mislim da je ovo moj prvi post ovdje na ovom pf tako da zelim iskoristiti ovu prigodu i pozdraviti sve buduce majke kako sada tako i u buducnosti i zazeliti Vam svima zdrave porode i puno radosti

Razlog zbog kojeg otvaram ovaj topik je naime sljedeci: Na muskom kutku smo raspravljali iz muskog kuta gledanja koliko je dobro da buduce majke puse i piju vino. Decki su se vise manje slozili da to nije dobro i pozeljno ali su se javile neke majke koje su rekle da puse i piju (navodno u ogranicenim kolicinama).
Ja sve da hocu ne mogu radjati djecu ali meni to nije u redu.
Sto vi drage moje mislite o tom i je li to u redu da se buduce majke napusavaju i napijaju?

Svako dobro i puno vjetra u vasa jedra zeli vam el_em i cijeli muski kutak
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:40   #2
Cinjenica je da postoje zene pusaci i da te zene ostaju trudne
Da, bilo bi bolje da ne puse uopce al s tim im ne trebamo solit pamet, jel tak?
No s druge strane u ranoj trudnoci prolaziti odvikavanje isto nije pametno jer je to stres za cijeli organizam pa tako i za bebu
Pametnije je povuci par dimova kroz dan kad joj dode zelja
Pusenje pol kutije ili kutiju dnevno - ne odobravam nikako

Sto se tice pica ne vidim zlo na nekoj proslavi popit deci vina ili piva
Opijanje na dnevnoj ili zjednoj bazi apsolutno ne

Eto, ja ne pusim uopce i ne pijem od kad sam trudna, ali ne osudujem zene koje to u nekim minimalnim kolicinama cine
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:07   #3
Nisam još trudna.

Eto, osobno, ružno mi je vidjeti trudnu ženu kako puši. I odmah da dodam da sam pušač, tj bivši. Prestala sam upravo zbog toga što želim klinca i želim mu pružiti ono naj što mogu dok je u trbuhu. Mislim da smo svi svjesni neg utjecaja cigareta neovisno o spolu, trudnoći i sl. Ne pametujem. Ne napadam.
Nakon razgovora s nekima koje su pušile (malo) tijekom trudnoće, s nekim ginekolozima, složit ću se s Fran.

Čaša vina mislim da ne škodi. No, opet, znamo i štetni utjecaj istoga ukoliko je to više od čaše i ponavlja se i više nego često.

Ajmo ovako, ne osuđujem. Kao što ne skačem na žene koje se odluče za ab dok s druge strane postoje one koje god to žele a ne dolaze do željene bebe, ne skačem ni na žene koje odstupaju od ovog moga mišljenja. Ono što ja želim, ako dođem do toga, je pružiti bebi u sebi ono najbolje što mogu, u skladu sa sobom, mojim mogućnostima, potrebama... Ako mogu izabrati ne trovati ga dok je u meni, bez obzira što mi je bio neopisiv gušt sjesti s dragim negdje na pivo i pljugu onda tako i činim. Svjesna sam da je nekima teže maknuti se od takvih poroka. Svjesna sam da postoje i one koje bi takve na lomačama spalile.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:20   #4
ja sam bivši pušać,a ovo mi je druga trudnoća i oba dva puta čim sam saznala momentalno sam pustila cigarete i niije mi palo napamet zapaliti.osobno mi je jako ružno vidjeti da trudnica pije i puši u pravom smislu,moja poznanica je nedavno rodila,cijelu trudnoću je kurila kutiju i dobrano cugala-dovoljno je što sam ju vidjela jednom prilikom gdje je maznula pol boce medice pa bila fešta il ne,meni to bilo grozno,a da sam ja popila koji dec vina u trudnoći jesam.svakom svoje,bitno da su nam bebe super zdrave
__________________
I don't know why I'm scared,I've been here before,every feeling,every word,I've imagined all...
ipak mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 23:22   #5
Slažem se sa curama da je ružno vidjeti trudnicu kako puši ali je, osim što je ružno, i žalosno i štetno em za nju em za bebu. Ako pušačica zatrudni smatram da je puno bolje prestati pušiti i na taj način ne trovati dijete koje raste u njoj, a ne samo smanjiti doze.
Moja kuma je pušač i oba puta čim je saznala da je trudna je odbacila cigaretu bez razmišljanja i bez nekih problema. Sve je u glavi. Treba znati za koga se to radi i zašto. I onda nije ništa teško.
Ja s esad u trudnoći klonim prostora u kojima s epuši i na kave idem samo u shoping centre. Uopće ne želim da moja beba osjeti dim ni u najmanjim količinama.

što se tiče crnoga vina: par gutljala mislim da nemogu škoditi nakon ručka.
ja sam dvaput popila malo domaćeg višnjevca kad sam bila mislim u 6. mj trudnoće...i sve je ok.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 23:26   #6
Ja sam pusila, istina ne puno, sada sam skroz prestala, jer smatram da je ne ostaviti se cigareta u trudnoci ili se bar potruditi smanjiti to na minimum cin niceg drugoga nego puste sebicnosti. Moja sogorica je iz dosade u trudnoci pocela cak dvostruko vise pusiti i opet je rodila zdravu bebu, ali meni je to bilo uzasno! Ako postoji i mala sansa da moje potrebe koje mi nisu od zivotne vaznosti imalo lose utjecu na rast i razvoj mog nerodjenog djeteta, uciniti cu sve samo da to sprijecim.

O alkoholu ne zelim raspravljati, nikada nisam bila nesto previse za opijanja, ali mislim da od deci crnog vina koje se preporuca za krv, trudnici i bebi ne moze biti nista. Ali dok je ta doza svedena na deci u tjedan dana..
__________________
...sreća je u malim stvarima...
BB- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:56   #7
Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
Moja sogorica je iz dosade u trudnoci pocela cak dvostruko vise pusiti
ja sam pušač, ali ovo mi je stvarno grozno.. ne želim nikoga uvrijediti.. hvala Bogu da je sve u redu..

još uvijek nisam trudna, ali kad budem, trudit ću se svim silama prestati, i sad se trudim što manje.. znam par cura koje su čim su saznale da su trudne, istog momenta i cigaretu odbacile.. jednostavno su im se zgadile.. uuuh nadam se da će i meni tako, inače će biti borba.. ali sve za zdravlje bebice!
isto mi je jako ružno vidjeti trudnicu kako puši..
ribicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:33   #8
Postoji vam tema pušenje u trudnoći i tamo je sve ovo već prožvakano.

Inače smatram da bi žena koja u trudnoći nije u stanju prestat pušiti trebala na teret HZZOa dobiti psihološku pomoć i nekakav program odvikavanja, jer je očito u pitanju teži oblik ovisnosti.

Isto tako smatram da osobe koje idu u postupak medicinski potpomognute oplodnje prethodno trebaju prestati pušiti. Jer, boriti se protiv neplodnosti s jedne strane, a svjesno to sabotirati pušenjem s druge strane nema nikakvog smisla.


I na kraju, da, smatram da treba o tome javno govoriti i osuđivati takva ponašanja.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:40   #9
odvratno mi je to! kad ih vidim sa čikom pozli mi...možda se ništa nece dogoditi, a sto ako se dogodi??
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:40   #10
u prvoj trudnoći prestala (tada imala staž od 11 godina fumanja),nisam odmah nego sam smanjivala i samo jedan dan više nisam zapalila.nažalost živimo sa mojom mamom koja je pušač,živimo u malom stanu pa je dim nemoguća izbjeći.Nisam preveliki ljubitelj alkohola,ali volim ponekad popiti čašu pive.Prošli vikend popila čašu bezalkoholnog (i taj ima mrvu alkohola) i mislim da neću opet tako skoro.
Svatko zna svoje i nikada nikome ne držim prodike ali stvarno mi je ružno vidjeti trudnicu sa cigaretom.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:27   #11
Ja sam kod prve trudnoće prestala pušit, kad sam rodila opet propušila, kod druge trudnoće sam opet prestala pušit i nakon poroda opet počela i evo sad sam opet trudna i prestala sam. Ne pitajte zašto nakon 9 mj opet počet pušit jer ne znam, jednostavno me povuče. A u trudnoći me užasno smeta miris cigareta a muž mi puši a živimo i sa svekrvom koja puši i to baš puno puši ali dobro, zna se da kod mene na katu nema pušenja i to poštuje. Ne volim vidjeti trudnicu s cigaretom u ustima, prije sam čak i pokušavala nekima pomoć da prestanu ali džabe. A sad što se tiče čašice vina mislim da to nemre škodit (naravno ne mora se vino cugat svaki dan)
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:22   #12
meni je takodjer jako ruzno vidit trudnicu s cigarom

evo kako ja to zamisljam: jeste kad vidili kako reagira dijete kad prvi put proba cigaru? proguta dim i onda jadno kaslje,gusi se,skoro pa i povraca!!

e pa meni odma kad vidim trudnicu s cigarom takva slika dodje u glavu,samo sta vidim bebu u njezinoj utrobi kako se gusi.....

mozda je to glupo ali tako na to ja gledam i ne mogu zamislit da bi netko svoje nerodjeno dijete tako svjesno trovao.
Monica888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:26   #13
Ni prije trudnoće nisam nešto puno pušila cca 5-6 cigareta na tjedan, a čim sam saznala da sam trudna nije mi palo na pamet zapaliti. A osim toga, sada mi cigarete strašno smrde i ne volim ni da netko puši u mojoj blizini.

Što se alkohola tiče, OBOŽAVAM pivu, koja mi sad također smrdi na kilometre, tako da nema šanse. Inače, negdje pročitah da trudnica koja osjeti blago djelovanje alkohola (npr čaša, ili dvije), da beba osjeti višestruki utjecaj istoga, tako da prakticiram 0 promila.

Mene (neugodno) iznenađuju roditelji pušači i nepušači, koji "iz pristojnosti" dopuštaju da se puši u prostoriji gdje boravi beba.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:43   #14
nikad nisam bila pušač, mada sam znala tu i tamo (čitaj, dvije do tri cigarete u mjesec dana) zapaliti, najčešće kad bih popila vani. ali, do prije nego sam ostala trudna, izlazila sam vani redovito svaki vikend i cugala (dvije, maksimalno tri, one 0,5l pive, ali kad se ja napijem i od tolike količine, ne znam zašto ).. štoviše, kad sam ostala trudna, bilo je ljeto i izlazili smo svaki dan. nije to bilo cuganje da ne bih znala za sebe, ali bih se napila svakako. inače preko dana/tjedna, tu i tamo bih popila malu pivicu iz gušta, ali nisam imala problema na način da mi baš "treba" alkohol.

kad sam saznala da sam trudna, presjekla sam i jedini alkohol koji sam popila bila je jedna čaša pjenušca na svadbi i dva gutljaja (doslovno) samichlausa na dočeku nove godine. od cigareta ni jedan jedini dim, čak sam i izbjegavala maksimalno zadimljene prostorije (birceve, klubove). sad pak dojim pa ništa od alkohola i dima do daljnjega. ne mogu reći da mi ne fali, posebno ona pivica iz gušta uz neko jelo ili ljeti navečer.. ali stvarno sam po tom pitanju disciplinirana. ne, ne vjerujem da bi koja piva tu i tamo bitno naškodila bebiju, no ne želim eksperimentirati s tim.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:54   #15
Nisam bila neki opaki pušač, a što se alkohola tiče - pogotovo ljeti, prije nego što sam zatrudnila, gotovo svaku večer smo izlazili pa bi i popili nešto, čašu vina ili piva, svejedno.......otkad sam trudna, cigarete su mi se pomalo zgadile, valjda zbog mučnina i svega, znala sam dragom povremeno ukrasti dim, ali sad čak ni to. Alkohol mi isto više ne paše, tako da sad izuzetno rijetko nešto popijem, dec vina ili piva.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 16:19   #16
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
Slažem se sa curama da je ružno vidjeti trudnicu kako puši ali je, osim što je ružno, i žalosno i štetno em za nju em za bebu. Ako pušačica zatrudni smatram da je puno bolje prestati pušiti i na taj način ne trovati dijete koje raste u njoj, a ne samo smanjiti doze.
Moja kuma je pušač i oba puta čim je saznala da je trudna je odbacila cigaretu bez razmišljanja i bez nekih problema. Sve je u glavi. Treba znati za koga se to radi i zašto. I onda nije ništa teško.
Ja s esad u trudnoći klonim prostora u kojima s epuši i na kave idem samo u shoping centre. Uopće ne želim da moja beba osjeti dim ni u najmanjim količinama.

što se tiče crnoga vina: par gutljala mislim da nemogu škoditi nakon ručka.
ja sam dvaput popila malo domaćeg višnjevca kad sam bila mislim u 6. mj trudnoće...i sve je ok.
potpis na boldano i smatram da je to baš sebično nastavit pušit u trudnoći.
s tim da ja nisam ni gutljaj alkohola ni u trudnoći ni sad dok dojim-al mislim da gutljaj ne smeta ali eto, ipak nisam ako ne moram
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 15:13   #17
ja sam nakon 16 god. prestala pušit u ovoj trudnoći. inače ovo mi je drugo dijete i s prvim sam nažalost pušila (smanjila na minimum). Kad sam sad ostala trudna cigareta mi se zgadila (inače sam bila pušač koja doslovno uživa u okusu cigarete). Sad mi se totalno gadi...muž je pušač i svaki put kad zapali i približi mi se mora u kupaonu...uglavnom, nadam se da mi se ta "strast" neće vratit nakon poroda. Drago mi je da sam pobijedila jedan porok, a žao što se to nije dogodilo u prvoj trudnoći jer mi je to sad stvarno sebično prema bebi.

Inače ovo govorim osobno i bilo bi glupo od mene da moraliziram i osuđujem druge trudnice koje puše...svatko si zna najbolje za sebe
Martin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:32   #18
Pusac sam,ali kad sam vidjela od frendice sestru u trudnoci kako pusi i to do kraja..s onim velikim trbuhom doslo mi je da joj izbijem tu cigaretu iz usta. To sam joj i rekla, vjerujem da kad budem trudna da cu prestati pusit odmah,nema mi niceg ruznijeg od toga.
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:14   #19
Prije prve trudnoće sam pušila, prestala čim sam napravila test. Nešto kasnije mi se zgadile i cigarete i alkohol i kava. Kada sam rodila, zamirisala mi kava već u rodilištu i opet nakon nekog vremena počela i pušiti.

Sada mi se opet sve navedeno zgadilo i prije nego sam saznala za trudnoću tako da ne pušim i ovaj put želim niti ne početi nakon poroda.

Znam nekoliko trudnica koje su prije trudnoće pušile, neke su bez problema prestale, neke su zapalile jednu cigaretu u dva-tri tjedna, a jedna je pušila čitavo vrijeme. Moj stav o pušenju u trudnoći su znale i nemam im što više pričati.

Ja u trudnoći promijenim čitavu percepciju sebe, nisam više ja na prvom mjestu nego to malo zlato u mom trbuhu i sve što radim, radim za njega, da mu bude dobro. Da imam enormnu želju zapaliti, jednostavno ne mogu ako znam da mu šteti. Kao da je to dijete privremeni vlasnik moga tijela i ono ima prava odluke o tome što ću raditi, a što ne.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 15:58   #20
Ja sam sada drugi put trudna i pušać sam cca 13 godina. Prije prve trudnoće sam pušila kutiju dnevno i prestala sam pušiti čim sam napravila test. Ponovo sam počela pušiti kad sam prestala dojiti, s tim da sam prije ove trudnoće pušila puno manje - oko 6 - maksimalno 10 cigereta dnevno. (mislim da je glavni razlog tome što sam zabranila pušenje u stanu zbog djeteta). Uglavnom, kao i prije - prestala sam pušiti čim sam saznala da sam trudna, i sada mi je bilo puno lakše jer mi smrde cigarete, dok su mi u prvoj trudnoći jako falile. Meni osobno je jako ružno vidjeti trudnicu s cigaretom, to mi je strašno sebično i neodgovorno prema djetetu.....eventualno koja cigareta uz kavu ako se baš ne može izdržati, ali ne podržavam...
emilija89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.