Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 00:01   #1
Viber grupa s kolegama-iritantno ili korisno? Iskustva

Moja sefica je kreirala grupu na Viberu i utrpala u nju sve clanove naseg tima. Tokom cijelog dana, ali i iza 16, te u vecernjim pa i nocnim satima na mob mi dolaze poruke. Neke od njih su zaista vezane uz posao (rijetkost) ali vecina su kojekakve bezvezarije, interna dopisivanja, smijesni klipici i blentave forvarduse. U tome aktivno sudjeluje vecina clanova tima. Cini mi se da je samo meni to blesavo i beskorisno (ne nosim sa sobom posao doma, nemam sluzbeni mob i iza 4 mi je glava orjentirana na ono bitno-muza i klince)
Jeste se vec sreli s takvim necim? Molila bi misljenje, i opazanja na tu temu
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:25   #2
Quote:
ex nihilo kaže: Pogledaj post
Moja sefica je kreirala grupu na Viberu i utrpala u nju sve clanove naseg tima. Tokom cijelog dana, ali i iza 16, te u vecernjim pa i nocnim satima na mob mi dolaze poruke. Neke od njih su zaista vezane uz posao (rijetkost) ali vecina su kojekakve bezvezarije, interna dopisivanja, smijesni klipici i blentave forvarduse. U tome aktivno sudjeluje vecina clanova tima. Cini mi se da je samo meni to blesavo i beskorisno (ne nosim sa sobom posao doma, nemam sluzbeni mob i iza 4 mi je glava orjentirana na ono bitno-muza i klince)
Jeste se vec sreli s takvim necim? Molila bi misljenje, i opazanja na tu temu
A ne možeš izaći iz razgovora?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:52   #3
Ne, jer to je ustvari tzv timski komunikator, umreženost s kolegama 0-24.
Nisam to prije ni na jednom poslu vidjela ni doživjela, zato sam otvorila temu da vidim je li to uobičajeno sad u "novije vrijeme", kako ljudi gledaju na to i slično.
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 14:18   #4
Samo stavi da ti ne dolaze notifikacije za taj razgovor. Ja sam oduvijek u takvim grupama jer radim u timovima i cesto sam u vise od jedne grupe gdje se komunicira o poslu, glupostima i drugim stvarima. Meni je to normalno jer sam oduvijek u tome.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:12   #5
Meni je isto normalno, ali ja radim posao koji traži da smo online praktički 24/7. Samo što kad vidim na whatsappu poruku iz te grupe i vidim prve dvije riječi da nisu vezane baš za posao, ignoriram. Eventualno ću navečer prije spavanja pročitati sve.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:21   #6
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Meni je isto normalno, ali ja radim posao koji traži da smo online praktički 24/7. Samo što kad vidim na whatsappu poruku iz te grupe i vidim prve dvije riječi da nisu vezane baš za posao, ignoriram. Eventualno ću navečer prije spavanja pročitati sve.
To je kurac. To je direktno zadiranje u privatnost i život osobe izvan radnih sati. Ako se radi o poslu 24/7 to razumijem, ali izvan radnog vremena nemaš što gnjaviti zaposlenike.
Ideš srat ono poruke dolaze, ideš spavati poruke dolaze, ideš jebati.... opet poruke i to za svaku glupost(smajlići, gifovi, retardirani članci itd) koju neki kreten pošalje da svi vide. Ma mrš. Ignore i za sve ostalo što je hitno imaš pozive. Van radnog vremena nisam dostupan.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:28   #7
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
To je kurac. To je direktno zadiranje u privatnost i život osobe izvan radnih sati. Ako se radi o poslu 24/7 to razumijem, ali izvan radnog vremena nemaš što gnjaviti zaposlenike.
Ideš srat ono poruke dolaze, ideš spavati poruke dolaze, ideš jebati.... opet poruke i to za svaku glupost(smajlići, gifovi, retardirani članci itd) koju neki kreten pošalje da svi vide. Ma mrš. Ignore i za sve ostalo što je hitno imaš pozive. Van radnog vremena nisam dostupan.
Upravo to, ne radim nikakav supervažan 0-24 posao (uredski papirnati vulgaris posao), radno vrijeme mi je 8-16, prvi put u nekakvih desetak godina staža vidim takvo što. I prije ovog posla je bilo vibera i wappa, i radila sam u timovima 4-15 ljudi. Imali smo svoje brojeve međusobno, pa ako ko koga nešto treba, nazoveš ili pošalješ poruku i bok. Ovo mi je baš svjetska bedastoća, pa me zanimalo dal i tog drugdje ima
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:42   #8
Ne mogu vjerovati da je takav užas već prisutan.
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:54   #9
Povremeno sam u kratko zivucim grupama zbog necega i cim zavrsi potreba, izadjem ili jednostavno komunikacija zamre.

Ovo da sefica otvori grupu mi je blesavo i jos da primam te glupe forwarduse, smjesta bih iskljucila notifikaciju. I mozda i napustila grupu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:02   #10
Puno vama stvari smeta i sve shvacate negativno. Nitko ne ocekuje da netko bude aktivan 24/7 na takvim grupama ali povremeno bacite oko i to je to.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:29   #11
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Puno vama stvari smeta i sve shvacate negativno. Nitko ne ocekuje da netko bude aktivan 24/7 na takvim grupama ali povremeno bacite oko i to je to.
Pa ako si ti nolifer izvan posla pa moraš daviti suradnike izvan radnog vremena ne mora značiti da su svi takvi i da moraju trpjeti ta sranja. Imaš službeni mail, pozive i doviđenja. Kakve grupe i bakrači. Smiješno.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.